ATM ROZRYWKA w MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: alabama1 »

No jak się nie wyrobi na czas, to wypadałoby później nadrabiać wyjaśnianiem. Dziękuję bardzo. Na tej stronie, żeby cokolwiek zobaczyć, trzeba się załogować... Niczego się tam nie dowiem... Nie chcę nikogo jechać. Naprawdę.

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

ks41 pisze:A nie wiem czy był poruszany ten temat; czy była by szansa na cyfrową telegazetę?
Opcja otwarta. Rezerwacja w paśmie jest. Warunek: musimy mieć dobry pomysł na jej wykorzystanie.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: zesepo »

Tyle że duża część odbiorników (chyba?) tego nie obsługuje - mam na myśli chińskie wynalazki

derek
Posty: 10
Rejestracja: 24 grudnia 2010, o 11:55

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: derek »

Czy zamierzacie nadawać filmy i inne programy w wersji oryginalnej z napisami (oczywiście jako opcja; zaraz zakrzyczą mnie zwolennicy lektora i innych wynalazków)? I czy każdy program obcojęzyczny będzie w taki sposób nadawany, wraz z bajkami dla dzieci jeżeli takowe będą ? Jeżeli tak, to możecie liczyć na mnie i całą moją rodzinę. W ten sposób można połączyć przyjemne(oglądanie filmów, programów przyrodniczych) z pożytecznym(nauka języków).

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: ks41 »

zesepo pisze:Tyle że duża część odbiorników (chyba?) tego nie obsługuje - mam na myśli chińskie wynalazki
To może być problem, ale chyba czas unowocześnić polską telewizję.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: qwerty »

Z mojego zestawu to tylko samsung obsłuży cyfrowy ttx (+ tunery USB).

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: zesepo »

Nie tylko te tanie STB, ale też drogie telewizory tego nie mają :) (niektóre tylko to obsłużą) hmm, ale w sumie to dobry pomysł, bo moglibyscie chwalić się nie tylko ramówką, ale też pierwszym cyfrowym teletekstem :)

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

derek pisze:Czy zamierzacie nadawać filmy i inne programy w wersji oryginalnej z napisami (oczywiście jako opcja; zaraz zakrzyczą mnie zwolennicy lektora i innych wynalazków)? I czy każdy program obcojęzyczny będzie w taki sposób nadawany, wraz z bajkami dla dzieci jeżeli takowe będą ? Jeżeli tak, to możecie liczyć na mnie i całą moją rodzinę. W ten sposób można połączyć przyjemne(oglądanie filmów, programów przyrodniczych) z pożytecznym(nauka języków).
Bardzo skomplikowany temat. Na pewno nie wszystkie. Poza tym licencjodawcy mają różne zastrzeżenia w tym temacie (choćby brak polskiego VO lub dubbingu w niektórych programach, np. w Fox).
Naszym celem jest jak najpełniejsze wykorzystanie możliwości emisji cyfrowej.

Na koniec prośba: zanim zadacie pytania upewnijcie się, że ta tematyka nie była już wcześniej poruszana.

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

zesepo pisze:Nie tylko te tanie STB,
I tu jest cześć problemu. Poczekajmy.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: DanielK »

Przyznam, że podchodziłem sceptycznie zarówno do TTV jak i do ATM ale jednak zaskakuję się pozytywnie:)

Zobaczymy jak będzie po 7 listopada w lubuskim, które jako pierwsze będzie mieć analogowy switch-off. Dużo ludzi szuka informacji o DVB-T, jednak sporo ludzi o cyfryzacji TV naziemnej jeszcze nie słyszało.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: hadam »

Mam do Pana Tango Down jeszcze jedno pytanie, oczywiście jeśli to nie jest tajemnicą: jak będzie wyglądać logo kanału czy będzie przeźroczyste, kolorowe i czy to będzie cała nazwa czy tylko ATM. Najlepiej gdyba Pan mógł wrzucić jakąś fotkę lub link.

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

ObywatelDVB-T pisze:Mam do Pana Tango Down jeszcze jedno pytanie, oczywiście jeśli to nie jest tajemnicą: jak będzie wyglądać logo kanału czy będzie przeźroczyste, kolorowe i czy to będzie cała nazwa czy tylko ATM. Najlepiej gdyba Pan mógł wrzucić jakąś fotkę lub link.
Nie mamy ustalonej ostatecznej nazwy stacji, więc na logo i oprawę jeszcze za wcześnie.
Zapytałem o to na forum media2.pl, więc zapytam i Was: może macie jakiś fajny pomysł na nazwę. Może, ale nie musi, zawierać akronim ATM.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: hadam »

Ja na początek nie zmieniałbym akronimu ATM ponieważ nie wszyscy czytają fora, a dobrze by było żeby ludzie wiedzieli kto jest nadawcą zwłaszcza że proponujecie tak konkurencyjną ramówkę jak przeczytałem, i druga sprawa to aby logo kanału nie było zbyt krzykliwe jak to jest w TTV o czm morze Pan poczytać tu na forum Emitela, jest kolorowe i nieprzeźroczyste co zarzucają forumowicze, nie podoba się także zbyt duże logo i za bardzo na środku w niektórych programach TVP, o czym też można poczytać. Myślę że półprzezroczyste, nie duże, nie przeszkadzające w oglądaniu i krótko "ATM" tak aby każdy wiedział o jaki kanał chodzi.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Artek Ł. »

ATM Rozrywka to jest nazwa robocza kanału , czy nazwa docelowa ?
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2012, o 09:12 przez Artek Ł., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Poland »

A zapisał pan panie ''Tango Down'' kilka moich pomysłów na nazwę które wysłałem na forum Media2 (gdzie widnieje pod nickiem ''kisiel205'') i znajdują się tam w 104 poście bodajże na 4 stronie tematu o twoim kanale. Wcześniej te pomysły wrzuciłem na Facebook ATM Grupy gdzie dowiedziałem się także że ATM Rozrywka to nazwa robocza.

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

Poland pisze:A zapisał pan panie ''Tango Down'' kilka moich pomysłów na nazwę które wysłałem na forum Media2 (gdzie widnieje pod nickiem ''kisiel205'') i znajdują się tam w 104 poście bodajże na 4 stronie tematu o twoim kanale. Wcześniej te pomysły wrzuciłem na Facebook ATM Grupy gdzie dowiedziałem się także że ATM Rozrywka to nazwa robocza.
Owszem :) Dzięki.

Bierzemy pod uwagę zmianę nazwę stacji.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: zesepo »

Ja proponuję samą nazwę ATM - krótko, na temat. Samo logo studia w lewym dolnym rogu i półprzeźroczyste chyba jest dobrym pomysłem... Ewentualnie można by je trochę uprościć, ale myślę że takie coś byłoby najlepsze

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: El Prezesso »

Z tego co do tej pory zostało napisane wynika, że stacja będzie dostępna także w emisji satelitarnej. Czy coś więcej wiadomo na ten temat? Obstawiam jeden z trasponderów Cyfrowego Polsatu.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: zesepo »

To niemal pewne... w końcu 1/5 należy do Pana S-Ż.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Artek Ł. »

jeżeli to jest nazwa robocza ATM Rozrywka to może . ATM i jakaś nazwa numeryczna )
bo jest już np. tvn 7, tv 4, tv 6 . tvp 1,2 . nazwy numeryczne łatwiej ludziom jest zapamiętać .

Zablokowany