TESTOWE EMISJE!!!

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: RTCN Katowice Kosztowy

Post autor: m@rtops »

* Uwaga: Wszystkie wcześniej uruchomione emisje Etapu 2 mają charakter testowy do 31 maja 2012 roku.
pod tabelką "harmonogramu mux1" - czyli od 31 maja docelowe nadawanie ;)

Bartosz Czach

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Bartosz Czach »

Puma pisze:Nic podobnego, teraz 3 maj pochody też są choć skromniejsze ;)

Oby do jutra, pewnie o 12-13 coś będzie... chyba nie wszystkie nadajniki są jeszcze gotowe.
Ciekawe, jakim kalendarzem operujesz. Według mnie, obecnie jest przynajmniej 2012 maj.
Myslę, że nadajniki będa odpalane w poniedziałki i piątki. Być może środy jeszcze.

Bartosz Czach

Re: RTCN Katowice Kosztowy

Post autor: Bartosz Czach »

Adnotację w końcu dodano po mojej interwencji.

lubczyk
Posty: 35
Rejestracja: 17 marca 2010, o 14:42
Odbiornik: Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Dexana
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa/Wręczyca

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: lubczyk »

Wręczyca odbiera mi bardzo stabilnie w Lublińcu (odległość 23,4 km) kolego @digital video board.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: m@rtops »

access2601 pisze:Może ktoś się z was wypowiedzieć na temat anteny manta MA301
może to nie taki wynalazek jak ten ;) (choć pewne podobieństwo jest)
Pozwolę sobie tu umieścić opinię o:
http://www.sklepsaturn.pl/asfasdfaf.html
Ta antena to jedna wielka porażka, sygnału zero (dodam że jest w niej wzmacniacz), leprzy odbiór ma zwykła 12 elementowa Yagi za 25zł na bazarze bez wzmacniacza.
Przy składaniu te plastiki które mają być niby odpowrne na promieniowanie UV i tp. dosłownie pękaja w rękach ta antena jest delikatniejsza od zabawek (Made in China) aluminiowe rurki sa cienkie jak folia aluminiowa do poeczenia ciast przy wkładaniu w ospowiednie miejsca trzeba uważać aby sie nie powuginały. Według mnie ta antena to jedna wielka tragedia byle gołąb na niej nie siadzie bo sie połamie a co dopiero śnieg i silny wiatr. Co do ceny 93zł w sklepie w Jeleniej Górze to przerost formy nad treścią.
edit
ale nie ten wątek :o

alias

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: alias »

Czy udało się komuś załapać na testy MUX-1 w Łodzi? U mnie pojawiła się jedynie kodowana polsatowska DVB-H nadawana ze Zgierza. Podobno próbne emisje MUX-1 były w zeszłym tygodniu, ale trwały bardzo krótko.

Wiking

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Wiking »

alias pisze:U mnie pojawiła się jedynie kodowana polsatowska DVB-H nadawana ze Zgierza.
DVB-H to na pewno nie było. A skąd pewność, że ze Zgierza? :)

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: K63 »

Zauważyłem, że w większości w pierwszej kolejności zostały uruchomione emisje testowe z nadajników, które najwcześniej (15.02 b.r.) dostały pozwolenia radiowe.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: seba133 »

RudyHary pisze:Pozwoliłem sobie zrobić na szybko taką mapkę zasięgu aktualnego mux 1:
Wiem, że trochę mało czytelna ale dla chcącego nic trudnego....
Ewidentnie widać, że następne powinno być Wielkopolskie, Łódzkie, Zachodniopomorskie
Może w Końcu będzie Mikstat. Na ten nadajnik powinni dać też TVP Łódź bo nawet jakby był sygnał z Łódź EC 4 to i tak słaby. Ja mam TVP Opole i Katowice. A jeśli ktoś chce pooglądać coś ze swojego regionu :?:

zazdrosny
Posty: 46
Rejestracja: 3 maja 2012, o 19:39
Odbiornik: Opticum T80plus, Pinnacle 340e

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: zazdrosny »

alias pisze:Czy udało się komuś załapać na testy MUX-1 w Łodzi?
Z Łodzi nie, ale za to w Łodzi bardzo ładnie odbieram wieczorem MUX-1 z Częstochowy/Wręczycy. Wczoraj było i dzisiaj także. Sygnał dużo mocniejszy, niż na MUX-2 (którego w ogóle nie odbieram bez tropo). Być może to zasługa niższego kanału.
Ciekawe, czy jest szansa na stały odbiór tego multipleksu w Łodzi? TVP2 z Wręczycy odbieram bardzo ładnie przez cały czas (często nawet na pokojowej antenie). No, ale to 800kW, a tu jest tylko 100 :(
Cieszy mnie szczególnie pojawienie się TVP Info Katowice. W końcu mamy w Łodzi dostęp do drugiej wersji lokalnej TVP Info. Nie rozumiem, dlaczego pozbawiono nas takiej możliwości w ramach MUX-3...
Teraz czekam jeszcze na Mikstat i TVP Info Poznań :)
alex_777 pisze:to nic nie da, skoro program leci w proporcjach 16/9

na 4/3 letterbox są właśnie te pasy u dołu i góry (na klasycznym TV kineskopowym)
Ustaw sobie 4:3 pan-scan i będziesz miał na całym ekranie. Jedyne, co stracisz, to kawałek logo w czasie programu lokalnego na TVP Info. To przez to, że w oddziałach zatrudnione są różne "pociotki", które nie mają pojęcia o tym, co robią i nie są w stanie ustawić logo w odpowiednim miejscu. W ogólnopolskim jest wszystko tak ustawione, żeby na każdym telewizorze było dobrze, niezależnie od ustawionego formatu. Nie wiem zresztą, jak w innych oddziałach, ale w Łodzi od ponad roku nie są w stanie ustawić prawidłowego formatu obrazu na TVP Info w analogu i całość leci w letterboxie. Serio, wstyd na cały kraj... Zresztą w Poznaniu też nie lepiej, bo leci 16:9 bez letterboxa, czyli zdeformowany obraz. Co prawda pan Marek z Ośrodka - TVP Technologie zapewniał, że ośrodki zostaną zaopatrzone w dodatkowy sprzęt, który będzie ustawiał prawidłowy format automatycznie, skoro technicy nie potrafią tego zrobić sami. Ale oczywiście na zapewnieniach się skończyło, bo dalej jest, jak było (a miały być zakupione na początku roku).
Ostatnio zmieniony 3 maja 2012, o 22:19 przez zazdrosny, łącznie zmieniany 1 raz.

adams

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: adams »

Witam
Ostatnio przeszukałem sobie kanały i znalazło mi 58 kanał 770hz z warszawy mux1
Myślę no fajnie bo zanim mi ten mój włączą to będę z tego odbierać.No to zapisałem.Włączam rano, kiszka 0 0.Włączam teraz odbiór jest możliwy.O co z tym chodzi?

alias

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: alias »

Wiking pisze:
alias pisze:U mnie pojawiła się jedynie kodowana polsatowska DVB-H nadawana ze Zgierza.
DVB-H to na pewno nie było. A skąd pewność, że ze Zgierza? :)
Bo poziom sygnału jest u mnie baaardzo wysoki i termin uruchomienia pokrył się dokładnie z informacja jaką gdzieś znalazłem ostatnio. Lokalizacja to Zgierz, ul. Struga 23 na budynku Euronu.

I na 100% to jest DVB-T bo są kanały radiowe i kanały telewizyjne oraz komunikat że są kodowane. A w EPG widzę audycje Test-1, Test2, Test-3 i tak w kółko na zmianę.
Ostatnio zmieniony 4 maja 2012, o 12:57 przez alias, łącznie zmieniany 2 razy.

Wiking

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Wiking »

alias pisze: termin uruchomienia pokrył się dokładnie z informacja jaką gdzieś znalazłem ostatnio.
A gdzie tę informację znalazłeś? Gdzieś wyczytana czy taka szeptana?

Na pewno nie jest to DVB-H, gdyż INFO TV FM wykorzystuje technologię DVB-T do nadawania telewizji mobilnej. :D

alias

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: alias »

Hmm..., na stronie Sat Kuriera jak mnie pamięć nie myli - w komentarzach do jakiegoś artykułu.

Ayuka

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Ayuka »

Witam, dziś o północy odświeżyłem listę kanałów lokalizacja Poznań-Dębiec )i oprócz MUX-2 MUX-3 na freq- 594000 MHz ( k.36 ) pojawiły się następujące kanały:
chanel 101 - 108
chanel 112 - 124
chanel 4096 - 4107
chanel 8192
b. niestabilny sygnał, wahający się od 19 -80% ( brak video i audio )czyżby to były DVB-t MPEG2?
W opisie programu widnieje - Audycja 2. Antena 9-ele skierowana na Śrem.

jojo

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: jojo »

Doczekamy się wreszcie jakiś testów z Katowic/Kosztowy?

loker

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: loker »

Doczekacie się. Jeszcze dwa tygodnie do włączenia są co najmniej.
Dzisiaj obstawiam m.in. RTCN Białogard / Sławoborze kanał 45.

Wiking

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Wiking »

Ayuka pisze:Witam, dziś o północy odświeżyłem listę kanałów lokalizacja Poznań-Dębiec )i oprócz MUX-2 MUX-3 na freq- 594000 MHz ( k.36 ) pojawiły się następujące kanały:
chanel 101 - 108
chanel 112 - 124
chanel 4096 - 4107
chanel 8192
b. niestabilny sygnał, wahający się od 19 -80% ( brak video i audio )czyżby to były DVB-t MPEG2?
W opisie programu widnieje - Audycja 2. Antena 9-ele skierowana na Śrem.
Jeżeli na kanale 36 to są to testy TV Mobilna Cyfrowego Polsatu. A brak wideo i audio wynika z tego, że przekaz jest kodowany. :)

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: kuku1234 »

Zwazywszy, ze w kazdy dzien roboczy uruchamiaja po kilka nadajnikow to do konca tego tygodnia pewnie wszyscy beda zadowoleni.

conrado1001

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: conrado1001 »

o której godzinie (około) uruchamiali poprzednie dwie partie nadajników?

Zablokowany