Harmonogram wdrażania MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Poland »

hellhammer1 pisze:@Poland a wiesz co to są gusta? Wiesz, że każdemu cos innego odpowiada?Dla mnie eska bije na glowe reszte programów w tym muxie.Ale nie wciskam co w drugim poscie swojego myslenia jak Ty.
I nie uwazam za włacznie mux1 za wydarzenie roku, tym bardziej ze kanały tvp sa w muxie 3 a jak okresliles "reszta to chłam" wiec po co Ci tak ten mux1?

Kolejna liste widze utworzyłeś pracujesz w Emitelu? Możesz mi powiedziesz GDZIE leży SWINIOujscie :)?

Jedynyym piszacym tutaj na temat i ze ZDROWYM ROZSĄDKIEM jest @conrado1001
Już odpowiadam. Świnioujście to jest moje przejęzyczenie które już poprawiłem. Gusta to inaczej stwierdzenie że się coś lubi a jak widać moje gusta z waszymi się nieco różnią i ja to jak najbardziej rozumiem. W końcu nie każdy ma takie myślenie jak ja choćby na temat Eski TV której nie lubię tak samo jak jej radiowego odpowiednika. Po co mi MUX1 ? A dla kanałow Telewizji Polskiej oraz TTV i ATM Rozrywki jak również w mniejszości dla Polo TV które znając życie znajdzie zainteresowanie u moich rodziców. W Emitelu nie pracuje a powyższa lista to symulacja listy startów nadajników MUX1 pokazująca jakby mniej więcej wyglądała gdyby ją stworzono na bazie tej z MUX2 czyli lipca zeszłego roku. Poza tym ja nie mam dostępu do MUX3 dzięki mizernemu nadajnikowi na kanale 48 w podkrakowskiej "Chorągwicy" więc taki start to dla mnie takie małe cyfryzacyjne wydarzenie roku.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: a.d. »

Wracajac do merytorycznego tematu watku: Harmonogram wdrażania MUX1
  • Z nieoficjalnych informacji jakie udalo mi sie pozyskac,
  • juz w przyszlym tygodniu zostana wydane kolejne pozwolenia na emisje Mux-1 na kolejnych 7 obiektach:
Obrazek
  • Wiec wszystko wskazuje na to ze wczesniejsze emisje testowe Mux-1 moga sie niebawem rozpoczac.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Jarosław Bałuka »

Pojawianie się map na prywatnej stronie http://www.dvbtmap.eu/ nie ma żadnego związku z harmonogramem uruchamiania MUX1.

Plan przerw konserwacyjnych nie ma nic do uruchamiania MUX1.

nerosa

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: nerosa »

Jarosław Bałuka pisze: Plan przerw konserwacyjnych nie ma nic do uruchamiania MUX1.
Czyli to dużo wnosi do waszych spekulacji. Ja uważam tak: trzeba sie uzbroić w cierpliwość i czekać do pojawienia się pierwszych testów , które jak sądze powinny się zacząć najpóźniej dwa tygodnie przed 31maja.

danielc

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: danielc »

Panie Jarosławie może mógłby Pan napisać kiedy mniej wiecej (w jakim miesiącu) możeby spodziewać się uruchomienia testowego nadajników MUX1 na które są już wydane zgody ?

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Pavl6 »

Jarosław Bałuka pisze:Plan przerw konserwacyjnych nie ma nic do uruchamiania MUX1.
Zobaczymy jutro ;) . A tak na serio - czy nadajnik Lublin/Piaski w ciągu ostatnich dwóch tygodni (tzn.tego i poprzedniego) potrzebował aż dwóch przerw konserwacyjnych? Ja tam nie wiem, ale skoro pan @Tomasz Berezowski napisał z przekonaniem, że wszystkie 18 nadajników, które otrzymały pozwolenia ruszy do końca lutego, to zakładam optymistyczną wersję. Jakby co, powtarzam wypowiedź pana Berezowskiego:
Tomasz Berezowski pisze:
juter pisze:Tak pisze przedstawiciel ATM Rozrywka, skoro admini milczą, to może pan Tomek B. wie coś na temat wcześniejszego startu?
Wie :-) Wszystkie 18 ruszą do końca lutego.

krystianb

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: krystianb »

Jarosław Bałuka pisze:Plan przerw konserwacyjnych nie ma nic do uruchamiania MUX1.
Zgodzę się, do uruchomienia nie, do instalacji nowego sprzętu już tak.

A jeśli chodzi o terminy to IMO pierwszy możliwy to jest jakiś wtorek-czwartek przed świętami, oczywiście mówię o tych lokalizacjach gdzie wszystko będzie gotowe, bo jak wcześniej pisałem, są już lokalizacje czekające na magiczny enter, chyba nawet kiedyś ktoś oficjalnie o tym wspominał, ale głowy za to nie dam.

DVBManiak

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: DVBManiak »

Jeszcze mamy 2 dni lutego, może ruszy.

danielc

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: danielc »

Widzę że termin testowego uruchomienia "tych" 18-stu nadajników przez Emitela to wielka tajemnica skoro Pan Jarosław - przedstawiciel Emitela nie chce odpowiedzieć na zadane wcześniej pytanie.
No cóż profesjonalizm informacyjny tej firmy (Emitel) pozostawia wiele do życzenia. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: qwerty »

Słyszałeś o "mowa jest srebrem, a milczenie złotem"?

mikar1

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: mikar1 »

DVBManiak pisze:Jeszcze mamy 2 dni lutego, może ruszy.

Nie ruszy. EMITEL musi dostać pozwolenia na kilkadziesiąt nadajników więc zaczęli sukcesywnie o nie występować. Wybrali sobie jakąś kolejność tak żeby spokojnie pomontować sprzęt sprawdzić łącza skonfigurować całą ta elektronikę wszystko dostroić i jak już będą mieć wszystkie pozwolenia to zacząć testy. Np w Maju na wszystkich nadajnikach jednocześnie, widząc jakie mają pokrycie.

Niestety jakiś Urzędnik postanowił błysnąć przed kamerami i pokazać jaką jest szychą i chlapną taką głupotę bez konsultacji z Emitelem a teraz wszyscy wieszają Psy na Emitelu.

Czemu was tak swędzi żeby włączyli MUX już dzisiaj jutro wczoraj. Większość z was ma na pewno satelitę, kanały które są w MUX 1 macie jako FTA i z Naziemnej.

Osoby które już mają MUX 1 psioczą na jakość kanałów techniczną i merytoryczną a jednak tak się pienicie o włączenie tych MUXów.

Poirytowany to mogę być ja. Mieszkam na Północ od Lublina, 5,56 km od nadajnika na Raabego. Z jakiegoś powodu od ponad pół roku nie odbieram analogowych Piask więc oglądam tylko MUX2, MUX3 ma sygnał na poziomie 12% więc o TVP od dawna mogę zapomnieć.

Obywam się 8 kanałami MUX2 i nie narzekam, chętnie zobaczył bym MUX1 ale do czerwca jest 3 miesiące i jakoś wytrzymam te ~90 dni. Wy też wytrzymacie.

lukasz_xd

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: lukasz_xd »

@Jarosław Bałuka
Chyba Pan żartuje? Jeżeli to jest oficjalne stanowisko pracownika Emitel to ja chyba mieszkam na Malediwach :roll:
Przy starcie MUX zawsze jest wyłączenie nadajnika (przejściowe ale jest) i jak ma Pan zamiar skonfigurować wszystko bez wyłączenia sygnału i w ogóle bez bycia przy nadajniku? Światłowodem lecą kanały i dane serwisowe o działaniu nadajnika...

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: qwerty »

@mikar1
Muszę się z tobą częściowo zgodzić. Kilka dni nie zbawi. Jednak gdzie masz FTA IIV? Ludzie chcą multipleksu, bo są w podobnej sytuacji jak ty - nie odbierają multipleksu 3.

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Pavl6 »

mikar1 pisze:Niestety jakiś Urzędnik postanowił błysnąć przed kamerami i pokazać jaką jest szychą i chlapną taką głupotę bez konsultacji z Emitelem a teraz wszyscy wieszają Psy na Emitelu.
A ten pan też postanowił błysnąć przed kamerami:
Tomasz Berezowski pisze:
juter pisze:Tak pisze przedstawiciel ATM Rozrywka, skoro admini milczą, to może pan Tomek B. wie coś na temat wcześniejszego startu?
Wie :-) Wszystkie 18 ruszą do końca lutego.
?

mikar1

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: mikar1 »

[/quote]
qwerty pisze:@mikar1
Muszę się z tobą częściowo zgodzić. Kilka dni nie zbawi. Jednak gdzie masz FTA IIV? Ludzie chcą multipleksu, bo są w podobnej sytuacji jak ty - nie odbierają multipleksu 3.
FTA mam ma na telewizorze w Salonie piętro niżej. W domu mam 3 TV i nie mam ochoty płacić za Multirooma albo za kilka zestawów satelitarnych. Antena pokojowa w moim pokoju niestety nie zdaje egzaminu jest po stronie zachodniej a RTCN Piaski jest na południowy wschód. Więc mam jeden TV z platformą N i dwa zbierające z anteny naziemnej MUX2. Jako że na TV mam czas dopiero przed snem to nie chce mi sie łazić po nocy od telewizora do łóżka a co za tym idzie TVP nie widziałem od kilku miesiecy.
Pavl6 pisze:A ten pan też postanowił błysnąć przed kamerami:
Tomasz Berezowski napisał(a):
juter napisał(a):
Tak pisze przedstawiciel ATM Rozrywka, skoro admini milczą, to może pan Tomek B. wie coś na temat wcześniejszego startu?


Wie :-) Wszystkie 18 ruszą do końca lutego.
?

Ciężko powiedzieć Tango Down nie tak dawno twierdził że Te nadajniki Nie ruszą. Może ATM opiera się na wiadomościach z UKE a nie od Emitela

Tango Down

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Tango Down »

ATM opiera się na informacjach WPROST od dyrekcji Emitela :D

lukasz_xd

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: lukasz_xd »

Zostawcie już to, jutro około południa będzie jasne co i jak.
Ktoś kazał nabrać wody w usta i tak się robi jak się chce mieć posadę.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: qwerty »

lub ew. do pojutrze.

mikar1

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: mikar1 »

Tango Down pisze:ATM opiera się na informacjach WPROST od dyrekcji Emitela :D
A dyrekcja mówi że...
Na wchodzie długo jeszcze nie zobaczymy ATM Rozrywka TV?

krystianb

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: krystianb »

lukasz_xd pisze: Chyba Pan żartuje? Jeżeli to jest oficjalne stanowisko pracownika Emitel to ja chyba mieszkam na Malediwach :roll:
Przy starcie MUX zawsze jest wyłączenie nadajnika (przejściowe ale jest) i jak ma Pan zamiar skonfigurować wszystko bez wyłączenia sygnału i w ogóle bez bycia przy nadajniku? Światłowodem lecą kanały i dane serwisowe o działaniu nadajnika...
Czytaj ze zrozumieniem, wszystko się zgadza @Jarosław Bałuka pisał o uruchamianiu mux a nie instalacji sprzętu. Do pierwszego drugie jest potrzebne, odwrotnie już nie. Tam gdzie nie ma przerw sprzęt już stoi i czeka, bo nie wyobrażam sobie podpinania nowego sprzętu na gorąco, na to raczej żadne przepisy, ani zalecenia producentów nie pozwalają na to przecież zwrotnice 100% sygnału nie odfiltrują. Ekonomia rządzi i nic się na to nie poradzi.

Zablokowany