ATM ROZRYWKA w MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
MaciekS

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: MaciekS »

No to teraz stację zamkną, maszty rozbiorą, obrazili się :lol: Już nikt nigdy nie będzie w Polsce "nadawał" :D Może i dobrze :lol:

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: alabama1 »

A tak w ogóle Tango Down na media2.pl mówił, że dzisiaj powinny być nadawane baśka blog i takie tam inne. I co? Tylko masę nowych odcinków pasów dodano.

mchummer

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: mchummer »

Alabama czytaj posty ze zrozumieniem. Było napisane, że emisja będzie po godzinie 23. Jeżeli byś się zaangażował w śledzenie wątku zamiast sianie fermentu to byłoby dobrze. Bez obrazy:).

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: alabama1 »

Aha, no rzeczywiście mi się coś kojarzyło z tą godziną, ale zapamiętałem tylko co mieli nadawać. No, już przypomniałem sobie. Tak na mnie te scenki zadziałały.. W tym akurat przypadku zwracam honor. No cóż, zwykła nieuwaga.
Ostatnio zmieniony 9 marca 2012, o 18:57 przez alabama1, łącznie zmieniany 1 raz.

michalh

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: michalh »

Śledzę to forum od początku jego istnienia i przez ludzi, takich jaki Ty jego poziom merytoryczny niestety drastycznie spadł.
Żal tych czasów, kiedy forum żyło merytoryczną dyskusją na temat wdrażania DVB-T w Polsce.

Zastanawiam się, jaki cel przyświeca niektórym tutaj piszącym. Jeżeli taki świat w okół siebie buduje nowoczesne społeczeństwo informacyjne, to nie warto dla niego cokolwiek w tym świecie budować, bo i tak zniszczą.

Myślałem, że chociaż na forum technicznym trolling nie będzie tak powszechny.
I nie zasłaniaj się prawem do krytyki, bo to co uskuteczniasz, to jakiś kąśliwy jazgot a nie krytyka.

BTW:
- nie jestem z Emitela - chociaż współpracowałem z nimi przy transmisjach na żywo (w dwóch kierunkach) w czasach, kiedy wielu mpeg4 kojarzył się z niskiej jakości filmikami w komórkach (tym bardziej śmieszy, kiedy widzę pouczanie, jak należałoby skonfigurować kodery itd...)
- nie jestem z ATM Rozrywka, chociaż zdarzało mi się oglądać produkcje Grupy ATM

Z trudem przychodziło mi niepisanie tutaj, kiedy pojawiły się piski (uruchomią/nie uruchomią/są konserwacje - uruchomią/układanie własnych harmonogramów i obawy, że ludzie, którzy zęby zjedli na teletransmisji i radiodyfuzji nie wiedzą, co robią), ale dzisiaj już nie wytrzymałem.

edit/

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: alabama1 »

I wiesz, co ci powiem? Nie będzie dzisiaj baśki blog, bo niby czegoś tam nie mogli załatwić.

edit/
Ostatnio zmieniony 9 marca 2012, o 19:23 przez alabama1, łącznie zmieniany 1 raz.

michalh

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: michalh »

Możemy porozmawiać o kwestiach technicznych związanych NTC.

To nie jest moja taktyka, po prostu szanuję czas innych Forumowiczów, którzy zaglądają tu, żeby uzyskać jakąś wartościową informację. Nie wiem też, czy Tango Down miał jakąkolwiek taktykę poza chęcią nawiązania dialogu z widzami, żeby zebrać jak najwięcej opinii. Podkreślam opinii, bo to co się dzieje tutaj, to nie wyrażanie opinii, tylko marudzenie.

Kontakt widzów z przedstawicielami nadawców przy pomocy środków takich jak forum może być wartościowy i budujący ale do tego potrzebna jest merytoryczna dyskusja, a nie bezsensowne biadolenie, bliskie chamskiemu wytykanie niedociągnięć i błędów.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: alabama1 »

Tak, tak, tak. Można równie dobrze powiedzieć, że dbam o poziom tej stacji. Oczywiście żartuję
Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to czasem pojawiają się małe pikselozy- i to nie chodzi o odbiór, bo tak siła, jak i jakość sygnału to sto procent.

nowy_
Posty: 54
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 18:53
Odbiornik: Maximum T-102
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: nowy_ »

Tango Down pisze:Przez jakiś czas zastanawiałem się dlaczego ludzie ze stacji TV nie wypowiadają się na tym forum. Teraz już wiem. Poziom niekompetencji, pieniactwa i zakompleksienia przerasta ten dopuszczalny dla normalnych ludzi.
Z tego powodu Panom już dziękuję. Pieńcie się dalej w swoich domysłach i fantazjach trwając w przekonaniu, że wiecie jak się tworzy telewizję. Powodzenia.
Mam rozumieć, że w ogóle nie będziesz się wypowiadał czy tylko będziesz ignorował głupie zaczepki?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Jarosław Bałuka »

Temat wątku: ATM ROZRYWKA w MUX1
Rozmawiamy o technicznych aspektach transmisji kanału ATM w MUX1.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: alabama1 »

A czy zamierzacie mieć w swojej telewizji własne studio, własnych prezenterów, którzy czasem by coś tam oznajmili, zapowiedzieli- tak jak polsat, tvn, tvp? Czy tak jak puls, tv 6 mieć tylko programy, seriale i inne, że jak już, to słychać sam głos lektora np w zapowiedziach programów? Bo w tych telewizjach nie ma studia ani prezenterów.

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

Nie planujemy studia oprawy.

Tak BTW:
Temat wątku: ATM ROZRYWKA w MUX1
Rozmawiamy o technicznych aspektach transmisji kanału ATM w MUX1.

Wiking

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Wiking »

O technicznych aspektach? Jeżeli tak to większość Pańskich wpisów byłaby nie na temat.
Czy kanał ATM Rozrywka TV planuje teletekst, na przykład z programem telewizyjnym? I kiedy można spodziewać się napisów czy to poprzez właśnie teletekst czy DVB?

mchummer

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: mchummer »

Mam pytanie czy jest już emisja "Baśki" po 23?

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

Jeszcze nie ma. Miała być od dzisiaj, ale jest obsuwa. Bywa. Niestety trzeba było nieco polepszyć jakość na emisyjną. Ale będzie na pewno w tym tygodniu (wtorek po 23:00?).

biopal777

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: biopal777 »

a czy planujecie swoje programy nadawane LIVE ?

mchummer

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: mchummer »

Tango Down pisze:Jeszcze nie ma. Miała być od dzisiaj, ale jest obsuwa. Bywa. Niestety trzeba było nieco polepszyć jakość na emisyjną. Ale będzie na pewno w tym tygodniu (wtorek po 23:00?).
I takie podejście do widza jest z waszej strony super. Kanały typu tv4,6 puściły by pewnie to co miały by pod ręką, a wy stawiacie na jakość. To się chwali ;).

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: zesepo »

Fajnie że nie każecie nam oglądać każdego piksela

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

biopal777 pisze:a czy planujecie swoje programy nadawane LIVE ?
Na razie nie ma takich planów (ramówkowych).
Ale mamy dwa doskonałe pomysły na programy 'live' - teleturniej i codzienny talk show. Zwłaszcza z tego drugiego jestem dumny i wierzę, że będzie to hit polskiej telewizji. Ale żeby miało to sens musimy mieć pełny zasięg (wbrew pozorom programy live są najdroższe).

I przypominam uwagę admina, że to forum poświęcone jest (a przynajmniej powinno być) technicznym aspektom emisji kanałów z MUX1 DVB-T w Polsce.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: kasia »

Jaką stronę www ma atm rozrywka?
Gdzie można znaleźć informacje o tym, że coś nowego ma być nadawane (np baśka) - ja ile razy włączam kanał atm zawsze żywe pasy są?

Będziecie jakieś koncerty dawać na tym kanale?

Zablokowany