Edycja plików .TS

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
emini

Re: Edycja plików .TS

Post autor: emini »

Napaliłem się na tego VideoReDo, ale on czyta tylko TS-y :(
Jest jakiś podobny do tego program do wycinania klatek, łączenia itp, ale operujący na plikach .mts?

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

MTS też czyta. Cały czas nim przerabiam nagrania z Wiwy. Po prostu zapisuje tylko potem do TS, ale to jest to samo, zmienia się tylko rozszerzenie. Próbowałem Smart Cutter, ale pojawiają się różne krzaczki i nie jest tak płynny jak VideoReDo. Jak dla mnie zdecydowanie najlepszy program do obróbki. Jedyną wadą jest tylko to, że jak zapisujesz nagranie to może być tylko 1 ścieżka dźwiękowa, czyli np. TVP1 jak nagrywamy to mamy 3 ścieżki dźwiękowe MP2, DD i DD+ i w VideoReDo treba sobie wybrać jedną. Ja zawsze biorę DD jak jest. W przyszłości pewnie i tak będzie tylko 1 ścieżka i będzie to DD+.

emini

Re: Edycja plików .TS

Post autor: emini »

U mnie jak wybiorę opcję Open Video, wezmę żeby pokazywało wszystkie pliki, wskaże MTS-a, to mi wyskakuje: "Unable to open C:\.....plik.mts Video program stream not found.

Może to dlatego, że dorwałem jakąś wersję VideoReDo Plus

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Aa to pewnie dlatego. Zobacz TU.

emini

Re: Edycja plików .TS

Post autor: emini »

Dzięki, wersja TVSuite sobie poradziła bez problemu. Super programik, tego mi było trzeba - taki VirtualDub do MTSów.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Program do łączenia plików *.ts

Post autor: EEQ »

Możecie polecić mi jakiś darmowy program do łączenia plików *.ts, które wygenerował tuner Cabletech URZ0086. Problem jest taki, że na łączeniach plików na końcu przez kilka sekund brakuje dźwięku, a jest obraz. Następny plik zaczyna się kilkoma sekundami dźwięku bez obrazu. Da się jakoś nałożyć na siebie dwa takie pliki i potem zapisać w jednym?

Znalazłem fajny program Freemake Video Converter. Da się nim łączyć i ciąć filmy. Niestety nie widzę w nim możliwości nakładania na siebie fragmentów plików.

Colaeps

Re: Program do łączenia plików *.ts

Post autor: Colaeps »

Na czym zapisujesz nagrania? Jeżeli na pendrivie lub dysku zewnętrznym, sformatuj go do NTFS. Problem dzielenia plików powinien minąć.

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 235
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: Edycja plików .TS

Post autor: sirdaniel »

Hmm, to co ja od dawna znam i mam to:
tsMuxer GUI >>> http://www.digital-digest.com/software/ ... id=0&did=1
TSSplitter >>> http://www.ffprojects.net/tssplitter/tssplitter.htm
LUB Mpg2Cut2 (nie testowałem) >>> http://rocketjet4.tripod.com/Mpg2Cut2.htm#Download
LUB MKVToolnix >>> http://www.videohelp.com/tools/MKVtoolnix - Ten programik ma świeżą opcję łączenia kolejnych części plików vob/ts, bardzo jestem ciekaw czy połaczy twoje z synchronizacją, mógłbyś sprawdzić??? Wystarczy w głównym oknie kliknąć na kolejne częsci/additional parts i pododawać po kolei i zmuksować. Od razu będziesz miał mkv.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Program do łączenia plików *.ts

Post autor: EEQ »

Colaeps pisze:Na czym zapisujesz nagrania? Jeżeli na pendrivie lub dysku zewnętrznym, sformatuj go do NTFS. Problem dzielenia plików powinien minąć.
Używam HDD USB 500GB. Sformatowałem go pod NTFS na wszystkie możliwe sposoby (w Partition Magic 8.0, Windows XP oraz w tunerze) i wciąż dzieli pliki.
sirdaniel pisze:Hmm, to co ja od dawna znam i mam to:
Sprawdziłem program TSSplitter i połączył mi to w jedną całość. Połączenie nie jest idealne, jak przy odtwarzaniu na tunerze, ale może być. Powiedz... Który z tych programów jest według ciebie najlepszy?

Jeśli chodzi o MKVToolnix, to po dodaniu kolejnej części wywali mi błąd, jakby brakowało jakiejś biblioteki.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Edycja plików .TS

Post autor: giaur500 »

Niestety, mkv toolnix nie obsługuje plików mpgeg-ts. Te pliki są trudne do edycji i dlatego tak mało jest programów, które potrafią je obsłużyć - albo nie obsługują wcale albo nie do końca prawidłowo. Nic już się nie da na to poradzić.

Ja mam szczęście takie że soft którego używam na pc bezpośrednio zrzuca nagrania tv do pliku mkv. Ale z .ts zawsze są jakieś problemy, ledwo kilka programów które w ogóle próbują to obsługiwać a i tak idealnie nie jest.

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 235
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: Edycja plików .TS

Post autor: sirdaniel »

@EEQ
Który najlepszy? Trudno powiedzieć, ten który zrobi zadanie prawidłowo. Z takimi sprawami to trzeba samemu próbować na różne sposoby.

Jaki ci błąd wyskakuje w MKVToolnix? Podczas dodawania pliku, muxowania? Ewentualnie wybierz scal/append jako metodę łączenia.

@giaur500
Tak, zgadza się, pliki ts nie są wdzięczne do edycji, ale w jednej z ostatnich wersji autor dodał obsługę ts. Ja przechwycone pliki z wiwy normalnie muxuję, żadnych problemów nie ma, chociaż obsługa akurat ts-ów nie jest jeszcze dopracowana.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Edycja plików .TS

Post autor: EEQ »

sirdaniel pisze:Jaki ci błąd wyskakuje w MKVToolnix? Podczas dodawania pliku, muxowania? Ewentualnie wybierz scal/append jako metodę łączenia.
Wybrałem "scal" zamiast "kolejne części" i przy muksowaniu wywaliło błąd kodowania AC3. Wyłączyłem AC3 i plik MKV się wygenerował, ale łączenie nie jest idealne. Pojawił się wprawdzie komunikat, że dźwięk (MP3) może być rozsynchronizowany, ale jest ok.

Przy dodawaniu kolejnych części, zamiast scalania, wywala komunikat "Microsoft Visual C++ Runtime Library": "Assertion failed!".

kasper93
Posty: 164
Rejestracja: 4 marca 2012, o 17:46
Odbiornik: MT4161
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/PKiN

Re: Edycja plików .TS

Post autor: kasper93 »

VideoReDo albo tsdoctor.
Jeżeli chcecie MKVToolnix jest jak sama nazwa wskazuje do muxowania mkv, anie do streamów h.264

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

VideoReDo do wycinania wybranych fragmentów oraz scalania i ogólnie obróbki, natomiast TSDoctor to właściwie jest do naprawiania nagrań, w których powstały jakieś błędy w streame. Zresztą VideoReDo też ma taką funkcję, więc sam VideoReDo wystarcza. Jak dla mnie program idealny.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Edycja plików .TS

Post autor: EEQ »

Sprawdziłem VideoReDo i wyciął mi fragment video na łączeniu. Do samego łączenia TSSplitter chyba już lepszy. ;)

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 235
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: Edycja plików .TS

Post autor: sirdaniel »

EEQ prosił o darmowe programy, VideoRedo ma co prawda okres trial, ale crakowanie już nie jest na topie ;)
A co z tsMuxer lub mpg2cut2? To są bardziej rozbudowane programy od tssplittera. Próbowałeś EEQ?

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Edycja plików .TS

Post autor: EEQ »

tsMuxer nie jest lepszy do TSSplitter'a i też nie łączy idealnie jak tuner. A strona od Mpg2Cut2 wygląda tak nieprofesjonalnie, że boję się to odpalać. Do tego to jakaś wersja alfa. :D

DVB-Nowicjusz

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVB-Nowicjusz »

DVBManiak pisze:VideoReDo do wycinania wybranych fragmentów oraz scalania i ogólnie obróbki, natomiast TSDoctor to właściwie jest do naprawiania nagrań, w których powstały jakieś błędy w streame. Zresztą VideoReDo też ma taką funkcję, więc sam VideoReDo wystarcza. Jak dla mnie program idealny.

Zainstalowałem ten program, przycina pliki, ale... maksymalna długość pliku wyjściowego to 15min. To kwestia ustawień, czy ograniczenie triala?

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Ograniczenie Triala.

DVB-Nowicjusz

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVB-Nowicjusz »

No to ja dziękuję, do niczego mi się on nie przyda.
Czy jest jakiś darmowy program/trial bez takich idiotycznych ograniczeń?

ps: sam zajmuję się sprzedażą oprogramowania, pracuję w firmie która tworzy własne programy i nakładki i nie wyobrażam sobie sytuacji żeby dać klientowi do testów niepełnosprawne narzędzie. No ale widać można mieć inne podejście.

Zablokowany