Harmonogram wdrażania MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Bartt

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Bartt »

JaroslawMroczkowski pisze:
Bartt pisze:Mam nadzieję że przedstawiony harmonogram wdrażania MUX1 dotyczy okresu przejściowego
Zarówno harmonogram jak i mapki dotyczą okresu przejściowego. Po wyłączeniu analogu korektom ulegną niektóre moce i kanały we wszystkich muxach.
Szczegółowe plany okresu docelowego będą tworzone, gdy poznamy plan wyłączeń telewizji analogowej.
Dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: DanielK »

Maciey pisze: Na mapce zasięgu MUX2 ze Skrzycznego (drugi etap) widać wyraźnie białą plamę w okolicach Kęt. W praktyce się to potwierdza - sygnału nie ma. Natomiast na mapce dla MUX1 jest zielono. Czy wymyślono coś, aby sygnał omijał wielką górę? ;)
MUX1 (Wisła/Skrzyczne) będzie nadawany z mocą 10 kW, czyli znacznie większą niż MUX2.

Maciey

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Maciey »

Daniel Kucharski pisze:
Maciey pisze: Na mapce zasięgu MUX2 ze Skrzycznego (drugi etap) widać wyraźnie białą plamę w okolicach Kęt. W praktyce się to potwierdza - sygnału nie ma. Natomiast na mapce dla MUX1 jest zielono. Czy wymyślono coś, aby sygnał omijał wielką górę? ;)
MUX1 (Wisła/Skrzyczne) będzie nadawany z mocą 10 kW, czyli znacznie większą niż MUX2.
Zapomniałem dodać, że MUX3 (obecnie nadawanego z mocą 10kW) również nie udało mi się złapać.

DVBManiak

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: DVBManiak »

Warto zajrzeć tu i będziecie wiedzieć jakie są docelowe kanały MUX-1, ale moc poznamy w przyszłości.

andiks

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: andiks »

Po mim,o zwiekszenia mocy planowanych nadjników mux 1 nie rozwiąe problemu w ich odbiorze i tak beda obszary gdzie sygnał bedzie nie wystarczający . Siec dla mux1 i pozostałych Emitel musi uupełnic nie ma innego wyjścia

miki.k2

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: miki.k2 »

To si snad dělá srandu ten Emitel že výkon Mux 1 z Katowic je nižší a je ještě na vyšším kanále než Mux 2 ze stejného vysílače. O Mux 3 ani nemluvě...
MUX 1 - 55k. 25 KW
MUX 2 - 49k. 63 KW
MUX 3 - 51k.(41k.) 2,5 KW

:x

DVBManiak

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: DVBManiak »

Hehe :) ale MUX-3 będzie miał w przyszłości większą moc.

emiter7

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: emiter7 »

Witam-to jest jakies nieporozumienie mux 1 z lubonia w Rabce 0,1kw?? troche za mało :cry:

jarek259@gmail.com
Posty: 13
Rejestracja: 27 sierpnia 2011, o 08:03
Odbiornik: Comsat TE2040HD
Instalacja antenowa: atx 55 NAD DACHEM
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Luboń Wielki

Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: jarek259@gmail.com »

Panowie decydenci -Wstyd!!!codziennie oglądam reklamę jak to TVP wchodzi w 21-wiek z dvb-tv,a tu propozycja 100W z nadajnika na Luboniu Wielkim,z taką mocą to weszliście dopiero w wiek 17-ty.Ta propozycja to jakaś paranoja,zasieg praktycznie żaden,ktos tylko wezmie kasę za złożenie nadajnika i obsługę,żarówke w garażu mam mocniejszą,do nikogo ten sygnał w okolicach Rabki niedojdzie,a jak ktoś bedzie miał szczęście(nieliczni)to obraz i tak mu się zatrzymie-pikselioza,za to będą fafary jak to na Euro 2012 przeprowadziliście cyfryzację !

emiter7

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: emiter7 »

No tak to sie zgadza mux3 z Katowic 2.\,5 kw-tylko dla katowic---mux1 0.1kw tylko dla mieszkańców Rabki Zdrój a co na wsi??-szok!!! :(

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Poland »

W Krakowie natomiast jest 25kW czyli moc odpowiadająca analogowemu TVP Info Kraków - ale chyba można by to odpalić wcześniej bo nadajnik jest chyba już przygotowany pod DVB-T.
Mam pytanie do ludzi Emitela - czy macie możliwość przysuwania nadajników do pierwszej grupy z drugiej bo jeżeli tak to proszę o skorzystanie z tek częstotliwości w przypadku Krakowa.

DVB-T

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: DVB-T »

Poland pisze:W Krakowie natomiast jest 25kW czyli moc odpowiadająca analogowemu TVP Info Kraków - ale chyba można by to odpalić wcześniej bo nadajnik jest chyba już przygotowany pod DVB-T.
Mam pytanie do ludzi Emitela - czy macie możliwość przysuwania nadajników do pierwszej grupy z drugiej bo jeżeli tak to proszę o skorzystanie z tek częstotliwości w przypadku Krakowa.
jesteś takim drugim pikaczu. Niewielkie pojęcie o sprawie i koncert nierealnych życzeń. Ile Ty masz lat? Bo wypisujesz takie rzeczy, jakbyś miał 14.

loker

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: loker »

Rabka to nadajnik wzmacniający, bo góry wokoło. Dal reszty w okolicy jest Chorągwica i Gubałówka.

gecko

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: gecko »

@Poland, na wszystkich świętych! Czytasz co Ci ludzie odpisują? Było już pisane w przypadku Twych postów o podziale uruchamiania 2 etapu MUX1 "na dwa, bo dużo tego jest", że nie ma możliwości przesunięcia startu nadajników czy dodatkowego podziału.

Bartosz Czach

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Bartosz Czach »

To ja mam teraz pytania do pana Jarosława (nie wiem niestety, który ma większą wiedzę).
1. Czy Emitel czyni starania by MUX1 w etapie II uruchomić na Wielkanoc? Bo nie ma o liczyć na przełom roku.
2. Jak długo średnio trwa realizacja zamówienia nadajników?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Bartosz Czach pisze: 1. Czy Emitel czyni starania by MUX1 w etapie II uruchomić na Wielkanoc? Bo nie ma o liczyć na przełom roku.
2. Jak długo średnio trwa realizacja zamówienia nadajników?
Ad.1
Na tym etapie projektu nie podamy żadnych dodatkowych informacji na temat mozliwych zmian w harmonogramie wdrażania mux_1. Podane daty to terminy graniczne. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.
/nauczeni doświadczeniem z przed kilku dni żadnych "prawdopodobnych" terminów podawać już nie będziemy./

Ad.2
Średnio można przyjąć 2 do 3 miesięcy.

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Acid »

Mam pytanie, czy MUX1 w Katowicach będzie nadawany dookólnie z głównego systemu antenowego ? We wczesnych planach sygnał miał być tłumiony w kierunku południowym.

Bartosz Czach

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Bartosz Czach »

Dziękuję za odpowiedzi. Przypomniała mi się jeszcze jedna kwestia. Czy w Chwaszczynie będzie wykorzystywany ten sam system antenowy co w przypadku MUX2?

emiter7

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: emiter7 »

Acid pisze:Mam pytanie, czy MUX1 w Katowicach będzie nadawany dookólnie z głównego systemu antenowego ? We wczesnych planach sygnał miał być tłumiony w kierunku południowym.
bardzo prosze o odpowiedz na to pytanie osobe kompetentną-jedyny nadajnik który odbieram to Katowice

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: DanielK »

jarek259@gmail.com pisze:Panowie decydenci -Wstyd!!!codziennie oglądam reklamę jak to TVP wchodzi w 21-wiek z dvb-tv,a tu propozycja 100W z nadajnika na Luboniu Wielkim,z taką mocą to weszliście dopiero w wiek 17-ty.Ta propozycja to jakaś paranoja,zasieg praktycznie żaden,ktos tylko wezmie kasę za złożenie nadajnika i obsługę,żarówke w garażu mam mocniejszą,do nikogo ten sygnał w okolicach Rabki niedojdzie,a jak ktoś bedzie miał szczęście(nieliczni)to obraz i tak mu się zatrzymie-pikselioza,za to będą fafary jak to na Euro 2012 przeprowadziliście cyfryzację !
Nic się nie bój, do Rabki doleci napewno. Zasięg będzie w przybliżeniu kilkanaście km.

Zablokowany