TVP w MUX1 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
nkp123

Re: TVP w MUX1

Post autor: nkp123 »

Hmm. Wydaje się, że logo TELEEXPRESS jest w HD, jednak reszta materiału wideo to upscaling.

rockhound

Re: TVP w MUX1

Post autor: rockhound »

Grafika jest w HD, widać odrazu, prowadzącej też lepiej z oczu patrzyło

Jeszcze wczoraj logo Teleekspresu to była papka jak teraz w Panoramie

edediedi

Re: TVP w MUX1

Post autor: edediedi »

Przemo pisze:
edediedi pisze:myslicie ze telewizja instalowala sprzet na mecz ??? mnie sie wydaje ze korzystaja ze stalych kamer zainstalowanych do meczow ligowych aczkolwiek nieznam sie na tym taki skrot myslowy :mrgreen:
Przecież liga też jest w HD na C+, więc jeśli byłyby to te same kamery to dlaczego brak HD?
tak liga tez niby w HD ale jakosc jest daleka od idealu

spello
Posty: 10
Rejestracja: 2 czerwca 2012, o 12:53
Odbiornik: Samsung

Re: TVP w MUX1

Post autor: spello »

edediedi pisze:
spello pisze:Ścieżka Dolby Digital Plus (TVP 1 HD) nie ma zdefiniowanego języka, przez co mój telewizor przy każdym przełączeniu kanału ustawia się na zwykłe MPEG, które identyfikuje się jako język polski.
Niestety by zmienić ścieżkę muszę wchodzić przez kilka zaawansowanych ustawień w TV, co jest strasznie niewygodne. I tak przy każdym przełączeniu kanału na inny.

Gdyby język tej ścieżki był opisany tak samo jak MPEG, telewizor automatycznie wybrałby lepszy przekaz, czyli DD+.

Bardzo proszę o naprawę tego niedopatrzenia.
zmien jezyk audio w tv np na Niemiecki lub Angielski i bedziesz mial DD+
I co z tego? Tak ma wyglądać profesjonalizm nadawcy?

Odbieram więcej kanałów niż te z polskiego DVB-T i poprawnie skonfigurowane ustawienia odnajdywania języka są dla mnie ważne.
A to przecież nie wymaga dużo wysiłku - ot po prostu poprawnie wypełnić identyfikację ścieżek dźwiękowych - JĘZYK POLSKI.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: TVP w MUX1

Post autor: giaur500 »

Ciężko zrozumieć działania TVP. "Familiada" była w hd, Cejrowski niby hd ale jakość fatalna, rozmazany i to nierównomiernie jakby był kręcony brudną kamerą.

A "Panorama" to już porażka taka, że po prostu wstyd. Nawet napis "Panorama" przy logo jest nieczytelny. Przecież to jest śmieszne. Nawet nie tylko obraz z kamery jest rozmyty, ale także generowane napisy. Czy oni to robią na sprzęcie z początku lat 90 czy co? I jeszcze w "Panoramie" się chwalili że będzie ich można oglądać w hd...

rockhound

Re: TVP w MUX1

Post autor: rockhound »

giaur500 pisze:Ciężko zrozumieć działania TVP. "Familiada" była w hd, Cejrowski niby hd ale jakość fatalna, rozmazany i to nierównomiernie jakby był kręcony brudną kamerą.

A "Panorama" to już porażka taka, że po prostu wstyd. Nawet napis "Panorama" przy logo jest nieczytelny. Przecież to jest śmieszne. Nawet nie tylko obraz z kamery jest rozmyty, ale także generowane napisy. Czy oni to robią na sprzęcie z początku lat 90 czy co? I jeszcze w "Panoramie" się chwalili że będzie ich można oglądać w hd...

Sport telegram wygląda już o niebo lepiej

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: TVP w MUX1

Post autor: belzebiusz »

Sport Telegram na Dwójce wygląda bardzo dobrze, ale już Sport po wiadomościach na Jedynce tragedia. Odwrotnie z serwisami informacyjnymi.

rockhound

Re: TVP w MUX1

Post autor: rockhound »

Wiadomości wyglądaja bardzo fajnie.
Większość zdjęć z kraju jest w HD, ale studio...kicha

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: TVP w MUX1

Post autor: krokodyl »

ty żartujesz?
wiadomości idą w całości w SD!

DVBManiak

Re: TVP w MUX1

Post autor: DVBManiak »

Potwierdzam. Oglądałem i stwierdzam upscal jak nic. W HD to teraz macie Opole.

edediedi

Re: TVP w MUX1

Post autor: edediedi »

patrze na opole i jestem w szoku super !!! i pytam sie gdzie sa ci pseudo fachowcy co twierdzili ze na 100 procent nie dadza rady generowac HD xD trzeba dopigowac TVP do jeszcze wiekszej pracy pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2 czerwca 2012, o 20:39 przez edediedi, łącznie zmieniany 1 raz.

stereocolor

Re: TVP w MUX1

Post autor: stereocolor »

Tak jest :) Opole daje ładne HD

Awatar użytkownika
Jingiel
Posty: 167
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 23:38
Odbiornik: SONY KLD 40U4000, SAMSUNG LE 37C650
Instalacja antenowa: Logarytmiczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, św.Krzyż, Góra św. Marc

Re: TVP w MUX1

Post autor: Jingiel »

Realizacja na żywo, więc wokal nie idzie na cetral.Ciężko się pracuje na żywo. Jestem akustykiem to wiem. Ale u mnie dziś dźwięk tnie strasznie.

rtesik3

Re: TVP w MUX1

Post autor: rtesik3 »

Mam w domu dwa telewizory z wbudowanymi tunerami dvb-t.
Jeden jest full hd, drugi hd ready.
Transmisja z Opola na obu wygląda SUPER!!!

laik1971

Re: TVP w MUX1

Post autor: laik1971 »

Czy ktoś obserwuje na MYX1 (23kanał) na TVP1HD że obraz robi stopklatki ?
Mam wzorcową instalacje yagi 16 elementów na wprost do Toshiby 32 cale sygnał na full miejscowość Chomęcice (45 km) MUX 2 i 3 chidzi wzorcowo.

laik1971

Re: TVP w MUX1

Post autor: laik1971 »

laik1971 pisze:Czy ktoś obserwuje na MYX1 (23kanał) na TVP1HD że obraz robi stopklatki ?
Mam wzorcową instalacje yagi 16 elementów na wprost do Toshiby 32 cale sygnał na full miejscowość Chomęcice (45 km) MUX 2 i 3 chidzi wzorcowo.
nadajnik Śrem

Awatar użytkownika
Jingiel
Posty: 167
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 23:38
Odbiornik: SONY KLD 40U4000, SAMSUNG LE 37C650
Instalacja antenowa: Logarytmiczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, św.Krzyż, Góra św. Marc

Re: TVP w MUX1

Post autor: Jingiel »

DVBManiak pisze:Potwierdzam. Oglądałem i stwierdzam upscal jak nic. W HD to teraz macie Opole.

Przecież nie wszystkie programy nie są produkcjami TVP. Część to zamówienia. Zazwyczaj te zamawiane mają lepszą jakość. A TVP na częściowo stare produkcje robione na Betach. Zresztą w studiach jeszcze mnóstwo kamer SD. Jeszce trochę czasu upłynie zanim to zmienią.

rtesik3

Re: TVP w MUX1

Post autor: rtesik3 »

Wie ktoś dlaczego kiedy zmieniam ścieżkę dźwiękową z MPEG na AC3+ to czasami przerywa dźwięk?

Awatar użytkownika
Jingiel
Posty: 167
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 23:38
Odbiornik: SONY KLD 40U4000, SAMSUNG LE 37C650
Instalacja antenowa: Logarytmiczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, św.Krzyż, Góra św. Marc

Re: TVP w MUX1

Post autor: Jingiel »

rtesik3 pisze:Wie ktoś dlaczego kiedy zmieniam ścieżkę dźwiękową z MPEG na AC3+ to czasami przerywa dźwięk?
Najwyraźniej maja jakiś problem. Od wczoraj zresztą.

marcszcz
Posty: 8
Rejestracja: 5 maja 2012, o 16:35

Re: TVP w MUX1

Post autor: marcszcz »

Po co wam gadające głowy w HD? W pierwszej kolejności środki powinny pójść na wymianę biblioteki filmów i seriali na HD (zakupy, remastering taśm filmowych) i zwiększenie liczby wozów transmisyjnych by imprezy (mecze, koncerty, itp.) mogły być w HD. Wiadomości i inne studyjne produkcje powinny być ostatnie w kolejce.

Zablokowany