Testy Poznań

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Gość

Testy Poznań

Post autor: Gość »


JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Testy Poznań

Post autor: JarekM »

W najbliższy poniedziałek rozpoczeniemy w Poznaniu szereg testów DVB-T.
Część z nich związana będzie z oceną jakości odbioru programów. Będzie się to wiązało m.in. z tymczasową emisją programów TVP w MPEG-2 co pozwili porównać subiektywny odbiór tych samych prgramów kompresowanych za pomocą różnych algorytmów.
Nadal utrzymamy jednak dotychczasowy skład strumienia: TVP1, TVP2, TVP3.

Dzięki temu przez kilka dni użytkownicy "zwykłych" odbiorników DVB-T w okolicach Poznania będą mogli oglądać także programy TVP.
Mam nadzieję, że podzielicie się z nami uwagami na temat uzyskanych zasięgów i jakości odbioru

---
Jak dotychczas jedyną metodą oceny jakości obrazu cyfrowego jest pomiar subiektywny przez grupę widzów. Nadal nie powstał żaden wiarygodny algorytm oceny obiektywnej co oznacza, że żaden przyrząd nie da nam jadnoznacznych wyników. Wprawdzie powstało kilka urządzeń analizujących jakość ale nic nie zastąpi ocen i komentarzy obserwatorów.

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Testy Poznań

Post autor: mm4738 »

No  niestety  ale  w Rawiczu  nie  ma  szans  na  odbiór  po  tych  zmianach.  Coś  dziwnego dzieje się z sygnałem - bardzo niestabilny i nie idzie się nawet "zalogować" aby zaprogramowały się te programy z k.39.Odbiór z k.23 - bez zmian - czyli OK - poza faktem,  ze TV4 jest cały czas kodowane.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Testy Poznań

Post autor: RAPIOTR »

W Luboniu 23 kilometry od nadajnika w Górze k/ Śremu testy na kanale 23 nadal ok mimo zmniejszonej mocy . Niestety dziś już nic nie odbieram na kanale 39. Nie wiem czym to jest spowodowane .Według serwisu radiopolska moc w kierunku Poznania na kanale 39 to  500 W  , na kanale  23 poncoć 2 KW. Dzisiaj sprawdzam no i tuner nie stroi nic z 39  kanału  Mam w instalacji antenowej zwrotnice która co prawda wycina kanał 39 lecz do tej pory odbierałem przekazy w mpeg 4 na tym kanale . No ale jeśli to rzeczywiście  500 W to taką żaróweczką nie oświetlą Poznania .Przez połamaną nogę nie mogę wejść na dach żeby wywalić zwrotnicę ,także nie wiem czy wogóle nadaja coś w tej chwili ,czy rzeczywiście sygnał 0,5 KW nie dochodzi do Lubonia (dodam że anteny odbiorcza i nadawcza widzą się bez jakichkolwiek przeszkód terenowych, no tylko ta zwrotnica)Prośba do Pana Jarka by napisał jakie moce rzeczywiście promieniowane są na obu kanałach  23 I 39 w tej chwili   ? .Jaka jest charakterystyka promieniowania  systemu antenowego w różnych kierunkach ?. Na jakiej wysokośći wisi ?  I kiedy wreszcie sygnał trafi na antenę na szczycie masztu i pełne 50 KW zostanie przyłożone ? .pozdrawiam.RAPIOTR

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Testy Poznań

Post autor: RAPIOTR »

 No Panowie Emitelowcy z taką mocą sygnału na kanale 39 ze Sremu  to te wasze testy mogą dotyczyć potencjalnie bydełka pasącego się w okolicach masztu ,no i może paru rolników mieszkających niedaleko nadajnika. Ja 23 km od Góry k/ Śremu  już niestety tego nie odbieram . Dajcie chociaż te 1,5 KW . to będzie można porównać jak wygladają programy tvp w mpeg2. Emisja prowadzona w mpeg 4 przez 2 tygodnie ,była prowadzona z większą mocą . Obraz w mpeg4 był beznadziejny jak przeciętny DIVIX ,więc miałem po ostatnich zapowiedziach Pana Jarka nadzieję że wyciągnę jakieś wnioski podgladając emisję  tvp w mpeg2. No coż moc tej żaróweczki  nie wystarcza bym mogł to zobaczyć . A miało być 50 KWEmisja na kanale 23  TVN I POLSATU pomimo również zmniejszenia mocy (ponoć do 2 KW według serwisu radiopolska)  jest ok  obraz całkiem fajny.Ciekawe dlaczego Emitelowcy nie zaktualizują strony internetowej podając parametry emisji i sygnału, rodzaju anteny czy kierunkowa czy dookulna?.  DVB-T,oraz innych emisji . Dlaczego nie mogą publikować mapek pokrycia sygnałem dla poszczególnych emisji.?również tych radiowych? czy to jakaś tajemnica wojskowa ????No i gdzie tworzącym  stronke Emitela  wsiąkł obiekt nadawczy CLR Poznan Piątkowo?I czy te zdjęcia obiektów nadawczych musza być takie beznadziejne? czy nie dysponujecie panowie chociaz jednym głupim aparatem cyfrowym? Gdzie ta inowacyjność ?  Ten serwis jest beznadziejny .   Panowie z serwisu radiopolska.pl są bardziej kompetętni niż wasz admin.

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Testy Poznań

Post autor: JarekM »

[quote]Według serwisu radiopolska moc w kierunku Poznania na kanale 39 to  500 W  , na kanale  23 poncoć 2 KW [/quote]
Niestety podane wartości nie są prawidłowe. Nadajemy ze znacznie większą mocą choć nadal nie jest to docelowe 50kW. Poinformuję na forum gdy zwiększymy moc do wartości docelowej.
ps. Krótkotrwałe testy MPEG-2 już się zakończyły. Być może jeszcze wrócimy do tematu.


Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Testy Poznań

Post autor: RAPIOTR »

To już wszystkie odpowiedzi ? Panie Jarku więcej szczegółów gdzie odpowiedż na pytanie na jakiej wysokości wisi system anten? ,jaka charakterystyka ? ,kiedy i czy będzie sygnał podany na antenę na szczycie masztu ?ps. Krótkotrwałe testy MPEG-2 już się zakończyły. Być może jeszcze wrócimy do tematu?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Do jakiego tematu wrócimy ? żadnego tematu nie było wasze testy na kanale 39 z powodu mili mocy  sygnału oglądało bydełko pasące się w pobliżu masztu bo 23 km od nadajnika sygnału nie ma . Co wy z tą mocami jeżdzicie jest licencja 50 KW i basta . Włonczyć z docelową mocą  Proszę o trochę powagi i  rzetelne informacje, inaczej to forum nie ma sensu i jest po prostu martwą tkanką .Jestem zawiedziony Emitelem.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Testy Poznań

Post autor: yerry »

Pełna moc za min. 2 miesiące.

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Testy Poznań

Post autor: mm4738 »

Szkoda,  że  nikt nie chce nam jednak odpowiedzieć co sie dzieje z sygnałem na kanale 39 z Poznania.O ile wcześniej - przed emisją w MPEG-2 sygnał był w miare normalny - teraz nie ma szans aby "zalogować się"  tak aby  wczytały się jakiekolwiek dane.Dlaczego   TV4 jest zakodowany.Czy w warszawie jest podobnie???

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Testy Poznań

Post autor: yerry »

No ale na 39 to test z TVP w MPEG-4, a TV4 jest na 23 i to jest POT. Nie mieszajmy.TV4 nie działa bo POT nie spieszy się dostarczyć aktywnej karty do satelitarnego dekodera TV4.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Testy Poznań

Post autor: yerry »

TV4 powinno działać poprawnie od wczoraj (11.07)

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Testy Poznań

Post autor: mm4738 »

Czy jest jakaś szansa aby dowiedzieć się z jaką mocą nadawane są w tej chwili programy ze Śremu.Czy jest to moc docelowa?


mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Testy Poznań

Post autor: mm4738 »

Szanowni  Panowie  moderatorzy  -  czy  zgodnie  z  obietnicą  możecie  podać aktualne  parametry  nadawania  ze  Śremu  -  czy  też  jest  to  jakaś  tajemnica?

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Testy Poznań

Post autor: yerry »

Obecnie:k.23 DVB-T POT (MPEG-2) - 18,8kW ERPk.39 DVB-T EmiTel & TVP (MPEG-4 AVC/H.264) - 0,6kW ERPObie emisje osiągną moce docelowe 50kW ERP po zakończeniu inwestycji przebudowy antenowego toru nadawczego.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Testy Poznań

Post autor: yerry »

W najbliższy czwartek (30.08) planowane jest zwiększenie mocy emisji DVB-T na k.39 w RTCN Poznań / Śrem.

danielk1981

Testy Poznań

Post autor: danielk1981 »

Proszę o informację z jaką obecnie mocą nadają oba nadajniki w Śremie.Pozdrawiam

bobo07

Testy Poznań

Post autor: bobo07 »

Luboń, odbieram w tej chwili tylko polsat,tvn i 4 na reszcie kanałów mam tylko dżwięk czy wina leży po stronie sprzętu?tv sony kdl 46w2000 z wbudowanym dekoderem dvb.Wyglada mi to na problem z róznym kodowaniem mpeg 2 i 4.Czy wiadomo który zostanie wdrożony na stałe bo nie wiem czy wydawac kase na moduł?Pozdrawiam

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Testy Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Niestety bohdan moduł przestał się wyrabiać gdy  wdrożyli  2 etap testów  tzn dżwięk zaczoł potężnie charczeć

    .Nie polecam tego rozwiązania .No chyba że emitelowcy wyjaśnią dlaczego tak się dzieje i coś zmienią .  Dodam że na początku testów w mpeg 4 dżwięk był dobry , teraz po włożeniu modułu do tv nic tylko charczenie. 
No chyba że będą ogólnie dostępne typowe moduły ----tylko do transkodowania i tak opisane. Mój VIA NP4 tak jak opisałem powyżej przestał się wyrabiać.

polecam raczej te rozwiązanie : CLARKE-TECH HD-5000 COMBO HDTV RECEIVER MIT DVB-T  dostępny w tym sklepie :www.berlin-satshop.de.      sam mam zamiar go kupić .

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Testy Poznań

Post autor: mm4738 »

Od dwóch dni brak jest sygnału ze Śremu. I na k.23 i  k.39.Czy wiadomo dlaczego???

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Testy Poznań

Post autor: yerry »

Na k. 39 przyczyną braku sygnału mogły być chwilowe przerwy wynikające z rekonfiguracji multipleksu. Obecny skład jest:RTCN Poznań / Śrem k. 39TVP 1 (MPEG-4 AVC)TVP 2 (MPEG-4 AVC)TVP INFO Poznań (MPEG-4 AVC) (prg. poznański)TVP SPORT (MPEG-4 AVC)TVP KULTURA (MPEG-4 AVC)TVP HISTORIA (MPEG-4 AVC)

Zablokowany