TESTOWE EMISJE!!!

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
domino16297

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: domino16297 »

Witam. Pobieram sygnał z nadajnika konin żółwieniec i żadnego programu z mux-1 nie odebrałem i nie odbieram wiec nie wiem skąd te informacje że mux-1 z konina ruszył :D

looser

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: looser »

conrado1001 pisze:Ja z Konina w piątek rano przed majówką odebrałem MUX1, więc nie wiem, jak by mieli go nadawać bez nadajników... skoro dopiero je montuję. Może to co innego?
To dlaczego nie zostawili włączonej emisji? Co oni robią? To są jakieś żarty czy coś?

domino16297

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: domino16297 »

I dlaczego nie ma komunikatu z emitelu że mux-1 konin żółwieniec nadaje? Prosta Odpowiedź bo nie nadaje :)

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: momus »

conrado1001 pisze:Ja z Konina w piątek rano przed majówką odebrałem MUX1, więc nie wiem, jak by mieli go nadawać bez nadajników... skoro dopiero je montuję. Może to co innego?
Może użyli zestawu zapasowego, sprawdzili działanie systemu (odbiorniki, przekaźniki, zdalne sterowanie), czy dociera wszystko i wyłączyli. Potem tylko przepną kabel do nowej anteny i puszczą sygnał, którego to nadawanie sprawdzili. Nadajnik to nie tylko antena :)

P.S. W Łodzi też podobno nie ma docelowych anten, a test wiązki nośnej był, właśnie z systemu zapasowego.

Lishoo

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Lishoo »

Dokładnie jak kolega momus wyżej napisał, jeżeli faktycznie coś puścili to pewnie z anten zapasowych.
Zauważ że przygotowanie całego sprzętu oprócz anteny można zrobić obojętnie kiedy, ale do instalacji anten trzeba mieć pozwolenie na wyjście na masz i oczywiście cały nadajnik wyłączyć :)
Jeżeli wszystko mieli już gotowe w tamten piątek to na pewno już by odpalili tamten nadajnik :)
Ostatnio zmieniony 10 maja 2012, o 16:19 przez Lishoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Kamilx »


blackpawel

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: blackpawel »

Nie wiem jak inne nadajniki, ale ten Warszawa / Raszyn sięga dużo dalej na północ województwa mazowieckiego. :D Mapka pokazuje teoretyczny zasięg nadajnika, a w praktyce jest dużo dużo lepiej.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: odziom91 »

Kamilx pisze:Nowa mapa:
Obrazek

Pełny ekran:http://desmond.imageshack.us/Himg837/sc ... es=landing
Fajnie, że ktoś robi takie mapki.
Sądzę jednak, że zasięg jest mocno okrojony. :)
Zastanawia mnie fakt - co z Włocławkiem... Bo w sumie należy do województwa kujawsko-pomorskiego, a domyślną stacją TVP Info jest właśnie Bydgoszcz. :? Czyżby Włocławek będzie pozbawiony TVP Bydgoszcz?
Według dvbtmap.eu dochodzą tam tylko "szczątki" sygnału z Bydgoszczy - coś podobnego jak odbiór Iławy w Bydgoszczy.

domino16297

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: domino16297 »

Kierować Antene na Płock lub Konin.Pozostaje takie wyjście jedynie

Grzesiek Słupsk

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Grzesiek Słupsk »

Cześć !! Witam wszystkich. Formalnie jestem tu nowy ale śledzę temat o MUX-1 już chyba od miesiąca. Już nie mogę się doczekać testów z Koszalina/Gołogóry. Ten nadajnik nie jest w samym Koszalinie ale gdzieś chyba w kierunku na Żydowo/Polanów. Kiedy się zapowiadają z niego jakieś pierwsze testy? Może mnie oświecić któryś z naszych szanownych panów Jarosławów z Emitela?

Aha i jeszcze jedno. Macie u nas w Słupsku nadajnik na ul. Banacha. Na nim na samym szczycie w tamtym roku były zamontowane jakieś nowe anteny ustawione na 3 strony świata. Czy one mogłyby później nadawać MUX-3 (zgodnie z harmonogramem)? BTW będziecie włączać MUX-3 jak zwolni się miejsce w analogu (u nas Polsat, TVP2). A za rok w maju ma to u nas być wyłączone. To jak to z tym będzie?
Sorry za małe OT.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2012, o 17:33 przez Grzesiek Słupsk, łącznie zmieniany 1 raz.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: odziom91 »

@Grzesiek
Optymistycznie - do 15 maja, pesymistycznie - do 31 maja.
Żaden z Panów Jarosławów nie poda Ci dnia startu MUX#1, gdyż "nie ma takiego obowiązku". :)
Pozostaje czekać. :)
domino16297 pisze:Kierować Antene na Płock lub Konin.Pozostaje takie wyjście jedynie
Jeśli chodzi o Płock, to tam nadaje TVP Warszawa i... TVP Łódź? :) Dziwne podejście do sprawy...
A w Koninie to chyba TVP Bydgoszcz nie zagości... :? Chyba, że ktoś mnie oświeci, że jest inaczej. :)

Tharazi
Posty: 78
Rejestracja: 12 października 2010, o 14:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 250
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69; siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin;Włocławek

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Tharazi »

Z Płocka cały czas z zastępczego systemu leci i wszystkie MUXy osłabione moce mają. Dowiedziałem się, że prace mają zakończyć się 15 maja więc termin włączenia właśnie 15 jest możliwy.

A co do Tvp info to może po euro coś się zmieni bo na jego czas może być wyłączona druga wersja tvp info dla tvp2 hd. A później jak wyłączą może dadzą info z Bydgoszczy, chociaż wątpię w to. :)

domino16297

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: domino16297 »

Faktycznie.Przepraszam.Moja skucha.Na Koninie ewentualnie TV Poznań.Przepraszam jeszcze raz.:)Nie zrozumałem do końca tematu

Tharazi
Posty: 78
Rejestracja: 12 października 2010, o 14:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 250
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69; siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin;Włocławek

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Tharazi »

Jedynie jak za xxx czasu włączą Mux-3 z Konina to druga wersja info mogłaby być z Bydgoszczy

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Kamilx »

Kamilx pisze:Nowa mapa:
Obrazek

Pełny ekran:http://desmond.imageshack.us/Himg837/sc ... es=landing
---
aktualizacja: mapa odbioru przy dostosowaniu odpowiedniej anteny!
Obrazek

Pełny ekran:
http://desmond.imageshack.us/Himg689/sc ... es=landing

Brakuje Gniezno/Chojna na mapie!!Jutro zaktualizuję!!
Ostatnio zmieniony 10 maja 2012, o 18:10 przez Kamilx, łącznie zmieniany 1 raz.

Cietrzewiec Rusinowy

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Cietrzewiec Rusinowy »

A Gniezno/Chojna?

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Kpc21 »

Tharazi pisze:A co do Tvp info to może po euro coś się zmieni bo na jego czas może być wyłączona druga wersja tvp info dla tvp2 hd. A później jak wyłączą może dadzą info z Bydgoszczy, chociaż wątpię w to. :)
TVP2 HD ma być w MUX3 na stałe.

domino16297

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: domino16297 »

http://emi.emitel.pl/EMITEL/przeglad_serwisowan.aspx Może jutro ruszy Mux 1 Konin Żółwieniec :D

Tharazi
Posty: 78
Rejestracja: 12 października 2010, o 14:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 250
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69; siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin;Włocławek

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Tharazi »

Dziś też była przerwa konserwacyjna od 9 do 15 zawsze jak jest przerwa to wyłączają wszystko a dziś nic. Przerwa jutrzejsza dotyczy tylko kanałów tvp więc może może. Ale ostatnia polityka emitela była taka, że włączają co dwa dni a później weekend więc też nie włączą więc obstawiam poniedziałek albo wtorek.

Grzesiek Słupsk

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Grzesiek Słupsk »

:shock: :evil: Gołogóra będzie serwisowana 22 maja :!: :( :cry: . Jak dopiero wtedy mają włączyć MUX-1 to ja się albo kogoś pochlastam. :twisted:

Zablokowany