DVB-T, Poznań, Garbary

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
trol

DVB-T, Poznań, Garbary

Post autor: trol »

Witam,
zakupiłem ostatnio tuner hybrydowy do komputera DTV1800H Leadtek'a. Napaliłem się oczywiście na DVB-T nadawaną ze Śremu. Po zainstalowaniu oprogramowania, sterowników i czego tylko mogłem, podłączyłem kawałek koncentryka i wywiesiłem za okno - po obejrzeniu mapy zasięgu sygnału wydawało mi się, że to wystarczy.Żaden program nie wykrywa sygnału, ani standardowy Leadtek'a PVR2, ani DVB Viewer...
Zastanawiam się, czy zamiana mojej "anteny" na proponowaną przez jednego z użytkowników DA 5000 coś zmieni, może robię coś nie tak, albo  moja lokalizacja jednak jest niewłaściwa i mogę zapomnieć o transmisji cyfrowej.

Pozdrawiam,Andrzej

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

DVB-T, Poznań, Garbary

Post autor: KrzysztofD »

Najpierw radziłbym sprawdzić czy karta odbiera któryś analog na obecnej "antenie" (o ile na końcu kabla coś w ogóle jest)

Mgrzegorz

DVB-T, Poznań, Garbary

Post autor: Mgrzegorz »

W Swarzędzu odbieram zarówno k23 (MPEG-2) jak i k39 (MPEG-4) na antence dołączanej w zestawie do karty Tv (Pinnacle USB 330e) antenka musi być ustawiona POZIOMO, aczkolwiek zdarza się że na kanale 23 występują stopklatki lub cyfrowy szum, k39 zawsze piękny obraz.

Polecam program DVB Dream i kodeki CoreAVC 1.6 oraz FFdshow

trol

DVB-T, Poznań, Garbary

Post autor: trol »

#2 ... odbiera, odbiera, nawet bardzo przyjemnie TVP2 i TVP1 wygląda )
#3 no właśnie nie była dołączona żadna anten i trochę szkoda mi dodatkowych pieniędzy aby to sprawdzić )

Zablokowany