Edycja plików .TS

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
guardiola

Re: Edycja plików .TS

Post autor: guardiola »

Witam, czy jest jakiś dobry bezpłatny program do łączenia plików TS ?

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Edycja plików .TS

Post autor: EEQ »

TSSplitter łączy najlepiej ze wszystkiego, co testowałem. Jednak łączenie nie jest idealne.

http://www.ffprojects.net/tssplitter/

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Ja łączę Total Commanderem. Nie ma żadnych przerw na łączeniach.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Edycja plików .TS

Post autor: EEQ »

Sprawdziłem łączenie Total Commanderem i łączy identycznie jak TSSplitter. Nawet pliki tyle samo zajmują. Odtwarzają się na łączeniu również identycznie. Czyli dobrze, ale nie idealnie jak na tunerze. Swoją drogą zastanawiam się, jak ten mój tuner dzieli te pliki, że tylko on radzi sobie w 100% z prawidłowym odtwarzaniem. ;)

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Wygląda na to, że rozmawiamy o dwóch różnych sprawach. Ty masz na myśli pewnie to dzielenie przez tuner co 512 MB przy sformatowanym penie na FAT32. Sformatuj na NTFS i będzie ok.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Edycja plików .TS

Post autor: EEQ »

To wina softu. W Cabletech URZ0086 soft dzieli video na pliki po 1GB każdy. Nawet pod NTFS. Nie tylko ja tak mam. Już do nich napisałem w tej sprawie, żeby to poprawili. Co ciekawe. W modelu URZ0083 ponoć jest ok.

Obecnie nagrywam sobie na pamiątkę mecze EURO 2012. Każdy mecz składa się z 6-7 plików. To daje 5-6 łączeń na mecz. Chciałbym to scalić, żeby nie było widać łączeń, tylko nie wiem czym. ;)

patak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: patak »

Może TS-Doctor? Jest trial, można spróbować bez wydawania od razu kasy.

WloBeb
Posty: 4
Rejestracja: 16 czerwca 2012, o 00:07
Odbiornik: LG 37LV3550
Not Only TV LV6TMPVR4
Instalacja antenowa: Anteny Dipol 16/21-60 x2 + Dipol 11/6-12 + wzmaczniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa - Wręczyca i Błeszno

Re: Edycja plików .TS

Post autor: WloBeb »

Miałem ten sam problem co EEQ z plikami .TS z mojego Not Only TV LV6PVR, który tworzy pliki po 2GB.

Sam problem wynika chyba z tego, że dane audio w strumieniu są przesunięte względem danych video (i jak widzę po różnych meczach EURO przesunięcie to jest różne dla poszczególnych strumieni audio i różne w różnych dniach, np -800ms dzisiaj, a pierwszego dnia -1s 600s).

Nasze nagrywarki zgrywają strumień taki jaki jest, więc na końcach plików i początkach kolejnych zsynchronizowane ze sobą części strumienia audio i video są w różnych plikach.

Programy, które przerabiają jeden plik po drugim nie potrafią tego po prostu poprawnie zsynchronizować. Ewentualnie wycinają z drugiego pliku wszystkie klatki przed pierwszą kluczową.

Mam nadzieję, że nie napisałem powyżej głupot :)

A teraz rozwiązanie, które u mnie działa:

program mkvtoolnix aktualna wersja 5.6.0, do znalezienia np. na dobreprogramy.pl

1. Przycisk "Dodaj" i wybierasz pierwszy plik.
2. Zaznaczasz interesujące cię strumienie video i audio.
3. Zaznaczasz wczytany (przed chwilą) plik wejściowy.
4. Przycisk "kolejne części" i wybierasz wszystkie kolejne pliki.
5. Przycisk "Rozpocznij muxowanie"

Powstaje plik .mkv z poprawnymi skopiowanymi (nie rekodowanymi) strumieniami video/audio.
A z Matroską to już każdy powinien sobie poradzić.

U mnie zajmuje to koło 5 minut na cały mecz :) , a miejscu łączenia jest idealnie płynne.

POWODZENIA!!!

kasper93
Posty: 164
Rejestracja: 4 marca 2012, o 17:46
Odbiornik: MT4161
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/PKiN

Re: Edycja plików .TS

Post autor: kasper93 »

Twój sposób nie ma za bardzo sensu, po co robić mkv, tylko się utrudnia sprawę. Dekoder (jak sam powiedziałeś) zapisuje to co otrzymuje i jeżeli zapisuje na pliki 2GB to z pewnością robi to bez żadnych strat. Wystarczy te pliki połączyć, a później już każdy program sobie poradzi jak będzie całość nagrania w jednym pliku.

Otwieramy konsole (WIN+R->cmd)
wpisujemy:

Kod: Zaznacz cały

cd [ścieżka do folderu gdzie mamy pliku]
copy /b 1.ts+2.ts+3.ts out.ts
I mamy całość w pliku out.ts.

WloBeb
Posty: 4
Rejestracja: 16 czerwca 2012, o 00:07
Odbiornik: LG 37LV3550
Not Only TV LV6TMPVR4
Instalacja antenowa: Anteny Dipol 16/21-60 x2 + Dipol 11/6-12 + wzmaczniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa - Wręczyca i Błeszno

Re: Edycja plików .TS

Post autor: WloBeb »

kasper93, gdybyś przeczytał to co pisał EEQ, to byś wiedział, że przy zwykłym kopiowaniu (jak również przy użyciu TSSplittera, TS-Doctora itp.) na łączeniach plików powstają artefakty (w moim przypadku w strumieniu video nagranym z TVP 1 HD powstają ~ 2 sekundy artefaktów o rozmiarze 1920x1080 :mrgreen: ). Możliwe, że długość tego zakłócenia zależy od przesunięcia ścieżek Audio/Video.

Przy moim sposobie długość tego zakłócenia wynosi 0s.
I podejrzewam, że problem EEQ też zostanie rozwiązany, bo i jego przyczyna może być taka sama - moja nagrywarka tworzy pliki z rozszerzeniem .ts, które tak naprawdę mają strukturą plików .m2ts, których podobno nie można tak prosto połączyć.

Ponadto .mkv jest często odtwarzany bezpośrednio przez telewizory z DVB-T MPEG-4 (jeśli tylko ma port USB, a większość ma), więc nie powinien to być problem, a jakość jest identyczna, bo strumienie są kopiowane, następuje tylko zmiana kontenera.

Znalezienie tego sposobu zajęło mi 2 dni, więc jeśli komuś jeszcze pomoże ....

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Ani to ani to mi nie działa. W linii poleceń nie rozpoznaje folderu, a w mkvtoolnix wywala errora przy dodawaniu kolejnych części. Więc nadal będę obstawał przy Total Commanderze. Ja nie mam żadnych artefaktów na łączeniach.

nkp123

Re: Edycja plików .TS

Post autor: nkp123 »

@up:

przy używaniu polecenia CD najlepiej jest, aby nazwa folderu nie zawierała polskich znaków ani spacji. Jeżeli tak jest, to nazwę folderu należy ująć w cudzysłowy ("").

Przykład: Chcesz połączyć pliki z katalogu C:/Recorded Video/

Kod: Zaznacz cały

cd C:/ (tą komendą wracasz z domyślnego katalogu po uruchomieniu wiersza polecenia do katalogu głównego dysku C:)
cd "Recorded Video"
copy /b 1.ts+2.ts+3.ts out.ts

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Edycja plików .TS

Post autor: EEQ »

WloBeb, mógłbyś sprawdzić, czy też dobrze łączy ci pliki opcja "scalaj". Bo mi tylko nią udało się połączyć, gdyż "kolejne części" wywala błąd. Oczywiście u mnie łączenie nie jest idealne...

kasper93
Posty: 164
Rejestracja: 4 marca 2012, o 17:46
Odbiornik: MT4161
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/PKiN

Re: Edycja plików .TS

Post autor: kasper93 »

WloBeb pisze:kasper93, gdybyś przeczytał to co pisał EEQ, to byś wiedział, że przy zwykłym kopiowaniu (jak również przy użyciu TSSplittera, TS-Doctora itp.) na łączeniach plików powstają artefakty (w moim przypadku w strumieniu video nagranym z TVP 1 HD powstają ~ 2 sekundy artefaktów o rozmiarze 1920x1080 :mrgreen: ). Możliwe, że długość tego zakłócenia zależy od przesunięcia ścieżek Audio/Video.
Ja nie mogę wiedzieć wszystkiego nie widziałem jakie macie pliki. Wiem natomiast jedno jeżeli pliki są (tylko) podzielone to nie wolno ich ładować to tssplittera lub tsdoctora, bo one się pogubią z tymi ścieżkami. Mój sposób jest jak najbardziej poprawny do łączenia plików jeżeli są one ciągłym strumieniem i jedynie zostały podzielone. A tak powinien robić dekoder. Wbrew pozorom nie wyssałem swojego sposoby z palca... W sumie to nie mój problem, próbuje pomóc, a wy atakujecie, że nie czytałem wcześniej zamiast sprawdzić i potwierdzić, że (nie) działa.

WloBeb
Posty: 4
Rejestracja: 16 czerwca 2012, o 00:07
Odbiornik: LG 37LV3550
Not Only TV LV6TMPVR4
Instalacja antenowa: Anteny Dipol 16/21-60 x2 + Dipol 11/6-12 + wzmaczniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa - Wręczyca i Błeszno

Re: Edycja plików .TS

Post autor: WloBeb »

EEQ pisze:WloBeb, mógłbyś sprawdzić, czy też dobrze łączy ci pliki opcja "scalaj".
"Scalaj" tworzy mi artefakty - "kolejne części" łączą idealnie.
A jaki błąd wywalają "kolejne części"?
kasper93 pisze:Mój sposób jest jak najbardziej poprawny do łączenia plików jeżeli są one ciągłym strumieniem i jedynie zostały podzielone. A tak powinien robić dekoder.
Wiem, że twój sposób jest przeważnie dobry. Niestety mój dekoder poza plikami TS zapisuje również jakiś malutki info.ini, który jest plikiem binarnym, ale wygląda, że zawiera informacje o strumieniach audio, bo widać w nim napisy "pol", "org" i "aux", które są dokładnie nazwami języków nadawanych w TVP 1/2 HD (odpowiednio MPEG-2, EAC3 6 channels i EAC3 2 channels). Możliwe, że jest tam zapisana informacja o przesunięciu strumieni audio względem video, co pozwala dekoderowi poprawnie odtworzyć połączenia plików.
A tak przy okazji - czy u Ciebie strumienie audio są przesunięte względem video? Bo u mnie w TS MediaInfo podaje:
Audio #1
Delay relative to video : -1s 671ms
Audio #2
Delay relative to video : -1s 660ms
Audio #3
Delay relative to video : -1s 640ms

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Edycja plików .TS

Post autor: EEQ »

WloBeb pisze:"Scalaj" tworzy mi artefakty - "kolejne części" łączą idealnie.
A jaki błąd wywalają "kolejne części"?
"Microsoft Visual C++ Runtime Library": "Assertion failed!"

Pozostaje mi tylko poczekać, aż to poprawią lub powstanie lepszy program do łączenia TS-ów.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Edycja plików .TS

Post autor: EEQ »

Program ruszył na innym komputerze. Niestety po scaleniu łączenie wciąż nie jest idealne.

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Ja bym dał sobie z tym spokój. Chwilowe artefakty chyba aż tak nie przeszkadzają.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Edycja plików .TS

Post autor: EEQ »

Tuner radzi sobie z idealnym łączeniem przy odtwarzaniu, więc może kiedyś powstanie program, który to dobrze połączy. Na razie nie będę dalej kombinował z tymi plikami...

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 235
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: Edycja plików .TS

Post autor: sirdaniel »

Jeśli Ci tak bardzo na tym łączeniu zależy to udostępnij pliki, może cos ja poradzę. :geek:

Zablokowany