EPG w DVB-T

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Jurek

EPG w DVB-T

Post autor: Jurek »

Potwierdzam odbiór EPG na kanałach TVp Sport i TVP Info Poznań nadawanych ze Śremu. Na TVP Sport EPG na 7 dni, długie opisy, dosyć długie ładowanie, wszystkie znaki berz zarzutu.Tuner combo HD, testy przed wprowadzeniem do sprzedaży, więc pozwolicie, że na razie nie podam nazwy i typu.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

EPG w DVB-T

Post autor: yerry »

No i to mnie zastanawia, gdyż w emisji ze Śremu EPG nie powinno być czytane. EPG nadawane jest dla TS ID 1, natomiast ze Śremu nadawany jest TS ID 2. To może oznaczać, że posiadany odbiornik czyta co mu wpadnie, niezależnie od parametrów zdefiniowanych w strumieniu, a to nie jest dobrze.

Jurek

EPG w DVB-T

Post autor: Jurek »

Aż tak głęboko nie siedzę w parametrach transmisji, ale faktem jest , że EPG odbieram. Jeśli dobrze rozumiem, w strumieniu ID2 nie ma treści EPG? Bo jeśli tak, to sam już nie wiem skąd się to bierze

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

EPG w DVB-T

Post autor: kemi73 »

Prośba do Pana Yerry o zmiane parametrów TTX dla TVP1 jako default jest ustawiony Angielski sugerowałbym jak na pozostałych kanałach ustwaić polski. Oczywiście chodzi o nadajnik z PKiN. Nie wiem czy ktoś z POT-u czyta to forum ale przynajmniej poziom sygnału delikatnie się poprawił. Widać coś sie dzieje byle by jeszcze EPG dodali .

socjalista

EPG w DVB-T

Post autor: socjalista »

Dla pewności mam pytanie, bo powyższe posty są sprzeczne. Jest nadawane EPG ze Śremu czy nie jest. U mnie Pojawiają się na programach TVP godziny programów, a zamiast tekstów są same znaki zapytania. Na programach POT w EPG nie ma u mnie nic.

jkrzyszt

EPG w DVB-T

Post autor: jkrzyszt »

Previously Jarosław Bałuka wrote:[quote]Mamy w planach i przygotowujemy testowe rozwiązanie techniczne umożliwiające generowanie EPG również dla Poznania.

[/quote]Czy są jakieś nowiny w sprawie EPG pasującego do tsid dla Poznania?

Pozdrawiam,
Janusz


Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

EPG w DVB-T

Post autor: Jarosław Bałuka »

Witam. Tak, są, przygotowujemy instalację kolejnego systemu testowego, który obejmie również Poznań. Planujemy na listopad.

jkrzyszt

EPG w DVB-T

Post autor: jkrzyszt »

Previously Jarosław Bałuka wrote:[quote]Witam. Tak, są, przygotowujemy instalację kolejnego systemu testowego, który obejmie również Poznań. Planujemy na listopad.
[/quote]To świetnie..

Dziękuję,
Janusz


Rzeznik

EPG w DVB-T

Post autor: Rzeznik »

Witam!Jest coś nie tak z EPG, a przynajmniej dekoder DTV-401t ma dwa problemy. Otóż:Gdy program się rozpocznie, EPG przedstawia pozycje, które będą emitowane po bieżącym. Nie mogę sprawdzić w przewodniku wcześniejszych pozycji.Gdy mija północ, EPG wariuje (albo dekoder) i pokazuje pozycje następnego dnia.Napisałbym konkretniej, ale muszę czekać, aż sygnał wróci na PKiN...D.

aleksander_h

EPG w DVB-T

Post autor: aleksander_h »

Witam,
Odbieram DVBT w Warszawie na karcie TUNER TV X3MTV-HPC2000 z softwarem Total MEdia ArcSoft. Mam problemy z EPG - program pokazuje dostępność , ale na karcie EPG nie pojawiają się żadne szczegóły poza samymi nazwami kanałów (TVP 1, etc).
Czy ktoś może używa tego samego software'u i odbiera EPG?
pozdrawiam

Grandalf

EPG w DVB-T

Post autor: Grandalf »

Ja mam TUNER TV X3MTV-TU1100 DVB-T MPEG 2/4 (H.264) USB. Na Total media nie odbiera EPG , ale gdy uruchomie DVBViewera , to EPG działa. Obraz chyba też dekoduje szybciej i stabilniej.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

EPG w DVB-T

Post autor: BadBoy475 »

Ja również posiadam tuner X3MTV-HPC2000. W TotalMedia EPG nie działa. Ze swojej strony do DVB-T polecam darmowy Alt-DVB. Wszystko pracuje bardzo dobrze łącznie z EPG no i zdecydowanie szybciej i stabilniej dekoduje video. Np. w Total Media TVPHD mi się cieło a w Alt-DVB idzie idealnie płynnie.

Greeg22

EPG w DVB-T

Post autor: Greeg22 »

Odbiornik Technomate 6900 HD Combo. Warszawa
 EPG nie pełne, brak wszystkich pozycji programowych zwłaszcza na TVPHD (dziury programowe)
Przed zmianą wszystko było OK.

aleksander_h

EPG w DVB-T

Post autor: aleksander_h »

@ BAdBoy:
Witam, do programu Alt DVB potrzeba załądować róniez bibliotekę do odpowiedniej karty TV jaka się posiada. W opisie bibliotek nie znalazłem właściwej dla X3MTV-HPC2000. Jaką bibliotekę Pan ściągnął i używa z tym tunerem TV ?
pozdrawiam,AH

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

EPG w DVB-T

Post autor: BadBoy475 »

Polecam wersje Alt-DVB 2.2 którą można ściągnąć np. stąd:
http://www.programypc.pl/altdvb;2;2,program,1168.html

Po pierwszym uruchomieniu wybieramy interfejs
Dev_BdaDriver (BDA Interface)
jest to uniwersalny interfejs do komunikacji z kartami DVB (coś jak DirectX dla kart graficznych)
Wtedy w dolnym oknie pokaże się DVB-T Digital TV, zaznaczamy i naciskamy Set default.

Następnie trzeba wejść w Settings->DirectShow->Graph-DVD-H264 (PIP,Main) i tam wybrać i ustawić odpowiednie kodeki. Ze swojej strony do dekodowania video polecam CoreAVC a do audio AC3Filter lub ffdshow audio. Po tym wszystkim zmiany zatwierdzamy poprzez Save, może być również potrzebny kilkukrotny restart aplikacji zanim zacznie wszystko działać OK. Pozdrawiam.

aleksander_h

EPG w DVB-T

Post autor: aleksander_h »

@BestBoy
Dziękuję, wszystko działa dobrze, tylko wokół obrazu w pełnym ekranie mam czarne ramki (z wyjątkiem Tvp HD). Nie wiem, co robić.
pozdrawiam,

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

EPG w DVB-T

Post autor: BadBoy475 »

@aleksander_h
Wejdź w settings->DirectShow i ustaw Fullscreen Overscan na wartość 0. To powinno rozwiązać Twój problem.

agnies

EPG w DVB-T

Post autor: agnies »

Mam pytanie. Czy z nadajnika w Śremie jest nadawany EPG na którymś kanale? Ja nic nie odbieram ani na TV ani na tunerze w kompie. Z wcześniejszych informacji wynika, że w listopadzie miało zostać uruchamione EPG w Poznaniu a już jest grudzień

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

EPG w DVB-T

Post autor: Jarosław Bałuka »

Będzie uruchomione niedługo, póki co nie jest to priorytet.

marcin1984

Re: EPG w DVB-T

Post autor: marcin1984 »

kiedy odpalcie to epg??

Zablokowany