TVP w MUX1 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
wielkopolan44

Re: TVP w MUX1

Post autor: wielkopolan44 »

E tam mi się podoba jak na dzień dzisiejszy ocenia 8/10 zobaczymy za kilka dni a raczej miesięcy. Żegnam bo musze wstać o 5.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: TVP w MUX1

Post autor: rotalplus »

Mi sie tez podoba tylko, że program nie odpowiada opisowi rzeczywistemu, którego należało się spodziewać

kamil940715

Re: TVP w MUX1

Post autor: kamil940715 »

Wie ktoś kiedy TVP INFO będzie ze wszystkich nadajników DVB-T?

wielkopolan44

Re: TVP w MUX1

Post autor: wielkopolan44 »

a już nie jest?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: TVP w MUX1

Post autor: belzebiusz »


michal135
Posty: 135
Rejestracja: 4 lutego 2012, o 16:01

Re: TVP w MUX1

Post autor: michal135 »

Podejrzewam, że regiony mają priorytet w stosunku do INFO. TV Rzeszów dlatego nadal nadaje z Zamościa, Tarnowa, Leżajska itd., żeby pokryć sygnałem tereny, gdzie MUX 3 z tego ośrodka nie dociera. Stan ten potrwa zapewne do momentu zrobienia doświetleń z powyższych nadajników, jak to ma miejsce np. w Chorągwicy, gdzie Kielce mają swój kanał. A Przemyśl i Leżajsk rzeczywiście się dubluje z MUX 3, ale tutaj chodzi o Tarnobrzeg. Nadaje na tym samym kanale co wymienione i nie ma tam MUX 3. Północ Podkarpacia byłaby pozbawiona telewizji regionalnej właściwej terytorialnie.

wielkopolan44

Re: TVP w MUX1

Post autor: wielkopolan44 »

Na reszcie nie dubluje się tvp info a to najważniejsze. Jeszcze tylko tvp 1 i 2:) Szkoda, że nie będzie kanałów HD. Powinny byc w HD przynajmniej główne stacje

horaj

Re: TVP w MUX1

Post autor: horaj »

michal135 pisze:Podejrzewam, że regiony mają priorytet w stosunku do INFO. TV Rzeszów dlatego nadal nadaje z Zamościa, Tarnowa, Leżajska itd., żeby pokryć sygnałem tereny, gdzie MUX 3 z tego ośrodka nie dociera. Stan ten potrwa zapewne do momentu zrobienia doświetleń z powyższych nadajników, jak to ma miejsce np. w Chorągwicy, gdzie Kielce mają swój kanał. A Przemyśl i Leżajsk rzeczywiście się dubluje z MUX 3, ale tutaj chodzi o Tarnobrzeg. Nadaje na tym samym kanale co wymienione i nie ma tam MUX 3. Północ Podkarpacia byłaby pozbawiona telewizji regionalnej właściwej terytorialnie.
Mieszkam na północnym-wschodzie podkarpacia i MUX3 odbieram z Zamościa (kanał 36). Odbieram też sygnał MUX3 z Leżajska, Przemyśla i Cieszanowa. Z tych lokalizacji MUX3 nadaje na kanale 26. Na terenie mojej gminy (Stary Dzików) ten sygnał się kłóci i jest problem poprawnym odbiorem. TVP Rzeszów odbieram teraz MUX1 z Zamościa, z dniem 1 października pewnie już zniknie i mimo, że mieszkam na podkarpaciu to ja i tutejsi mieszkańcy będą mieć problem z odbiorem regionalnego Rzeszowa.

rradek21
Posty: 124
Rejestracja: 31 października 2011, o 18:52
Miejscowość: Nasielsk
Odbiornik: GENIATECH MyGica T230A
Instalacja antenowa: Televes DAT HD Boss Mix 790 LTE 149421
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: TVP w MUX1

Post autor: rradek21 »

TVP Info nie da się oglądać w Windows Media Center na Win7
Inne kanały z mux1 odbiera normalnie, a z TVP Info ma jakieś problemy, wyszukuje ten kanał ale go nie odbiera.
Oczywiście na innych programach na kompie TVP Info jest odbierane bez problemu.
Problem dotyczy TVP Info (nie regionalnej) z Windows Media Center
Jeżeli chodzi o nadajnik to Warszawa/Raszyn

grzegorz0plonka

Re: TVP w MUX1

Post autor: grzegorz0plonka »

fatycznie, u mnie tez nie chce odbiera TVP Info na programie Windows Media Center na Win7. A inny programie odbiera bez problemów. To jakieś nietypowy. A pomimo to dwa razy skanowałem.

rradek21
Posty: 124
Rejestracja: 31 października 2011, o 18:52
Miejscowość: Nasielsk
Odbiornik: GENIATECH MyGica T230A
Instalacja antenowa: Televes DAT HD Boss Mix 790 LTE 149421
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: TVP w MUX1

Post autor: rradek21 »

Nie wiem czy to wina Emitela czy TVP ale niech to naprawią bo dużo ludzi korzysta z Windows Media Center

pielejac
Posty: 13
Rejestracja: 24 października 2012, o 14:28
Miejscowość: Oława
Odbiornik: Samsung UE32T5302CK, Sony KD49XH8096, Denon D-M40DAB
Instalacja antenowa: DIPOL-4/5-12, Dipol 1RUZ, Dipol 44/21-48, DIPOL 16/21-48
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża, RTON Żórawina, SkyTower

Re: TVP w MUX1

Post autor: pielejac »

Mam ten sam problem. Chodzi o RTCN Ślęża i oczywiście TVP Info. Mam 2 komputery z tunerem TV w jednym Windows 7 Pro, a w drugim Windows 8 Pro with Media Center. Na obu nie działa TVP Info w Windows Media Center

szperacz
Posty: 32
Rejestracja: 28 lutego 2012, o 16:25
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz-Trzeciewiec

Re: TVP w MUX1

Post autor: szperacz »

kamil940715 pisze:Wie ktoś kiedy TVP INFO będzie ze wszystkich nadajników DVB-T?
tutaj odpowiedż
http://satkurier.pl/news/89827/wsch-mal ... w-ntc.html

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: TVP w MUX1

Post autor: hadam »

Wsch. Małopolska i Podkarpacie bez TVP INFO w NTC
Poza tym nadal nie wiadomo, co stanie się z kanałem TVP INFO, kiedy Telewizja Polska opuści MUX 1 (koniec kwietnia 2014 roku). Jak wiadomo, TVP1 i TVP2 są też dostępne w MUX 3, który zostanie w rękach TVP, ale nie dotyczy to kanału TVP INFO. Czy Telewizja Polska zdecyduje się usunąć kanał TVP Polonia z MUX 3 i zastąpić go kanałem informacyjnym? W końcu TVP Polonia to kanał przeznaczony dla Polaków mieszkających za granicą, a naziemna telewizja cyfrowa ma zasięg wyłącznie lokalny. Ponadto, akcja wymierzona przeciwko kanałowi TVP Polonia, zainicjowana przez Mariusza Max Kolonko (więcej tutaj i tutaj), ma już ponad 28 tys. zwolenników na Facebooku.
Jak widać kanał TVP Info może zniknąć z NTC było by bardzo szkoda gdyby zamiast została TVP Polonia. Mam nadzieję że pomimo wszystko tak nie będzie.
http://www.satkurier.pl/news/89827/wsch ... w-ntc.html

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: TVP w MUX1

Post autor: distefano »

Nie strasz. To jedyny kanał informacyjny w NTC (o każdej porze dnia i nocy). Najbardziej boję się utraty właśnie tego kanału bo każdy inny "śmieć" można zastąpić podobnym, ale TVP INFO nie ma czym.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: TVP w MUX1

Post autor: pikaczu »

napisałem do krrit, aby zainterweniowali

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: TVP w MUX1

Post autor: AdamP »

TVP Polonia to nic innego jak mieszanka materiałów TVP1 i TVP2 tworzona dla potrzeb Polaków mieszkających poza granicami RP, dlatego nigdy nie mogłem zrozumieć sensu nadawania tego w NTC. Skoro brakuje miejsca, to usunąć Polonię i po problemie.

DVBManiak

Re: TVP w MUX1

Post autor: DVBManiak »

Zapewne rozchodzi się o oglądalność. To się liczy najbardziej, a Polaczki oglądają w kółko powtórki tego samego i takie gnioty się utrzymują.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: TVP w MUX1

Post autor: adac »

Z tą oglądalnością to ja bym nie przesadzał; 0,9 % i zaszczytne przedostanie miejsce w tabeli. Widzowie wbrew pozorom nie lubią gniotów
z archiwum, lubią je za to co niektórzy nadawcy .

W zestawieniu Top 20 programów za sierpień TVP-1 deklasuje konkurencję: 16/20 w tabeli (szok).
Hity absolutne to LM i Prognoza pogody, obydwa autorstwa TVP.
W grupie tematycznej filmowo -serialowej: 2 pierwsze miejsca to TVP Seriale i ATM rozrywka. O gustach lepiej nie dyskutujmy. :)
Ciekawe jak w tym zestawieniu namiesza nowy kanał filmowy nad którym właśnie pracuje KRRTV i kiedy on wreszcie będzie dostępny.

Więcdej tutaj: media2.pl
media2 filmowa

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: TVP w MUX1

Post autor: distefano »

AdamP pisze:.......... Skoro brakuje miejsca, to usunąć Polonię i po problemie.
Jeszcze nie brakuje, ale za kilka m-cy dla TVP zacznie miejsca brakować i nie możemy wykluczyć, że właśnie usunięcie TVP Polonia będzie ich słusznym ruchem by trochę miejsca uzyskać.

Zablokowany