ESKA TV w MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: qwerty »

Z tego co pamiętam to eska ma epg na orbicie. Niestety Pan Jarosław Bałuka nie odpowiedział na mój kolejny zestaw pytań. :(

pablo21_1984
Posty: 224
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, o 12:20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: pablo21_1984 »

Witam wszystkich!

zmiana audio ze 192 Kb/s na 256 KB/s to krok ze strony nadawcy obu kanałów i to normalne bo są to kanały muzyczne wiec musi być 256 KB/s dźwięk :-)

Co do słabej jakości technicznej to dostałem odp. od Działu Technicznego Eska TV taką:
"Niezadowalająca jakość obrazu ma inną przyczynę, związana z łączem dosyłowym i powinna się poprawić w najbliższych dniach."

poczekajcie kilka dni i jakość się poprawi :-)

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: eXte77 »

Witam

Merytoryczną oceną pozostawiam bez komentarza.

Pańskie uwagi odnośnie naszego wg. Pana nieprzygotowania też pominę milczenie i zaproponuje porównanie ESKA TV z kanałami TTV i ATM Rozrywka które już powinny nadawać na MUX - 1. Nadają? Ja ich nie widzę, a ESKA TV oglądam.

Nad jakością dźwięku i obrazu pracujemy. Obecny sygnał jest podwójnie kodowany z uwagi na rozwiązanie backupowe, stąd gorsza jakość. Cierpliwości.

Dziękujemy za uwagi.

Serdecznie się polecamy.
Igor Nurczyński

ESKA TV - szef projektu, dyrektor programowy

Zapraszam na: www.eska.tv

email: i.nurczynski@eska.pl
adres: ul. Ostrowskiego 30, Wrocław 53 - 238

ESKA TV S.A.
adres: ul. Jubilerska 10, 04-190 Warszawa,
wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, dla której Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy Wydział XII Gospodarczy KRS prowadzi akta rejestrowe pod numerem KRS 0000066491, posiadająca kapitał zakładowy w wysokości 1.500.000,00 zł, NIP 599-00-20-368
Wiadomość ta oraz wszelkie załączone do niej pliki są poufne i mogą być prawnie chronione. Jeżeli nie jest Pan/Pani zamierzonym adresatem niniejszej wiadomości, nie może Pan/Pani jej ujawniać, kopiować, dystrybuować ani też w żaden sposób udostępniać.
pzdr

ESKA TV
w/w odpowiedź uzyskałem od Igora Nurczyńskiego z Eska TV
Z tego co mi wiadomo TTV ma rozpacząć nadawanie 2 stycznia.
Miejmy nadzieję, że za kilka dni sytuacja się poprawi. Zadawalający fakt to 256 kpbs audio po moim emailu ;)
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2011, o 22:37 przez eXte77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: Miodzik »

eXte77 pisze: Zadawalający fakt to 256 kpbs audio po moim emailu ;)
Wiemy, że to po tym mailu - po południu leciał pasek u dołu ekranu z taką informacją ;)

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: kuku1234 »

Twoje pisemko faktycznie bylo niskich lotow i z przekonaniem o wlasnej wszechwiedzy. Jednak mimo wszystko odpowiadajacy chyba tez nie dorosl do roli albo podpisala sie sprzataczka :P. Najwyrazniej dla nich telewidz jest produktem co widac po fanpage'u, gdzie w normalnych firmach odpowiada sie jakos oficjalnie na nurtujace pytania, za to u nich sie kasuje, czyli wez patrz i nic nie gadaj..."pominmy to milczeniem"

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: kasia »

eXte77 pisze:
zaproponuje porównanie ESKA TV z kanałami TTV i ATM Rozrywka które już powinny nadawać na MUX - 1. Nadają? Ja ich nie widzę, a ESKA TV oglądam.
Bystrzak z ziomala - ja bym jeszcze dorzuciła puls2 z mux2 do tego zacnego grona wymienionych stacji. A to, że ogląda eska tv widać po charakterze wypowiedzi. Ale tragedii nie ma - mógł w końcu w ramach odpowiedzi napisać FU*K OFF :lol: .

A sytuacja z obrazem i dźwiękiem powinna się zmienić - poprawić - po uruchomieniu transmisji przez światłowód.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: ploomba »

Pomimo tego, że nie przepadam za taką muzyką jaką serwuje Eska, której główną grupą docelową są nastolatki w przedziale wieku 12-20, nie zagłębiające się zbytnio w sensowność muzyki, uważam, że..
akurat Eska jako jedyna z polskich stacji nie powiązanych z Polsatem i TVN-em stoi na wysokim poziomie technicznym (wizaualnym, layout'owym i marketingowy). Co by nie mówić, ale wizualnie (nie muzycznie) stacja ta prezentuje się bardzo dobrze.. a obecne wpadki z kompresją zapewne szybko znikną (stację dołączono pewnie na szybko do mux-1).
Plusem jest też w stosunku do Vivy i 4FunTV jest brak tych durnych SMSowych gier.
Gdyby muzycznie stacja była "szersza"... :-) jednak to się nigdy nie stanie, bo marka Eska promuje właśnie taki typ muzyki dla nastolatków.
Jak dla mnie stacja technicznie jest OK. Błędem bylo jednak przyznanie dwóch miejsc w mux-1 dla stacji tak sprofilowanych muzycznie jak Eska i Polo.

Dla mnie obecnie mux-1 to tylko TVP1, TVP2 i TVP Info. Reszta stacji jest na chwilę obecną na "dead liście".

areq1987
Posty: 57
Rejestracja: 19 lutego 2011, o 22:36
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri-digit dom jednorodzinny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów MUX1,2,3 MUX8-FAIL!

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: areq1987 »

Dokładnie jeśli ESKA to dla równowagi powinien być Rebel TV, analogicznie z Polo TV..
Z resztą nie wiem czemu wybrano tak "śmieszne" stacje i w dodatku od jednego nadawcy do pierwszego multiplexu, który powinien w sumie trzymać jakiś poziom być wizytówką.. Ciekawe czy 2 stacje, o tym samym profilu od jednego nadawcy, gdzie chetnych było tak dużo to przypadek?

Cietrzewiec Rusinowy

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: Cietrzewiec Rusinowy »

Tak, powinni byli dać jeszcze Radio na wizji, może ktoś by zaczął to oglądać (np. gdyby pomylił z TV4).

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: eXte77 »

Powstrzymajmy emocje. Nadal pod wielkim znakiem zapytania pozostaje EPG dla eski i polo. Czy w momencie przejścia na sygnał ze światłowodu pojawi się EPG?

PS. Mam 34 lata (co wynika poniekąd z mojego nicka) więc nie znajduję się raczej w grupie docelowej Eski. Wiem, że odbiorcami DVB-T są również osoby młodsze, dlatego moje uwagi co do merytorycznej zawartości tej stacji mogą być bezzasadne. Cieszy mnie jednak fakt, że poprawiona została jakość dźwięku ;)

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: marks74 »

Witam. Nie jest tak tragicznie wieczorem są fragmenty Porannego WF z Eski Rock. Liczę,że WF na stałe zagoszczą na TV. To tak dla wydawcy stacji :D

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: qwerty »

Lepiej nic nie mów o esce rock... Poranny wf mi się nie podoba, ale codziennie grają te same piosenki (po 3-4 razy dziennie w ciągu 8 godzin). Jest wiele fajnych rockowych kawałków, a puszczają komercyjny $hit.

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: marks74 »

Widzę, że nie przepadasz za tymi panami. Muza w Esce też mnie nie pasi. Dlatego należy się cieszyć, że chociaż jest jakaś odmiana. ;)

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: eXte77 »

Jarosław Bałuka pisze:Powtórzę swoją prośbę - nie rozmawiajmy tu o zawartościach treści i tematyce kanałów TV jak również o gustach odbiorców, nie mamy na to wpływu i nie po to nasze forum istnieje. Na forum rozmawiamy o technicznych aspektach emisji DVB-T i niech tak pozostanie.

sundio2000

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: sundio2000 »

witam, czemu epg nie działa? czy to narazie okres testowy dlatego ?

Cietrzewiec Rusinowy

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: Cietrzewiec Rusinowy »


mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: mac_33 »

moim zdaniem juz jest znaczna poprawa obrazu - teledyski sa rózne ale grafika juz jest ok, jeszcze tylko epg.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: twmichal »

Mnie się wydaje, że nic się nie zmieniło. Dalej kolory są wyblakłe i widać artefakty. Chyba że tak właśnie wygląda Eska TV.
Poza tym dźwięk jest strasznie głośno. W porównaniu z innymi kanałami, muszę sporo ściszyć Eskę żeby poziom głośności był podobny.
Ale to chyba wynieśli z FMu, gdzie podobnie jak inne komercyjne stacje grzeją ile fabryka dała i z głośników wydobywa się ryk o dynamice rzędu kilku dB.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: mac_33 »

masz rację - zasugerowałem sie grafika - ale w zasadzie tylko reklamy mozna porównać z innymi kanałami i wszedzie leci ta sama reklama Mc d...s i tu róznice widać na niekorzyść eski

nkp123

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: nkp123 »

Hmm. A u mnie Eska TV gra tak jak inne kanały - za to POLO TV gra dużo głośniej.

Zablokowany