Harmonogram wdrażania MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
DVB-T

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: DVB-T »

Powiększa się tylko pierwsza. Pozostałe 2 są na razie małe

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: JaroslawMroczkowski »

belliash pisze:Jak klikniesz na mape to sie powiekszy
ale tylko etap pierwszy.
reszta mapek pojawi się za jakiś czas.

Skorpion

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Skorpion »

Te mapki to kompletna porażka Emitela; proszę o profesjonalizm na swoich oficjalnych stronach i nie wprowadzanie ludzi w konsternację. Napisać: powiększyć można tylko 1 mapkę; pozostałe w przyszłym roku. :lol:

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: qwerty »

I Białystok systematycznie coraz mniejsza moc.
Może od razu dajcie 1 kW ERP? Według GE06 powinniście nadawać z większą mocą.

loker

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: loker »

Emitel pozytywnie nas zaskoczył - obyśmy w tym pozytywnym myśleniu zostali.
do 31 maja 2012 zasięgiem telewizji cyfrowej zostanie objęte co najmniej 92% populacji kraju.
a ta ilość nadajników wskazuje wprost, że wiele z nich testowo będzie pewnie już w kwietniu uruchomiona.

DVBManiak

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: DVBManiak »

Bardzo dziękuję za harmonogram, wygląda on dużo czytelniej niż na stronie UKE. Jeszcze kilka rzeczy do poprawy, ale to szczegóły. W każdym razie bardzo mnie cieszy fakt, że jest do 31 maja, a nie jak wcześniej od 1 czerwca. Jeszcze tylko czekać na harmonogram wyłączania analogu i cyfrówka górą. :)

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: bogdanzieba »

Panie Jarosławie a nadajnik Tarnobrzeg/ Machów po co? Jak św. Krzyż będzie nadawał z mocą 50 kW i to powinno pokryć. Ja mam do Tarnobrzegu 19 km i odbieram MUX-2 ze św. Krzyża w świetnej jakości bez wzmacniacza. Ten Tarnobrzeg/Machów to ma być doświetlający? Bo nadaje na tym samym kanale co św. Krzyż.

trance

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: trance »

Lista nadajników w harmonogramie nie jest umieszczona alfabetycznie. Czy to oznacza, że Białystok w drugim etapie pójdzie na pierwszy ogień?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Jarosław Bałuka »

bogdanzieba pisze:Panie Jarosławie a nadajnik Tarnobrzeg/ Machów po co? Jak św. Krzyż będzie nadawał z mocą 50 kW i to powinno pokryć. Ja mam do Tarnobrzegu 19 km i odbieram MUX-2 ze św. Krzyża w świetnej jakości bez wzmacniacza. Ten Tarnobrzeg/Machów to ma być doświetlający? Bo nadaje na tym samym kanale co św. Krzyż.
Widocznie tak wyszło z planowania radiowego, że aby spełnić wymagane pokrycie sygnałem potrzebny jest w tej lokalizacji nadajnik. Być może z powodu ukształtowania terenu Tarnobrzeg jest zasłonięty i wymaga dodatkowej emisji.
trance pisze:Lista nadajników w harmonogramie nie jest umieszczona alfabetycznie. Czy to oznacza, że Białystok w drugim etapie pójdzie na pierwszy ogień?
Nie, nie oznacza.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Martinez1989 »

Jarosław Bałuka pisze:
bogdanzieba pisze:Panie Jarosławie a nadajnik Tarnobrzeg/ Machów po co? Jak św. Krzyż będzie nadawał z mocą 50 kW i to powinno pokryć. Ja mam do Tarnobrzegu 19 km i odbieram MUX-2 ze św. Krzyża w świetnej jakości bez wzmacniacza. Ten Tarnobrzeg/Machów to ma być doświetlający? Bo nadaje na tym samym kanale co św. Krzyż.
Widocznie tak wyszło z planowania radiowego, że aby spełnić wymagane pokrycie sygnałem potrzebny jest w tej lokalizacji nadajnik. Być może z powodu ukształtowania terenu Tarnobrzeg jest zasłonięty i wymaga dodatkowej emisji.


Panie Jarosławie, ale Tarnobrzeg jest w woj. Podkarpackim i on będzie miał TVPRzeszów a Św. Krzyż to nadajnik w woj. Świętokrzyskim i on będzie nadawał TVPKielce (póki TVP nie wycofa się z MUX-1). Te dwa nadajniki będą pracować w SFN na k.62, ale nie "pogryzą" się ich zawartości tj. TVPKielce i TVPRzeszów??

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Jarosław Bałuka »

Martinez1989 pisze:
Panie Jarosławie, ale Tarnobrzeg jest w woj. Podkarpackim i on będzie miał TVPRzeszów a Św. Krzyż to nadajnik w woj. Świętokrzyskim i on będzie nadawał TVPKielce (póki TVP nie wycofa się z MUX-1). Te dwa nadajniki będą pracować w SFN na k.62, ale nie "pogryzą" się ich zawartości tj. TVPKielce i TVPRzeszów??
Sprawdzę w poniedziałek i dam znać, obecnie nie mam dostępu do materiałów źródłowych.

andiks

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: andiks »

czy koniec bedzie na trzecim etapie

Awatar użytkownika
derwalski
Posty: 80
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Bravia W4000/LV5HDeluxe/Wiwa HD-90/Opticum HD TS 9600
Instalacja antenowa: 11 el. Y-U
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żółwieniec/Śrem

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: derwalski »

"Oops! This link appears to be broken." 8-)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: qwerty »

Też wklejałem, ale emitel kasował linki (dwukrotnie) z moich wypowiedzi. By żyło się nam "lepiej".

Maciey

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Maciey »

U mnie się biała plansza wyświetla. Czy to oznacza że po trzecim etabie w ogóle nie będzie MUX1? :lol:

A propos białego:
Na mapce zasięgu MUX2 ze Skrzycznego (drugi etap) widać wyraźnie białą plamę w okolicach Kęt. W praktyce się to potwierdza - sygnału nie ma. Natomiast na mapce dla MUX1 jest zielono. Czy wymyślono coś, aby sygnał omijał wielką górę? ;)

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Martinez1989 »

Jarosław Bałuka pisze:
Martinez1989 pisze:
Panie Jarosławie, ale Tarnobrzeg jest w woj. Podkarpackim i on będzie miał TVPRzeszów a Św. Krzyż to nadajnik w woj. Świętokrzyskim i on będzie nadawał TVPKielce (póki TVP nie wycofa się z MUX-1). Te dwa nadajniki będą pracować w SFN na k.62, ale nie "pogryzą" się ich zawartości tj. TVPKielce i TVPRzeszów??
Sprawdzę w poniedziałek i dam znać, obecnie nie mam dostępu do materiałów źródłowych.
Dobrze, będę czekał, jakby Pan może zapomniał to przypomnę w poniedziałęk :)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Jarosław Bałuka »

qwerty pisze:Też wklejałem, ale emitel kasował linki (dwukrotnie) z moich wypowiedzi. By żyło się nam "lepiej".
Nie wiem czy to wymaga jakieś specjalnego wysiłku intelektualnego? Skoro linki nie są aktywne to chyba w jakimś konkretnym celu, a nie po to aby bawić się w kotka i myszkę. Pewnie w poniedziałek dane zostaną skorygowane i tyle!

Bartt

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Bartt »

Mam nadzieję że przedstawiony harmonogram wdrażania MUX1 dotyczy okresu przejściowego bo wydaje mi się że moce nadajników mają się nijak do zasięgu z przedstawionych mapek.
Np. na podkarpaciu nie ma żadnego nadajnika o mocy 50kW:

Sucha Góra - kanał 42 dalej tylko 18KW
G. Jawor - kiepski do odbioru w górach bo 60 kanał, moc 20kW
Przemyśl - kanał 48 ten sam na którym nadaje Polsat z Rzeszowa :o , moc 20kW
Leżajsk - kanał 37, natomiast moc tylko 10kW !!?? - to chyba jakiś ponury żart :shock:
Gorlice - kanał 45 moc 20kW
Tarnobrzeg - kanał 62 moc 15kW

Kiepsko to widzę dla przeciętnego odbiorcy zwłaszcza w "górskiej" części województwa :(

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: qwerty »

Jarosław Bałuka pisze:
qwerty pisze:Też wklejałem, ale emitel kasował linki (dwukrotnie) z moich wypowiedzi. By żyło się nam "lepiej".
Nie wiem czy to wymaga jakieś specjalnego wysiłku intelektualnego? Skoro linki nie są aktywne to chyba w jakimś konkretnym celu, a nie po to aby bawić się w kotka i myszkę. Pewnie w poniedziałek dane zostaną skorygowane i tyle!
Jak wklejałem to były jak najbardziej aktywne. Gdybym wiedział, że tak postąpicie to bym zapisał na HDD.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Bartt pisze:Mam nadzieję że przedstawiony harmonogram wdrażania MUX1 dotyczy okresu przejściowego
Zarówno harmonogram jak i mapki dotyczą okresu przejściowego. Po wyłączeniu analogu korektom ulegną niektóre moce i kanały we wszystkich muxach.
Szczegółowe plany okresu docelowego będą tworzone, gdy poznamy plan wyłączeń telewizji analogowej.

Zablokowany