EPG w DVB-T

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
dominka

Re: EPG w DVB-T

Post autor: dominka »

EPG ze Śremu przecież działa. Jeżeli nie masz u siebie to coś nie tak z twoim sprzętem. Ja mam tuner RWT DTV-401T kupiony w Lesznie.

many

Re: EPG w DVB-T

Post autor: many »

A jak jest z EPG z Jemiołowa?. U mnie jakis czas nie ma.

marcin1984

Re: EPG w DVB-T

Post autor: marcin1984 »

many pisze:A jak jest z EPG z Jemiołowa?. U mnie jakis czas nie ma.
z poznania niema i ze Śremu tez niema

TUNER X3MTV-HPE2100 HYBR/DVB-T MPEG 2/4 FM Express
oprogramowanie : ArcSoft TotalMedia 3.0.7.127

smiodus

Re: EPG w DVB-T

Post autor: smiodus »

Szanowni Panowie z Emitela, jakie są prognozy na EPG w ramach POTu w Warszawie? Na początku EPG wydawało mi się dodatkowym gadżetem ale teraz brak EPG na programach POTu spowodowała u mnie wyraźny brak zainteresowania tymi programami (nie chce mi się klikać, żeby zobaczyć co tam jest), myślę że leży to w żywotnym interesie nadawcy.

pozdr
S

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: EPG w DVB-T

Post autor: Jarosław Bałuka »

smiodus pisze:Szanowni Panowie z Emitela, jakie są prognozy na EPG w ramach POTu w Warszawie? Na początku EPG wydawało mi się dodatkowym gadżetem ale teraz brak EPG na programach POTu spowodowała u mnie wyraźny brak zainteresowania tymi programami (nie chce mi się klikać, żeby zobaczyć co tam jest), myślę że leży to w żywotnym interesie nadawcy.

pozdr
S
Operatorem emisji w k.55 jest POT (Polski Operator Telewizyjny), do niego należy kierować zapytania dot. EPG i innych składników emisji.

Teodoryk
Posty: 42
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: EPG w DVB-T

Post autor: Teodoryk »

Pytanie do pana Jarosława:

Czy w sygnale EPG w Krakowie nie powinna być zawarta data?

od paru dni nie mam w telewizorze daty i nie działa EPG,

TV powinien ściągnać datę z sygnału RPG a nie ściąga ;(

i tak się zastanawiam czy nadajecie datę w EPG, czy to coś u mnie nie tak ;)
Ostatnio zmieniony 4 marca 2009, o 09:12 przez Teodoryk, łącznie zmieniany 1 raz.

szewcu

Re: EPG w DVB-T

Post autor: szewcu »

Czy nadawany jest na chwilę obecną EPG z nadajnika Jemiołów lub Wichów? Na moim Sony 40W4000 na żadnym kanale nic się nie wyświetla z EPG.

janek Wawa

Re: EPG w DVB-T

Post autor: janek Wawa »

Grandalf

Jak się sprawdza TUNER TV X3MTV-TU1100 DVB-T MPEG 2/4 (H.264) USB ? Może warto umieścić na liście produktów do odbioru DVB-T? Czy dekodowanie jest płynne na dołączonym sofcie? Czy próbowałeś z ALTDVB?
Pozdr

marcin1984

Re: EPG w DVB-T

Post autor: marcin1984 »

a u mnie tak od godziny:


Obrazek
i tak cały dzień i nic

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: EPG w DVB-T

Post autor: BadBoy475 »

U mnie EPG w TotalMedia też nie działa ale nie martwi mnie to bo i tak na codzień używam AltDVB a tam wszystko włącznie z EPG śmiga aż miło :D

michał82

Re: EPG w DVB-T

Post autor: michał82 »

Witam

Mam pytanie,jak trzeba skonfigorowac program AltDVB aby dzialal z karta X3M TU1100.
Stosowalem sie do wszystkich wskazowek,zamieszczonych na forum ale instalacja do konca sie nie powiodla.
Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Michal z pod Krakowa.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: EPG w DVB-T

Post autor: Jarosław Bałuka »

Zakończyliśmy kilkumiesięczne testy rozwiązań technicznych przeznaczonych do generowania przewodników programowych. Obecnie EPG nie jest dołączone do multipleksu.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: EPG w DVB-T

Post autor: BadBoy475 »

Czy to oznacza że EPG nie będzie emitowane aż do ficjalnego startu DVB-T ?

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: EPG w DVB-T

Post autor: orin »

BadBoy475 pisze:Czy to oznacza że EPG nie będzie emitowane aż do oficjalnego startu DVB-T ?
Dostałeś już odpowiedź testy EPG zostały zakończone, podobnie jak w każdej chwili może być zakończona emisja DVB-T.

spn

Re: EPG w DVB-T

Post autor: spn »

orin pisze:
BadBoy475 pisze:Czy to oznacza że EPG nie będzie emitowane aż do oficjalnego startu DVB-T ?
Dostałeś już odpowiedź testy EPG zostały zakończone, podobnie jak w każdej chwili może być zakończona emisja DVB-T.
Nie ma co... Polska to jednak dziwny kraj. Faktycznie przygotowywanie i emisja EPG jest tak czaso i pracochłonna :lol: Najlepiej przy okazji w ogóle zlikwidować testy DVB-T i przywrócić czarnobiałą emisję w mono :lol: Oczywiście wszystkie powyższe działania mają na celu popularyzowanie DVB-T wśród Polaków...

lukaszc2

Re: EPG w DVB-T

Post autor: lukaszc2 »

orin pisze:
BadBoy475 pisze:Czy to oznacza że EPG nie będzie emitowane aż do oficjalnego startu DVB-T ?
Dostałeś już odpowiedź testy EPG zostały zakończone, podobnie jak w każdej chwili może być zakończona emisja DVB-T.
Orin czy ty jesteś pracownikiem Emitel ?

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: EPG w DVB-T

Post autor: orin »

lukaszc2 pisze:Orin czy ty jesteś pracownikiem Emitel ?
Skąd ten pomysł, emisja EPG została zakończona.Prawdopodobnie sprzęt był użyczony przez producenta i trzeba było go zwrócić.
Stwierdzam jedynie fakty, im bliżej regularnej emisji tym więcej będzie wyłączeń i zmian.
Nie sądzisz chyba, że taki stan emisji DVB-T w Warszawie będzie trwał nadal.
Jeśli od września ma być regularna emisja, to najwyższy czas na realizowanie finalnego projektu w oparciu o zebrane informacje.
Wbrew pozorom 6 miesięcy to niewiele aby dopiąć wszystkie niezbędne aspekty techniczne i nie tylko.Ze swojej strony mam tylko nadzieje, że Emitel pozyska przynajmniej jeszcze jedną lokalizacje na posadowienie anteny dla DVB-T po praskiej stronie Warszawy.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: EPG w DVB-T

Post autor: BadBoy475 »

Włączając dzisiaj wieczorem odbiornik DVB-T zauważyłem z radością że znów pojawiło sie EPG w multipleksie emitowanym z Raszyna :D EPG to świetna rzecz i znakomite udogodnienie w korzystaniu z TV cyfrowej. Ze swojej strony mam nadzieję że emisja pozostanie na stałe ;) W związku z tym mam pytanie do panów z Emitela czy mogą potwierdzić że EPG będzie już emitowane na stałe ?

markez

Re: EPG w DVB-T

Post autor: markez »

Ja mam pytanie, czy macie polskie czcionki w EPG (Chorągwica)?

Jaro

Re: EPG w DVB-T

Post autor: Jaro »

U mnie z polskich czcionek to tylko "ś" nie jest rozpoznawane. Pozostałe polskie litery są poprawne.

Zablokowany