TESTOWE EMISJE!!!

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: bogdanzieba »

mono pisze:ok ;) ale masz dobre anteny i fajny wzmacniacz i też nie daje rady ? ja włsnie planuje kupić taką terre ale mam obawy co do zasilania go z tej buły z sparatorem
Zależy gdzie mam fajne anteny :)

Jak to mówisz w Warszawce mam antenę Dipola 11- elementową, TAKĄ z symetryzatorem. Mam słaby odbiór z Raszyna bo jest ona zawieszona nisko, 2 metry nad ziemią, przedemną chaszcze, linia wysokiego napięcia i nasyp kolejowy, natomiast do PKiN mam 3,8 km, widzę iglicę z okna. Więc dla mnie nadawanie MUX-1 z PKiN jest zbawieniem :)

A w drugiej lokalizacji tj. Podkarpacie mam antenkę UHF200 podłączoną do wzmacniacza Terra AB-011, spisuje się rewelacyjnie, wzmacniacz jest zasilany 5 V z STB Wiwa HD-90, skierowałem ją na Suchą Górę ale łapie mi nadajniki wokół, rewelacja.

A w Warszawce kupiłem wzmacniacz Terra AB-012, aby wzmocnić słaby sygnał z Raszyna. Niestety nie udało się bo jak go podłączę to sygnału z Raszyna w ogóle nie mam. Pewnie jest zakłócany przez pozostałem MUX-y z PKiN.

mono

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: mono »

JaroslawMroczkowski pisze:No to mówię.

Komercyjna, stała emisja z obiektów uruchamianych w 2 etapie wdrażania MUX-1 rozpocznie się z dniem 31 maja 2012 roku.

dotarło?
A TU PODEPNE TEN CYTAT .... więc panowie żaden 01.06

root

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: root »

@mono, widzisz podaną gdzieś w tamtej wypowiedzi godzinę? Pewnie nie. Mogą uruchomić zarówno 31 maja o 00:01 jak i o 23:59.

mono

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: mono »

Wiedziałem że zaraz ktos tak napisze :lol: datowo ma być 31.05 i koniec kropka

root

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: root »

No to nie wiem po co się denerwujesz. Dzisiaj dopiero jest 24 maja, więc mają jeszcze dużo czasu.

mono

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: mono »

Zależy mi na czasie bo zostanie pozniej tydzień do euro ... i do dobrgo ustawienia anteny i ewentualnie kupienie dobrego wzmacniacza

drozda
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2010, o 21:53

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: drozda »

bogdanzieba pisze:
drozda pisze:Czy w związku z uruchomieniem MUX1 z PKiN zostaną zmodyfikowane paramatry nadawania dla MUX2 lub MUX3 ?
Coś tam przewinęło się o nowych antenach panelowych na iglicy , czy wszystkie MUX zostaną na nie przepięte ?
Przydałoby się bo w odległości 3 km od pałacu na zewnętrznej pasywnej Yagi z odbić mam loterię dla odbioru MUX2 ....
Odpowiedź masz tu: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=3040
Jarosław Bałuka pisze:To jest nowa antena, o ile pamiętam wymiana była w ubiegłym lub w tym roku, zaprojektowana tak aby już nic nie trzeba było dodawać przy uruchamianiu kolejnych emisji.
Przecież Raszyn i PKiN nadają na tych samych kanałach i parametrach. Nadajnik PKiN to SFN nadajnika w Raszynie.

edit:

Nie wiem czy coś teraz nie robią przy MUX-1 z PKiN bo siła i jakość na STB WIWA HD-90, "wariuje" od 0% do 100%.
Widziałem ten wątek , ale nadal nie wynika z niego czy MUX2 i MUX3 już nadawane są z nowej anteny czy jeszcze ze starej. A nie przypominam sobie żadnego okna serwisowego przez ostatni rok na przełączenie anten MUX2 i MUX3 .....

Grzesiek Słupsk

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Grzesiek Słupsk »

Kiedy ruszy wreszcie Gołogóra i kiedy można się spodziewać "doświetlenia" na Słupsk i okolice z wieży na ul. Banacha w SFN z Nowym Skórowem? Czy mogłoby już coś chociaż mniej więcej być wiadomo?

root

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: root »

Zobacz harmonogram. Masz tam napisane, że do 31.05.2012 uruchomią MUX1.

Grzesiek Słupsk

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Grzesiek Słupsk »

@ root
Ja znam harmonogram. Nie chodziło mi o docelowe emisje a o testowe, które teraz na bieżąco są włączane.

edit/

-=pUnIsHeR=-

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

Grzesiek Słupsk pisze:@ root
Ja znam harmonogram. Nie chodziło mi o docelowe emisje a o testowe, które teraz na bieżąco są włączane.

edit/
Grzesiek - spokojnie. nie masz co sie spieszyc, bo w Słupsku i tak żadnego MUX-a nie odbierzesz (o ile mieszkasz w południowo-wschodniej częsci miasta). poprawne (ale nie wszedzie) warunki odbioru mają tylko ci, ktorzy mieszkaja w polnocno zachodniej czesci miasta. zostal tydzien do regularnego odbioru mux-1, poczekaj. Emitel ma dzis niejeden problem do rozwiazania ze Słupskiem.

Grzesiek Słupsk

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Grzesiek Słupsk »

Dobra , odpuszcze Emitelowi i poczekam do 1-go. Jednocześnie zawiadamiam wszystkich, że usuwam swoje konto. Ale będę co jakiś czas tu zaglądał i patrzał na postępy. Sorry ale za 2 tygodnie mam dłuuuuugą podróż. W domu przygotowania. Także cześć wszystkim. Może we wrześniu wrócę. Nara.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: bogdanzieba »

Co się dzieje z PKiN, na kanale 58 siła i moc sygnału 100% ale nic nie znajduje...

Przez jakiś czas była sama nośna a teraz wyłączono i wrócił odbiór z Raszyna :(

freeagent

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: freeagent »

W Łodzi jak nam uruchomią te nowe nadajniki z EC4 to połowę Polski zakłócimy sygnałem hehe :D

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: bogdanzieba »

Trzymam kciuki za Łódź, a dziś testowali nośną na PKiN, więc może jutro ruszy....

mono

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: mono »

Łódz to nam włączą po niedzieli nie szybciej ... jeśli zainstalują nowy system antenowy , podobno śmidłowcem mają instalować

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: bogdanzieba »

MUX-1 na kanale 58 z PKiN działa, został włączony dziś wieczorem. Bravo Emitel, początkowo były testy samej nośnej a teraz są kanały. Dziękuję.

P.S: Wieczornego włączenia jeszcze nie było :)

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: momus »

Czyli zostało jeszcze 6 nadajników :/ z czego bodaj dwa nie mają anten :D

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: bogdanzieba »

Ok. 20.00 włączyłem dekoder STB i była sama nośna 100%/100% bez kanałów. I po jakimś czasie wyłączyli i odbierałem tylko słaby sygnał na k.58 z Raszyna. Teraz włączam i MUX-1 nadaje...mam nadzieję, że już na zawsze :)

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: cyber »

Emisja z PKiN w Warszawie oficjalnie potwierdzona ;)

Zablokowany