ATM ROZRYWKA w MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: rotalplus »

Tango Down pisze:
rotalplus pisze:Podejrzewam że prawo do seriali TEAM-A, KNIGHT RIDER, MACGYVER i innych nie są tanie
Ja nie podejrzewam, tylko wiem. I to dość dokładnie. Nie są tanie. Ale nie są bardzo drogie. I są tańsze niż wyprodukowanie godziny polskiego programu. Dla Twojej informacji: 1 godzinny odcinek to mniej więcej miesięczna pensja w Polsce.

Aha, A-Team.
W sumie to jest tanio 3500 zł za 1 odcinek przy tylu reklamach w tv
Skoro TV6 z amer. reality shows do tej pory nie upadł to widać że ,mimo tanich reklam da się tego wyżyć.
Dodajmy że te seriale nie są już "świeże"
i szkoda żeby ktoś żądał 10000/za odcinek.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: twmichal »

O, zapomniałem o X-Files - też bym sobie chętnie obejrzał stare odcinki. Ale o wszystkim rozstrzygnie ekonomia i prawo.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: rotalplus »

Mam nadzieje że postaracie się chociaż żeby było sporo "polskich" audycji, bo ja nie wiem jakim cudem TV6 spełnia kryterium o odpowiedniej ilości programów wyprodukowanych pierwotnie w jęz.polskim, jak tam same amer.reality shows

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: zesepo »

Za jakiś czas zapewne pojawią się docu-soap'y

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: rotalplus »

Mam wrażenie że te wszystkie marzenia forumowiczów o starych serialach równie dobrze mógłby spełnić zagraniczny nadawca, typu FOX, który nie dość że jest właścicielem wielu praw do seriali, to mógłby zaoferować widzom bezpłatny kanał coś w stylu FOX Retro .
Zresztą chciał wejść do Polski z marką Fox Polska przez TV PULS ale jakoś nie wypaliło

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

rotalplus pisze:
Co mam do zarzucenia. Że jest robiony w ciemno. Podają udziały kanałów, które nie istnieją, i które wogóle mogą nie powstać, albo wogóle nie wiadomo co będa emitowały (ten raport był robiony jakis czas temu, więc wtedy niewiadomo, czy ATM rozrywka powstanie)

Skąd mam dane? Ale jakie. To proste: TVP1,TVP2, które ma ponad 97% analogowych odbiorców, mają udział znacznie większe w grupie 4+ niż 16-49., co świadczy że głównie tv oglądają osoby starsze. Przecież to te kanały oglądą dla przykładu m JAK MIŁOŚĆ 7,5 mln ale tylko 2,5 mln w grupie 16-49. Zresztą to przede wszystkim starsze osoby będą musiały wykonać skok technologiczny. Nie wspomne też o starzejącym się społeczeństwie.
'Raport szacunkowy'. A jak mieli oceniać stację MUX-1 skoro raport był robiony w X-XI 2011.

Co do wyników oglądalności: pisałeś o widzach DVB-T, a odpowiadasz na temat widzów TVP1.

I na koniec: obecnie 67% ludzi ma pay tv (kabel lub sat tv). Wszędzie (!!!) gdzie weszło DVB-T nastąpił spadek w pay tv o ok. 25%. W Polsce może być inaczej, bo polskie DVB-t to jakiś kiepski polityczny żart porównaniu z Europą, nawet środkową lub wschodnią. Ale tego tematu nie chcę rozwijać.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: zesepo »

Ludzie na pewno przestaną kupować TNK, lub Pakiet Mini w CP żeby oglądać NTC za darmo (w końcu tu mają też być kanały HD!). Są też kablówki. Może część osób rozwiąże umowy.

geolog

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: geolog »

a ja bym z tym małym spadkiem payTV polemizował.
Po pierwsze w Polsce jakość i zawartość telewizji kablowych i platform, zwłaszcza w najtańszych pakietach jest słaba (za HD liczą jak za zboże). Wiadomo, że w kraju były miejsca w których odbierały dwa kanały - jeden jak padało a drugi jak był mróz. Ci ludzie musieli kupić talerz żeby cokolwiek oglądać. Poza tym młodzież wydaje się być znużona telewizją, wszystko mają w necie, dlatego myślę że DVB-T w Polsce to będzie duży sukces pomimo tych wszystkich zabiegów bogatych platform. I kto teraz wskoczy na ten statek (do Muxa) ma wielkie szanse na sukces.
Poza tym większość Polaków jest z natury oszczędnych i mając do wyboru (prawie) za darmo ponad 20 kanałów będą rezygnowali masowo z płatnych telewizji.

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

Kto wie? KRRiT ma wspólnie z UKE stworzyć MUX-4 i MUX-5 po wyłączeniu analogów. Jeden z nich pewnie będzie otwarty, drugi - być może - kodowany kartą, jak np. we Francji. Jeśli widz dostanie ok. 25 bezpłatnych kanałów z dobrą ofertą, to być może zastanowi się nad płaceniem nawet minimalnego abonamentu na pay tv. Pożyjemy zobaczymy.

geolog

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: geolog »

Solorz już coś kombinuje w Warszawie z EC Kawęczyn z tzw. Muxem Czwartym więc może się okazać, że DVB-T mocno przyspieszy w najbliższym czasie

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: zesepo »

Spora część z tego zrezygnuje, jeśli nie przed terminem, to na pewno nie przedłużą umowy. Ja pokazałem siostrze DVB-T i w tej chwili rezygnuje z TV SAT.
Poza tym gadamy tu o ATM Rozrywka :)

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: ks41 »

geolog pisze:Poza tym młodzież wydaje się być znużona telewizją
Dla mnie oferta DVB-T jak najbardziej odpowiada, i częściej oglądam TV niż szukam w necie (nie tylko ze względu na mały limit danych).
Mam nadzieję że oferta NTC będzie się rozwijała.
Czekam z niecierpliwością na MUX1.
Myślę że kanał ATM-u będzie godny uwagi. Już zapowiada się dobrze. ;)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: hadam »

Zgadzam się z kolegą geolog i dodam jeszcze dwa powody: kryzys ludzie oszczędzają na zbędnych wydatkach i drugi to zabiegi jakie TVP czyni w kierunku ściągalności abonamentu, jeśli ci co nie płacą będą zmuszeni zapłacić, to będą chcieli z tego korzystać za co zapłacili bo tak byli przyzwyczajeni w płatnych platformach.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: vigoo »

"Tango down" - fajny nick. Czyżby to ATM stał za hakowaniem stron CIA ? Normalnie strach się bać tego waszego kanału... ;)

Co do zawartości, to liczyłem na kilka seriali, które nie były dotąd emitowane w polskich, ogólnodostępnych telewizjach (i wcale nie chodzi tu o nowości). Cóż, widocznie mam za duże wymagania...

geolog

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: geolog »

TVP nic tu nie wskóra, bo dopóki nie udostępnią całej swej oferty w DVB-T to nie mają co liczyć, że ludzie zaczną płacić ten kolejny podatek.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: hadam »

TVP nic tu nie wskóra, bo dopóki nie udostępnią całej swej oferty w DVB-T to nie mają co liczyć, że ludzie zaczną płacić ten kolejny podatek.
O ile nie zmuszą ludzi jakimś nową ustawą typu przy prądzie podatku czy ściąganiem danych od operatorów telewizji satelitarnych i kablowych jak to już gdzieś czytałem na tym forum. Paradoksalnie to może pomóc w rozwoju NTC.

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

vigoo pisze:"Tango down" - fajny nick. Czyżby to ATM stał za hakowaniem stron CIA ? Normalnie strach się bać tego waszego kanału... ;)

Co do zawartości, to liczyłem na kilka seriali, które nie były dotąd emitowane w polskich, ogólnodostępnych telewizjach (i wcale nie chodzi tu o nowości). Cóż, widocznie mam za duże wymagania...
Nick to raczej moja (prywatna) sympatia dla akcji anty-ACTA.

Jeszcze raz: co do seriali - do 2013 musimy nieco wyluzować z oczekiwaniami. Ale jak widzicie, choćby w tym wątku i po dyskusji na media2.pl - Wasze i nasze 'prognozy' tytułów są dość zbieżne. Więc wcześniej czy później....

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Drekan »

Tango Down pisze:
rotalplus pisze:Podejrzewam że prawo do seriali TEAM-A, KNIGHT RIDER, MACGYVER i innych nie są tanie
Ja nie podejrzewam, tylko wiem. I to dość dokładnie. Nie są tanie. Ale nie są bardzo drogie. I są tańsze niż wyprodukowanie godziny polskiego programu. Dla Twojej informacji: 1 godzinny odcinek to mniej więcej miesięczna pensja w Polsce.

Aha, A-Team.
Sukces stacji przyniosłyby starsze produkcje (więc tańsze), ale bazujące na dobrych wspomnieniach widzów. Świetny serial kryminalny "Policjanci z Miami" czy "Magnum" z Tomem Selleckiem. Niezapomniane "Miasteczko Twin Peaks" i serial "Z Archiwum X". Chętnie oglądnąłbym brytyjską komedię "Allo, Allo" oraz "Świat Według Bundych". Dla kobiet można powtórzyć telenowele "Niewolnica Isaura" czy kultową już "Dynastię". 8-)

Widzowie kochają postać Jasia Fasoli, jednak Rowan Atkinson zagrał i w innych serialach, które jakoś nie pojawiły się jeszcze w Polsce. "Czarna Żmija" czy "Cienka Niebieska Linia" lub z początków kariery "To nie są wiadomości o dziewiątej", powinny już dawno zagościć w polskiej TV. :?

Zresztą stacji, której jako pierwszej uda się nawiązać regularną współprace z Brytyjską Telewizją, zyska przewagę nad konkurencją. Brytyjskie archiwa zawierają bardzo dużo ciekawych pozycji i można tam znaleźć wiele ciekawych produkcji, które jeszcze nie zaprezentowano w polskiej telewizji. Przykładowo takie komediowe produkcje jak: "Torcik Podano" (Brytyjczycy są fenomenalni jeśli mogą wyśmiać Francuzów), "Tak Panie Ministrze" czy kontynuacja "Tak Panie Premierze" (tutaj jeszcze można się pośmiać z polityki, bo na żywo to już pozostaje tylko płakać), albo "Czerwony Karzeł" (nawet świat sci-fi, może być świetnym materiałem na komedię). :D

Warto zainteresować się trochę zapomnianą kategorią i puścić widzom kultowe westerny (kto by nie chciał oglądnąć przygód Winnetu). :)

W ramach propozycji dla młodszych widzów, można puścić "The Muppet Show". Postacie Mupetów, obecnie przeżywają swój comeback, więc są popularne czyli sukces murowany. Myślę, że słynna czeska bajka "A je to!" bardziej znana jako "Sąsiedzi", przyciągnęłaby przed ekrany i sporo starszą widownię. ;)

Co się tyczy teleturniejów, to skoro stacja w nazwie ma słowo Rozrywka, to powinniście postawić sobie za punkt honoru, stworzenie własnych dobrych teleturniejów, zamiast kolejnych programów na zagranicznych licencjach. :!:

Chociaż nieobecne w Polskiej telewizji japońskie teleturnieje jak: "Ninja Factor" czy "Zamek Takeshi" są ciekawymi propozycjami. :roll:

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

@Drekan

Mamy doskonałe stosunki z BBC i dostęp do ich biblioteki seriali. Łącznie z tymi, które wymieniłeś, czy też 'Keeping up appearances' z nieśmiertelną i wspaniałą Panią Buckett :) Daj nam szansę. I czas.

BTW: wiele z tytułów, o których piszesz (Cienka niebieska linia, Czarna żmija i inne) są emitowane z stacjach satelitarnych.
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2012, o 20:20 przez Tango Down, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartosz Czach

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Bartosz Czach »

Drekan pisze:W ramach propozycji dla młodszych widzów, można puścić "The Muppet Show"
Na pewno i ci starsi by chętnie obejrzeli.

Zablokowany