Zakłócenia odbioru przez samochody i silniki

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: seba133 »

Jedynie co mi zakłóca odbiór to niektóre motorynki, a najwięcej wiosną i latem, bo wtedy młodzież na takim czymś jeździ. :x

m0ck
Posty: 25
Rejestracja: 3 czerwca 2012, o 13:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: 1T1Q

Spadeki zasięgu

Post autor: m0ck »

Witam
Mieszkam przy ulicy i mam w jej stronę skierowaną antenę.
Normalnie zasięg mam ok 80% jednak, gdy ulicą przejeżdża jakiś samochód zasięg drastycznie spada, co skutkuje zawieszeniem obrazu. Trwa to tylko chwilkę, ale jest to strasznie denerwujące.
Dodam, że antena jest na balkonie ok 4 metry nad ziemią.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: kb997 »

Napisz jaką masz antenę, czy masz wzmacniacz, no i przedewszystkim podaj swoją lokalizację tj. miasto u ulica.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: adac »

m0ck pisze:Mieszkam przy ulicy i mam w jej stronę skierowaną antenę.
Dodam, że antena jest na balkonie ok 4 metry nad ziemią.
Właściwie to czego spodziewałeś się po takiej lokalizacji :?:

Awatar użytkownika
glasser
Posty: 87
Rejestracja: 28 lipca 2011, o 09:17

Re: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: glasser »

Normalnego odbioru, ale DVB-T chodzi jak chce, zazwyczaj beznadziejnie. Z analogowymi kanałami nie ma tego problemu.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: kb997 »

Normalny odbiór powinieneś mieć z nadajnika właściwego administracyjnie i anteny 10 m.n.p.t w otwartej przestrzeni. Każda inna lokalizacja to loteria i możliwość zakłóceń

Awatar użytkownika
glasser
Posty: 87
Rejestracja: 28 lipca 2011, o 09:17

Re: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: glasser »

Takie bajki to nie do mnie.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: kb997 »

Cóż, próbowałem Ci pomóc, szukałem problemu i nie wiem co jest u Ciebie przyczyną zbierania zakłóceń. Nawet w 4nec odtworzyłem tri digita stwierdzając, że może mieć listki dolne i górne. Odpowiedziałeś agresją, więc ja odpowiadam szablonami. Niejeden już tu połapał się, że ma błędy w instalacji choć dawał sobie rękę uciąć, że wszystko ma ok. Ja mam antenę, która wręcz musi zbierać zakłócenia i do tego niewielki wzmacniacz a jakoś ani chińskie skuterki, ani nawet radiostacje policyjne mi nie przeszkadzają. Najłatwiej zrzucić winę na nadawcę. " Zaprawdę powiadam wam, widzicie źdźbło w oku bliźniego a belki we własnym nie spostrzegacie" to tak na marginesie.

Awatar użytkownika
glasser
Posty: 87
Rejestracja: 28 lipca 2011, o 09:17

Re: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: glasser »

To kiedy przyjedziesz do mnie i pokażesz jak powinna wyglądać instalacja antenowa?

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: cignacy »

Dzisiaj wykonałem pewien eksperyment.
W bloku, z anteną zamocowaną do barierki balkonowej zrobionej z prętów stalowych, wykonałem uchwyt antenowy mocowany do ściany balkonu i odstępem anteny od barierki 80cm w poziomie i 80cm od górnej krawędzi balkonu w pionie.
Po przełożeniu anteny na tak wykonany uchwyt ilość zakłóceń od samochodów spadła do poziomu praktycznie nie przeszkadzającego w oglądaniu.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: Anduraki »

glasser pisze:To kiedy przyjedziesz do mnie i pokażesz jak powinna wyglądać instalacja antenowa?
nie licz na jego pomoc, a w zasadzie to nie powinieneś liczyć na pomoc chyba nikogo z tego forum po Twoim szacunku, a w zasadzie jego braku do tego co ludzie próbują Ci pomoc. Dostałeś w zasadzie wszystko co trzeba zrobić, aby poprawić odbiór nikt za Ciebie już nie przestawi anteny ani nie poprawi jakości wykonania instalacji. Skoro nie chce Ci się męczyć z instalacją antenową i wolisz zapłacić za platformę cyfrową to tak zrób i nie zawracaj ludziom głowy i nie psuj nerwów...

@up w sumie, zakłócenia mogą iść po barierkach, może po prostu wystarczy zrobić izolację uchwytu od barierek na balkonie. W zasadzie to antena przykręcona do masztu który jest przykręcony do barierki może powodować zmianę charakterystyki anteny? - chyba nie, ale z tymi zakłóceniami może coś być, załóżmy ktoś ma kuchenkę gazową z zapalarką iskrową w okolicy takich barierek to wyładowanie elektrostatyczne może przebijać na barierkę, a ta przewodzić zakłócenia aż do anteny.
Ostatnio zmieniony 27 marca 2013, o 10:51 przez Anduraki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glasser
Posty: 87
Rejestracja: 28 lipca 2011, o 09:17

Re: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: glasser »

Nie liczę na pomoc, bo wy jako "eksperci" nie macie zielonego pojęcia o DVB-T. Jedyne co klepiecie to zmień antenę, zmień kabel, zmień dekoder, zmień położenie anteny, zmień adres zamieszkania, zmień nadajnik, etc, etc. Ileż razy można powtarzać, że WSZYSTKIEGO JUŻ PRÓBOWAŁEM. Jeśli to proste zdanie nie dociera, zapraszam ekspertów do siebie. Chętnie zobaczę jak ma wyglądać instalacja, bo widocznie ja nie potrafię tego zrobić.
Czy jest tu jakiś cwaniak?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: Anduraki »

To poszukaj pomocy na elektrodzie, forum gdzie "spece" na podstawie jednego zjaranego zasilacza określają całą serię jako do dupy, albo poradź się specjalistów w komentarzach na wp.pl lub pudelku.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: adac »

No i ok, a czy zrobiłeś chociaż jedną z tych prób które Ci proponowano ? Napisałeś jaki jest wynik: lepiej czy gorzej ?
Ja też Ci coś proponowałem i były to zadania zupełnie wykonalne, zrobiłeś coś z tego?
Pytasz jak powinna wyglądać poprawna instalacja: wystarczy przejść do budynku obok i zobaczyć jak to zrobiła profesjonalna firma instalatorska, daleko nie masz. Chyba że oni też się nie znają.
Coś mi się zdaje że Twoja metoda polega głównie na narzekaniu :?
BTW: między nami instalatorami: Czy przymocowałeś tą antenę wysokiej klasy ze wzmacniaczem do .. barierki ?

@up: zakłócenia mogą też się przenosić przez połączenia masowe urządzeń, w tym wypadku maszt (albo barierka ?) a obudowa odbiornika. Warto wypróbować separator galwaniczny na przewód.

@glasser: wykonałem kawałek roboty (za Ciebie) i przejrzałem odpowiedzi. Przeczytaj bo może nie zauważyłeś: odp. od @Cignacy , kolega podał 2 przykłady w których poradził sobie z takim problemem. Może i Ty spróbujesz ?

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: kb997 »

Panowie i panie. Avatar pana glasser mówi wszystko. To "drapieżca" i nie ma raczej szans na pokojowe porozumienie się na tym forum. Skoro większość ludzi, którzy mieli podobny problem uporało się z zakłóceniami stosując się do rad z forum więc i @glasser też mógłby sobie poradzić.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: seba133 »

Na tym forum prawie wszystkie rady się sprawdzają :)

Awatar użytkownika
glasser
Posty: 87
Rejestracja: 28 lipca 2011, o 09:17

Re: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: glasser »

Anduraki pisze:To poszukaj pomocy na elektrodzie, forum gdzie "spece" na podstawie jednego zjaranego zasilacza określają całą serię jako do dupy, albo poradź się specjalistów w komentarzach na wp.pl lub pudelku.
Rady na forach polegają na klepaniu w kółko tego samego czyli w tym wypadku: zmień antenę, zmień położenie anteny, zmień kabel, zmień symetryzator/wzmacniacz, zmień telewizor/dekoder, wymień kable w instalacji elektrycznej, sprawdź wtyczki, etc. Tylko jak to się ma to tego, że wszystko u mnie jest OK, a zacinać się zacina nadal? Może wytłumaczysz jaśniej, co takiego eksperci mi polecili a czego bym już dawno sam nie sprawdził?
adac pisze:No i ok, a czy zrobiłeś chociaż jedną z tych prób które Ci proponowano ? Napisałeś jaki jest wynik: lepiej czy gorzej ?
Ja też Ci coś proponowałem i były to zadania zupełnie wykonalne, zrobiłeś coś z tego?
Pytasz jak powinna wyglądać poprawna instalacja: wystarczy przejść do budynku obok i zobaczyć jak to zrobiła profesjonalna firma instalatorska, daleko nie masz. Chyba że oni też się nie znają.
1. Instalacja jest wykonana poprawnie ze sprawnych elementów.
2. Zanim napisałem na tym forum, zrobiłem już wszystko sam, wszystko co mogłem sprawdziłem, efektu ZERO.
3. Cały czas wciskacie, że mam /.../instalację, po raz n-ty ZAPRASZAM eksperta do siebie i pokaże jak ma być zrobiona. Chętnego brak, czyżby mocni tylko na forum? :)
adac pisze:Coś mi się zdaje że Twoja metoda polega głównie na narzekaniu :?
To źle ci się wydaje, ale nie dziwie się, bo problem, jak widać, przerósł wszystkich.
adac pisze:między nami instalatorami: Czy przymocowałeś tą antenę wysokiej klasy ze wzmacniaczem do .. barierki ?
Pisałem wielokrotnie, widocznie za mało, ale NIE UŻYWAM WZMACNIACZA bo ten tylko bardziej pogarsza sprawę. W tej chwili biquad jest przymocowany do rury aluminiowej, a ta do barierki. Antena jak i kabel nie styka się z rurą (były testy z uziemieniem masy kabla, ale zero efektu).
adac pisze:wykonałem kawałek roboty (za Ciebie) i przejrzałem odpowiedzi. Przeczytaj bo może nie zauważyłeś: odp. od @Cignacy , kolega podał 2 przykłady w których poradził sobie z takim problemem. Może i Ty spróbujesz ?
Takie testy to ja wykonałem zanim napisałem tu na forum. Antena w tej chwili nie jest w takim miejscu, aby sygnał odbijał się od balkonu i trafiał do anteny.
kb997 pisze:Panowie i panie. Avatar pana glasser mówi wszystko. To "drapieżca" i nie ma raczej szans na pokojowe porozumienie się na tym forum. Skoro większość ludzi, którzy mieli podobny problem uporało się z zakłóceniami stosując się do rad z forum więc i @glasser też mógłby sobie poradzić.
Po raz n-ty powtarzam, wszystko już robiłem. Nie ma żadnego efektu. Kolega zrozumiał to zdanie czy będzie dalej powtarzał /../?
seba133 pisze:Na tym forum prawie wszystkie rady się sprawdzają :)
Właśnie widzę, a telewizja jak się zacinała tak się zacina. Ja wiem, nie potrafię zrobić instalacji antenowej, a żaden z ekspertów nie chcę przyjechał i pokazać swojej wiedzy w praktyce. Widocznie, łatwiej jest klepać jedno i to samo na forach :)

edit/ usunięto wulgaryzmy
Proszę o zachowanie kultury wypowiedzi!

ankros41

Re: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: ankros41 »

Miałem podobnie. Parter bloku, z każdej strony pojazdy mechaniczne, ale od kiedy wyłączyli analog to problemy w 99 proc. się rozwiązały same.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: JaroslawMroczkowski »

@glasser, a czy sprawdzałeś na innym odbiorniku?
Skoro twierdzisz, że antena powinna być OK, to może problem jest z odbiornikiem.
Jeśli możesz weź choćby jakiś STB i zobacz, czy będą takie same problemy z odbiorem.

Awatar użytkownika
glasser
Posty: 87
Rejestracja: 28 lipca 2011, o 09:17

Re: Zakłócenia odbioru przez samochody

Post autor: glasser »

Na Opticum ITI HD X8 Combo jest to samo.

Zablokowany