TESTOWE EMISJE!!!

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
acer
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2012, o 19:32
Odbiornik: Panasonic TX-L32C3E
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piła-Rusinowo

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: acer »

Kto może potwierdzić odbiór Mux-1 z nadajnika Koszalin-Gołogóra ? bo odbieram słaby sygnał z odległosci dokładnie 111 km od nadajnika.

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: El Prezesso »

Rano, o 6.50 nie było. Teraz nie mam jak sprawdzić.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Jarosław Bałuka »

freeagent pisze:Panie Jarosławie jedno krótkie pytanie...
Jaka jest szansa że obejrzę mecz otwarcia Euro 2012 w okolicach Łodzi z MUX-1?
Pytam ponieważ chodzą pogłoski że coś jest nie tak z nadajnikami na kominie EC4.

Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
Pogłoski, plotki... chyba nie ma podstaw do obaw ;)
To jest obiekt RSTV, z tego co mi wiadomo trwa tam obecnie instalacja nowego systemu antenowego, mamy zapewnienia że do końca maja wszystko będzie gotowe.

***

Co do RTCN Koszalin / Gołogóra - TVP Info będzie nadawane w wersji szczecińskiej.

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: El Prezesso »

Dziękuję serdecznie za odpowiedż.

Cieszę się, bo nie muszę włazić na dach i przestawiać anteny :)

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: bogdanzieba »

Panie Jarku czy w tym tygodniu są planowane kolejne włączenia testowo kolejnych nadajników MUX-1?

Wiking

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Wiking »

Jarosław Bałuka pisze:Co do RTCN Koszalin / Gołogóra - TVP Info będzie nadawane w wersji szczecińskiej.
Czyli wersja gdańska będzie nadawana za pomocą tylko dwóch nadajników: Chwaszczyno z mocą 100 kW oraz Skórowo Nowe z mocą tylko 10 kW. Wniosek tego taki, że pomimo uruchomienia Naziemnej Telewizji Cyfrowej zachodnia część województwa pomorskiego będzie pozbawiona dostępu do TVP Info z gdańskim pasmem przez przynajmniej dwa lata. Dostępu do TVP INFO/Gdańsk nie będą miały takie miasta jak Słupsk (trzecie co do wielkości miasto w pomorskim), Ustka, połowa powiatu słupskiego, powiat bytowski, część powiatu chojnickiego i człuchowskiego.
Tylko teraz sobie pomyślałem, że Słupsk oraz Ustka w ogóle nie mają dostępu do Naziemnej Telewizji Cyfrowej, więc oni nie będą mieli problemu z gdańską wersją TVP Info. :lol:

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: El Prezesso »

Nie pozostaje Słupskowi nic innego jak monitować TVP o uruchomienie doświetlenia z RTON Słupsk/Banacha w SFN ze Skórowem. Emitel z pewnością nie będzie czynił przeszkód.

Inne wyjście to wcześniejsze uruchomienie MUX3 - tyle, że to w obecnym czasie mało realne - brak częstotliwości.

Jeszcze inne to GAF i dobra antena odbiorcza na Skórowo, ale nie wiem jak to wygląda od strony prawnej.
Do tej pory słupska część Pomorza Środkowego w ogóle nie miała TVP Info.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: vigoo »

acer pisze:Kto może potwierdzić odbiór Mux-1 z nadajnika Koszalin-Gołogóra ? bo odbieram słaby sygnał z odległosci dokładnie 111 km od nadajnika.
Też odbierałem ten sygnał na kanale 44. Byłem przekonany, że to Koszalin/Gołogóra a w nocy okazało się, że to MUX z Berlina !

Patriota

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Patriota »

Koniec maja a w Łodzi dopiero system antenowy instalują.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: igorlan »

Patriota pisze:Koniec maja a w Łodzi dopiero system antenowy instalują.
Spokojunie, mieszczą się w swoim SLA - Service Level Agreement dla niewtajemniczonych.

krystianb

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: krystianb »

Nie tylko w łodzi wymieniają system antenowy. Płock rachocin, też robią anteny, ostatnią konserwację przewidzieli na 5 czerwca, jak coś pójdzie nie tak, to na euro zostanie tylko zastępczy system antenowy...

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: momus »

No mieszczą się, niby działa, ale to trochę nie fair. Po pierwsze, nikt nie dał żadnego znaku co będą robić i kidy. Obecnie w łódzkim mamy utrudniony odbiór nie tylko NTC, ale też kanałów analogowych(5 z 7 kanałów). (u mnie w domu widać poprawnie tylko jedynkę i w miarę tvn wieczorem, gdyby nie mux2 i stara siatka, rodzice nie mieli by TV, w sumie ciepło, po co im...).
Obiekt owszem jest RSTV, ale jest on używany też przez Emitel, więc przydałaby się jakaś informacja o utrudnieniach w odbiorze (część ludzi straciła mux2).

Po drugie, ja już przestałem liczyć na emisje testową. Nawet jeśli uda im się włączyć to przed 31 maja, to ile będzie tych testów, dzień?? dwa?? Dotychczasowe emisje były puszczane z nadajników sprawdzonych i działających, dano ludziom masę czasu na poprawki w instalacji. My wraz z docelowym uruchomieniem dostaniemy, de facto emisję testową, a nóż coś źle zamontują, albo nie będzie działać, będzie wadliwe. A co jeśli pogoda się pogorszy?, przecież w deszczu, w czasie burz, silnym wietrze, nikt nie wejdzie na taką wysokość, to zbyt niebezpieczne. A wtedy na zapewnieniach się skończy (to jak obwianie drogowców o to że drogi nie gotowe bo zima przyszła... kto by się spodziewał tego w listopadzie, grudniu, czy styczniu...zwłaszcza w naszym klimacie)

Po trzecie, nie daj Boże by zdarzyła się teraz tragedia. (odpukać) Ale jak pokazała przykra sytuacja z Bydgoszczy, na ponad 1-1.5 miesiąca prace zostałyby wstrzymane, owszem tego nikt nie przewidzi. W każdym razie pozostalibyśmy z tragicznym analogiem, słabym mux'em 2 i bez mux 1. Wiadomo, tu akurat nie można nikogo winić za to, szkoda tylko człowieka, oby nic się nikomu nie stało...

Wiem że to nie wasz obiekt, oczekujecie tylko by działał, ale czy nie można było zrobić tego wcześniej, a przynajmniej wcześniej powiedzieć o takiej sytuacji, że wymiana anten, że utrudnienia, że przepraszamy za niedogodności, nie nasza wina, że przewidywany koniec prac to końcówka maja... Gdyby nie ktoś z oknem na komin, to by nawet nie wiadomo było co jest przyczyną pogorszenia odbioru (zazwyczaj takie przerwy trwały dzień-dwa, a tu będzie dłużej).

P.S. zapowiadano burze i wiatry w Polsce z racji tych temperatur, a pod koniec tygodnia ponoć ma się pogoda popsuć...

loker

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: loker »

Ale już wiele razy było mówione, że "emisja testowa" jest włączana tylko z obiektów przetestowanych i spełniających wszystkie wymogi. Testowa jest tylko z nazwy, a w praktyce jest na docelowych parametrach. Właśnie dlatego, by nie było zazdrości, że Kraków ma od miesiąca, a my nie - oni mają "testową", a Wy będziecie mieli stałą z nazwy podobnie jak oni od 31 maja!

mono

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: mono »

Widze że w końcu zrozumiałeś sprawe że to nie ludzie mają złe instalacje .... no ale ja już mówiłem że anteny na EC-4 żle pracują lub ich nie ma wogóle ... ja mam taką lokalizacje że jak bylo nadawane na 100kw mux2 to było super , ano ciekawe czy sygnał z Łodzi bedzie działał dobrze po 31maja czy pózniej będzie przez pare tygodni jakies poprawki i ZNÓW OLEWANIE LUDZI PRZEZ BRAK INFORMACJI... Panowie tak się nie robi ..albo jesteśmy dorośli ludzie albo trzeba dodac baner na głównej stronie że robimy wam cyfryzacje ale mamy was w D... i będzie jasne .

root

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: root »

Najlepiej nic nie modernizować i czekać, aż wszystko się rozwali, a potem będzie płacz, że nie ma nic. Jeżeli robią coś to pewnie po to, żeby było lepiej. Widzę, że większość to chciałaby od 2008 roku mieć już dostępne MUX 1-3, dostać za darmo tuner do odbioru i wszystkie modernizacje powinny być uzgadniane ze wszystkimi.

mono

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: mono »

To powiedz to ludziom którzy wydali już kase na tunery anteny, kable że nie będzie testów tylko już tip top.. a póżniej walka z ustawieniem sygnału dzień przed Euro :)

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: JaroslawMroczkowski »

No to mówię.

Komercyjna, stała emisja z obiektów uruchamianych w 2 etapie wdrażania MUX-1 rozpocznie się z dniem 31 maja 2012 roku.

dotarło?

mono

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: mono »

I NOWY SYSTEM ANTENOWY BĘDZIE DZIAŁAŁ JUZ DOSTROJONY BEZ POPRAWEK ? zostanie odpalony i już bedzie ok ??

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Takie jest założenie. Emisje, także te 'testowe' od razu startują z właściwymi parametrami.

mono

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: mono »

Obyś człowieku sie nie mylił :) tylko czy moje cisnienie wytrzyma ten tydzień :lol: Dostałem przed chwila polecony z UKE z ŁODZI... zapwniają że ruszy zgodnie z harmonogramem....
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, o 13:05 przez mono, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany