Postępowanie w przypadku awarii na obiektach Emitela

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: Postępowanie w przypadku awarii na obiektach Emitela

Post autor: eXte77 »

Dokładnie. Wydaje mi się, że mają zapasowe systemy nadawcze umieszczone niżej na maszcie. Maszt musiałby się przewrócić, żeby Emitel nie mógł wywiązać się z zawartych umów. A to raczej mało realne.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Postępowanie w przypadku awarii na obiektach Emitela

Post autor: Drekan »

Myślę, że większym zagrożeniem dla ciągłości nadawania z poszczególnych nadajników, nie jest awaria systemu antenowego, lecz utrata zasilania na obiekcie. :?

Są regiony jak Śląsk, gdzie jest dużo elektrowni i gęsta sieć energetyczna, ale są tez regiony, jak cały północny wschód Polski, który energetycznie zależny jest od reszty kraju. Dodatkowo cały prąd dla tego regionu, jest dostarczany przez jedną czy dwie linie przesyłowe najwyższych napięć. Awaria systemu przesyłowego może załatwić na amen nie tylko emisję telewizyjną ale i sparaliżować cały kraj. :o

Myślę, że zagrożenie poważną awarią krajowego systemu przesyłowego prądu, jest poważniejszym i bardzie prawdopodobnym scenariuszem, niż odcięcie widzów od "szklanego ekranu" na kilka dni (w związku z awarią nadajnika Emitela). ;)

Gruszka75

Re: Postępowanie w przypadku awarii na obiektach Emitela

Post autor: Gruszka75 »

Ta twoja odpowiedz brzmi jak apokalipsa :), ale niestety coś w tym jest, centralna polska zasilana jest np.: w większości prze elektrownię w Bełchatowie

Bartosz Czach

Re: Postępowanie w przypadku awarii na obiektach Emitela

Post autor: Bartosz Czach »

Drekan pisze:Myślę, że większym zagrożeniem dla ciągłości nadawania z poszczególnych nadajników, nie jest awaria systemu antenowego, lecz utrata zasilania na obiekcie.
Głowne RTCNy mają na stanie agregaty. Np. Chwaszczyno ma zapas paliwa na dwa dni pracy.

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: Postępowanie w przypadku awarii na obiektach Emitela

Post autor: belliash »

Bartosz Czach pisze:
Drekan pisze:Myślę, że większym zagrożeniem dla ciągłości nadawania z poszczególnych nadajników, nie jest awaria systemu antenowego, lecz utrata zasilania na obiekcie.
Głowne RTCNy mają na stanie agregaty. Np. Chwaszczyno ma zapas paliwa na dwa dni pracy.
Czyli ze co? Drozejace paliwo teraz bedzie kolejnym pretekstem do sciagania haraczu w postaci abonamentu? :D

Bartosz Czach

Re: Postępowanie w przypadku awarii na obiektach Emitela

Post autor: Bartosz Czach »

To TVP korzysta z tego podatku. Nie operator.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Postępowanie w przypadku awarii na obiektach Emitela

Post autor: qwerty »

Drekan pisze:Są regiony jak Śląsk, gdzie jest dużo elektrowni i gęsta sieć energetyczna, ale są tez regiony, jak cały północny wschód Polski, który energetycznie zależny jest od reszty kraju. Dodatkowo cały prąd dla tego regionu, jest dostarczany przez jedną czy dwie linie przesyłowe najwyższych napięć.
Po pierwsze to podlasie i warmińsko-mazurskie mają po jednej linii zasilającej (odpowiednio stacja Narew (w Turośni Kościelnej) i Ełk. Żeby było śmieszniej to stacja Narew latem w nocy jest wyłączana bo napięcie tak idzie w górę, że jest to niebezpieczne (wtedy zasilaniem zajmuje się elektrociepłownia białystok).
Po drugie w polsce nie ma linii najwyższych napięć (była w budowie, ale zaprzestano).
Po trzecie: każdy obiekt nadawczy musi mieć generatory i UPS (na czas startu generatorów). Zawsze przed oddaniem emisji (czy to analoga, czy dvb-t) sprawdza się jak zachowa się w skrajnych warunkach (bez zasilania). W jakimś filmie wypowiadał się ktoś z emitela i mówił co robią w czasie tych testów przed "oddaniem" emisji na komercyjne

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Postępowanie w przypadku awarii na obiektach Emitela

Post autor: Poland »

Nie wiem jak wy ale ja bym chętnie poczytał wypowiedź panów z Emitela na temat postępowania operatorów masztów w sytuacji kryzysowej.

Zablokowany