Harmonogram wdrażania MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Wiking

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Wiking »

To że nie ma ich na internetowej stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej nie oznacza, że nie ma ich w cale. Strona Urzędu to nie wyrocznia. Już kiedyś pisałem o tym, ale powtórzę, że ostatni wykaz pojawił się po mojej interwencji (na drugi dzień wysłali jeszcze jedną aktualizację z drobną poprawką i do tej pory cisza). Gdyby nie mój e-mail do Urzędu to prawdopodobnie ostatni wykaz na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej byłby z 17 lutego 2012 roku, bo taki był dostępny na stronie do czasu mojej interwencji. Pomimo tego, że w ciągu dwóch miesięcy wydali grono pozwoleń dla pierwszego jak i czwartego multipleksu Urząd nie raczył aktualizować tego wykazu przez te dwa miesiące.

Awatar użytkownika
ortalion
Posty: 259
Rejestracja: 19 marca 2012, o 18:49
Miejscowość: Ostrołeka
Odbiornik: Panasonic TX-58EX700E
Instalacja antenowa: siatkowa pokojowa;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: O-ka ŁAWY

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: ortalion »

Witam ma pytanie do przedstawicieli Emitela . Czemu wdrażanie mux 1 w Ostrołęce oraz Leżajsku zostało przeniesione na jesień czy nie można byłoby tych dwóch nadajników uruchomić do 31.05.2012 podobnie jak innych . Chyba technicznie nie byłoby istotnego problemu .Tym bardziej że zbliż a się Euro 2012 i cyfrowa jakość ułatwiłaby oglądanie ich .Pozdrawiam ;)

eromans12

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: eromans12 »

z tego co wiem to w ostrołęce jest jeszcze budowane a w leżajsku to nie wiem

Awatar użytkownika
ortalion
Posty: 259
Rejestracja: 19 marca 2012, o 18:49
Miejscowość: Ostrołeka
Odbiornik: Panasonic TX-58EX700E
Instalacja antenowa: siatkowa pokojowa;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: O-ka ŁAWY

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: ortalion »

W Ostrołęce stoi wieża na Kopernika i jeśli Emitel chciałby to mógłby uruchomić z tej wieży podobnie jak zrobił z MUX 2. A ta o której piszesz jest na razie na etapie dyskusji i" walki" z mieszkańcami
Ostatnio zmieniony 6 maja 2012, o 19:42 przez ortalion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lech
Posty: 21
Rejestracja: 5 maja 2012, o 21:15
Odbiornik: Signal HD-507 DVB-T MPEG4 HD,
USB sick-,,n'' Turbodekoder
Instalacja antenowa: ASR LTE PROTECTED SAW
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice,Wisła,Lysa Hora

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Lech »

Wiking pisze:To że nie ma ich na internetowej stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej nie oznacza, że nie ma ich w cale. Strona Urzędu to nie wyrocznia. Już kiedyś pisałem o tym, ale powtórzę, że ostatni wykaz pojawił się po mojej interwencji (na drugi dzień wysłali jeszcze jedną aktualizację z drobną poprawką i do tej pory cisza). Gdyby nie mój e-mail do Urzędu to prawdopodobnie ostatni wykaz na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej byłby z 17 lutego 2012 roku, bo taki był dostępny na stronie do czasu mojej interwencji. Pomimo tego, że w ciągu dwóch miesięcy wydali grono pozwoleń dla pierwszego jak i czwartego multipleksu Urząd nie raczył aktualizować tego wykazu przez te dwa miesiące.
Oby było jak piszesz :)
Ale pan Jarek milczy !
Panie Jarku - czy Emitel ma pozwolwnia na wszystkie lokalizacjie MUX 1 ?
Albo inaczej
Panie Jarku czy pozwolenia zawarte w linku są aktualne?
http://www.uke.gov.pl/_gAllery/53/02/53 ... yjnych.xls

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Pablo70 »

Hmm nawet jak by ich jeszcze nie było to chciałbym tylko przypomnieć że mamy 6 maja czyli jeszcze ponad trzy tygodnie czasu na załatwianie formalności.

Bartt

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Bartt »

ortalion pisze:Witam ma pytanie do przedstawicieli Emitela . Czemu wdrażanie mux 1 w Ostrołęce oraz Leżajsku zostało przeniesione na jesień czy nie można byłoby tych dwóch nadajników uruchomić do 31.05.2012 podobnie jak innych . Chyba technicznie nie byłoby istotnego problemu .Tym bardziej że zbliż a się Euro 2012 i cyfrowa jakość ułatwiłaby oglądanie ich .Pozdrawiam ;)
Ostrołęka/Goworowo tak jak koledzy pisali - protest mieszkańców
Leżajsk - brak jakichkolwiek informacji, wiadomo jedynie że nadajnik jest w planach :(.
Dlaczego spośród tylu nadajników w Polsce problem jest z jednym z tych z którego mam najlepszy odbiór analogu :evil:. Po prostu pech, ale jeszcze gorzej mają ci dla których jest to praktycznie jedyny nadajnik, zgadnijcie skąd próbują odbierać - ze św. Krzyża ;). Przypominają się stare czasy kiedy kanały telewizyjne były nadawane w pierwszym paśmie VHF, a do odbioru służyły monstrualne anteny których dipole miały prawie 2 metry :mrgreen:.

czarek333

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: czarek333 »

Mam pytanie o MUX-1 z EC-4 z Łodzi .. czy jeśli ma być na kanale 46 i częstotliwosci 674mhz to już tak zostanie ?

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: momus »

Taka jest decyzja, na planach nie widziałem by miało się to zmienić (nie widziałem też takich informacji).
Zastanawiam się tylko nad jednym, jak MUX-3 to zniesie. Przecież jest na kanale obok (47, 682MHz), nadawany z zawrotną mocą 400W. Ja go nie odbieram, ale co z resztą?? Przecież MUX1 przy nim to będzie gigant (100kW), odległość pomiędzy nadajnikami stosunkowo niewielka.

Poczekamy zobaczymy, jestem optymistą, mam nadzieję, że przyszły tydzień pozytywnie mnie zaskoczy, bo pozwolenie ponoć już jestem, ino pozostaje kwestia anten, podobno mają być nadawane z innych, test był ponoć z systemu zapasowego (ktoś bliższy temu nadajnikowi tak twierdził). Liczę jednak, że Emitel odpali, jeśli już to z zapasowych, a po wymianie przełączy na nowe, zamiast czekać aż zakończą się prace, wierze w tych ludzi :)

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: El Prezesso »

eromans12 pisze:z tego co wiem to w ostrołęce jest jeszcze budowane a w leżajsku to nie wiem
Dawno, dawno temu, kiedy tworzony był jeszcze harmonogram dla MUX2 było zapisane, że wszystkie MUXy w Ostrołęce mają być nadawane z masztu innego operatora (Ostrołęka/Ławy), który pełniłby rolę podwykonawcy dla EMITELA (podobnie jak w Łodzi EC4). Jedank już na etapie uruchamiania MUXu2 okazało się, że firmy nie mogły dojść do porozumienia. Stąd problem i konieczność budowy masztu przez EMITELa

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Kpc21 »

@czarek333 tu masz jak to ma docelowo wyglądać:
http://www.transport.gov.pl/files/0/179 ... nikBIP.pdf

Dla Łodzi:
MUX1 - k. 46
MUX2 - k. 24
MUX3 - k. 43 dla północnej części województwa/26 dla części południowej
MUX4 (miało być DVB-H, czyli na chwilę obecną kodowany Polsatu) - k. 49 (przejściowo 40)
MUX5 - k. 21
MUX6 - k. 56

A więc MUX1 (ani MUX2) się już nie zmieni, za to MUX3 i MUX4 już tak.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Uruchomione zostały kolejne emisje testowe drugiego etapu wdrażania MUX1 naziemnej telewizji cyfrowej.
W dniu dzisiejszym uruchomione zostały emisje z następujących obiektów:

RTCN Białogard / Sławoborze
RTON Elbląg / Jagodnik
RTCN Dęblin / Ryki
RTCN Gniezno / Chojna
RTON Zakopane / Gubałówka
RTON Rabka / Luboń Wielki

Przypominam, że do dnia 31.05.2012 emisje będą miały charakter testowy, co oznacza, że mogą występować przerwy lub zakłócenia sygnału.
Pełna treść komunikatu znajduje się >> TU <<

rocklee
Posty: 71
Rejestracja: 27 marca 2011, o 23:44
Odbiornik: Avermedia Volar HX
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze symentyzatorem, ale bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec/SLR BDG

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: rocklee »

A teraz bardzo proszę o sensowne wyjaśnienie, czemu Trzeciewiec nie ruszył? Bo narazie wychodzi, że ten nadajnik jest pomijany w bardzo dziwny sposób.

Lishoo

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Lishoo »

Panie Jarku pisał Pan cytuje
JaroslawMroczkowski pisze:Kolego Lishoo, czy możesz wyjaśnić nam jaki cel ma twój post. Wylosowałeś sobie jakieś daty, wylosowałeś jakąś kolejność obiektów i wypisujesz bzdury na forum.
Zaręczam Ci, że ani te daty, ani ta kolejność nie są właściwe.
A jednak miałem w większości rację :)

Poniedziałek 7-8 maja - 8 nadajników
Bydgoszcz / Trzeciewiec
Zakopane / Gubałówka
Białogard / Sławoborze
Elbląg / Jagodnik
Rabka / Luboń
Dęblin / Ryki
Gniezno / Chojna
Szczecin / Kołowo (nie wystartuje, jakiś problem z antenami)

Ciekawi mnie tylko czy faktycznie są jakieś chwilowe problemy z Trzeciewcem?

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: kemi73 »

Dziękujemy forumowiczom że możemy przynajmniej na nich liczyć podczas włączania kolejnych nadajników. Obecnie informacja Emitela jest zbędna.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: alabama1 »

A podaj mi sensowny powód rockle, dla którego nie może być włączony jako ostatni? Emitel sam uruchamia nadajniki tak jak chce.

rocklee
Posty: 71
Rejestracja: 27 marca 2011, o 23:44
Odbiornik: Avermedia Volar HX
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze symentyzatorem, ale bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec/SLR BDG

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: rocklee »

Sensownym powodem jest to, że wschód kuj-pom może liczyć na TVP3 Bydgoszcz wyłącznie w kiepskim analogu. Drugim powodem jest to, że reszta województwa kujawsko-pomorskiego ma tak samo (nie licząc Bydgoszczy i jakiegoś tam wokół terenu co akurat ma mux3 z Chodkiewicza). Wystarczy?

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: alabama1 »

Nie za bardzo. Emitel może równie dobrze włączyć wam mux 1 31 maja o godzinie 23.59 i 59 sekund, ale włączy wcześniej, żeby nie było żadnych błędów w czerwcu.

Mysik

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Mysik »

rocklee pisze:Sensownym powodem jest to, że wschód kuj-pom może liczyć na TVP3 Bydgoszcz wyłącznie w kiepskim analogu. Drugim powodem jest to, że reszta województwa kujawsko-pomorskiego ma tak samo (nie licząc Bydgoszczy i jakiegoś tam wokół terenu co akurat ma mux3 z Chodkiewicza). Wystarczy?
Rocklee pewnie ma na myśli to, że jak zwykle Trzeciewiec jest przesunięty na koniec... Ostatnio też był na końcu, i to grubo po terminie. Jakby był włączony wtedy w terminie, a teraz na końcu, to założę się, że nie byłoby sprawy. MUX3 na końcu, MUX1 na końcu, MUX2 pewnie też będzie na końcu i wspomnisz moje słowa...

rocklee
Posty: 71
Rejestracja: 27 marca 2011, o 23:44
Odbiornik: Avermedia Volar HX
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze symentyzatorem, ale bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec/SLR BDG

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: rocklee »

Jeżeliby włączył dopiero wtedy to gratulowałbym im niskiego poczucia humoru. Jeszcze bym zrozumiał jeśliby napisali czemu nie odpalili Trzeciewca, bo może jest problem z antenami jak w Szczecinie, ale na razie wychodzi, że niby jest wszystko ok, ale Emitel bawi się w zabawę pt.: podenerwujemy województwo kujawsko-pomorskie nie uruchamiając tego nadajnika w Trzeciewcu a niech znów czekają najdłużej ze wszystkich.

Zablokowany