Harmonogram wdrażania MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
lukasz_xd

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: lukasz_xd »

Co racja to racja, zamykanie (a nie usuwanie) tematu który jakby nie patrzeć jest aktualny nadal trochę może dziwić.
Piaski... Gotowe może i są tylko co z tego?
Co do płacenia za TV, mógłbym nie płacić za TVP1 bo tego kanału prawie niema a ponoć to jest opłata za oglądanie (dostęp do pasma). Zaiste ciekawy mecz się nam zapowiada xD Na stadionie będzie padać śnieg... Takie Euro będzie oooo leeee :D

tomekogg

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: tomekogg »

Panie Poland, skąd masz info że Chorągwica jest gotowa do startu Mux-1?! Prosze nie rozgłaszać niesprawdzonych informacji. I przyjmijcież do wiadomości że mux-1 do końca maja wystartuje. Już nudna jest ta dyskusja...

tomekogg

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: tomekogg »

Pełna zgoda. To ci którzy rozpowszechniają niesprawdzone informacje i głupio spekulują zasłużyli na bana.

Y@Ros
Posty: 17
Rejestracja: 14 lipca 2011, o 13:50
Miejscowość: Wałbrzych
Odbiornik: Samsung QLED QE75Q95T,Samsung UE55D8000
Instalacja antenowa: Dipol 15/5-12/21-60 z polaryzacją H/V - balkon wys. V piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / Černá hora

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Y@Ros »

widzę że pan Jarek ma dzisiaj dużo pracy w tym wątku ;) ,ale to tylko świadczy o tym jak bardzo ten mux-1 jest oczekiwany.Pozdrawiam kolegów i życzę jeszcze trochę cierpliwości!

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Zdajemy sobie sprawę, że mux_1 jest bardzo oczekiwany.
Pamiętajcie jednak, że wdrażanie DVB-T to zarówno problemy techniczne jak i formalne, które trzeba rozwiązać. Dlatego powstały harmonogramy.
Realizujemy projekt wdrażania mux-1 zgodnie z harmonogramem. Żadne przecieki, "spradzone" informacje, próby układania nowych planów, itp tego nie zmienią. W ostatnich dniach napisano kilka stron postów w tym watku, które w zasadzie nie wnoszą wiele do sprawy.

Proponuję zakończyć dyskusję "włączą czy nie włączą" oraz które obiekty są gotowe i spokojnie poczekać na rozwój wydarzeń oraz komunikaty EmiTel, które będziemy zamieszczać, gdy przyjdzie właściwy moment.

Jak już napisałem w komuniakcje wieeeele stron tego wątku temu. Na razie nic nie włączymy.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: a.d. »

hellhammer1 pisze:Ale wszytko przebija tekst " z noieoficjalnych zrodel wiem i to w 100% pewnych" mozna sie posikac ze smiechu :D
  • Rozumiem ze ta aluzja tyczy sie mojego postu?
  • Owszem zgadzam sie ze niektorzy pisza na tym forum chlamy i bzdury, no coz nie kazdy jest geniuszem?
  • ale twoje bez zadnej merytorycznej wartosci teksty tu publikowane bija je wszystkie na glowe.
a.d. pisze:
  • Z nieoficjalnych informacji jakie udalo mi sie pozyskac,
  • juz w przyszlym tygodniu zostana wydane kolejne pozwolenia na emisje Mux-1 na kolejnych 7 obiektach:
Obrazek
Panie Jarku jesli nie jest prawda ze Emitel wystapil o kolejne pozwolenia na emisje Mux-1 z kolejnych 7 obiektow to prosze publicznie zaprzeczyc tym informacja.

DVBManiak

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: DVBManiak »

No i pan Tomek mnie zawiódł. Niestety nie ma emisji MUX-1 z 18 nadajników. Już raczej się to dzisiaj nie stanie. No to nagana dla UKE.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Puma »

Coś musiało zajść w między czasie, być może miało to ruszyć ale po wrzawie w mediach ktoś zainterweniował i przywrócił Emitel do pionu ;)

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Panie Jarku jesli nie jest prawda ze Emitel wystapil o kolejne pozwolenia na emisje Mux-1 z kolejnych 7 obiektow to prosze publicznie zaprzeczyc tym informacja
Już o tym pisaleśmy.
Wydanie pozwolenia nie oznacza rozpoczęcia emisji.
Po "pozwolenie" na nadwanie, a nie "nakaz".

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Pavl6 »

JaroslawMroczkowski pisze:Zdajemy sobie sprawę, że mux_1 jest bardzo oczekiwany.
Pamiętajcie jednak, że wdrażanie DVB-T to zarówno problemy techniczne jak i formalne, które trzeba rozwiązać. Dlatego powstały harmonogramy.
Realizujemy projekt wdrażania mux-1 zgodnie z harmonogramem. Żadne przecieki, "spradzone" informacje, próby układania nowych planów, itp tego nie zmienią. W ostatnich dniach napisano kilka stron postów w tym watku, które w zasadzie nie wnoszą wiele do sprawy.

Proponuję zakończyć dyskusję "włączą czy nie włączą" oraz które obiekty są gotowe i spokojnie poczekać na rozwój wydarzeń oraz komunikaty EmiTel, które będziemy zamieszczać, gdy przyjdzie właściwy moment.

Jak już napisałem w komuniakcje wieeeele stron tego wątku temu. Na razie nic nie włączymy.
Harmonogram dotyczy oficjalnych uruchomień i mają one wystartować nie później, niż harmonogram zakłada, a nie - nie wcześniej. No, ale testowe emisje rządzą się własnymi prawami. Z tego co wiem, to na większości dotychczas uruchomionych nadajników emisja testowa zaczynała się przynajmniej na miesiąc przed oficjalnym startem. No i stąd te spekulacje, dodatkowo spotęgowane tym, że dotychczas Emitel uruchamiał emisję testową zaraz po otrzymaniu pozwoleń na korzystanie z częstotliwości, a więc wszyscy trochę nie dowierzaliśmy, że tym razem będzie inaczej. No, ale teraz, gdy nie pojawiają się już żadne nowe przesłanki, pozwalające sądzić, że testowe nadawanie rozpocznie się bardzo szybko, będziemy cierpliwie czekać, a przynajmniej ja tak zrobię.
-------------
Co do wcześniejszych postów - zgadzam się z tym, że uruchomienie nowych nadajników teraz by wiele pomogło w promocji NTC, bo sam wiem o tym dobrze. Np. u mnie w domu ja mam u siebie w pokoju tv z podłączonym odbiornikiem DVB-T i już praktycznie nie przełączam się na tv analogową, mimo braku kanałów TVP, tak z wygody, ale moi rodzice mają tv tylko z telewizją analogową i nawet by chętnie zakupili odbiornik do DVB-T, a może nawet nowy telewizor, bo obecny trochę zaczyna się psuć, ale nie ma TVP 1 i TVP 2, więc na razie nie kupią.
JaroslawMroczkowski pisze:
Panie Jarku jesli nie jest prawda ze Emitel wystapil o kolejne pozwolenia na emisje Mux-1 z kolejnych 7 obiektow to prosze publicznie zaprzeczyc tym informacja
Już o tym pisaleśmy.
Wydanie pozwolenia nie oznacza rozpoczęcia emisji.
Po "pozwolenie" na nadwanie, a nie "nakaz".
A czy można wiedzieć czemu tak fragmentarycznie występujecie z tymi pozwoleniami (najpierw 18, teraz podobno 7)? To z lenistwa, czy tak dużo papierkowej roboty?

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: dario9678 »

JaroslawMroczkowski pisze:Zdajemy sobie sprawę, że mux_1 jest bardzo oczekiwany.
Pamiętajcie jednak, że wdrażanie DVB-T to zarówno problemy techniczne jak i formalne, które trzeba rozwiązać. Dlatego powstały harmonogramy.
Realizujemy projekt wdrażania mux-1 zgodnie z harmonogramem. Żadne przecieki, "spradzone" informacje, próby układania nowych planów, itp tego nie zmienią. W ostatnich dniach napisano kilka stron postów w tym watku, które w zasadzie nie wnoszą wiele do sprawy.

Proponuję zakończyć dyskusję "włączą czy nie włączą" oraz które obiekty są gotowe i spokojnie poczekać na rozwój wydarzeń oraz komunikaty EmiTel, które będziemy zamieszczać, gdy przyjdzie właściwy moment.

Jak już napisałem w komuniakcje wieeeele stron tego wątku temu. Na razie nic nie włączymy.
To czekamy na włączenie nadajników w maju.

op252@tlen.pl

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: op252@tlen.pl »

Wielu ludzi czeka z decyzjami o zakupie i operatorzy mają tego świadomość. Szybkie włączenie jest oczekiwane nie tylko przez odbiorców. To spory ruch w branży i dobre dla gospodarki. Pasmo jest dobrem wspólnym i nie powinno leżeć "odłogiem". W interesie Emitela powinno być ujawnienie po czyjej stronie leży opóźnianie, jeśli to problem czysto techniczny to spoko. W innym przypadku można naciskać tam gdzie trzeba.
Ps. ciekawe kiedy była ostatnia wizyta us, zus lub bsa...

SIGUR82

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: SIGUR82 »

WIADOMO JEST ZE TERAZ SA ZNIWA PLATFORM CYFROWYCH.NIC NIE URUCHOMIA I TYLE.UKE MA WIDAC WAZNIEJSZE SPRAWY A EMITEL CZEKA DO KONCA MAJA.MUSIMY CZEKC I MODLIC SIE BY CHOC SWIETA BYLY "CYFROWE" Z MUX-1 EGO W CALYM KRAJU

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Pavl6 »

MUX-1 z wszystkich planowanych nadajników obecnie wdrażanego etapu (czyli praktycznie w całym kraju) na Wielkanoc? Patrząc po tym, jak nastawiony jest do wdrażania Emitel, to uruchomią najwcześniej w maju i może nawet bliżej końca. No cóż, albo nie mają kasy, albo są leniwi, albo dostali nieoficjalną dotację od platform satelitarnych w zamian za jak najpóźniejsze włączenie.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: JaroslawMroczkowski »

A może po prostu po to jest formalny i oficjalny harmonogram żeby go przestrzegać?

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Kamilx »

Rozumiem, że trzeba przestrzegać, ale po co wcześniej dostaję się zgodę od UKE. Przez co wszyscy myślą, że będzie uruchomione.

mientoliptus

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: mientoliptus »

ok ale harmonogram dotyczy emisji regularnej ,a testowo można by włączyć wcześniej tym bardziej że proces cyfryzacji jest opóźniony ;)

Tango Down

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Tango Down »

JaroslawMroczkowski pisze:Jak już napisałem w komuniakcje wieeeele stron tego wątku temu. Na razie nic nie włączymy.
Niestety nikt ani Panu, ani mi nie wierzył :D
Ale za to wiele osób 'wiedziało lepiej' albo szukało spisku nadawców (głównie nas, czyli ATM) i Emitela.
Pavl6 pisze: Patrząc po tym, jak nastawiony jest do wdrażania Emitel, to uruchomią najwcześniej w maju i może nawet bliżej końca.
Uff! Nastawienie Emitela (jeśli istnieje coś takiego) nie ma tu nic do rzeczy.
Ostatnio zmieniony 29 lutego 2012, o 18:34 przez Tango Down, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiking

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Wiking »

Nie zgadzam się na zmianę treści moich postów!
Ostatnio zmieniony 7 lutego 2013, o 01:15 przez Wiking, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiking

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Wiking »

Nie zgadzam się na zmianę treści moich postów!
Ostatnio zmieniony 7 lutego 2013, o 01:15 przez Wiking, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany