właśnie zaczynam- brak obrazu "na dzieńdobry"

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
radauskas

właśnie zaczynam- brak obrazu "na dzieńdobry"

Post autor: radauskas »

Witam. Mam Samsunga lcd z wbudowanym dekoderem. Udało mi się dzisiaj "złapać" 10 usług w Warszawie- 3 x radio ( ale nic nie słychać ) i 7 x TVP ( słychać, ale nic nie widać No właśnie,.. czemu brak obrazu? Czyżby taka róznorodność standardów, że mój TV może nie czytać obrazu? Może ma tylko dekoder MPEG2 a nadawane programy są chyba MPEG4? W samym TV chyba nie ma żadnych opcji obrazu do ustawienia.

tdj

właśnie zaczynam- brak obrazu "na dzieńdobry"

Post autor: tdj »

pewnie wlasnie dlatego
Previously Radek Marcinkowski wrote:[quote] Może ma tylko dekoder MPEG2 a nadawane programy są chyba MPEG4?
[/quote]

radauskas

właśnie zaczynam- brak obrazu "na dzieńdobry"

Post autor: radauskas »

A czy w serwisie samsunga mogą zmienić oprogramowanie dla tunera w tv? Czy bede miał juz zawsze tv z tunerem DVB, który nie odbiera DVB?

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

właśnie zaczynam- brak obrazu "na dzieńdobry"

Post autor: yerry »

Niestety jesteś bez szans, to nie kwestia oprogramowania.

radauskas

właśnie zaczynam- brak obrazu "na dzieńdobry"

Post autor: radauskas »

Rany! To kupując w 2007 r. tv z tunerem DVB nie będe mógł oglądać DVB ?! To bede musiał kupic tuner zewnętrzny ?! Czy może da sie coś zmodyfikowaćw moim tv ?

danielk

właśnie zaczynam- brak obrazu "na dzieńdobry"

Post autor: danielk »

@ radauskas - nie tylko Ty jesteś w takiej sytuacji. Myślę, że około 98% obecnie sprzedawanych telewizorów nie odbiera DVB-T w systemie MPEG-4 AVC.

kuba_bed
Posty: 56
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-47W805A
Instalacja antenowa: ATX-55 (MUX1-3/L3), a'la ATZ-7 (MUX8) ~ 9-10 metrów
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŁDZ TON EC4/ TON Sienkiewicza/RTCN Zygry

właśnie zaczynam- brak obrazu "na dzieńdobry"

Post autor: kuba_bed »

Aby odbierać musisz kupić: tuner zewnętrzny, albo nowy TV nie jesteś jedynym, który ta ma. Nic nie zrobisz, niestety...

Decyzja co do MPEG-4 w polskim DVB-T zapadła, ale producenci nadal "pierniczą", że nie wybraliśmy jeszcze standardu kompresji...

czapa

właśnie zaczynam- brak obrazu "na dzieńdobry"

Post autor: czapa »

Previously Radek Marcinkowski wrote:[quote]Witam. Mam Samsunga lcd z wbudowanym dekoderem. Udało mi się dzisiaj "złapać" 10 usług w Warszawie- 3 x radio ( ale nic nie słychać ) i 7 x TVP ( słychać, ale nic nie widać No właśnie,.. czemu brak obrazu? Czyżby taka róznorodność standardów, że mój TV może nie czytać obrazu? Może ma tylko dekoder MPEG2 a nadawane programy są chyba MPEG4? W samym TV chyba nie ma żadnych opcji obrazu do ustawienia.[/quote]A dlaczego w Warszawie można teraz złapać tylko paczkę TVP z kanału 48. Kiedyś łapałem też kanał 55 czyli POT. Proszę innych niech się wypwiedzą czy też tak mają.

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

właśnie zaczynam- brak obrazu "na dzieńdobry"

Post autor: KrzysztofD »

POT wciąż działa, ale od pewnego czasu ma mniejszy sygnał, warto spróbować anten przeznaczonych na mały zakres kanałów np. 41-60 celem odseparowania się od zakłóceń.

czapa

właśnie zaczynam- brak obrazu "na dzieńdobry"

Post autor: czapa »

Wsumie to niechce mi się w to bawić bo to dla mnie melodia przyszłości, ale z tego co czytam to dużo osób ma problemy z POT-em w Warszawie. Swoją drogą to z dvb-t to jest jakaś krzywa opcja bo kupując tv z ok.5000zł nie mogę go w 100% wykorzystać. Lipa i tyle. Jak ktoś ma jeszcze doświadczenia z POT-em w Wawie niech pisze.

sq5lnk

właśnie zaczynam- brak obrazu "na dzieńdobry"

Post autor: sq5lnk »

Witam pochopnych nabywcow przestarzałych odbiorników czasy zmian technologii juz dawno wyprzedzaja wielu a jak sie nie uzupełnia wiedzy na biezaco i kupuje stary złom w np media ma...  to sie samemu ponosi skutki braku wiedzy trzeba korzystac z wiedzy specjalistów niestety nie za darmo ale puzniej nie ma sie pretensji samemu do siebie i innych ze sie jest niezorientowanym ,ja jestem osobiscie za H.264 bo jakosc jest znacznie poprawniejsza niz dla niewidomych urzytkowników pakietow w MPEG-2 z płatnych zestawow .pozdrawiam kolegow po fachu a tak z innej beczki to niezła kaszane mamy w centrum w wawie czasami trzeba dwa maszty stawiac na budynku ale jescze troszke i nie tzreba bedzie ale dobre czasy troche zarobimy ...

radauskas

właśnie zaczynam- brak obrazu "na dzieńdobry"

Post autor: radauskas »

Re: właśnie zaczynam- brak obrazu "na dzieńdobry" Wysłana przez sq5lnk, Niedziela 22:07 Witam pochopnych nabywcow przestarzałych odbiorników czasy zmian technologii juz dawno wyprzedzaja wielu a jak sie nie uzupełnia wiedzy na biezaco i kupuje stary złom w np media ma...  to sie samemu ponosi skutki braku wiedzy trzeba korzystac z wiedzy specjalistów niestety nie za darmo ale puzniej nie ma sie pretensji samemu do siebie i innych ze sie jest niezorientowanym ,ja jestem osobiscie za H.264 bo jakosc jest znacznie poprawniejsza niz dla niewidomych urzytkowników pakietow w MPEG-2 z płatnych zestawow .pozdrawiam kolegow po fachu a tak z innej beczki to niezła kaszane mamy w centrum w wawie czasami trzeba dwa maszty stawiac na budynku ale jescze troszke i nie tzreba bedzie ale dobre czasy troche zarobimy ...Kolega to chyba sprzedawca z jakiegoś najdroższego sklepu RTV w Stolicy,.. jak sądze po zamieszczonym poście Każdy szuka w miare tanio. A niestety sprzedawcy z najdroższych sklepów znają sie na sprzęcie przeważnie nie lepiej niż Ci z MM. Ci drudzy to przynajmniej mają ruch na sklepie i mogą sie czegoś nauczyć, a Ci ze sklepów dla bogatych sprzedają pewnie 10 tv w miesiącu I nie sądze, żeby 2-3 lata temu wiedzieli jaki standatd przyjmie Polska DVB za 2-3 lata. A do wyboru i tak mamy taki sprzęt jaki mamy. Ciekaw jestem ile tv było 2 lata temu na polskim rynku z DVB MPEG4. Jeśli były to pewnie kosztowały z 15.000,- więc i tak bym nie kupił.

Zablokowany