DVB-T z Chorągwicy

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
sils
Posty: 70
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony CMT-MX550I
Kenwood KDC-BT73DAB
Dongle na RTL2832U

DVB-T z Chorągwicy

Post autor: sils »

Witam,
Jak to możliwe, że przy antenie zbiorczej na
prądniku białym na bloku (11 piętrowiec) skierowanej na chorągwicę
osiągam 65% sygnału DVB-T, a co za tym idzie transmisja jest ciągła i
bez przerw ??
A może to jest sygnał z innego nadajnika ? Może Skrzyczne ?

Pozdr

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

DVB-T z Chorągwicy

Post autor: Jarosław Bałuka »

Ano tak to możliwe, że w Krakowie obecnie jest emisja DVB-T z Krzemionek a nie z Chorągwicy.

sils
Posty: 70
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony CMT-MX550I
Kenwood KDC-BT73DAB
Dongle na RTL2832U

DVB-T z Chorągwicy

Post autor: sils »

Świadczyć miało by o tym, że antena nie musi być skierowana na nadajnik (krzemionki)  

markez

DVB-T z Chorągwicy

Post autor: markez »

dobra, to może ktoś z emitela zdradzi kiedy ruszy nadajnik na chorągwicy i testy staną się prawdziwymi testami a nie testami dla niewiadomo kogo, czyli wyrzucaniem pieniędzy w błoto, jak ma to obecnie miejsce przy zabójczej mocy nadajnika z krzemionek

mwilczek

DVB-T z Chorągwicy

Post autor: mwilczek »

Słyszałem, że wyższej mocy nie można zastosować z powodu zgubnego wpływu promieniowania w tym paśmie na stada wron gnieżdżących się w rejonie plant.

piotr2802

DVB-T z Chorągwicy

Post autor: piotr2802 »

W Krakowie przede wszystkim w pierwszej kolejności powinno się zwiększyć moc nadajnika do minmum 10 kW i przenieść nadawanie na główny nadajnik na Chorągwicy.Ostatnio jeden z turystów, który przyjechał do Krakowa i miał ze sobą sprzęt do odbioru DVB-T zadał mi pytanie - "Dlaczego w Krakowie  jest nadawany lokalny program lokalny z Warszawy ?"W pierwszej chwili nie wiedziałem o co chodzi. Ale później sprawdziłem i rzeczywiście - na kanale 37 w Krakowie jako TVP Info jest program , który w paśmie lokalnym nadaje TVP Info Warszawa - to jest dopiero skandal !Gdzie są władze Krakowa ? Co na to Telewizja Kraków ? To tak ma wyglądac promocja Krakowa w oczach obcokrajowców i nas mieszkańców miasta Krakowa ?

Zablokowany