TESTOWE EMISJE!!!

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
pepe'
Posty: 15
Rejestracja: 7 lutego 2012, o 09:01

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: pepe' »

Ale Tarnowa nie ma na liście dzisiejszych włączeń :D

RTCN Białogard / Sławoborze
RTON Elbląg / Jagodnik
RTCN Dęblin / Ryki
RTCN Gniezno / Chojna
RTON Zakopane / Gubałówka
RTON Rabka / Luboń Wielki

simi79
Posty: 12
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 13:20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, do nadajnika 55km

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: simi79 »

pepe' pisze:Czyli tyle na dzisiaj. Trzeba poczekać na kolejną szóstkę. Może tym razem będą Kosztowy :)
Ja też mam taką nadzieję ;)

kubus.kul
Posty: 48
Rejestracja: 2 marca 2009, o 16:20
Odbiornik: TV SAMSUNG LE37B651
Instalacja antenowa: Antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Szczawnica/G.Prehyba

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: kubus.kul »

To nie Tarnów, odbieracie z RTON Szczawnica / Przehyba :D (kanał 45, moc 20kW).

P.S. Sygnał jest mocny, więc odbiór w Tarnowie i na południowych krańcach woj. Świętokrzyskiego jest możliwy.
Ostatnio zmieniony 8 maja 2012, o 14:41 przez kubus.kul, łącznie zmieniany 1 raz.

qweir205
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012, o 22:25
Miejscowość: Poznań

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: qweir205 »

To jak wytłumaczysz odbiór na 45 kanale?

GREGORY007

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: GREGORY007 »

@ dardian

Jak na razie dość stabilnie, bez przerw (spróbuj przeskanować całość, a nie tylko częstotliwość 666 MHz)
Ostatnio zmieniony 8 maja 2012, o 14:49 przez GREGORY007, łącznie zmieniany 1 raz.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: kemi73 »

Tym że Przechyba też nadaje na kanale 45 :)

kubus.kul
Posty: 48
Rejestracja: 2 marca 2009, o 16:20
Odbiornik: TV SAMSUNG LE37B651
Instalacja antenowa: Antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Szczawnica/G.Prehyba

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: kubus.kul »

@ qweir205

Spójrz na harmonogram, Tarnów i Szczawnica ten sam kanał, będą "pracować razem" gdy uruchomią Tarnów.
http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-1

mateuszd
Posty: 18
Rejestracja: 8 maja 2012, o 14:45
Odbiornik: Sharp LC-37DH65E
LG 50PA6500
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Tarnów 18km na zachód

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: mateuszd »

Witam, Tarnów musiał działać chwilę, bo nic nie ruszałem a sygnał był. Teraz już nie ma, a na pewno nie łapię nic innego.

czarek333

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: czarek333 »

No brawo emitel :lol: brawo za brak MUX-1 z Łódzi z EC-4 , widze że moje informacje się sprawdzą ... jedi bedą mieli czas na poprawke w intalacji dwa , trzy tygodnie a tyle ludzi ze środkowej Polski może pare dni przed EURO :)

dardian

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: dardian »

GREGORY007 pisze:@ dardian

Jak na razie dość stabilnie, bez przerw (spróbuj przeskanować całość, a nie tylko częstotliwość 666 MHz)

Dzięki wielkie za odpowiedź sprawdzę czy to coś da
Pozdrawiam


EDIT. Niestety nie daje, co może być przyczyną skora ten sam nadajnik moc i parametry nadawania ma MUX 2

GREGORY007

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: GREGORY007 »

@ dardian

Czy na pewno masz MUX-2 ze "Sławoborza" (cz.706 MHz; k.50), może "jedziesz" na
"dobrym odbiciu" Gołogóry (cz.682 MHz; k.47).
Sławoborze: MUX-1 emisja stabilna.
Ostatnio zmieniony 8 maja 2012, o 15:25 przez GREGORY007, łącznie zmieniany 1 raz.

dardian

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: dardian »

kanał 50 706 Mhz na sto procent
a kanał 45 666 Mhz nawet nie drgnie

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: twmichal »

W momencie, gdy włączony był sygnal testowy z Tarnowa niemożliwy był odbiór czegokolwiek na k.45. Wskaźnik albo pulsował, albo pokazywał tylko 10%. Bywało też że przez ułamek sekundy pokazywał 100%.
Góra Św. Marcina i Prehyba to u mnie najmocniejsze sygnały. Na balkonie ustawionym na południe (widoczność oprtyczna z obiema lokalizacjami) tuner pokazywał dla RMFu z Prehyby poziom max. 62dB (a za antenę służył koncentryk z podłączoną anteną 2-teleskopową). RDN 103.6 miało ponad 70dB a a Radio Kraków 101.0 65dB.

Co ciekawe, mimo wspólnej emisji z wielu nadajników na k.61 (wcześniej także z Suchej Góry) udało mi się tak ustawić antenę żeby odbiór był bezproblemowy.

Po włączeniu emisji na Luboniu Wielkim zniknął mi odbiór na k.32 z Suchej Góry.
Nie mam możliwości odbioru ani jednej ani drugiej lokalizacji.

Sygnał na k.60 z Gubałówki także do mnie dochodzi. Tuner cyfrowy wprawdzie go nie widzi, ale np rodzina od razu zadzwoniła że zaczął im nagle Polsat śnieżyć. Odbierają analog na k.60 z Tarnowa. Trzeba było przestawić na k.58 z Przechyby. Nawet przy idealnym ustawieniu na Tarnów nie przestawało śnieżyć.

czarek333

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: czarek333 »

twmichal pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
DVB-T ci śnieży ??? masz odbiór cyfrowy to sie ciesz , żal ci analogu ???

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Kpc21 »

Dużo nie zostało - 20 uruchomień, a więc 3 partie nadajników.

Bartt

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: Bartt »

Jak widac temat wzajemnego zakłócanie się analog/cyfra trwa w najlepsze. Miejmy nadzieje że w okresie docelowym (po ASO) nie będzie problemów, choć przykładowo przy mux-2 będą bliskie sobie obszary nadawania (ale za dalekie na SFN), jak przykładowo k32 Sucha Góra/Solina - Zamość czy na k58 Czarna Góra/Ślęża - Wisła. Może warto się zastanowić nad zmianą niektórych kanałów :idea:.

@czarek333

Zastanów się trochę zanim coś napiszesz ;)

czarek333

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: czarek333 »

Bartt pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
I bardzo dobrze że dvb-t zakłóca analog to znak że najwyższa pora wyłączyc analog w cholere ... jesli nie zrozumiałes w pisu to twoja sprawa

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: twmichal »

Polsatu na. k60 i tak mi nie szkoda. Nadają w kiepskiej jakości, dźwięk charczy, a jako dosył jest wykorzystywany analogowy sygnał na k.53 z Chorągwicy. Przy tropo częto pojawiały się zakłócenia od czeskiej tv Nova z Pradziada.

Zresztą rodzina głównie ogląda seriale i programy na TVP a na razie nic tego nie zakłóca. Jakoś na razie nie chcą kupować STB. A nie będę nikogo na siłę uszczęśliwiał. Zresztą sam nie jak ktoś na siłę próbuje mnie uszczęśliwić, np. moja sieć komórkowa.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: K63 »

twmichal pisze:W momencie, gdy włączony był sygnal testowy z Tarnowa niemożliwy był odbiór czegokolwiek na k.45. Wskaźnik albo pulsował, albo pokazywał tylko 10%. Bywało też że przez ułamek sekundy pokazywał 100%.
Góra Św. Marcina i Prehyba to u mnie najmocniejsze sygnały. Na balkonie ustawionym na południe (widoczność oprtyczna z obiema lokalizacjami) tuner pokazywał dla RMFu z Prehyby poziom max. 62dB (a za antenę służył koncentryk z podłączoną anteną 2-teleskopową). RDN 103.6 miało ponad 70dB a a Radio Kraków 101.0 65dB.

Co ciekawe, mimo wspólnej emisji z wielu nadajników na k.61 (wcześniej także z Suchej Góry) udało mi się tak ustawić antenę żeby odbiór był bezproblemowy.

Po włączeniu emisji na Luboniu Wielkim zniknął mi odbiór na k.32 z Suchej Góry.
Nie mam możliwości odbioru ani jednej ani drugiej lokalizacji.

Sygnał na k.60 z Gubałówki także do mnie dochodzi. Tuner cyfrowy wprawdzie go nie widzi, ale np rodzina od razu zadzwoniła że zaczął im nagle Polsat śnieżyć. Odbierają analog na k.60 z Tarnowa. Trzeba było przestawić na k.58 z Przechyby. Nawet przy idealnym ustawieniu na Tarnów nie przestawało śnieżyć.
Miałem podobnie, gdy włączono k.61 na EC Glinik. Przez około tydzień nie mogłem odebrać nic na tym kanale z Suchej Góry, Przehyby i Gorlic, pomimo że moc sygnału miałem 100%. Brak było jakości. Prawdopodobnie po zsynchronizowaniu SFN na 61 - odbiór powrócił.
Ciekawi mnie jak będzie z odbiorem k45 z Przehyby po włączeniu Tarnowa i Gorlic.

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: El Prezesso »

Potwierdzam odbiór ze Sławoborza w Koszalinie - os. Rokosowo - siła 77; poziom błędów 0-10. Odbiór na antenie (jak w opisie) ustawionej ma Gołogórę.
Jednak ja zaczekam na Gołogórę bo nie będę przestawiać anten.

Zablokowany