Harmonogram wdrażania MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
dmbps156

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: dmbps156 »

Nie no i tu masz na pewno rację, ale wypowiedzi pewnych osób powinny być bardziej przemyślane, bo narobiło się szumu, a dobrego to na pewno nie przyniesie.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Anduraki »

co do tego sprostowania
http://www.polskacyfrowa.org/aktualnosc ... -mux1.html

to sie zgadzam w 100%
W chwili obecnej kwestia uruchomienia nadawania sygnału MUX1 leży wyłącznie po stronie nadawców tj. dysponentów rezerwacji na MUX1 i operatora MUX1.
i pozamiatane

a zrobia dopiero 31 maja, bo zadnych bonusow za przedterminowe wykonanie inwestycji raczej nie dostana - wiec po co maja sie spieszyc.

Porzuccie wszelka nadzieje i dajcie sobie spokoj, nie marnujcie czasu na przegladanie tego tematu bo to jest bez sensu.

Mam nadzieje ze ktos za to beknie jesli sie okaze ze 31 maja beda mieli gdzies problemy techniczne i sie nie wyrobia.
Z mojej strony EOT

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: TVRuda »

Dobra już wiadomo więc niech każdy już nie pisze jedno i to samo. Nic to nie wnosi. Do końca maja jesteśmy z każdym dniem coraz bliżej. Zleci raz dwa jeśli nie będziemy ciągnąć w kółko tego tematu dlaczego to tak wyszło a nie inaczej.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: giaur500 »

Gdybym to ja był pracownikiem firmy Emitel, to czytałbym sobie takie wątki jak ten razem z moimi kolegami z pokoju śmiejąc się przy porannej kawie. Te wszystkie prorocze przewidywania, układanie własnego harmonogramu przez każdego 15 latka na tym forum, przekomarzanie się, sprzeczanie się wzajemne, przewidywanie co Emitel zrobi a czego nie zrobi, co kiedy uruchomi a czego nie uruchomi itd. Ta napięta atmosfera, zaprzepaszczone nadzieje, kolejny dzień a nadajnik nie działa, może jutro, może już jutro... (toż to prawie jak jakiś melodramat).

Z pewnością takie publiczne forum firmowe dostarcza niezłej rozrywki pracownikom. Chociaż czytanie tylu stron bełkotu może stawać się z czasem nudne. A czytać trzeba bo moderacja musi być.

sergiusz

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: sergiusz »

Może przesadziłem z ostatnią wypowiedzią ale Emitel bardzo żadko konsultuje się z forumowiczami.

hellhammer1
Posty: 124
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 12:27
Odbiornik: Wiwa hd90
Instalacja antenowa: Siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: mux2 Dęblin/Ryki

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: hellhammer1 »

A co ma konsultować?
Przecież forum słuzy do gawędek i pomocy w problemach np ze sprzetem odbiorem, między użytkownikami, np szukasz rozwiązania wchodzisz na forum i pytasz.itp itd.
Która firma pyta się na forum jak mają działać, funkocjonować, czy co co mają umieścić :D?
Masz na głownej stronie:
A)harmonogramy,
b)oswiadczenia
c)ustawy
d)I przedewszytkim jest jakie kanały wchodza w skład.
E)No i wiadomo że TVP uruchomi kanały w HD.
A tu ludzie dyskutują o tym jak to powinno być itp.Bedzie jak ma być to co ustalili. Czasem admin napisze sprostowanie - tyle i to jest normalne.Nie wiem w czym widzisz problem? Robią swoje i tyle. Forum jest dla uzytkowników nie dla pracowników Emitela.
Więc nie rozumie tego całego narzekania np że Jest Eska, Polo Tv zamiast np Viva,Trwam czy TVP Sport. Jest jasno okreslone jakie mają być i jakie już są. Śmieszne jest też układniae własnych list czy harmongramów wprowadzania. Czyt. wypowiedz ostatnia @Poland.
Śmieszne jest pouczanie co do testów fachowców z emitela. Czytam te tematy i albo płacze albo smieje sie z durnoty. To forum nie działa jak inne normalne.....
Tak samo z tym co powinna zrobić TVP po wprowadzeniu kanalow HD, co gdzie przenieść, co sie zmieści a co nie :) chyba oni lepiej wiedzą niż wy prawda? Pierwsze podstaowe pytanie skąd wicie ile taki Hd bedzie miał Bitrate? Wystraczy wziąść przykład z Polski i zagrniacznych HD na dvb-s/s2. Zresztą nawet wytsraczy prorównać Bitrate TVN na DVB-S i na DVB-T. Na S-ce ma 4-6MB/s a tu ma 3-4MB/s
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2012, o 12:38 przez hellhammer1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Miodzik »

Powiem wam, że trochę jestem zbudowany tymi kilkoma rozsądnymi postami - może jeszcze to forum wróci do wyższego poziomu, bo już tu coraz rzadziej zaglądałem przez takich jak @Poland.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Poland »

Myślę drogi poprzedniku że to forum zawsze było na wysokim poziomie i moje posty nic w tym zakresie nie zmieniają a co do włączeń testów to jeżeli w tym miesiącu nie uda im się (choć z drugiej strony można mieć nadzieje że jednak im się uda) tego włączyć zawsze można to zrobić w kolejnym miesiącu czyli w marcu.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: apk »

Zanim cokolwiek uruchomią nadawcy czyli TVP , ESKA , POLO TV , TTV , ATM powinni się dogadać z firmą EMITEL co do kosztów i daty wcześniejszego uruchamiania .
Moim zdaniem emitel powinien uruchomić pierwsze nadajniki wcześniej ale nie 28.02 a w bardziej rozsądnym terminie .
Moja propozycja :
29.03 - 5 nadajników
5.04 – 5-10 nadajników ( przed samymi świętami )
do 30.04 – 10-15 nadajników
do 31.05 – resztę nadajników
Dodam to że te nadajniki które będą najwcześniej przygotowane powinny być na samym początku uruchamiane i nie koniecznie tylko te co mają pozwolenia . ;)

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: kemi73 »

Panie Jarku jak jest z tymi kosztami, bo ja czegoś tu nie rozumiem od ponad roku Puls2 nadaje łowickie pasy. Czy za taką emisję płaci Puls czy Emitel ?. Przecież taka emisja też generuje koszty to kto w takim razie bierze ją na siebie ?.

suromarek

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: suromarek »

Na stronie http://www.dvbtmap.eu/ pojawiły się dwa nowe nadajniki MUX-1 Szczecin Kołowo i Poznań Śrem tylko mnie dziwi dlaczego dwa i to że wśród nich niema tych 18 które dostali licencje 15 lutego. Czyżby chcieli uruchomić tylko dwa a 18 później ?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Jarosław Bałuka »

kemi73 pisze:Panie Jarku jak jest z tymi kosztami, bo ja czegoś tu nie rozumiem od ponad roku Puls2 nadaje łowickie pasy. Czy za taką emisję płaci Puls czy Emitel ?. Przecież taka emisja też generuje koszty to kto w takim razie bierze ją na siebie ?.
Odpowiedź na to pytanie byłoby naruszeniem umowy więc niestety nie odpowiem na nie.

suromarek pisze:Na stronie http://www.dvbtmap.eu/ pojawiły się dwa nowe nadajniki MUX-1 Szczecin Kołowo i Poznań Śrem tylko mnie dziwi dlaczego dwa i to że wśród nich niema tych 18 które dostali licencje 15 lutego. Czyżby chcieli uruchomić tylko dwa a 18 później ?
Czy my przypadkiem nie zamieszczamy na każdej stronie takiej informacji http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=43&t=1394 ? Ronimy to po to aby uniknąć tego typu pytań.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: TVRuda »

Mam prośbę. Nie ciągnijcie na siłę tego, bo nic się tu ciekawego nie dowiaduję od 20 stron a małolaty niech se piszą (mam nadzieję, że ich administracja oddeleguje) tacy są zawsze pierwsi w dyskusjach i tylko gadać potrafią nie myśląc o tym co mówią. Apeluję do tych inteligentnych nie karmcie tych małolatów spekulacjami, bo jak widać to ich rajcuje i jeden drugiego przeskakuje. Najlepiej jak by se jeszcze po mordzie dali, który jest lepszy.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: kemi73 »

Jarosław Bałuka pisze: Odpowiedź na to pytanie byłoby naruszeniem umowy więc niestety nie odpowiem na nie.
Widać musi to być opłacalne dla TVPuls skoro nadal nadają łowickie pasy zamiast zarabiać na reklamach :), zresztą nie tylko dla nich bo ATM robi to samo. A wystarczyło by żeby płacili taką samą stawkę bez względu na to czy nadają lub nie i wtedy na pewno nie opłaciło by im się puszczanie planszy kontrolnej a tak mamy to co mamy.

Tedde

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Tedde »

mi się podoba tu http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /945965376 proponowane kryterium uzyskiwania koncesji na nadawanie
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2012, o 15:37 przez Tedde, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Jarosław Bałuka »

Temat wątku: Harmonogram wdrażania MUX1

Tedde

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Tedde »

wiem panie Jarku że temat inny, ale denerwuje mnie podejście niektórych, że pierwszym kryterium od którego nadawcy powinni uzależniać rozpoczęcie nadawania jest zarabianie na reklamach :twisted:

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Pavl6 »

Jarosław Bałuka pisze:Co powinniśmy a czego nie, nie trzeba nam podpowiadać. Informacja została podana w piątek i nic się nie zmieniło od tego czasu, termin oficjalnego uruchomienia etapu II do 31 maja również.
Tak, termin oficjalnego uruchomienia jest wyznaczony na 31 maja i nikt, kto czyta ze zrozumieniem nie ma co do tego zarzutów. Jednak dużo osób zastanawia się nad tym, kiedy ruszą emisje testowe, a z danych oraz z niektórych wypowiedzi wynika, że takie emisje testowe powinny ruszyć do końca lutego, czy raczej nie ma żadnych realnych przeciwwskazań, żeby ruszyły do końca lutego testowo.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: apk »

Nic nie wskazywałoby żeby w lutym cokolwiek mieli uruchomić i jak pisałem jeśli pod koniec marca lub przed świętami coś ruszy to będzie bardzo dobrze „UKE: Nowe emisje MUX 1 niekoniecznie w lutym” http://satkurier.pl/news/72872/uke-nowe ... lutym.html
Za chwilę będzie o TV cyfrowej w TVP INFO

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Szymon_Zy »

kemi73 pisze:Panie Jarku jak jest z tymi kosztami, bo ja czegoś tu nie rozumiem od ponad roku Puls2 nadaje łowickie pasy. Czy za taką emisję płaci Puls czy Emitel ?. Przecież taka emisja też generuje koszty to kto w takim razie bierze ją na siebie ?.
A jakie to są koszty? Czy MUX nadaje 1 czy 8 kanałów nie ma aż takiej różnicy (praktycznie tylko koszty dzierżawy łącza bo to już nie TP SA). To, że koder wali swoją planszę testową to mizerne koszty, bo wmuxowanie w strumień tej planszy nie wymaga nie wiadomo jakiej mocy obliczeniowej. Tego sygnału do Emitel'a nie dosyła nawet TV Puls, jest generowany już u nich. Opłata, jaką wnosi Puls jeśli jest, to jest minimalna.

W innym wątku Emitel zapowiedział emisję na święta, więc pewnie tak jak rok temu włączą na Wielkanoc, w niektórych lokalizacjach (np. Wręczyca) w ostatniej chwili ;-)

Może ktoś zrelacjonować co było na info bo zamiast oglądać pochłonęła mnie lektura Trzech Świnek małemu telewidzowi do poduszki ;-)

Zablokowany