Diagnoza i naprawa

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Diagnoza i naprawa

Post autor: distefano »

Często pilotom pomaga ich zresetowanie. Wystarczy wyjąć baterie i na krótki czas zewrzeć styki co spowoduje rozładowanie kondensatorów pilota.

Gicbern
Posty: 14
Rejestracja: 27 października 2010, o 17:30

Panasonic TX-L42DT60E i Blu_ray Samsung - HDMI

Post autor: Gicbern »

Witam. Mam pytanie po włączeniu odtwarzacza blu-ray Samsung telewizor Panasonic automatycznie przełącza się z DVB-C na HDMI. Niestety po wyłączeniu blu-ray telewizor sam z powrotem nie przełącza się na DVB-C. Można to jakoś w ustawieniach zmienić ?

McRochu

Format 4:3 w filmie z USB

Post autor: McRochu »

Posiadam dekoder nPower-75 i stary telewizor typu CRT (4:3). Chciałem odtworzyć film przez USB wszystko śmiga pięknie ale niestety po włączeniu filmu na pełny ekran film pojawia się w formacie 4:3 i jest rozciągnięty w pionie a klawisze od zmiany formatu (żółty) nie działa po wciśnięciu pisze niepoprawny w żaden sposób nie moge zmienić formatu włączonego filmu z Pendriva. Jakieś pomysły ?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Format 4:3 w filmie z USB

Post autor: Maniek99 »

Spróbuj ustawić proporcje w momencie oglądania TV.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

spadek poz. sygnału po kilkunastu minutach - uszkodzony tv?

Post autor: ploomba »

Czy spotkał sie ktoś kiedyś z czymś takim?

Antena Opticum ax1000 - kierunek Skrzyczne.

Na zewnętrznym tunerze dvbt Wiwa HD-80 odbiór bezproblemowy (3 multipleksy - poziom sygnału po 100%) - cały czas - stabilny.

Na telewizorze Samsung Le32B350 przez pierwsze kilkanaście minut wszystko ok - także poziom sygnału w granicy 100% (na 3 multipleksach). Po upływie kilkunastu minut poziom sygnału na mux-1 i mux-2 spada do ok 80% - odbiór ok, chwilę później poziom ok 70-75% - obraz zaczyna szatkować (tylko mux 1 i 2 , mux-3 nadal 100% bez szatkowania). Wyłączam TV na 30 minut, załączam z powrotem, poziom sygnału na wszystkich muxach znowu ok 100% , po kilkunastu minutach znowu to samu - mux-1 i 2 spadek do około 70-80% i szatkowanie. Wyłączam TV, czekam 30 minut... i cały czas tak samo
Co jest grane? Zepsuta głowica dvb-t w TV Samsunga? Czemu w takim razie mux-3 utrzymuje poziom 100%.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Diagnoza i naprawa

Post autor: cignacy »

Wraz ze wzrostem temperatury wewnątrz telewizora rośnie nadmiernie czułość głowicy(jest to objaw "pełzającego wzmocnienia" półprzewodników). Rzadki obecnie, ale spotykany objaw uszkodzenia. Sygnał z anteny jest wtedy za silny i to co opisujesz jest objawem przesterowania. MUX-3 nadaje z mocą o połowę mniejszą niż MUX-1 i MUX-2 i tu nie dochodzi do przesterowania.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Diagnoza i naprawa

Post autor: ploomba »

dzięki za informacje,
a da się takową przypadłość naprawić (przelutować jakieś kondensatory czy coś w tym stylu?) czy cała głowica dvb-t jest nie naprawialna (do wymiany)? Oczywiście autoryzowany serwis już chyba odpada (bo po gwarancji - pewnie nieopłacalne). Co najwyżej może znajomy elektronik by coś mógł podziałać.

McRochu

Re: Diagnoza i naprawa

Post autor: McRochu »

Posiadam dekoder nPower-75 i stary telewizor typu CRT (4:3) Ale z możliwością zmiany obrazu na 16:9. Chciałem odtworzyć film przez USB wszystko śmiga pięknie w filmach 16:9 ale filmy w standardzie kinowym 1:2,39 są zawsze rozciągnięte w pionie i nie idzie ich ustawić żadną kombinacją. Wie ktoś jak to zrobić ?

ira123

Zawiesił sie soft w tunerze?

Post autor: ira123 »

Witam

Mam problem ze swoim tunerem. Grzebałem dzisiaj w menu i szybko coś włączyłem. Po tej akcji zrobił się czarny obraz. Po wyłączeniu zasilania i włączeniu ponownym obraz jest nadal czarny ( czyli nic nie wyświetla się) Po wybraniu na pilocie MENU na wyświetlaczu pojawia się "noCH" - co prawda mam problem z anteną a dokładnie z brakiem sygnału. Ale to nie powinno mieć znaczenia.
Może jakaś podpowiedź bo nie chce kupować nowego sprzętu.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Zawiesił sie soft w tunerze?

Post autor: biprotek »

Jaki tuner i jak podpięty? Na pilocie jeśli jest klawisz zmiany formatu wyświetlania (v-format lub res) to go naciśnij kilka razy aż pojawi się obraz lub podłącz tuner przez hdmi lub euro.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Zawiesił sie soft w tunerze?

Post autor: Anduraki »

4:3 pewnie trzeba ustawić 576i

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Zawiesił sie soft w tunerze?

Post autor: Poland »

Podejrzewam że to jednak oprogramowanie a dokładniej flash mógł paść - niedawno była podobna sytuacja u mojego wujka który ma jeden z sprzętów marki Wiwa. W tym przypadku pomogło oddanie dekodera na gwarancję do naprawy :)

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Zawiesił sie soft w tunerze?

Post autor: biprotek »

Ale to nie wiwa tylko chyba cabletech (jak w opisie). Poza tym reaguje na pilota. Może ira123 poda typ tunera i sposób podłączenia do tv?

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Spalony telewizor a tuner DVB-T

Post autor: Poland »

Mam pytanie a mianowicie czy telewizor który uległ popsuciu czyli inaczej mówiąc "spaleniu" może doprowadzić do takiego samego stanu także podłączony do niego (przez eurozłącze) tuner do DVB-T. Dzisiaj właśnie swój żywot zakończył mój telewizor więc mam obawy czy podobny los nie spotkał mojego sprzętu do naziemnej telewizji cyfrowej. Chciałbym zatem się dowiedzieć czy przy spaleniu telewizora podobny los może spotkać też tuner do DVB-T.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Spalony telewizor a tuner DVB-T

Post autor: belzebiusz »

W skrócie - każde spięcie może przejść po kablu do innego urządzenia elektrycznego.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Diagnoza i naprawa

Post autor: distefano »

Może ulec uszkodzeniu lecz dowiesz się o tym podłączając dekoder do sprawnego telewizora i dokonując sprawdzenia.

wegodomar

brak możliwości przeglądania listy programów na poszczególnc

Post autor: wegodomar »

witam. posiadam telewizor philips i pewnie jak w innych telewizorach jest tam możliwość przeglądania programów tj. co bedzie za jakis czas na danym programie. niestety nie możliwośc ta nie działa gdy mam odznaczone "od nadawcy" dopiero jak sie podłącze do sieciinternetowej funkcja ta działa. Kontaktowałem sie z philipsem i okazało się że w telewizorze wszystko jest ok i że moze to być wina dostawcy sygnału tj. emitela. al nie mogę sie skontaktować z kims z emitela jedyna szansa to chyba to forum. Jakosc sygnału cyfrowego jest bardzo dobra wynosi 100% a mimo to przewodnik po programach nie działanie, nie korzystam z żadnych modemów telewizor jest bezpośrednio podłączony do anteny. Prosze o pomoc dlaczego nie działa ta opcja w telewizorze.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: brak możliwości przeglądania listy programów na poszczeg

Post autor: AdamP »

wegodomar pisze: możliwość przeglądania programów tj. co bedzie za jakis czas na danym programie. niestety nie możliwośc ta nie działa gdy mam odznaczone "od nadawcy" dopiero jak sie podłącze do sieciinternetowej funkcja ta działa.
Troszkę to zagmatwałeś, ale rozumiem, że chcesz przeglądać program TV. W tym celu musisz uruchomić EPG - ma to każdy odbiornik.

wegodomar

Re: brak możliwości przeglądania listy programów na poszczeg

Post autor: wegodomar »

dzieki za podpowiedz. ale jak uruchomić to epg?

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: brak możliwości przeglądania listy programów na poszczeg

Post autor: AdamP »

Gdzieś na pilocie musi być przycisk uruchamiający EPG - musisz poczytać instrukcję obsługi tego Philips'a.

Zablokowany