ATM ROZRYWKA w MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
qweir205
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012, o 22:25
Miejscowość: Poznań

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: qweir205 »

Ale mi o ciebie nie chodzi tylko o takich uźytkownikach jak Railroad który juź przekreśla stacje .

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Railroad »

Widać, że Polsat kieruje tą stacją i będzie nas karmił powtórkami powtórek ze swojej stacji. Czy naprawdę nie można było dać koncesji stacji, która by zaoferowała coś innego? Naprawdę tak co niektórzy kochają oglądanie ciągle tego samego?

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: alabama1 »

Teraz tak jest. Pierwszego czerwca ma być inaczej.

qweir205
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012, o 22:25
Miejscowość: Poznań

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: qweir205 »

Zgadzam się z Railroad lecz teleturnieje warto sobie przypomnieć bo na głównej antenie polsatu nie lecą a polsatu 2 nie ma w ntc .

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Railroad »

Mam nadzieję, że 1 czerwca coś się zmieni. Ciekawych teleturniejów to brakuje ostatnio w telewizji, więc może i warto je sobie przypomnieć.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: TVRuda »

Jakby nie patrzeć to Polsat robił dobre teleturnieje jak pamięcią sięgam. Jaka to melodia już się zepsuła przez nadszałowe prowadzenie programu. Nie to co Szansa Na Sukces, Familiada czy Jeden Z Dziesięciu. Kicha też z Tak To Leciało.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: rotalplus »

alabama1 pisze:Teraz tak jest. Pierwszego czerwca ma być inaczej.
Chyba żartujesz? 1 czerwca też będą powtórki, m.in. PIERWSZA MIŁOŚĆ od 1 odc., tak dla odmiany (bo teraz lecą odcinki 1426 -...)

Nie wiem jakich nowości się spodziewasz?

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: kuku1234 »

Ale, zeby awantura o kase przez cala niedziele byl powtarzany jeden i ten sam odcinek to juz jest grube przegiecie paly.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: TomW »

rotalplus pisze:Nie wiem jakich nowości się spodziewasz?
Ciekawe, jak to się rozłoży procentowo. Ile procent powtórek, a ile nowego materiału? Mam nadzieję, że ATM nie zafunduje nam "starego kina".

qweir205
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012, o 22:25
Miejscowość: Poznań

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: qweir205 »

Cały czas puszczają w kółko te same programy polsatu.Licze na nowe własne teleturnieje w 2013 r.

nkp123

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: nkp123 »

A rodzina zastępcza leci teraz w Letterboxie 4:3 - jeżeli nie jest dostępny oryginalny materiał 16:9 to może chociaż stosować Pan&Scan, aby obciąć pasy? Jakość się trochę pogorszy, ale myslę, że tylko nieznacznie.

Adam Brodziak

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Adam Brodziak »

Najstarsi ludzie tego nie pamietają ale była kiedyś taka maniera, że programy 4:3 produkowano z letter box. :(

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

I wyjaśnienie Adama, który na technice telewizyjnej zna się jak niewielu ludzi w Polsce, powinno zamknąć ten temat :)

nkp123

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: nkp123 »

Dlatego mówię, żeby stosowac Pan&Scan, aby dostosować materiał 4:3 LetterBox do 16:9 ;)

DVBManiak

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: DVBManiak »

Ale czy tak sobie można robić? Z tego co wiem to wszystko ma lecieć w taki sposób w jaki zostało nagrane. Zoom itd. można sobie robić w domu prywatnie, ale telewizja raczej nie może zmieniać sobie formatu tego co emituje ot tak. Jak mają wersję 4:3 letterbox to tak ma lecieć, jak mają 16:9 to ma lecieć 16:9 i tyle. Telewizja nie może w to ingerować bez wiedzy twórcy. Oczywiście mogę się mylić.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: ploomba »

Polsat te same odcinki "Rodziny Zastępczej" (nagrywane pierwotnie w letterboxie) obcinał ostatnio do formatu 16:9.

jajo9

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: jajo9 »

Też pamiętam te czasy "przejściowe", w produkcji telewizyjnej. Prawie cały sprzęt 4:3, kilka kamer 16:9 itp ograniczenia.
Pamiętam "wpadkę" z nagrywaniem na żywo, programu śniadaniowego. Program puszczony 4:3 letterbox, ale po chwili można było zauważyć gorszy obraz z jednej kamery, tzn ząbkowanie prostych pod lekkim kątem(mniejsza ilość linii w pionie).
Co się okazało na stopklatce była to kamera 4:3 z doklejonymi pasami, ale w produkcji był mały błąd w postaci złego naniesienia dolnego czarnego paska. Około 2 linie obrazu od dołu pokazywały kadr, to co miało być przysłonietę.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: alabama1 »

Hahaha, według atm rozrywka tv gra w ciemno jest dozwolona od lat osiemnastu.... Jeszcze czegoś takiego nie widziałem.
Już jest ok. Wyszli na reklamy, których oczywiście jeszcze nie ma, a jak wrócili, to już jest od siedmiu lat.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: rotalplus »

6 kwietnia ATM Grupa przesłała do przewodniczącego KRRiT oświadczenie, że nadawanie kanału ATM Rozrywka TV jest już zgodne z warunkami określonymi w koncesji oraz wniosła o umorzenie postępowania w sprawie cofnięcia koncesji – podała spółka w sprawozdaniu za 2011 rok. Ponadto, ATM Grupa poinformowała, że pełna emisja kanału rozpoczęła się już z początkiem kwietnia.

Przypomnijmy, że testy nadawania ruszyły w drugiej połowie lutego. Z kolei 13 marca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wszczęła postępowanie o cofnięcie koncesji na rozpowszechnianie kanału ATM Rozrywka TV. 23 marca ATM Grupa otrzymała wezwanie od przewodniczącego KRRiT do dostosowania działalności objętej koncesją, tj. rozpowszechniania stacji ATM Rozrywka TV zgodnie z warunkami określonymi w koncesji, w terminie 14 dni od otrzymania wezwania (emisję testową uznano za niewysterczającą).

ATM Rozrywka TV dostępna jest na MUX1 DVB-T oraz w Cyfrowym Polsacie.
http://tvpolsat.info/news.php?readmore=3932

To zdaje się że kanał wystartował już w pełni i nie będzie żadnych znaczących zmian od 1 czerwca. Czyli KOLEJNY chłam w eterze! A tyle zapowiadali... a tu lipa...
Już wolę pasy łowickie PULS2 niż to badziewie

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: zesepo »

Mam nadzieję że źle to zrozumiałeś - stacja MA nadawać filmy seriale programy rozrywkowe szeroko pojęte - ale w koncesji nie ma tytułów. Puszczono to co możliwe i najtańsze - czyli Rodzinę Pierwszą Miłość itp - rzeczy od Polsatu - by można było wysmażyć takie pisemko "Już nadajemy!". Reszta tytułów prawie na pewno pojawi się w odpowiednim, zapowiadanym czasie. Mam nadzieję.

Zablokowany