Nagrywanie z tunera cyfrowego na magnetowid

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
piotrek88

magnetowid

Post autor: piotrek88 »

Witam!

Chciałem zapytać czy w naziemnej telewizji cyfrowej mogę korzystać również z magnetowidu tzn. nagrywać programy jak dotychczas z analogowej i jak wogóle należy podłączyć magnetowid? :)

mateopoznan

Re: magnetowid

Post autor: mateopoznan »

a skąd pozyskujesz sygnał dvb-t? zewnętrzny stb, wbudowany tuner w telewizor?

generalnie. tak. i zazwyczaj po prostu eurozłączem ;)

piotrek88

Re: magnetowid

Post autor: piotrek88 »

Dziękuje za odpowiedź Wbudowany dekoder mpeg-4 w telewizorze a dotychczas miałem antenę zewnętrzną podłączono do magnetowidu i poprzez kabel antenowy telewizor połączony z magnetowidem :)

piotrek88

problemy z nagrywaniem

Post autor: piotrek88 »

Witam!

Od kilku dni odbieram MUX-3 tzn TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP KULTURA I TVP HISTORIA i mam problem z nagrywaniem podłączyłem magnetowid z telewizorem przy pomocy eurozłącza i gdy nagrywam dany program podczas oglądania to nagrywa się bez problemu, natomiast gdy chce zaprogramować magnetowid na nagrywanie np. w nocy gdy wyłączony jest telewizor to nagrywa się bez głosu wiem że już dziś z magnetowidu praktycznie nikt nie korzysta ale mam magnetowid stary jeszcze dobry więc szkoda mi go wyrzucać. Czy ktoś może wie jak rozwiązać ten problem?

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: problemy z nagrywaniem

Post autor: Bogdan G. »

piotrek88 pisze:Witam!

Od kilku dni odbieram MUX-3 tzn TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP KULTURA I TVP HISTORIA i mam problem z nagrywaniem gdy chce zaprogramować magnetowid na nagrywanie np. w nocy gdy wyłączony jest telewizor to nagrywa się bez głosu
Mam rozumieć że obraz się nagrywa ?
Byłoby dziwne gdyby wyłączony telewizor wysyłał jakiekolwiek sygnały na Eurozłącze .

piotrek88

Re: magnetowid

Post autor: piotrek88 »

Tak obraz się nagrywa aby nie ma dźwięków ale dotychczas gdy korzystałem z analogowej telewizji to mogłem normalnie zaprogramować magnetowid i nie musiał być włączony tv :)

jkrzyszt

Re: magnetowid

Post autor: jkrzyszt »

piotrek88 pisze:Tak obraz się nagrywa aby nie ma dźwięków ale dotychczas gdy korzystałem z analogowej telewizji to mogłem normalnie zaprogramować magnetowid i nie musiał być włączony tv :)
Tak jak telewizor z tunerem tylko analogowym potrzebuje zewnętrznego dekodera DVB-T, tak i magnetowid, który miał wbudowany tuner analogowy aby mógł nagrywać przy wyłączonym telewizorze, również wymaga takiego dekodera do obioru programów cyfrowych. Jedna z możliwości polega na wykorzystaniu tunera cyfrowego wbudowanego w telewizor. Inna to dokupienie do magnetowidu osobnego set-top-boxu.

Dzięki,
Janusz

piotrek88

Re: magnetowid

Post autor: piotrek88 »

Dzięki za udzielenie mi odpowiedzi no mój telewizor ma wbudowany tuner DVB ponieważ jest nowy ma niespełna rok natomiast magnetowid mam stary to w takim wypadku musiałbym dokupić oddzielny tuner dla magnetowidu czy jest jeszcze jakaś możliwość ponieważ gdy nagrywam przy włączonym telewizorze to wszystko jest ok :)

arik92

Re: magnetowid

Post autor: arik92 »

Telewizor jest podłączony z magnetowidem kablem EURO, tak?
Zatem sygnał jest pobierany z eurozłącza TV i przekazywany na wejście magnatowidu, zapewne w magnetowidzie wybierasz wtedy AV. Telewizor zatem musi być włączony aby sygnał z eurozłącza był przekazywany do magnetowidu. Nagrany zostanie ten kanał na którym włączony jest TV.

_chris_

Re: magnetowid

Post autor: _chris_ »

Są telewizory, które mają opcję nagrywania przy wyłączonym telewizorze. Nie wiem tylko, czy odnosi się to tylko do wyjść USB w telewizorze i czy w takiej sytuacji wystawiają sygnały na Euro złącze. Poczytaj instrukcję swojego TV, może twój TV też ma taką opcję...

piotrek88

Re: magnetowid

Post autor: piotrek88 »

Tak przez Euro i w magnetowidzie wybieran AV a do tej pory gdy miałem analogową TV to miałem antenę podłączono do magnetowidu i magnetowid połączony z tv kablem antenowym i nie miałem takich problemów ale poczytam jeszcze instrukcję dzięki za odpowiedzi pozdr :)

piotrek88

nagrywanie:)

Post autor: piotrek88 »

Witam:)

Rozwiązałem już swój problem w 50% jak zaprogramuje magnetowid na nagrywania to muszę jednocześnie zaprogramować i telewizor i nagrywa się bez problemy z tymże jeśli w trakcie nagrywania to znaczy z chwilą rozpoczęcia nagrywania mam włączony telewizor i w trakcie nagrywania jak go wyłącze to się nagra bez problemu natomiast jak zaprogramuje tv i magnetowid i w chwili rozpoczęcia nagrywania jest wyłączony tv to nagrywa się sam obraz bez dźwięku. Dlatego już nie wiem czy ten mój sprzęt jest zaczarowany czy co jak ktoś zna rozwiązanie to bardzo proszę o informację :?

jkrzyszt

Re: nagrywanie:)

Post autor: jkrzyszt »

piotrek88 pisze:Witam:)

Rozwiązałem już swój problem w 50% jak zaprogramuje magnetowid na nagrywania to muszę jednocześnie zaprogramować i telewizor i nagrywa się bez problemy z tymże jeśli w trakcie nagrywania to znaczy z chwilą rozpoczęcia nagrywania mam włączony telewizor i w trakcie nagrywania jak go wyłącze to się nagra bez problemu natomiast jak zaprogramuje tv i magnetowid i w chwili rozpoczęcia nagrywania jest wyłączony tv to nagrywa się sam obraz bez dźwięku. Dlatego już nie wiem czy ten mój sprzęt jest zaczarowany czy co jak ktoś zna rozwiązanie to bardzo proszę o informację :?
Ja bym to zinterpretował tak: podczas włączenia magnetowid wybiera źródło dźwięku, z którego będzie nagrywał, na podstawie tego, co wykrył poszczególnych na wejściach audio. Jeśli nic nie wykrył, to wybiera domyślne wejście audio, które prawdopodobnie nie jest akurat tym, do którego dołączony został telewizor, albo, co gorsza, wybiera tryb nagrywania samego obrazu.

Co stoi na przeszkodzie, aby zaprogramować moment włączenia telewizora z niewielkim wyprzedzeniem względem momentu włączenia magnetowidu?

Dzięki,
Janusz

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: magnetowid

Post autor: michal77 »

Osobny tuner to już się raczej nie opłaca kupować, jak chcesz jeszcze wykorzystać stary sprzęt. Większość tunerów ma już w sobie PVR, czyli możliwość nagrywania jak na zwykłym magnetowidzie. Wystarczy mały dysk i już można nagrywać, dodatkowo także materiał HD, i obsługa zdecydowanie lepsza od magnetowidu.

Codino18

Re: nagrywanie:)

Post autor: Codino18 »

Witam

To ja mam podobne pytanie...tylko nie chodzi o magnetowid ale o nagrywarkę DVD...do tej pory miałem kablem scart podłączone DVD do TV, antnena do DVD no i kabelek antenowy z DVD do TV i wszystko działało...teraz musiałem podłączyć antenę do dekodera i tak samo kabelek antenowy od dekodera do TV ...ale nie wiem jak zrobic żeby nagrywarka DVD wyszukiwała programy z dekodera i można je było nagrywać tak jak kiedyś analogowe... czy wystaczy połączyć jeszcze dekoder z DVD kablem scart? Czy trzeba jakoś inaczej. Naprawdę będę wdzięczny za jakąś podpowiedź i dziękuję z góry.

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: magnetowid

Post autor: marks74 »

Bogdan G. pisze:
piotrek88 pisze:Witam!

Od kilku dni odbieram MUX-3 tzn TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP KULTURA I TVP HISTORIA i mam problem z nagrywaniem gdy chce zaprogramować magnetowid na nagrywanie np. w nocy gdy wyłączony jest telewizor to nagrywa się bez głosu
Mam rozumieć że obraz się nagrywa ?
Byłoby dziwne gdyby wyłączony telewizor wysyłał jakiekolwiek sygnały na Eurozłącze .
WITAM. Posiadam Samsunga LE40C650 i stary magnetowid też Samsunga podłączony wejsciem Euro. Obraz i dzwiek nagrywa bez problemu nawet gdy telewizor jest wyłączony. Możliwe, ż ejest tak gdyz to produkty tej samej firmy 8-)

piotrek88

Re: magnetowid

Post autor: piotrek88 »

Zależy jak odbierasz sygnał DVB-t czy masz tuner wbudowany w telewizor czy set box ja mam tuner wbudowany w telewizor i telewizor połączony z magnetowidem przy pomocy kabla Euro myślę że w przypadku nagrywarki jest podobnie mam aby problemy z tym głosem posiadam Nowy telewizor LG i magnetowid Sony :)

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: magnetowid

Post autor: Bogdan G. »

Jeżeli ustawimy w menu telewizora opcję nagrywania to TV o odpowiedniej porze sam się włączy ( oczywiście sam tuner ) i nagrywanie będzie możliwe . Słyszałem również że nagrywarki ( bądź bardziej zaawansowane magnetowidy ) podłączone przez Eurozłącze mogą również uruchomić tuner w telewizorze .

piotrek88

tuner cyfrowy

Post autor: piotrek88 »

Witam!
Mam takie pytanie ponieważ mam telewizor LG M2362D z tunerem mpeg-4 i jest wszystko wporządku mogę odbierać programy cyfrowe ale mam magnetowid z tunerem tylko analogowym i chciałbym móc nagrywać programy cyfrowe tak samo jak teraz analogowe i planuje dokupić sam tuner do magnetowidu taki najprostszy bez żadnych bajerów i chciałem się poradzić jak podłączyć taki tuner ponieważ jak już wspomiałem telewizor ma wbudowany tuner rozumiem że antenę będe musiał podłączyć do tunera i kabel antenowy z tunera do magnetowidu i magnetowid z telewizorem przy pomocy kabla antenowego ale nie wiem czy takie połączenie będzie dobre bardzo proszę o jakieś porady? A nie chciał bym na marne wydać pieniędzy.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: tuner cyfrowy

Post autor: qwerty »

piotrek88 pisze:Witam!
Mam takie pytanie ponieważ mam telewizor LG M2362D z tunerem mpeg-4 i jest wszystko wporządku mogę odbierać programy cyfrowe ale mam magnetowid z tunerem tylko analogowym i chciałbym móc nagrywać programy cyfrowe tak samo jak teraz analogowe i planuje dokupić sam tuner do magnetowidu taki najprostszy bez żadnych bajerów i chciałem się poradzić jak podłączyć taki tuner ponieważ jak już wspomiałem telewizor ma wbudowany tuner rozumiem że antenę będe musiał podłączyć do tunera i kabel antenowy z tunera do magnetowidu i magnetowid z telewizorem przy pomocy kabla antenowego ale nie wiem czy takie połączenie będzie dobre bardzo proszę o jakieś porady? A nie chciał bym na marne wydać pieniędzy.
Jeżeli chcesz nagrywać tylko kanały cyfrowe to po co podłączasz antenę do magnetowidu? Nie lepiej kupić dysk i nagrywać na STB?

Zablokowany