TTV w MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: TTV w MUX1

Post autor: twmichal »

Dziwne, że zakodowali. To nie był jakiś kanał premium, żeby go zakodować i ładować do jakiś droższych pakietów. Tym bardziej, że w DVB-T jest dostępny za darmo, udostępnianie FTA kanałów dostępnych na DVB-T to dobre rozwiązanie, które uzupełni braki w zasięgu naziemnym.

Pod artykułem na Satkurierze nie znalazłem ani jednej pozytywnej opinii o tym kanale. Ciekawe. Mnie się ich oferta podoba i jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Nie jest to szczyt marzeń, ale w żadnym wypadku nie nazwałbym ich śmieciowym kanałem. Tym bardziej dziwie się ludziom, którzy chcieliby w DVB-T kanały typu Polonia1 czy Tele5.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: TTV w MUX1

Post autor: Kpc21 »

Może mają zamiar nadawać programy, na które wykupili licencję tylko na obszar Polski.

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: TTV w MUX1

Post autor: ks41 »

Patrzyłem u sąsiada (Telewizja na kartę) i nie jest zakodowane.

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: TTV w MUX1

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 23:11 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: TTV w MUX1

Post autor: ks41 »

Już wiem, moja wina bo nie doczytałem; koniec tematu.

telewizorek

Re: TTV w MUX1

Post autor: telewizorek »

Maciejek pisze:
jedrek pisze:Pobawiłem się trochę programem graficznym, oto wyniki:

Które wam się bardziej podoba?
Mi bardziej przypada do gustu kolorowe logo.

No szkoda, że nic z logiem nie zrobiono, jest zbyt jaskrawe - zbytnio przyciąga uwagę podczas oglądania programu. Jednak "artyści" TTV inaczej to postrzegają ;) Idealne byłoby jak to kolega wyżej pokazał.
Mam podobne zdanie .Logo kanału TTV zbyt jaskrawe, Brak przezroczystości. Jeśli TTV należy do grupy TVN to powinien wzorować się na TVN, czyli logo transparentne.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: TTV w MUX1

Post autor: DanielK »

Minął już ponad miesiąc nadawania TTV i przyznam, że moje zdanie o tej stacji jest pozytywne. Pośród oglądanych przeze mnie programów z DVB-T (MUX-1 i MUX-2) ta stacja jest najczęściej oglądaną wśród kanałów prywatnych.
Duży plus za program "Przed północą".

Tango Down

Re: TTV w MUX1

Post autor: Tango Down »


Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: TTV w MUX1

Post autor: Maniek99 »

Czyli TVN podłapał trik Solorza na kupowanie częstotliwości 8-)

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: TTV w MUX1

Post autor: zsk »

Stavka, tak jak to było pisane, to firma słup (http://naszdziennik.pl/index.php?dat=20 ... d=po03.txt), która była wystawiona tylko po to żeby TVN zajął miejsce "NOWEGO" nadawcy w MUX1: http://satkurier.pl/news/72818/tvn-kont ... e-ttv.html (TVN przejął nadawcę Stavka, czyli przejął kanał TTV!)

Dworak z KRRIT złamali prawo i mają ludzi "dokładnie tam..." - mieli być NOWI nadawcy, a wybrali swoich "starych kolesi".

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: TTV w MUX1

Post autor: axelmateuss »

W ilu jeszcze wątkach napiszesz to samo? Daj sobie spokój.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: TTV w MUX1

Post autor: twmichal »

Wczoraj widziałem jakąś zapowiedź, w której pojawił się van z logo TTV. Czyżby mieli własne wozy reporterskie?
Od jakiegoś czasu w programie "Życie w przepychu" oryginalne napisy/komentarze zastąpiono polskimi.
Zauważyłem zmianę w niedzielę - zamiast Wojaży Szalonego Anglika są "Kulisy Sławy Extra" Nie wiem czy to dobry pomysł bo w tym samym czasie Kulisy Sławy są na TVN.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: TTV w MUX1

Post autor: zsk »

axelmateuss pisze:W ilu jeszcze wątkach napiszesz to samo? Daj sobie spokój.
Temat jest bardzo istotny i dotyczy tematyki kilku wątków na forum, bo z jednej strony przez przekręt KRRIT, jeśli sąd orzeknie że złamane zostało prawo (a według tego co już jest wiadome wygląda na to że nastąpiło złamanie prawa), to wówczas co z NTC w MUX1?

A jednocześnie w tym wątku czyli dotyczącym "TTV w MUX1" jak najbardziej informacja o tym, że wybór przez KRRIT pseudo firmy Stavka i wybranie tak naprawdę TVN do MUX1 zamiast NOWEGO, zgodnie z ustawą, nadawcy jest złamaniem prawa też ma istotne znaczenie w tym wątku.
Warto, żebyśmy mieli świadomość tego co tak naprawdę dzieje się w Polsce z DVB-T dzięki kilku panom z KRRIT - jest obstawianie przez jedną opcje SolorzowoWalterową (Polsat/TVN), zamiast tego co miało być czyli NOWI nadawcy w DVB-T.

pablo21_1984
Posty: 224
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, o 12:20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: TTV w MUX1

Post autor: pablo21_1984 »

Solorz nie ma pakietu kontrolnego w ATM Grupa S.A. bo ma nie całe 20% akcji tej spółki. Za to TVN jest cwany i sobie dokupił pozostałe 26% udziałów do już posiadanych 25% co daje TVN-owi ponad 50% w spółce Stavka Sp. z o.o. i kontrolę nad nią.
KRRiTV powinna za takie sztuczki odebrać Stavce koncesję w DVB-T no ale takie same sztuczki stosuje Solorz który kontroluje Polskie Media S.A. nadawce TV4 i TV6 w DVB-T.
Krąg sie zamyka niestety :-(

Wiking

Re: TTV w MUX1

Post autor: Wiking »

Nie zgadzam się na zmianę treści moich postów!
Ostatnio zmieniony 7 lutego 2013, o 01:07 przez Wiking, łącznie zmieniany 1 raz.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: TTV w MUX1

Post autor: zsk »

Wiking pisze:Kolego trzymajmy się faktów. TVN, Polsat, TV 4 oraz Puls otrzymali miejsce w Naziemnej Telewizji Cyfrowej dzięki decyzjom Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za czasów Witolda Kołodziejskiego. Dworak odpowiada za konkurs na cztery wolne miejsca w pierwszym multipleksie. Za sposób zagospodarowania multipleksów odpowiada Kołodziejski. Nie wiem w jakim celu przekręcasz fakty?
Ale właśnie dzięki Dworakowi i KRRIT, jedno z głównych założeń DVB-T, że będą NOWI nadawcy, konkurencyjni do obecnych STAŁO SIĘ FIKCJĄ, a podsumowanie kanałów w DVB-T, jakie napisałem, jest tego dowodem.

Wiking

Re: TTV w MUX1

Post autor: Wiking »

Nie zgadzam się na zmianę treści moich postów!
Ostatnio zmieniony 7 lutego 2013, o 01:07 przez Wiking, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TTV w MUX1

Post autor: kupon »

...lub mogą tych dziesięciu lat nie wytrzymać...

betoff

Re: TTV w MUX1

Post autor: betoff »

TTV straci koncesje ?
Nie wiadomo, jak na przejęcie zareaguje Krajowa Rada. Ewa Gadomska, dyrektor Departamentu Regulacji KRRiT, odsyła do rzecznika prasowego. - Rada będzie poruszać ten temat na jednym z najbliższych posiedzeń - ucina Katarzyna Twardowska, rzeczniczka KRRiT. Nie zdradza jednak, czy nadawca TTV poinformował Krajową Radę o przejęciu nad nim kontroli przez TVN. Zgodnie z Ustawą o radiofonii i telewizji koncesja może być cofnięta, jeśli "nastąpi przejęcie bezpośredniej lub pośredniej kontroli nad działalnością nadawcy przez inną osobę"
http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,111 ... d_TTV.html

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: TTV w MUX1

Post autor: zesepo »

Tym bardziej przy ich kondycji finansowej (kredytowanej podobno na zakon o.Redemptorystów) to kipnie szybciej albo poźniej...

Zablokowany