Harmonogram wdrażania MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
op252@tlen.pl

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: op252@tlen.pl »

Pavl6 pisze:MUX-1 z wszystkich planowanych nadajników obecnie wdrażanego etapu (czyli praktycznie w całym kraju) na Wielkanoc? Patrząc po tym, jak nastawiony jest do wdrażania Emitel, to uruchomią najwcześniej w maju i może nawet bliżej końca. No cóż, albo nie mają kasy, albo są leniwi, albo dostali nieoficjalną dotację od platform satelitarnych w zamian za jak najpóźniejsze włączenie.

Zawsze można zgłosić zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa :D
Cały ten proces wygląda jak jedna wielka ustawka.

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: ANDPOL »

Składam wniosek formalny o zamknięcie tego wątku do czasu jakichś oficjalnych informacji. Jak Ktoś tu wchodzi i chce się dowiedzieć coś konkretnego, to nie znajdzie. Tylko lista spekulacji i pobożnych życzeń. :x

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: TomW »

Wystarczy według mnie niekoniecznie zamykać wątek a przestać spekulować i składać pobożne życzenia. Pisałem już kiedyś o spiskowej teorii dziejów i myślałem, że już niektórym przeszło. Niektórzy wypowiadają się o MUX-1 tak, jakby znali co najmniej jak są skonstruowane umowy i inne szczegóły techniczne. Harmonogram jest przestrzegany jak widać nie tylko tu i nie tylko tutaj on występuje. Inaczej życie toczyło by się od przypadku do przypadku. Jeszcze parę tygodni i ciekawe co potem bedzie "na topie"? :lol:

tomekogg

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: tomekogg »

Panie Tango Down, Panu już dziękujemy. Wszyscy dobrze wiemy, że wam nie jest na ręke odpalenie Muu-1 jak najszybciej. A teraz sie Pan naśmiewa z biednych ludzi, którzy zostali oszukani licząc na wcześniejszą emisję. Żebyśmy sie my nie musieli kiedyś śmiać z nieudolnej próby uruchomienia ATM-Rozrywka.

Tango Down

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Tango Down »

czasem warto najpierw myśleć, a potem pisać. W tym zdaniu kluczowe słowo to 'myśleć'. Antonim do 'bezmyślnie i bezpodstawnie spekulować'.

arik92

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: arik92 »

Widzę, że @JaroslawMroczkowski wszystko wyjaśnił, a tutaj nadal mnóstwo spekulacji typu "Emitelowi się nie chce" . Niektórym to chyba nuda doskwiera i piszą tylko żeby pisać.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: blockbuster »

ANDPOL pisze:Składam wniosek formalny o zamknięcie tego wątku do czasu jakichś oficjalnych informacji. Jak Ktoś tu wchodzi i chce się dowiedzieć coś konkretnego, to nie znajdzie. Tylko lista spekulacji i pobożnych życzeń. :x
Popieram.
Dzisiaj po godzinie 15 @JarosławMroczkowski apelował o powstrzymanie się od spekulacji a od tego momentu przybyły już dwie strony spamu :evil: .

DVBManiak

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: DVBManiak »

Ja też jestem za zamknięciem tego tematu do czasu oficjalnych informacji od Emitela o starcie II etapu.

suromarek

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: suromarek »

No to czym można tłumaczyć nie udolność emitela jak już wszystko mają zgodę anteny itd przy najmniej jeden nadajnik po winien ruszyć z emisja testowa a o harmonogramie mogę tu pisać nawet w ms projekt można przyspieszać zadania

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Pavl6 »

JaroslawMroczkowski pisze:A może po prostu po to jest formalny i oficjalny harmonogram żeby go przestrzegać?
O, wcześniej jakoś nie patrzyliście na harmonogram i uruchamialiście emisje testowe dużo wcześniej, a teraz, jak ja sobie kupiłem odbiornik DVB-T, to nagle was wzięło na trzymanie się harmonogramu? A tak na poważnie - harmonogram jest od emisji oficjalnej, a ja od jakiegoś tygodnia cały czas piszę, dopytuję się o emisję testową. T E S T O W Ą. Napisałem wyraźnie, bo na każde moje pytanie o emisję testową pracownicy Emitela odpowiadają na temat emisji oficjalnej, a więc coś tu nie gra.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: rotalplus »

A może po prostu powinnismy wyłączyć to całe DVBT i byłby spokój?

sp2sv66

MUX1 Z TRZECIEWCA

Post autor: sp2sv66 »

Od kilku dni na programie tvp info -"Zbliżenia" z tvp Bydgoszcz informuja że od 1 czerwca zacznie sie emisja programów tvp w ramach MUX 1 także sądze ze raczej nie ma co liczyc na wczesniejszy start MUXU 1 .Te 100 dni da sie koledzy jakos przetrzymać.

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Pavl6 »

To leć na nadajnik i sobie wyłączaj :lol: .

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Railroad »

Wyłącz sobie światło w pokoju.
Czy już minął 31 maja, że ten lament nie ma końca? Czytam forum codziennie, chcąc się sprawdzić czy coś nowego nie słychać, a czytam tylko żale.

Wiking

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Wiking »

Nie zgadzam się na zmianę treści moich postów!
Ostatnio zmieniony 7 lutego 2013, o 01:15 przez Wiking, łącznie zmieniany 1 raz.

juter

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: juter »

Mnie to pytanie nie dotyczyło, ale odpowiem, co ja chcę sprawdzać czytając ten wątek.
Sprawdzam, czy może ktoś odbiera sygnał MUX1 z jakiegoś "nieoficjalnego" nadajnika, prosty przykład, ktoś pisał, że przez chwilę jakiś czas temu odebrał sygnał, o ile się nie mylę, z Krynic. Dla tych którzy są tu nowi piszę, że zwykle w przypadku testów to forum było pierwszym miejscem w którym można się było dowiedzieć, że takowe się rozpoczęły lub zakończyły, dzięki temu byłem na bieżąco, a jeśli chodzi o NTC w Polsce to się tym dość mocno interesuję. Takie swego rodzaju hobby ;) Ostatnio zrobił się tu taki "bajzel", że kiedy po pracy przeglądam posty z całego dnia, muszę przebrnąć przez stertę śmieci typu "włączą, czy nie włączą, lub ...moim zdaniem emitel powinien zrobić to tak..." itp. i możliwe, w tej stercie mógłbym coś ciekawego przeoczyć. Pewnie większość "starych" użytkowników forum się ze mną zgodzi w tej kwestii. Dodam, że bardzo wyczekuję startu MUX1 z nadajnika umożliwiającego mi odbiór, mimo iż TTV, Eskę i POLO TV mam z satelity (n na kartę).

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Railroad »

Czytam wszystkie działy, w tym o mux-1 niestety tylko żale i koncert życzeń. Żeby dowiedzieć się czegoś sensownego trzeba przekopywać kilkanaście stron tematu. Tak jak wyżej napisał użytkownik, np. o złapaniu jakiś nowych testów nadajnika.

tomekogg

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: tomekogg »

@juter, skoro łapiesz wszystkie kanały z Mux-1 na sacie to czemu sie tak nie możesz doczekać?

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: Benedykt »

Przy okazji:
TVP mówiła dziś o planach transmisji Euro 2012. Oczywiście podkreślano, że są jedyni w Polsce. Transmisje mają odbywać się w TVP1, TVP2, TVP Sport i TVP HD. Chyba już zrezygnowali z TVP1 HD i TVP2 HD. Dlatego wcale nie zależy mi na szybkim uruchomieniu mux1. Dance/Polo jakoś mnie nie kręci. Choć jestem w zasięgu jednego z (tajne/poufne) rzeczonych 18 nadajników. Do olimpiady trochę czasu - może TVP przemyśli HD?

juter

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: juter »

@tomekogg
Głównym powodem wyczekiwania na MUX1 jest możliwość całkowitej rezygnacji z analogu, zarówno na moim TV jak i u rodziców (w tej chwili brakuje tylko TVP INFO Bydgoszcz).
Kolejne powody są już mniej osobiste - bardzo kibicuję wszystkim chętnym do szybkiego przejścia na cyfrę, a brak kanałów TVP jest czynnikiem hamującym to przejście w chwili obecnej (co już forumowicze wielokrotnie podkreślali), duża część moich znajomych woli poczekać chociażby do czerwca, bo ja to mówią "nie chciałoby się im cały czas przełączać między cyfrą a analogiem", "może później STB będą tańsze", "Telewizory tanieją, to kupię w czerwcu, bo po co mam teraz kupować" itp, itd....

@Benedykt
Albo TVP1 i TVP2 będą pseudo HD, podobnie jak obecnie TVP1HD w "ence", a TVP HD z wyraźnie lepszą jakością nadal będzie w pakietach płatnych platform cyfrowych.

Od razu przepraszam za pisanie nie na temat, może Admin przeniesie te nasze rozmowy do innego wątku?

Zablokowany