Połączenie dekodera DVB-T z nagrywarką

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
DVBManiak

Re: Tuner DVB-T czy Nadrywarka DVD

Post autor: DVBManiak »

Nie.

navi_gator

Re: Tuner DVB-T czy Nadrywarka DVD

Post autor: navi_gator »

Dzięki za odpowiedź człowiek przynajmniej nie wyda pieniędzy na marne.

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: Tuner DVB-T czy Nadrywarka DVD

Post autor: Strzelb@ »

Istnieje jedno ustrojstwo, które może spełnić Twoje oczekiwania. To Hauppauge HD PVR. Analogowym złączem "component" pozwala nagrywać przyzwoitej jakości HD z n-ki. Może nie jest tanie, ale jak nie możesz wytrzymać... ;-)

navi_gator

Re: Tuner DVB-T czy Nadrywarka DVD

Post autor: navi_gator »

Strzelb@ pisze:Istnieje jedno ustrojstwo, które może spełnić Twoje oczekiwania. To Hauppauge HD PVR. Analogowym złączem "component" pozwala nagrywać przyzwoitej jakości HD z n-ki. Może nie jest tanie, ale jak nie możesz wytrzymać... ;-)
Czytałem o tym i jak sam napisałeś tanie to urządzenie nie jest. Na HD póki, co mi nie zależy, bo i tak do XviDa chciałem konwertować nagrania. Myślałem, że tuner nada się do tego ze względu na zapis na zewnętrznym dysku no i możliwość oglądania w późniejszym czasie telewizji cyfrowej.

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: Tuner DVB-T czy Nadrywarka DVD

Post autor: wiwi »

video grabber? tylko bedzie nagrywane prosto do komputera sam chce sobie takie cus kupic

Kropa

Nagrywarka Panasonic-współpraca z tunerem cyfrowym

Post autor: Kropa »

Kupiłem telewizor Toshiba TL938 Digital ale pozostała mi nagrywarka Panasonic DMR-EH55 Z prgramami analogowymi nie mam problemu. Programy cyfrowe mogę nagrywać tylko wtrybie bezpośrednim- włączony TV a nagrywatrka na AV1. Próba zaprogramowania nagrywarki z wej. AV1 i włączonym TV bez efektów. Czytałem w postach że jednoczesne zaprogamowanie TV i nagrywarki powinno dać efekt, u mnie to się nie sprawdza. Nagrywarkę mam podłączoną do TV przewodem scard zgodnie z zaleceniami instrukcji TV. Co robię źle, jakie mam alternatywy? Proszę o pomoc!!

Bartt

Re: Nagrywarka Panasonic-współpraca z tunerem cyfrowym

Post autor: Bartt »

Z używaniem w ten sposób nagrywarki i tv niestety często są problemy. Najlepiej po zaprogramowaniu czasu i włączeniu po tym czasie obu urządzeń obserwować co się dzieje. Być może dochodzi do sytuacji kiedy nagrywarka włączając się wymusza przełączenie tv w tryb AV i wtedy nic się nie nagrywa, bo tv powinien być w trybie oglądania programów cyfrowych. Być może jakimś rozwiązaniem byłoby podłączenie tv do drugiego euro w nagrywarce (o ile takie jest), które jest często oznaczane jako "decoder" (AV2) i służy właśnie do nagrywania z urządzeń zewnętrznych.
Z tym że tu powstaje dodatkowy kłopot, bo tym urządzeniem zewnętrznym jest telewizor który jednocześnie służy do oglądania obrazu z nagrywarki i powinien być podłączony do AV1 nagrywarki (oznaczany jako tv) - niestety mamy tu tzw. kwadraturę koła :( i nie pozostaje nic innego jak kombinowanie z różnymi konfiguracjami podłączeń nagrywarka-tv ;)

Przy okazji czy ten tv nie ma funkcji nagrywania kanałów cyfrowych na USB :?:
Wtedy nie trzeba by tyle kombinować :idea:

Mutango

Re: Nagrywarka Panasonic-współpraca z tunerem cyfrowym

Post autor: Mutango »

Kropa pisze:Czytałem w postach że jednoczesne zaprogamowanie TV i nagrywarki powinno dać efekt, u mnie to się nie sprawdza. Nagrywarkę mam podłączoną do TV przewodem scard zgodnie z zaleceniami instrukcji TV.
Błąd. W nagrywarce masz dwa gniazda Euro/Scart
http://hardverapro.hu/dl/upc/2011-04/95 ... 422114.jpg
Jedno opisane jako AV1 (TV)
Drugie jako AV2 (Decorder/EXT)

Te pierwsze łączysz z telewizorem
Do tego drugiego podłączasz tuner DVB-T

Jeśli chcesz nagrać z tunera na nagrywarkę, to progamujesz jednocześnie, tuner na odtwarzanie, nagrywarkę na nagrywanie z gniazda AV2. Telewizor wtedy nie ma nic do rzeczy. Może być wyłączony, a może go nawet nie być.
Gniazda w nagrywarce DVD powinny działać w trybie "przelotowym", tzn niezależnie czy nagrywarka jest w trybie stand-by, czy też jest włączona (w trybie AV2), to jest równoznaczne z sytuacją jakby tuner był połączony bezpośrednio z TV (przez Euro).

Ponadto niezależnie od powyższego, tuner z telewizorem możesz połączyć przez HDMI/HDMI

Możliwości powyższej konfiguracji w zasadzie są nieograniczone. Możesz:
Nagrywać tuner -> usb
Nagrywać tuner -> dvd (płyta lub wewn dysk)
Nagrywać jednocześnie na usb i dvd
Odtwarzać z usb (obojętnie czy przez HDMI, czy przez Euro)
Odtwarzać z dvd (tylko przez Euro)
Odtwarzając z usb, nagrywać jednocześnie na dvd (czyli nota bene przegrywać z pendriva na płytę DVD)

Bartt

Re: Nagrywarka DVD - dekoder

Post autor: Bartt »

@Mutango
Tyle że kolega Kropa nie ma zewnętrznego tunera DVB-T tylko tv z wbudowanym tunerem DVB-T - i na tym polega problem ;)

Mutango

Re: Nagrywarka Panasonic-współpraca z tunerem cyfrowym

Post autor: Mutango »

A to przepraszam za zamieszanie. Faktycznie chyba źle zrozumiałem :oops:

Pytanie czy niemożność nagrania z AV1 jest tylko przy programowaniu, czy również przy ręcznym nagrywaniu poprzez zwykłe przyciśnięcie 'rec'
Bartt pisze:Być może dochodzi do sytuacji kiedy nagrywarka włączając się wymusza przełączenie tv w tryb AV i wtedy nic się nie nagrywa, bo tv powinien być w trybie oglądania programów cyfrowych.
W takiej sytuacji receptą byłoby lekkie przerobienie kabla euro (odcięcie pinu 8)

Kropa

Re: Nagrywarka DVD - dekoder

Post autor: Kropa »

Strasznie dziękuję za analizę moich problemó z nagrywaniem programów cyfrowych. Ja faktycznie tuner DVB mam w TV. Mogę nagrywać pr. cyfrowe jedynie przy wł. telewizorze na TV a nagrzwark na AV1 inaciđniciu rec. na pilocie nagrzwarki.

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Nagrywarka Panasonic-współpraca z tunerem cyfrowym

Post autor: TomPL »

Kropa pisze:Kupiłem telewizor Toshiba TL938 Digital ale pozostała mi nagrywarka Panasonic DMR-EH55 Z prgramami analogowymi nie mam problemu. Programy cyfrowe mogę nagrywać tylko wtrybie bezpośrednim- włączony TV a nagrywatrka na AV1. Próba zaprogramowania nagrywarki z wej. AV1 i włączonym TV bez efektów.
Szkoda , że nie opisałeś dokładniej co się dzieje w momencie zaprogramowanego włączania sie tv i nagrywarki...
Może być tak, że jeśli najpierw włączy się tv a potem nagrywarka to tv wykrywa moment włączenia nagrywarki i przełącza się z trybu "tuner" na tryb "AV1", Gdyby tak zaprogramować, że nagrywarka włącza się minutkę wcześniej niż telewizor to może tv nie wykryje i nie przełączy trybu odtwarzania. Byc może, bo nawet nie wiem jak teraz to u ciebie działa...
To co napisał kolega też może pomóc "W takiej sytuacji receptą byłoby lekkie przerobienie kabla euro (odcięcie pinu 8)" - wtedy tv nie zareaguje na włączenie nagrywarki.

A może jednak po prostu masz kabel podłączony nie pod te gniazdo scart w nagrywarce co trzeba :)

Kropa

Re: Nagrywarka DVD - dekoder

Post autor: Kropa »

W nagrywarce mam dwa wejścia euro AV1 i AV2(decoder/ext) Do AV2 mam podłączony decoder sat. AV1 jest podłączony do jdynego gniazda euro na TV. Jak mam włączony TV i załączę nagrywarkę ustawiając ją na AV1 to po włączeniu rec. na pilocie nagrywarki uzyskuje poprawny zapis. Gdy zaprogramowałem nagrywakę na AV1 i przy włączonym cały czs TV to po włączeniu się nagrywarki otrzymałem snieg.
Mam na TV również dwa złącza USB ale w instrukcji czytam, że gdy podłącze twardy dysk zewnętrzny to mogę nagrywać ale odtwarzać tylko na tym TV, a co mam zrobić gdybym chciał obrabiać nagranie np. wycinać reklamy

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Nagrywarka DVD - dekoder

Post autor: TomPL »

Śnieg sie nagrywał czy był też na ekranie w czasie nagrywania?

gutek7
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, o 15:00

Połączenie dekodera DVBT z nagrywarką

Post autor: gutek7 »

Witam wszystkich którzy mogą mi pomóc !
Mam problem z tunerem w nagrywarce DVD od kiedy weszła TV cyfrowa.
Chcę połączyć dekoder DVBT z nagrywarką DVD(w niej jest tuner analogowy ) z telewizorem i nie wiem jak. Pomocy !
Mój sprzęt to :
- TV SONY BRAVIA KLD 46HX820
- NAGRYWARKA DVD : SONY RDR HX780
Mam nadzieje że dekoder DVBT może być każdy
Dzięki za każdą pomocną informacje.

Tezaurus24
Posty: 49
Rejestracja: 9 lutego 2014, o 17:02
Odbiornik: GoSat GS 100 HD PVR,
GoSat GS 150 HD PVR
Instalacja antenowa: STA domu panelowego
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrawa,Pradziad,Wisla,Kriźawa

Re: Połączenie dekodera DVBT z nagrywarką

Post autor: Tezaurus24 »

Tuner DVB-T polacz s tv kabelem HDMI,rekorder s tv tak samo.Antene do wtyku RF in tunera dvb-t i z wyjśća RF out do tv.Tuner dvb-t polacz kabelem scart-scart s rekorderem i ustaw w menu tunera i rekorderu polaczenie.

vox
Posty: 1
Rejestracja: 12 listopada 2015, o 15:28

Jak podłączyć nagrywarkę

Post autor: vox »

Witam wszystkich - jestem tu od dziś i proszę o wyrozumiałość, jeżeli zadaję pytanie nie w tym dziale.
-Kupiłem nowy telewizor /MPEG 4/ ale została mi nagrywarka LG z twardym dyskiem /MPEG 2/ i dekoder zewnętrzny który był stosowany do starego telewizora.
Chciałbym nadal korzystać z nagrywarki nagrywając przy pomocy tunera zewnętrznego, ale jak to podłączyć aby mieć podgląd na programowanie tunera i nagrywarki? Bo nagrywanie odbywałyby się przy pomocy tunera ,odtwarzanie z nagrywarki na nowym Tv /MPG 4/ jest to możliwe ? i jak to połączyć? Dodam iż urządzenia posiadają złącza : scart i hdmi a na nagrywarce jest możliwość edycji/usuwanie reklam/ oraz wypalanie na płyty i dlatego chciałbym mieć to wszystko użyteczne.
Dodam jesze iż korzystam z anteny zewnętrznej DVBT z silnym sygnałem 90/90 -siła jakość.
Jest to możliwe aby wykorzystać wspomniane urządzenia?
Pozdrawiam.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Połączenie dekodera DVB-T z nagrywarką

Post autor: poxipol »

W pierwszej kolejności należy rozdzielić sygnał z anteny na dwa odbiorniki poprzez rozgałęźnik.
Jeżeli odbiornik zew.posiada przelotkę sygnału telewizyjnego,to do niego podpinamy kabel ant.a z drugiego gniazda krótki kabel do nowego odb.

Odbiornik zew.łączymy z nagrywarką kablem HDMI lub SCART.
Nagrywarkę łaczymy z telewizorem kablem HDMI lub SCART pełnymi ( wej.wyj.)
Wszystko zależy od specyfikacji nagrywarki,ilości i możliwości ich gniazd.
Można również wykorzystać gniazda USB
Kombinacji jest wiele.
Można oglądać jakiś program w telewizorze a na nagrywarce nagrywać inny program.
Można też pominąć STB i nagrywać bezpośrednio z telewizora.

Zablokowany