TESTOWE EMISJE!!!

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Michał1988

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Michał1988 »

To jak dla mnie moglibyście już nic nie włączać to było by jeszcze śmieszniejsze i choć trochę bardziej sprawiedliwsze

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: bogdanzieba »

JaroslawMroczkowski pisze:dało ale uznaliśmy, że tak będzie zabawniej

Jak już pisałem, uruchamiamy, gdy tylko jest to możliwe technicznie i organizacyjnie. Nie da się wszystkiego zrobić na raz.
Witam Panie Jarosławie a jakie są przeciwwskazania techniczne lub organizacyjne do uruchomienia nadajnika PKiN?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Dokładnie nie wiem, ale skoro nie została zgłoszona gotowość to znaczy, że jeszcze jakieś prace trwają. Wszystkie obiekty gotowe do rozpoczęcia emisji zostały włączone. Gdy tylko zakończą się prace na kolejnym zostanie włączony.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: bogdanzieba »

Bardzo bym prosił, o włączenie bo są dzielnice Warszawy m. in. Praga Północ, gdzie MUX-1 z Raszyna nie dolatuje. Teraz właśnie zbliża się burza i pokazuje brak sygnału, a w normalny dzień działa ale nie idzie oglądać, sama pixeloza.

Moją walkę o MUX-1 z Raszyna opisywałem tu: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=2980

Wydałem kupę kasy na anteny, wzmacniacze Terra i nic.

Dziwne bo system antenowy będzie wykorzystywany ten sam co do MUX-2 i MUX-3, więc nie wiem w czym jest problem.

Chyba, że macie jedną "ekipę", która jeździ po kraju i uruchamia.

adam.waw

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: adam.waw »

Ja cierpliwie czekam na PKiN, skoro mają czas do 31, to nie będę się chyba bawił w skanowanie kanałów do 1 czerwca, bo po co co chwile tracić na to czas, skoro i tak TVP1 i 2 HD ma ruszyć od tego dnia. Nie ma co narzekać, kibicujmy żeby do 31.05 nadajniki, które były w planach były odpalone ;)

robsonbyd77

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: robsonbyd77 »

bogdanzieba pisze:Bardzo bym prosił, o włączenie bo są dzielnice Warszawy m. in. Praga Północ, gdzie MUX-1 z Raszyna nie dolatuje. Teraz właśnie zbliża się burza i pokazuje brak sygnału, a w normalny dzień działa ale nie idzie oglądać, sama pixeloza.

Moją walkę o MUX-1 z Raszyna opisywałem tu: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=2980

Wydałem kupę kasy na anteny, wzmacniacze Terra i nic.

Dziwne bo system antenowy będzie wykorzystywany ten sam co do MUX-2 i MUX-3, więc nie wiem w czym jest problem.

Chyba, że macie jedną "ekipę", która jeździ po kraju i uruchamia.
Teraz to już nie ma co podnosić lamentu, został tydzień do oficjalnego terminu nadawania MUX-1, tyle to już można w spokoju poczekać, a nie niepotrzebnie bić pianę i zaśmiecać forum, tyle czekałeś to ten ostatni tydzień wytrzymasz. Powodzenia.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: bogdanzieba »

adam.waw pisze:Ja cierpliwie czekam na PKiN, skoro mają czas do 31, to nie będę się chyba bawił w skanowanie kanałów do 1 czerwca, bo po co co chwile tracić na to czas, skoro i tak TVP1 i 2 HD ma ruszyć od tego dnia. Nie ma co narzekać, kibicujmy żeby do 31.05 nadajniki, które były w planach były odpalone ;)
Wystarczy zaprogramować na kanele 58 MUX-1 z Raszyna i jak ruszy PKiN to jakość się poprawi, ponieważ będą te same parametry.

@robsonbyd77

Masz rację.

drozda
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2010, o 21:53

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: drozda »

Czy w związku z uruchomieniem MUX1 z PKiN zostaną zmodyfikowane paramatry nadawania dla MUX2 lub MUX3 ?
Coś tam przewinęło się o nowych antenach panelowych na iglicy , czy wszystkie MUX zostaną na nie przepięte ?
Przydałoby się bo w odległości 3 km od pałacu na zewnętrznej pasywnej Yagi z odbić mam loterię dla odbioru MUX2 ....

loker

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: loker »

To skieruj antenę na Raszyn.

A swoją drogą, to może być powód oczekiwania na emisję z PKiN - chcą przełączyć się na nowe anteny i jeszcze coś tam testują. Jak wszystko będzie OK dowiemy się, że włączono emisję.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: bogdanzieba »

drozda pisze:Czy w związku z uruchomieniem MUX1 z PKiN zostaną zmodyfikowane paramatry nadawania dla MUX2 lub MUX3 ?
Coś tam przewinęło się o nowych antenach panelowych na iglicy , czy wszystkie MUX zostaną na nie przepięte ?
Przydałoby się bo w odległości 3 km od pałacu na zewnętrznej pasywnej Yagi z odbić mam loterię dla odbioru MUX2 ....
Odpowiedź masz tu: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=3040
Jarosław Bałuka pisze:To jest nowa antena, o ile pamiętam wymiana była w ubiegłym lub w tym roku, zaprojektowana tak aby już nic nie trzeba było dodawać przy uruchamianiu kolejnych emisji.
Przecież Raszyn i PKiN nadają na tych samych kanałach i parametrach. Nadajnik PKiN to SFN nadajnika w Raszynie.

edit:

Nie wiem czy coś teraz nie robią przy MUX-1 z PKiN bo siła i jakość na STB WIWA HD-90, "wariuje" od 0% do 100%.

Patriota

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Patriota »

Nie wiem czemu tak przeżywacie to że nadajnik PKiN jeszcze nie jest odpalony. Macie 3 MUX-y już od pół roku nadające z nadajnika w Raszynie. Co ma powiedzieć np. taka Łódź i okolice, która może się jednym MUX-em pochwalić póki co. Bo MUX-3 nadającego z mocą paru żarówek 0,4kw nie wypada nawet liczyć bo jest dostępny dla nielicznej części mieszkańców Łodzi o reszcie województwa nawet nie wspominając.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: bogdanzieba »

Masz rację kolego, ale są takie dzielnice w Warszawie, że nadajniki DVB-T z Raszyna nie docierają. Więc dlatego odpalono SFN PKiN, który jest "zbawieniem" dla tych dzielnic. Obecnie z PKiN nadaje MUX-2 i MUX-3 a do szczęścia brakuje MUX-1. Wiem, że w Łodzi macie nieciekawą sytuację i Wam współczuję, ale Emitel to porządna firma i napewno coś zaradzi.

Pozdrawiam Patriota

loker

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: loker »

Ale już sobie kolego wyjaśniliśmy, że w Twoim przypadku to wina systemu antenowego - szczątkowy sygnał z Raszyna łapiesz, ale antena jest za nisko - gdyby była na dachy byłoby OK.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: bogdanzieba »

Tak masz rację, szkoda, że nie mogę skorzystać z AZART-u. Natomiast kiedyś koledze, który mieszka w Śródmieściu zakładałem antenkę Dipol 11 elementową, kolega nie kupił uchwytu do ściany, więc ją położyłem na parapecie, nie wystawiając za okno. Wynik: MUX-1 100%, pomimo tego, iż mieszka w "blokowisku a blok jest w kształcie litery C i on w samym środku ma mieszkanie.

mono

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: mono »

Wam w tej warsawce to ciagle mało ... masz człowieku kanały z innych muxów ? to sie ciesz centralna Polska nie ma nic i jest uzalezniona od jednego nadajnika z Łodzi z komina EC-4 ... masz dookola tyle nadajników że nigdzie w Polsce chyba niema ..

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: bogdanzieba »

Akurat nie jestem warszawiakiem i pochodzę z takiego terenu, gdzie również do niedawna miałem tylko MUX-2, więc wiem co to znaczy....

mono

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: mono »

ok ;) ale masz dobre anteny i fajny wzmacniacz i też nie daje rady ? ja włsnie planuje kupić taką terre ale mam obawy co do zasilania go z tej buły z sparatorem

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: giaur500 »

Zgadzam się, warsafce zawsze za mało. Mają od roku już MUX1, MUX2 i MUX3 a dodatkowo jeszcze Polsat HD i TVN HD i radio w DAB+ i jeszcze im za mało. Bezsens. Reszta kraju nigdy nie dostanie za darmo ani Polsatu HD ani TVN HD a DAB może przy dobrych wiatrach za 20 lat. Ale i tak trzeba się krzywić - bo źle, bo za mało.

root

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: root »

Jest harmonogram, więc moglibyście spokojnie poczekać do 1 czerwca, a nie codziennie narzekacie, że jeszcze nie uruchomione...

mono

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: mono »

Ja w Piotrkowie nawet nie myśle o mux-3 ... chce tylko aby ta wymiana na EC-4 systemu antenowego poszła dobrze i mux-1 i mux-2 były nadawane z docelową moca 100kw to sobie poradze z sygnałem . Data jest do 31.05 więc żaden 1.06 niech to sobie EMITEL wezmie do głowy że 1czerwca to już po terminie ....i nie wywiazanie się z harmonogramu.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2012, o 13:58 przez mono, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany