POLO TV w MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: Jarosław Bałuka »

Narazie otrzymujemy taki nie inny sygnał modulacyjny od Nadawców, jednak sytuacja ulegnie zmianie i nastąpi poprawa jakości.

polsatowicz

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: polsatowicz »

Tylko na polo tv mi na połowe świeci niebieski pasek z napisem ERROR CHANNEL BROADCASTING prosze o pomoc!!!

malkontent

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: malkontent »

w polo grają teraz z przepływnością dźwięku 256 kbps 8-)

bartosz1

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: bartosz1 »

fajne te teledyski :D lubie ten polo tv i eska tv. :)

mam pytanie.co z epg? nie ma w eska tv i polo tv epg.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: kuku1234 »

CZyli nie pomylilem sie z ta grupa docelowa Eska Tv z tego co widze :D.

sundio2000

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: sundio2000 »

witam, czemu epg nie działa? czy to narazie okres testowy dlatego ?

kuubusf1

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: kuubusf1 »

Właśnie słucham Polo TV i strasznie tak jakby trzeszczy dźwięk.Dobrze to słychać między piosenkami albo jak reklama się zaczyna i kończy. To coś chyba u nadawcy.

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: Miodzik »

Nie... to wina kompozytora :lol:

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: pivo »

Dziś w Metrze był artykuł mówiący, że za free i w cyfrowej jakości w całej Polsce będzie dostępne Polo TV. Ze wszystkich stacji w MUX1 będzie to najpopularniejsza. Skąd to wiem? Według Wirtualnych Mediów radio znane z grania głównie tego typu muzyki szczególnie wieczorami (nie Jard, wtajemniczeni wiedzą o czym mówię) miało 5 procent udziałów w 2,07 milionowym regionie. A obejmuje ono zasięgiem około 440 tysięcy mieszkańców wschodu regionu. Taka Wawa, tylko że jest jeszcze DP. Po drobnych obliczeniach mamy 24 procent udziałów w granicach województwa do 1998 r oraz tytuł lidera. Czasem ciężko mi pojąć fenomen tego radia szczególnie biorąc pod uwagę oklepanie playlisty wieczorami. Ale biorąc pod uwagę zamiłowanie rodaków do imprezowania przy Kasztelanie i ulubionej muzyce jestem pewien, że Polo TV wstrząśnie rynkiem i będzie zachętą do zmiany sprzętu, może lepszą od Smoka Analoga. A co dalej? Wpadamy w pętlę czasu, włączamy Polsat, a tam:

Diiiiiiiiscoooo Relax!
Dobry wieczór, (...) witam w kolejnym wydaniu programu. Drodzy widzowie, chcielibyśmy wam podziękować za obecność. Reaktywacja programu okazała się strzałem w dziesiątkę. Mamy tytuł lidera w paśmie. A teraz najnowszy hit Tomasza Niecika ''Hop siup, dwie trzynastki, miś Pedobear, osiem d*p'' i making-off z powstania teledysku.

Ja jako tako pogodziłem się z wyborem KRRiT, ale dwie stacje tego samego operatora są kapkę podejrzane, jak okoliczności otrzymania koncesji.

EDIT: zapowiadany artykuł z Metra.
http://i.imgur.com/yEFCz.jpg
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2011, o 11:39 przez pivo, łącznie zmieniany 1 raz.

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 23:04 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: ploomba »

Nie no... lepszy jeden Puls, niż te dwie pseudo-muzyczne 8-)

kolec64

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: kolec64 »

kuubusf1 pisze:Właśnie słucham Polo TV i strasznie tak jakby trzeszczy dźwięk.Dobrze to słychać między piosenkami albo jak reklama się zaczyna i kończy. To coś chyba u nadawcy.
Raczej powinieneś oglądać. Słuchać, to możesz Radyja Maryja. :(

nkp123

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: nkp123 »

kolec64 pisze:
kuubusf1 pisze:Właśnie słucham Polo TV i strasznie tak jakby trzeszczy dźwięk.Dobrze to słychać między piosenkami albo jak reklama się zaczyna i kończy. To coś chyba u nadawcy.
Raczej powinieneś oglądać. Słuchać, to możesz Radyja Maryja. :(
Wiesz.. Niektórzy mają opcję wyłączenia ekranu w telewizorze, więc może i słuchać ;)

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: mac_33 »

polo sie reklamuje w PR1 ...naziemnie na kanale 14 pierwszego multipleksu...

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: eXte77 »

pivo pisze:
EDIT: zapowiadany artykuł z Metra.
http://i.imgur.com/yEFCz.jpg
Z artykułu dowiedziałem się, że MUX1 ma w połowie zastapić telewizje analogową do 2013 roku. O co chodziło autorce, połowa czego, nie sposób zrozumieć. A może chodziło o to, że są 2 multipleksy?

Panie Tomaszu B. - czy faktycznie plujecie sobie w brodę? Wszak wasza marka nigdy nie identyfikowała się z tym nurtem muzyki, tym bardziej podważa to wiarygodność tego artykułu i jego autorki.
mac_33 pisze:polo sie reklamuje w PR1 ...naziemnie na kanale 14 pierwszego multipleksu...
Jak kanał 14 ?

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: kasia »

eXte77 pisze: Jak kanał 14 ?
Chodzi o numeracja LCN zawartą w MUX1, MUX2 i MUX3.

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=60 - post BadBoy475

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: pikaczu »

czy polo tv poprawi jeszcze jakosc obrazu, bo teraz wyglada, jak nagrany film na vhs?

DVB-T Odbiorca

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: DVB-T Odbiorca »

No tak przy szybkich scenach jednak pixeloza jest. Wczoraj podczas sylwestrowego programu jakość dźwięku polo tv że tak powiem również fatalna :? , nie wiem jak to określić i czy była to usterka czy coś innego ale wyglądało to tak jakby się zmieniało próbkowanie w pliku dźwiękowym po prostu dźwięk taki jakiś nienaturalny a raczej metaliczno-komputerowy, nie wiem, może to efekt zamierzonony przez nadawcę :|

A mam jeszcze jedno pytanie techniczne, skoro wg mnie w polo tv lepiej inwestują niż w eskę TV , lepsze programy świąteczne i sylwestrowe to mam pytanie dlaczego przy przegrywaniu starych klipów discopolowych np. ze źródeł analogowych nie remasterują również dźwięku, konkretnie mi chodzi dlaczego prawie wszystkie stare klipy z lat 90 są z dźiękiem mono? :?

Nawet ja amatorsko remasterując jakieś hity sprzed lat staram się wyszukiwać inne źródło ścieżek dźwiękowych tak by były najlepszej jakości w stereo, warto by o tym pomyśleć, bo starsze piosenki lepsze są z efektami streofonicznymi :)

nkp123

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: nkp123 »

Sylwester 2012 w POLO TV pisze:Z okazji nadchodzącego dwutysięcznego dwunastego roku...
Niby taka mała wpadka, ale to nie było na żywo... ;)


@"DVB-T Odbiorca": U mnie efektu metalicznego dźwięku nie ma :)

@pikaczu: Dosył jest z tego co wiem cały czas z satelity, więc efekt kompresji będzie mniejszy.
A jakość teledysków na POLO TV zwykle nie będzie najlepsza, ponieważ większość z nich jest nagrana właśnie na VHS i konwertowana na postać cyfrową.

DVB-T Odbiorca

Re: POLO TV w MUX1

Post autor: DVB-T Odbiorca »

nkp123 pisze:VHS
Straszna rzecz jeśli zespoły swoją twórczość nagrywały na VHS i nie ostało się nawet stereo, tymczasem z powodzeniem zespoły zagraniczne z lat 70 i 80 mają super jakość :(

Zablokowany