Nagrywanie audycji DVB-T

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Nagrywanie audycji DVB-T

Post autor: belzebiusz »

W programie DVBViewer można np. zrezygnować ze zgrywania Telegazety, dodatkowych ścieżek dźwiękowych, napisów. ;)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Nagrywanie audycji DVB-T

Post autor: m@rtops »

w dekoderze stacjonarnym jest to niemożliwe :(

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Nagrywanie audycji DVB-T

Post autor: giaur500 »

Tuner stacjonarny nie powinien nagrywać niepotrzebnych śmieci jak telegazeta czy epg. Jeśli chodzi o napisy to kwestia dyskusyjna, wg mnie powinny być nagrywane. Nie sprawdzałem napisów, ale np. taki Signal HD nie nagrywa na pewno ani telegazety ani epg.

_chris_

Re: Nagrywanie audycji DVB-T

Post autor: _chris_ »

giaur500 pisze: pomijając już fakt ze piracisz i kradniesz zwyczajnie.
A w świetle jakiego prawa?

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Nagrywanie audycji DVB-T

Post autor: giaur500 »

Prawa autorskiego? Tak, wiem ściąganie filmów na własny użytek nie łamie polskiego prawa, chociaż kwestia to dyskusyjna mocno.

_chris_

Re: Nagrywanie audycji DVB-T

Post autor: _chris_ »

giaur500 pisze:Tak, wiem ściąganie filmów na własny użytek nie łamie polskiego prawa,
owszem, z tym, że dla dla utworów już rozpowszechnionych.

Żyjemy w Polsce i póki co, to obowiązuje nas polska upaipp oraz odpowiednie akty europejskie, a nie pozaeuropejskie prawa autorskie, chyba, że ktoś popełni to naruszenie na terenie, gdzie prawa autorskie stanowią inaczej.

Jak więc można kogoś nazywać złodziejem, jak nawet nie wiadomo co, od kogo i skąd ściągał? Od osądzania czynów jest w naszym kraju wyłącznie sąd. Ja bym się co najmniej wkurzył.

Natomiast, oczywiście, nie wolno rozpowszechniać, w tym i w Internecie, nagrywanych programów z DVB-T, bo to, poza prawem do cytatu, będzie już w ogólności jak najbardziej naruszeniem polskiego prawa.

emtek82

Uwaga na NTFS

Post autor: emtek82 »

Witam :D

Często nagrywam różne programy na pamięć zewnętrzną, która dotąd była sformatowana w Fat32, aby potem móc je oglądnąć już na komputerze. Po zmianie systemu plików na NTFS,
okazało się, że już prawie żadnego materiału nie mogę odtworzyć ani w komputerze, ani na tunerze (po wyjęciu pamięci i ponownego jej włożeniu).
Oczywiście jest to związane z bezpiecznym usuwaniem pamięci zewnętrznej.
Więc, jeśli są osoby, które podobnie jak ja nagrywają, a potem oglądają na innym
sprzęcie, w każdym razie odłączają pamięć, radziłbym sformatowanie jej na Fat32.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Uwaga na NTFS

Post autor: qwerty »

Bzdury. System plików nie ma nic do tego. Wyciągasz pamięć zanim oczyści bufor.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Uwaga na NTFS

Post autor: Anduraki »

Ntfs jest bezpieczniejszym fsem niż fat32 owszem potrafią się dziać z nimi cyrki ale jest uznawa y za system samonaprawiający się. Wyjąłeś za prędko pendrive po zakończeniu nagrywania, źe nagłówka nie zdążył poprawić przez co nie mogłeś tego odczytać na kompie.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Uwaga na NTFS

Post autor: giaur500 »

FAT32 się nie bardzo nadaje do nagrywania audycji w HD, bo maksymalny rozmiar pliku to 4 GB, w przypadku nagrywania audycji hd łatwo to przekroczyć.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Uwaga na NTFS

Post autor: Anduraki »

to i tak mu podzieli na więcej plików, a potem może sobie to po usunięciu reklam scalić VideoRedo

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Uwaga na NTFS

Post autor: giaur500 »

Nie wiem jak zachowują się tunery, ale lepiej by było żeby nic nie dzielił jeśli technicznie się da, na ntfs sie da a na fat32 się nie da jeśli więcej niż 4 GB. Ja nagrywam na kompie, od razu do mkv i bez dzielenia na części.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Uwaga na NTFS

Post autor: Anduraki »

W zasadzie ts, mts czy m2ts niewiele różni się od MKV, i to i tamto to bardzo podobny kontener. Jednak wszystkie tunery STB zapisują w ts mts.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Uwaga na NTFS

Post autor: giaur500 »

W zasadzie ts, mts czy m2ts niewiele różni się od MKV, i to i tamto to bardzo podobny kontener.
Tutaj bym się nie zgodził, podobieństwa kończą się na tym, że można tam umieścić kilka ścieżek. Tunery zapisują na żywca to co jest nadawane, a nadawany jest strumień mpeg-ts.

W odróżnieniu od mkv, ts nadawany w dvb-t jest trudny w obróbce, dlatego wiele programów nie daje sobie rady i jest tylko kilka które dobrze działają.

A z tym m2ts to w ogóle wyskoczyłeś jak nie powiem co, to jest kontener stosowany praktycznie tylko na płytach BluRay, nie ma nic wspólnego z telewizją cyfrową.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Uwaga na NTFS

Post autor: Anduraki »

Dla mnie tam bardzo łatwy w obróbce. Ts odczyta praktycznie każdy program, jeśli chcesz audio wyciągnąć to wystarczy użyc TS muxera. Tylko najpierw bym reklamy powycinał w VideoRedo. Można też zapisać w innym formacie niż TS do późniejszej kompresji Xvidem czy czymtam. A scalanie fragmentów przykładowo 4GB jest banalne - tam jest taki join manager. Wystarczy wczytać wszystkie fragmenty w odpowiedniej kolejności i zapisuje bez żadnych szarpnięć dźwięku czy obrazu na scaleniu.

pcnets

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4

Post autor: pcnets »

mike pisze:Wojtula, nie zakladałem, ze jesteś lamerem, tylko pomyślałem, że jak już piszę, to warto odpowiedzieć bardziej obszernie, bo przecież to forum czytają takze osoby mniej zaawansowane.

Jeśli chodzi o konwersję z h.264 aby to odtwarzać na klasycznym odtwarzaczu DVD to polecam program ConvertXtoDVD VSO. Program jest co prawda płatny (chyba 50 USD), ale warto, bo konwertuje pieknie pliki ts w h.264 konczac dzialanie authoringiem DVD otrzymujac gotowy material do wypalenia "klasycznej" plyty DVD. Przy okazji robi to szybko, i akceptuje takze pliki h.264 w wysokiej rodzielczosci. Tak wiec nie tylko strumien z DVB-T ale takze zapis z kamery AVCHD potrafi przekonwertowac bez problemu. Zupelnie osobnym tematem jest potrzeba takiej konwersji, bo jako milosnik HD, uwazam to za karygodne zniszczenie nagrania. Ale nie tylko HD, bo nie nalezy zapominac, ze kazda rekompresja przyczynia sie do degradacji jakosci. KAZDA, nawet przeprowadzona najlepszym oprogramowaniem z najlepszymi kodekami ! Dlatego polecam zaopatrzenie sie raczej w jakis wynalazek typu "odtwarzacz multimedialny" o ktorym wspominalem. Nieprawdziwe jest twierdzenie, ze odtwarzacze takie nie wspieraja odtwarzania plikow ts. Kazdy sensowny sprzet tego typu odtwarza BEZ zadnych modyfikacji pliki ts zarowno w standardowej jak i wysokiej rodzielczosci. Naprawde warto wymienić odtarzacz DVD na coś takiego (obraz płyty DVD też odtworzy bez problemu), a nie tracic czas na konwertowanie z MPEG-4 do MPEG-2 i pogarszanie jakosci (chocby nawet minimalne, ale jednak).
AppGeeker DVD Creator - Burn MP4 to DVD
To pozwala na konwersję dowolnego typu pliku wideo na DVD.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Nagrywanie audycji DVB-T

Post autor: giaur500 »

DVD Video to przeżytek, ledwo rozdzielczość SD. Czy warto trzymać kompatybilność ze sprzętem który był na topie 15 lat temu? Kto dziś używa dvd? Ja wiem że są tu nawet szaleńcy ze stacjonarnymi nagrywarkami dvd (czyli czymś co nigdy sie nie przyjęło), ale czas chyba odstawić ten sprzęt do lamusa/muzeum.

Dzisiaj dvd już nawet jako nośnik danych traci sens, gdy płyta BluRay o pojemności 25 GB kosztuje w granicach 6 zł, a zewnętrzny dysk twardy 1 TB poniżej 400 zł.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Nagrywanie audycji DVB-T

Post autor: seba133 »

Też nie jestem za nagrywaniem na DVD. W analogu nagrywałem na VHS a w DVB-T na pendriwe i dysku.

Pan_Paweł
Posty: 23
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, o 02:09

Jak "wyciągnąć" z nagranego sygnału mux(*.ts) jeden kanał tv

Post autor: Pan_Paweł »

Szanowni Forumowicze,

Kilka godzin przeszukiwałem forum, ale nie udało mi się natrafić na odpowiedź na pytanie, w jaki sposób odseparować od siebie (zdemultipleksować) poszczególne programy TV w nagranym strumieniu transportowym?

O co chodzi? Otóż za pomocą odbiornika DVB-T WinFast Dongle H (+oprogramowanie oczywiście) dokonałem nagrania na dysk twardy swojego komputera interesującego mnie programu. Niestety dopiero potem zorientowałem się, że konfiguracja WinFast PVR2 ustawiona była tak: „Format przechwytywanego obrazu – Transport Stream (*.ts); Typ Strumienia – Przechwyć wszystkie pakiety” (a nie „przechwyć tylko ten program”), co spowodowało, że nagrany został cały multiplex (wszystkie programy) do pliku wielkości ponad 10GB (ok. 1 godzinne nagranie). Wbudowany w Winfast odtwarzacz pozwala na wybór poszczególnych „kanałów” przy oglądaniu tak nagranego pliku (*.ts). Nie wiem jednak czy istnieją inne odtwarzacze, które też pozwalają na taki wybór? Windows Media Plater czy RealPlayer odtwarzają zapis, ale bez możliwości selekcji.

Drugi problem, który nie potrafię rozwiązać i proszę o radę to taki, że nie wiem w jaki sposób (za pomocą jakiego oprogramowania) z pliku źródłowego można „wyciągnąć” tylko ten jeden kanał mnie interesujący i zapisać go do osobnego pliku (bez konwersji, czyli jako *.ts)?

Będę wdzięczny z podpowiedź/radę.

Pozdrawiam,
Paweł

Awatar użytkownika
krzos
Posty: 189
Rejestracja: 15 lipca 2011, o 20:40
Odbiornik: Not Only TV LV5TDLX
Instalacja antenowa: DavBol TV:N LUX z wzmacniaczem SWA 955-T Turbo-Quatro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: Odp: Nagrywanie audycji DVB-T

Post autor: krzos »

@up
Spróbuj programu VLC

Zablokowany