TESTOWE EMISJE!!!

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
rozjazd

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: rozjazd »

Tharazi pisze:Bardziej prawdopodobne, że to Kalisz.
ale wtopa to raczej Kalisz przepraszam za zamieszanie...

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: odziom91 »

Jeśli na Szwederku nie skierujesz anteny na Toruń (obecnie mam na Iławę), to siła/jakość = 51%-60% - bardzo rzadko pojawia się "brak sygnału" w przeciwieństwie do Iławy, gdzie tam przez mux mobilny rano robi się cyfrowa papka... :/

czarek333

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: czarek333 »

Tą cała tv mobilna kto uruchamia ? emitel ?

rocklee
Posty: 71
Rejestracja: 27 marca 2011, o 23:44
Odbiornik: Avermedia Volar HX
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze symentyzatorem, ale bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec/SLR BDG

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: rocklee »

@up nie, bo Soloż z jakąs tam spółką, która z Emitelem nic nie ma do czynienia.

Wiking

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Wiking »

TV Mobilna nie jest usługą obsługiwaną przez EmiTel i nie można o niej dyskutować na forum EmiTela. Za dowód niech posłuży ostrzeżenie, jakie otrzymałem w dniu wczorajszym. Zapewne jestem kozłem ofiarnym, gdyż za TV Mobilna tylko ja dostaję ostrzeżenia. :) Ale uważajcie, gdyż to może zmienić się. :D

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: belzebiusz »

Przydałoby się migające ostrzeżenie na górze strony. ;)

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: vigoo »

Wiking, nie tylko ty. Ja tez wczoraj dostałem ostrzeżenie i mój post dotyczący tv mobilnej poleciał do kosza...

Awatar użytkownika
Leon
Posty: 55
Rejestracja: 1 listopada 2011, o 21:54
Miejscowość: Ziębice
Odbiornik: RTCN Wrocław/Ślęża
Instalacja antenowa: Antena siatkowa na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wrocław/Ślęża

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Leon »

Witam.
Co może być powodem, że MUX2 ze Ślęży odbieram a MUX1 ze Ślęży nie odbieram skoro moc nadajników jest taka sama?

nkp123

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: nkp123 »

Inny (wyższy) kanał (gorsza propagacja, wyższe tłumienie w kablu itp.), zakłócenia od innego nadajnika.

mover2002

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: mover2002 »

Ja również nie odbieram mux1 za Ślęży. Odebrałem go raz 2 maja i od tej pory nie mam sygnału :(

koste112

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: koste112 »

Witam jaka macie jakosc sygnalu bo ja tylko 40 % w odleglosci okolo 50 km od nadajnika czy to tylko ze wzgledu na testowe emisje i w czerwcu bedzie juz lepiej czy musze lepiej antene ustawic ? Z gory dzieki za odpowiedz.

Lishoo

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Lishoo »

koste112 pisze:Witam jaka macie jakosc sygnalu bo ja tylko 40 % w odleglosci okolo 50 km od nadajnika czy to tylko ze wzgledu na testowe emisje i w czerwcu bedzie juz lepiej czy musze lepiej antene ustawic ? Z gory dzieki za odpowiedz.
Raczej nic się nie zmieni od 1 czerwca, więc lepiej ustaw antenę :)

A ja mam pytanie do Panów z Emitela, dzisiaj i jutro nie będzie żadnych uruchomien testowych?

koste112

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: koste112 »

Lishoo pisze:
Raczej nic się nie zmieni od 1 czerwca, więc lepiej ustaw antenę :)

A ja mam pytanie do Panów z Emitela, dzisiaj i jutro nie będzie żadnych uruchomien testowych?
MUX2 odbieram z jakoscia 100% a jest to ten sam nadajnik w Piaskach k.Lublina

michalh

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: michalh »

Kolego, Mux2 możesz odbierać z odbić.
DVB-T ma to do siebie, że lubi odbicia. Mux1 i Mux2 nadają na dość odległych od siebie częstotliwościach więc ich propagacja w terenie jest różna.

Idź za radą poprzedniej wypowiedzi i spróbuj dostosować położenie anteny w taki sposób, żeby uśrednić poziom na obu MUXach. Może nie będziesz miał na obu pełnej mocy ale nie o moc tu chodzi, a o jakość, a tej nie jest potrzebny maksymalny poziom na wejściu tunera. Kontrola błędów daje radę przy zdecydowanie mniejszych poziomach. ;-)
Dla przykładów powiem, że u siebie "na kawałku druta" odbieram Mux1 z mocą 7 w 100-stopniowej skali przy poziomie błędu bitowego ok. 10... (widoczne acz nieznaczne zakłócenia w obrazie zaczynają pojawiać się u mnie przy błędzie około 100, skala jest do 1000).
Radzę przestawić lekko antenę albo sprawdzić przewód, może akurat tłumi Ci sygnał w tym zakresie.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: kuku1234 »

tomekogg pisze:Na Kosztowy to jeszcze dłuuuugo poczekamy, bo przecież jak na razie nie wydano na nie nawet pozwolenia.
Jakby wogole nie ruszylo to w zasadzie nie wiem czy ktos mialby prawo plakac, bo obecnymi dwoma nadajnikami to chyba cale wojewodztwo jest pokryte. U mnie oba nadajniki lyka circa po 50%.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: giaur500 »

Tak mi przyszło do głowy... szkoda w sumie że nie jest wcale wykorzystywane pasmo VHF, czyli kanały 1-12. W ogóle nie mam pojęcia dlaczego całkowicie zrezygnowano z wykorzystywania tych pasm?

Czy są jakieś inne plany związane z tym zakresem częstotiwości? Fakt że pasmo strasznie wąskie, ale propagacja bez porównania lepsza (wiadomo, niska częstotliwość). Z drugiej strony, wymagane sa zapewne większe anteny odbiorcze/nadawcze, ale czy to jedyny powód rezygnacji z tego pasma częstotliwości?

Radiofonia ukf jest wydzielona jako oddzielne pasmo i nie wlicza się do kanałów przeznaczonych dla tv, więc praktycznie całe pasmo jest niewykorzystane. A zamiast tego korzysta się z wysokich kanałów > 60 i wtedy dopiero problemy z odbiorem się pojawiają (sam tego ostatnio doświadczyłem).

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 23:20 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

loker

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: loker »

Problemy będą z Tarnowem i Szczecinem.
http://www.tvp.pl/szczecin/serwis-praso ... go/6814677

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Kamilx »

Już stacje TV informują o uruchomieniach MUX-1:
http://ttv.pl/aktualnosci/43762,jestesm ... pni,0.html

Cietrzewiec Rusinowy

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Cietrzewiec Rusinowy »

giaur500 pisze:Tak mi przyszło do głowy... szkoda w sumie że nie jest wcale wykorzystywane pasmo VHF, czyli kanały 1-12. W ogóle nie mam pojęcia dlaczego całkowicie zrezygnowano z wykorzystywania tych pasm?

Czy są jakieś inne plany związane z tym zakresem częstotiwości? Fakt że pasmo strasznie wąskie, ale propagacja bez porównania lepsza (wiadomo, niska częstotliwość). Z drugiej strony, wymagane sa zapewne większe anteny odbiorcze/nadawcze, ale czy to jedyny powód rezygnacji z tego pasma częstotliwości?

Radiofonia ukf jest wydzielona jako oddzielne pasmo i nie wlicza się do kanałów przeznaczonych dla tv, więc praktycznie całe pasmo jest niewykorzystane. A zamiast tego korzysta się z wysokich kanałów > 60 i wtedy dopiero problemy z odbiorem się pojawiają (sam tego ostatnio doświadczyłem).
W paśmie trzecim – DAB-T.

W paśmie pierwszym – http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=85043#p85043.

Zablokowany