TVP w MUX1 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
rockhound

Re: TVP w MUX1

Post autor: rockhound »

Na "dwójce" też pixele, ale generalnie piękna realizacja, sama przyjemność z oglądania.

Na DD+ troche się dzwięk przycina

kasper93
Posty: 164
Rejestracja: 4 marca 2012, o 17:46
Odbiornik: MT4161
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/PKiN

Re: TVP w MUX1

Post autor: kasper93 »

rockhound pisze:Na DD+ troche się dzwięk przycina
No właśnie o tym mówię, coś jest nie tak z timestampem w dźwięku. Różnie to się objawia na różnych odbiornikach, ale ewidentnie coś jest źle.

DVBManiak

Re: TVP w MUX1

Post autor: DVBManiak »

W MPEG ok. Wcześniej oglądałem Polska-Grecja na DD+ i było ok.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP w MUX1

Post autor: cyber »

kasper93 pisze:Dokładnie tak, już nie przesadzajmy, że TVP 2 HD ma więcej pasma, bo i tak nie ma za dużo, więc nie ma co się zachwycać.
Tak w skrócie : TVP2 HD w NTC ma bitrate do około 10 Mbit/s(całość) - bardzo zbliżony do sygnału źródłowego jaki użycza TVP platformom sat. i np. kablówkom tj 12 Mbit/s statycznie(całość).Co nie oznacza ,że z tym bitratem jest nadawany sygnał z naszych platform sat. czy kablówek 8-) W NTC TVP1 HD i TVP2 HD wypadaja naprawdę BDB . :)

DVBManiak

Re: TVP w MUX1

Post autor: DVBManiak »

Podsumowując jakość obrazu i dźwięku Euro 2012 ekstra. Oby tak dalej.

Bartosz Czach

Re: TVP w MUX1

Post autor: Bartosz Czach »

cyber pisze:W NTC TVP1 HD i TVP2 HD wypadaja naprawdę BDB.
Szczególnie ta pikseloza na pół centymetra wokół logo i piłkarze biegający w chmurach. Z takim bitrate nic się nie zdziała.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: TVP w MUX1

Post autor: belzebiusz »

Na TVP2 HD była żyleta i żaden jęczący Bartosz tego nie zmieni. :P

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: TVP w MUX1

Post autor: Railroad »

Chyba oglądaliśmy inne mistrzostwa bo ja pikselozy nie widziałem. Przyjemnie się oglądało nawet na 42 calach, obraz bardzo dobry jak na możliwości naszej NTC.

kasper93
Posty: 164
Rejestracja: 4 marca 2012, o 17:46
Odbiornik: MT4161
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/PKiN

Re: TVP w MUX1

Post autor: kasper93 »

Wracając jeszcze do kwestii bitrate, to TVP też ma gdzieś np. TVP HD, który średni bitrate obrazu na tym meczy miał 6 348 Kbps w porównaniu do 6 000 Kbps z niewielkim hakiem na TVP 1 HD. Za to dźwięk lepszy bo 384 Kbps czyli taki standard DVD, a w DVB-T mamy 256Kbps.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: TVP w MUX1

Post autor: pawelll »

Bartosz Czach pisze:Szczególnie ta pikseloza na pół centymetra wokół logo i piłkarze biegający w chmurach. Z takim bitrate nic się nie zdziała.
Po wcześniejszych wpisach kolegi Bartosza (i kilku innych) zwątpiłem w mój TV (chyba nie najgorszy) i moje oczy (może juz nie najmłodsze). W końcu podobno jeśli 3 ludzi mówi, że jesteś pijany to nawet jeśli nie wypiłeś kieliszka lepiej nie wsiadac za kierownicę :)

Więc poszedłem do sąsiada na jego 50" plazmę Panasonica (VT20).
I we trzech zamiast śledzić piłkę śledziliśmy "pikselozę". I tu zdziwienie- nie znaleźliśmy. Więc to może nie ja jestem pijany :) :?:

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP w MUX1

Post autor: cyber »

kasper93 pisze:Wracając jeszcze do kwestii bitrate, to TVP też ma gdzieś np. TVP HD, który średni bitrate obrazu na tym meczy miał 6 348 Kbps w porównaniu do 6 000 Kbps z niewielkim hakiem na TVP 1 HD. Za to dźwięk lepszy bo 384 Kbps czyli taki standard DVD, a w DVB-T mamy 256Kbps.
Kompresja i algorytmy DD( 384) a DD+ (256) to dwie różne bajki.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP w MUX1

Post autor: cyber »

pawelll pisze:
Bartosz Czach pisze:Szczególnie ta pikseloza na pół centymetra wokół logo i piłkarze biegający w chmurach. Z takim bitrate nic się nie zdziała.
Po wcześniejszych wpisach kolegi Bartosza (i kilku innych) zwątpiłem w mój TV (chyba nie najgorszy) i moje oczy (może juz nie najmłodsze). W końcu podobno jeśli 3 ludzi mówi, że jesteś pijany to nawet jeśli nie wypiłeś kieliszka lepiej nie wsiadac za kierownicę :)

Więc poszedłem do sąsiada na jego 50" plazmę Panasonica (VT20).
I we trzech zamiast śledzić piłkę śledziliśmy "pikselozę". I tu zdziwienie- nie znaleźliśmy. Więc to może nie ja jestem pijany :) :?:
He ,he ... warto też zauważyć kwestię klasy sprzętu do odbioru TV. No i jeśli ktoś uparcie ogląda np. mecz z nosem w TV lub monitorze komputerowym no to zobaczy te swoje pixele.
POZDRAWIAM.

kasper93
Posty: 164
Rejestracja: 4 marca 2012, o 17:46
Odbiornik: MT4161
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/PKiN

Re: TVP w MUX1

Post autor: kasper93 »

Bartosz Czach pisze:Szczególnie ta pikseloza na pół centymetra wokół logo
To było najbardziej irytujące, szczególnie wokół tego paska z wynikiem... Acz fakt jak ktoś z kilometra patrzy na 32' to tego nie widać...
Bartosz Czach pisze:piłkarze biegający w chmurach. Z takim bitrate nic się nie zdziała.
To było widoczne w ujęciach z góry i jest to wina kamery...


Jeżeli ktoś piszę, że była żyleta to może być to spowodowane tylko brakiem porównania, ale cóż jak na warunki NTC nie ma tragedii. Natomiast na SAT mogli by trochę więcej dać...

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: TVP w MUX1

Post autor: pawelll »

kasper93 pisze: To było najbardziej irytujące, szczególnie wokół tego paska z wynikiem...
Jeszcze raz powtórzę, ludzie na czym Wy to oglądacie, że widzicie takie rzeczy? Na statycznym obrazie??? Owszem coś takiego widziałem ale na przekazie SD w SAT (TNK).

Awatar użytkownika
Jingiel
Posty: 167
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 23:38
Odbiornik: SONY KLD 40U4000, SAMSUNG LE 37C650
Instalacja antenowa: Logarytmiczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, św.Krzyż, Góra św. Marc

Re: TVP w MUX1

Post autor: Jingiel »

Bartosz Czach pisze:
cyber pisze:W NTC TVP1 HD i TVP2 HD wypadaja naprawdę BDB.
Szczególnie ta pikseloza na pół centymetra wokół logo i piłkarze biegający w chmurach. Z takim bitrate nic się nie zdziała.

Szczególnie jak się ma TV firmy krzak to to takie objawy kompresji występują. U mnie na Bravii i Samsungu obraz bez żadnej pixelozy.

acer
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2012, o 19:32
Odbiornik: Panasonic TX-L32C3E
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piła-Rusinowo

Re: TVP w MUX1

Post autor: acer »

Obraz na meczach żyleta :D

DVBManiak

Re: TVP w MUX1

Post autor: DVBManiak »

Zauważyiście, że powtórka meczu Polska-Grecja to upscaling?

rockhound

Re: TVP w MUX1

Post autor: rockhound »

DVBManiak pisze:Zauważyiście, że powtórka meczu Polska-Grecja to upscaling?

Dokładnie,sd jak w morde strzelił.
Przekaz na żywo UEFA był w HD, a recording w TVP już odbywał się w SD :x

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: TVP w MUX1

Post autor: pawelll »

rockhound pisze: Przekaz na żywo UEFA był w HD, a recording w TVP już odbywał się w SD :x
Wcale bym się nie zdziwił gdyby się okazało, że taka jest licencja UEFA :)

shadowman333

Re: TVP w MUX1

Post autor: shadowman333 »

A Wy znowu swoje. Skończcie już o tym, że panel komputerowy nie jest do oglądania TV. Pewnie nawet nie macie porównania, a takie bzdury piszecie, że szkoda słów.

Zablokowany