Asus My Cinema-U3000 i dvb-t

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
qlex

Asus My Cinema-U3000 i dvb-t

Post autor: qlex »

Witam,przede wszystkim chcialbym sie przywitac, bo przegladalem to forum jakis czas i zdecydowalem sie dolaczyc do grona "testujacych" dvb-t.Poniewaz wiem, ze trwaja jeszcze testy, zdecydowalem sie na zakup dvb-t na usb firmy asus.Nie wiem czy to pomoze, ale ponizej podaje co zrobilem, ze zadzialalo wszystko:1) podlaczylem asus'a do portu usb i anulowalem proces rozpoznawania sprzetu przez windows xp2) zainstalowalem sterowniki oraz cyberlink powercinema2) zainstalowalem k-lite codec pack
3) zainstalowalem kodek coreavc4) zainstalowalem dvbdream5) uruchamiajac dvbdream 1.4i mialem problem z paczka TVP1,TVP2 etc6) zainstalowalem Mediaportal 0.2.3.07) po instalacji w/w, uzywam teraz dvbdream 1.4i i mam zarowno video jak i audio
 na wszystkich kanalach.Moje ustawienia w dvbdream to:
kodek video: Dscaler
kodek audio: Dscaler
filtr video: Video Mixing renderer
filtr audio: Vinyl AC'97

Ciekawilo mnie, ze po instalacji K-Lite a przed instalacjac Mediaportal, w ustawieniach dvbdream przy kodek video: mialem tylko Null i nie moglem wybrac kodeka Video. Dopiero po instalacji Mediaportal - ruszyl poprawnie Dvbdream.

Mam nadzieje, ze to sie przyda wszystkim ktorzy jeszcze "walcza" z ustawieniami.
Ja wlasnie wypuscilem sygnal z laptopa na tv-out i ciesze sie nareszcie porzadna telewizja (bo moja analogowa antena ustawiona byla tylko na srem i w zwiazku z tym mialem snieg.)

Moj laptop to poczciwy stary Fujitsu-Siemens Amilo 2020 - z prockiem Centrino i 512mb ramu - i bardzo dobrze pracuje - fakt ze to czysty Windows XP teraz - ale uzywam go w tej chwili tylko do dvb-t.

Pozdrawiam i sledze dalej rozwoj "wydarzen" bo nie ukrywam ze chcialbym wkrotce zainwestowac w dekoder combo dvb-t (mpeg-4) i dvb-s - rozumiem ze narazie niczego takiego jak model 870 (z mpeg-2) nie ma.

Qlex



kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Asus My Cinema-U3000 i dvb-t

Post autor: kemi73 »

Można spytać którego Asusa zakupiłeś Hybrid czy Mini ? Dodam że oba są U3000

qlex

Asus My Cinema-U3000 i dvb-t

Post autor: qlex »

Asus MyCinema-U3000 Hybrid - swietnie sie sprawuje teraz nawet z pilotem.

wasylek

Asus My Cinema-U3000 i dvb-t

Post autor: wasylek »

Zrobiłem wszystko tak jak Ty i ciemność.DVB Dream pokazuje sygnał 100&, jakość 100%. Znalazł stream i kanały ale widzę ciemność i ciszę.
Mam ten sam tuner. Masz może jakieś pomysły co może być nie tak ?

Pozdrawiam

wasylek

Asus My Cinema-U3000 i dvb-t

Post autor: wasylek »

Kolego Qlwx, podaj proszę dokładne wersje kodeków których używasz.Ja mam cały czas komunikat o tym że wybrana kombinacja kodeków i filtrów nie współpracuje poprawnie. Nie można stworzyć grafa.
PozdrawiamSławek

qlex

Asus My Cinema-U3000 i dvb-t

Post autor: qlex »

Witam wasylek,przepraszam ze tak dlugo ale nie bylo mnie online:
Niewiele wiecej poza tymi wersjami moge ci pdoac - z tegoco pamietam, tez mialem taki komunikat raz.CoreAVC 1.6.5.0Klcodec380bMicrosfot NET Framework 2i dvbdream v14iZ tego co pamietam, roznice spowodolo doinstalowanie:Mediaportal_0.2.3.0 - musi to miec w sobie cos, co powoduje ze problem z kombinacja kodekow i filtrow dziala poprawnie.
daj znac czy pomogloQlex

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Asus My Cinema-U3000 i dvb-t

Post autor: kemi73 »

Jaki masz port USB ? Bo jeśli masz 1.1 lub 1.0 to możesz zapomnieć o obrazie i dzwięku wszystkie karty DVB-T wymagają USB 2.0 ja mam to samo z AverMedia HX na USB 1.1 pewnie czeka mnie zakup USB 2.0 na PCMCIA .

Rzeper

Asus My Cinema-U3000 i dvb-t

Post autor: Rzeper »

Witam,

Mam pytanko jaka masz wersje sterownika do tego u3000 hybrid? Ja musze najpierw wlaczac Power Cinema po wlaczeniu kompa bo inaczej dvbdream nie znajduje mi sygnalu.

Zablokowany