Nagrywanie audycji DVB-T

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Wojtula

Nagrywanie audycji DVB-T

Post autor: Wojtula »

Witam

Czy ktoś z Państwa ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Które tunery pc, a może raczej - jakie oprogramowanie w połączeniu z jakim sprzętem umożliwia bezproblemowe i bezstratne nagrywanie z multipleksów mpeg4 (np. warszawskich)?

Jakie są wymagania sprzętowe?

Czy takie nagranie może być odtwarzane na przeciętnym, nowym odtwarzaczu dvd?

Co np. z Leadtek DVT1000 S albo X3M TU1100? Może inne propozycje?

mike

Nagrywanie audycji DVB-T

Post autor: mike »

>>>Które tunery pc, a może raczej - jakie oprogramowanie w połączeniu z jakim sprzętem umożliwia bezproblemowe i bezstratne nagrywanie z multipleksów mpeg4 (np. warszawskich)?

To nie jest "nagrywanie", lecz zrzut strumienia danych na dysk (pliki w formacie "transport stream"). Dzieki temu jakosc tak zapisanych danych jest identyczna z oryginalem. Nie ma znaczenia w jakim formacie kompresji jest nadawany wybrany kanal, jesli jest to MPEG-2, to i plik ts ma taki format, jeśli jest to transmisja h.264 w rozdzielczosci HD, to identyczny format bedzie mial zapisany na dysku plik ts (lub z jakimkolwiek innym rozszerzeniem, bo jesli zapis odbywa sie w taki sposob, to zawsze jest to transport stream). Oprogramowanie nie ma znaczenia, kazde ktore umozliwia zapis, to tak go (w przypadku DVB-T) realizuje. Najlepsze nie sa wcale "kobyly" pisane specjalnie dla tych kart, lecz oprogramowanie znane z obslugi kart satelitarnych, np. DVB Viewer (platny, ale swietny), AltDVB (darmowy, ale swietny), DVB Dream (taki sobie, choc wiele osob go lubi, poza tym tez jest darmowy, ale bardziej obciaza system). Kazdy z nich realizuje zrzut streamu, a np. DVB Viewer ma bardzo interesujaca funkcje monitorowania ilosci bledow w strumieniu w czasie zapisu. Tym sposobem mozna ocenic jakosc swojej instalacji, o ile oczywiscie wszystko po stronie nadawczej jest OK.

>>>Jakie są wymagania sprzętowe?

Zadne. No moze to troche zart, ale operacja zrzutu strumienia zajmuje procesor w minimalnym stopniu. Wiec wymagania sa dokladnie takie same jak do ogladania. Jeszcze raz podkreslam, to nie jest "nagrywanie" w klasycznym rozumieniu tego slowa, wiec komputer w zasadzie niewiele tu robi. Dodatkowo wiekszosc programow ma mozliwosc na czas rejestracji nagrania wylaczenia obrazu, dzwieku, albo tego i tego aby odciazyc procesor i zapewnic niezaklocony zapis jesli komputer cala moc przeznacza np. nazwijmy to obrazowo na wyswietlanie obrazu (szczegolnie "meczy sie" przy h.264 HD), wiedy warto wylaczyc obraz.

>>> Czy takie nagranie może być odtwarzane na przeciętnym, nowym odtwarzaczu dvd?

Nie przesadzaj ! Jesli jest to klasyczny odtwarzacz "DVD" i nie wspiera odtwarzania plikow h.264 (a raczej zaden nie wspiera) to jak moze odtwarzac cos takiego ?

Ale radza sobie z tym odtwarzacze multimedialne, sieciowe i wszelkie ze wsparciem dla h.264, jakich jest teraz mnostwo. Moze to byc np. slynny Popcorn za okolo 800 - 1000 zl, Dvico Twix za dwa razy wiecej, albo jakies inne wynalazki za 500 zl. Wazne tylko, aby wspieraly h.264 do rozdzielczosci HD.

>>> Co np. z Leadtek DVT1000 S albo X3M TU1100? Może inne propozycje?

Wazne zeby tuner wspieral odbior w MPEG-4 (czesto na Allegro mozna sie natknac na opis, ze "nagrywa w MPEG-4", a potem okazuje sie ze jest to odbiornik analogowy). Wiekszosc komputerowych odbiorników DVB-T dziala podobnie, tym bardziej, ze dla wiekszosci mozna stosowac to samo oprogramowanie (miedzy innymi te programy ktore wymienilem wyzej.
Ostatnio zmieniony 4 marca 2009, o 04:01 przez mike, łącznie zmieniany 4 razy.

mike

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: mike »

Ze specyfikacji w Komputroniku nie wynika ze ten Leadtek to tuner MPEG-4, ale moge sie mylic, bo nie znam tego urzadzenia.

Natomiast tunery X3M sa bardzo przyzwoite i niezle dzialaja z programami o ktorych pisalem poprzednio. Ja korzystam z wersji USB i moge powiedziec, ze ma (przynajmniej moj egzemplarz) bardzo dobra czulosc. Tam gdzie odbiornik stacjonarny ma "czkawke", X3M odbiera czysto i bez problemow.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: BadBoy475 »

Zgadzam sie z wypowiedzią kolegi mike. Sam używam karty PCI X3M HPC2000 z oprogramowaniem AltDVB i zapis odbywa sie do plików ts co praktycznie wogóle nie obciąża komputera no chyba że jednocześnie oglądamy to co nagrywamy to obciążeniem jest dekodowanie AV. Poza tym w tym oprogramowaniu można sobie wybrać które PID-y chcemy nagrać czyli np. którą scieżkę audio (jeśli jest kilka) czy także teletekst itp. Jest również możliwość zrzucenia całego multipleksu do pliku i wtedy przy odtwarzaniu takiego pliku ts trzeba wybrać które PID-y chcemy oglądać. Oczywiście do oglądania takich plików oprócz kodeków i jakiegoś odtwarzacza np. Cinema Player lub Subedit potrzebny jest Haali Media Spliter który ze strumienia transportowego ts potrafi wydzielić ścieżki audio/video.

Problemem z jakim się spotkałem z plikami ts w h264 jest próba przekodowania do np Xvid/DivX aby można było je oglądać np. na stacjonarnym odtwarzaczu DVD a nie tylko PC. Stworzyłem odpowiedni skrypt Avisynth, wczytałem do VirtualDub'a (natywnie nie obsługuje plików ts h264) wybralem odpowiednie ustawienia kompresji i deinterlancing jednak przy takiej konwersji zawsze powstają specyficzne zniekształcenia. Tu zamieszczam przykładowy plik jak te artefakty wyglądają:
http://odsiebie.com/pokaz/1724880---0745.html
Użycie innego softu daje podobne efekty. Może komuś udało się znaleźć rozwiązanie na konwersję h264 ts --> Xvid ?

Wojtula

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: Wojtula »

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi.

@Mike, oczywiście wiem, na czym polega to "nagrywanie", aż takim lamerem nie jestem ;) Użyłem określenia "nagrywanie", żeby podkreślić, że chodzi o bezproblemowy zapis na dysku.
I oczywiście wiem, czym się różni "klasyczny" DVD od "odtwarzacza multimedialnego" :) Nawiasem, określenie "odtwarzacz multimedialny" jest b. trafne! Mi chodziło o to, że przeciętny "odtwarzacz multimedialny" nie rozpoznaje plików zawierających TS. Dlatego np. normalnie przy "nagrywaniu" strumieni MPEG2 należy wybierać format PS [czasem nazywany "zwykłym" mpeg], który jest rozpoznawany przez wszystko. I większość dobrych programów do tunerów DVB umie oczywiście wyprodukować taki "gotowy" plik dla mniej lub bardziej klasycznego odtwarzacza DVD, ale właśnie ze strumieni TS mpeg2. Natomiast czy jest taki, który umie to również z MPEG4 h.264? Rozumiem, że nie ma?...
Myślałem, że może z jakąś dobrą kartą załączają coś takiego...

Słyszałem, że konwersja na DivX jest fatalna, a jak jest z ewentualną konwersją na mpeg2?

Czy tunery USB są równie stabilne i [mało]zasobożerne jak PCI?

PS. @Mike, ważne, żeby TUNER wspierał MPEG4?? Ja myślałem, że ważne, żeby wspierał DVB-T, a jeśli chodzi o MPEG4, to ważne, żeby oprogramowanie to wspierało...

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: KrzysztofD »

@Badboy475:
Widoczne efekty to wyraźny znak, że Avisynth dostaje strumień zdekodowany przez inny kodek, niż ten, którym oglądasz te pliki.
CoreAVC i Cyberlink oraz Divx7 dekodują prawidłowo materiały z TVP z interlinią, natomiast VLC i inni bazujący na ffmpeg dekodują właśnie z takimi efektami.
Czemu Avisynth nie używa u Ciebie tego samego kodeka co reszta systemu nie wiem, ale trafiłem na takie zjawisko przy obecności CoreAVC i Cyberlinka - playery używały zgodnie z merit w systemie CoreAVC a Avisynth czytał Cyberlinkiem.
Jeszcze inna możliwa przyczyna to wspomaganie sprzętowe CoreAVC, jeśli używasz go w programie do oglądania TV i uruchomisz Avisytha, to w ogóle nie będzie mógł skorzystać z CoreAVC (tylko jeden soft jednocześnie może korzystać z akceleracji GPU) i z natury rzeczy użyje innego kodeka.
Powodzenia!

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: scanya »

BadBoy475 pisze:Problemem z jakim się spotkałem z plikami ts w h264 jest próba przekodowania do np Xvid/DivX aby można było je oglądać np. na stacjonarnym odtwarzaczu DVD a nie tylko PC. Stworzyłem odpowiedni skrypt Avisynth, wczytałem do VirtualDub'a (natywnie nie obsługuje plików ts h264) wybralem odpowiednie ustawienia kompresji i deinterlancing jednak przy takiej konwersji zawsze powstają specyficzne zniekształcenia. Tu zamieszczam przykładowy plik jak te artefakty wyglądają:
http://odsiebie.com/pokaz/1724880---0745.html
Użycie innego softu daje podobne efekty. Może komuś udało się znaleźć rozwiązanie na konwersję h264 ts --> Xvid ?
Jakiego filtru wejściowego Pan używa ? Mógłbym liczyć na udostępnienie używanego przez Pana skryptu AviSynth ? Używa Pan VirtualDub'a czy VirtualDubMod'a ?

Jakiś czas temu używałem filtru DGAVCDec:
http://neuron2.net/dgavcdec/dgavcdec.html
Potrafił przekonwertować w miarę dobrze - jakość była OK i takich efektów nie było, niestety często miał tendencję do zawieszania VirtualDubMod'a.
Chodziło to dobrze tylko przez jakiś czas - przy jakiejś zmianie parametrów zmienili też coś w kodowaniu i od tego czasu pliki po przeróbce wyglądają dokładnie tak jak te Pana.

Natomiast przy przeróbce z MPEG2 używam filtra DGMPGDec:
http://neuron2.net/dgmpgdec/dgmpgdec.html
i on chodzi bez najmniejszych problemów.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: scanya »

Wojtula pisze:Słyszałem, że konwersja na DivX jest fatalna, a jak jest z ewentualną konwersją na mpeg2?
Można uzyskać dobrą jakość przy przeróbce na DivX/XviD, zarówno z materiału H.264 jak i z MPEG-2. Oczywiście należy dysponować dobrej jakości materiałem wejściowym, softem potrafiącym dobrze zdekodować (szczególnie H.264), no i sensownie dobrać parametry kodowania.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: BadBoy475 »

scanya pisze: Można uzyskać dobrą jakość przy przeróbce na DivX/XviD, zarówno z materiału H.264 jak i z MPEG-2. Oczywiście należy dysponować dobrej jakości materiałem wejściowym, softem potrafiącym dobrze zdekodować (szczególnie H.264), no i sensownie dobrać parametry kodowania.
Czy mógłbym prosić o więcej konkretów bo tu są same ogólniki ?
KrzysztofD pisze:@Badboy475:
Czemu Avisynth nie używa u Ciebie tego samego kodeka co reszta systemu nie wiem, ale trafiłem na takie zjawisko przy obecności CoreAVC i Cyberlinka - playery używały zgodnie z merit w systemie CoreAVC a Avisynth czytał Cyberlinkiem.
Do programu avisynth trzeba posiadać odpowiedni plugin (filtr wejściowy) aby obsługiwal dany format video. Nie da się podpiąć np. CoreAVCDecoder.ax bo nie jest kompatybilny z avisynth
scanya pisze: Jakiego filtru wejściowego Pan używa ? Mógłbym liczyć na udostępnienie używanego przez Pana skryptu AviSynth ? Używa Pan VirtualDub'a czy VirtualDubMod'a ?
Skrypt avisynth jest bardzo prosty:
[code]
LoadPlugin("c:\program files\avisynth 2.5\plugins\DGAVCDecode.dll")
LoadPlugin("c:\program files\avisynth 2.5\plugins\NicAudio.dll")
video = AVCSource("tu ścieżka do pliku wejściowego video")
audio = DirectShowSource(""tu ścieżka do pliku wejściowego audio"")
AudioDub(video, audio)
[/code]

Jak widać używam tego samego filtru wejściowego co Pan podał, natomiast VirtualDub jest w wersji 1.6.19.

No cóż problem się rozbija o właściwy plugin wejściowy, ja niestety takiego nie znam :( Może ktoś z użytkowników forum pomoże ?

Wojtula

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: Wojtula »

A czy do odtworzenia takiego TS-a na odtwarzaczu stacjonarnym konieczna jest rzeczywiście pełna rekompresja do mpeg2 lub divxa? Nie wystarczy oprogramowanie, które "oczyści" strumień z tego, czego taki odtwarzacz nie przeyłka?

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: KrzysztofD »

Do programu avisynth trzeba posiadać odpowiedni plugin (filtr wejściowy) aby obsługiwal dany format video. Nie da się podpiąć np. CoreAVCDecoder.ax bo nie jest kompatybilny z avisynth
Ja nic nie wiem o tym, żeby nie był kompatybilny, swego czasu dużo przekodowałem tak właśnie avisynthem.
Mój skrypt .avs zawiera tylko jedną linię:
directshowsource("Z:\plik.ts")
avisynth wtedy używa domyślnego, systemowego dekodera, jeśli priorytet ma CoreAVC to własnie jego użyje i zwykły virtualdub otworzy materiał (zakładam, że jest też zainstalowany Haali Media Splitter).
Można też użyć dekodera z Divx7, (poprzez ustawienie priorytetu w systemie lub usunięcie pozostałych dekoderów) też działa dobrze, łącznie z materiałami TVP.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: BadBoy475 »

KrzysztofD pisze:Mój skrypt .avs zawiera tylko jedną linię:directshowsource("Z:\plik.ts")avisynth wtedy używa domyślnego, systemowego dekodera, jeśli priorytet ma CoreAVC to własnie jego użyje i zwykły virtualdub otworzy materiał (zakładam, że jest też zainstalowany Haali Media Splitter).
Megaszacunek :D Faktycznie to działa !!!
Czasem za bardzo sie kombinuje a okazuje sie że najprostsze metody są najlepsze. Trzeba tylko pamiętać aby CoreAVC był domyślnym dekoderem H264 no i mieć zainstalowanego Haali Media Spliter. Pliki teraz wyglądają tak jak powinny i są wolne do jakichkolwiek zniekształceń. Dzięki KrzysztofD.

mike

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: mike »

Wojtula, nie zakladałem, ze jesteś lamerem, tylko pomyślałem, że jak już piszę, to warto odpowiedzieć bardziej obszernie, bo przecież to forum czytają takze osoby mniej zaawansowane.

Jeśli chodzi o konwersję z h.264 aby to odtwarzać na klasycznym odtwarzaczu DVD to polecam program ConvertXtoDVD VSO. Program jest co prawda płatny (chyba 50 USD), ale warto, bo konwertuje pieknie pliki ts w h.264 konczac dzialanie authoringiem DVD otrzymujac gotowy material do wypalenia "klasycznej" plyty DVD. Przy okazji robi to szybko, i akceptuje takze pliki h.264 w wysokiej rodzielczosci. Tak wiec nie tylko strumien z DVB-T ale takze zapis z kamery AVCHD potrafi przekonwertowac bez problemu. Zupelnie osobnym tematem jest potrzeba takiej konwersji, bo jako milosnik HD, uwazam to za karygodne zniszczenie nagrania. Ale nie tylko HD, bo nie nalezy zapominac, ze kazda rekompresja przyczynia sie do degradacji jakosci. KAZDA, nawet przeprowadzona najlepszym oprogramowaniem z najlepszymi kodekami ! Dlatego polecam zaopatrzenie sie raczej w jakis wynalazek typu "odtwarzacz multimedialny" o ktorym wspominalem. Nieprawdziwe jest twierdzenie, ze odtwarzacze takie nie wspieraja odtwarzania plikow ts. Kazdy sensowny sprzet tego typu odtwarza BEZ zadnych modyfikacji pliki ts zarowno w standardowej jak i wysokiej rodzielczosci. Naprawde warto wymienić odtarzacz DVD na coś takiego (obraz płyty DVD też odtworzy bez problemu), a nie tracic czas na konwertowanie z MPEG-4 do MPEG-2 i pogarszanie jakosci (chocby nawet minimalne, ale jednak).

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: scanya »

BadBoy475 pisze:Czy mógłbym prosić o więcej konkretów bo tu są same ogólniki ?
Dobry materiał wejściowy to taki który dobrze wygląda jak się go ogląda w pliku TS. Po przeróbce zawsze mamy spadek jakości, więc jak będzie kiepsko wyglądał przed przeróbką to cudów nie można oczekiwać :)
Dobre filtry wejściowe to: DGMPGDec dla MPEG-2.
Dla H.264 - nie znam. To znaczy nie znałem, aż wstyd się przyznać że czasami nie pomyśli się o rozwiązaniach najprostszych jak wczytanie pliku przez DirectShowSource i wykorzystanie dowolnego kodeka systemowego...

Dobranie parametrów wyjściowych obrazu to dłuższy temat. Zacznę od tego, że filmy w naszej TV są nadawane albo w formacie 4:3 albo 16:9 z dodaniem czarnych pasków u góry i dołu z czego wychodzi 4:3. To co otrzymujemy z DVB-T ma format 720x576 (dla MPEG2) i 704x576 (dla H.264). Oczekiwany format to w obydwóch przypadkach 4:3, a oznacza to żeby obraz prawidłowo wyglądał powinien mieć rozdzielczość 768x576 i trzeba go odpowiednio przeskalować ! Dodatkowo przy okazji można go przyciąć jeśli są czarne pasy na górze i u dołu albo jakieś śmieci z boku obrazu (często to widać na Polsacie) oraz zmniejszyć rozmiar żeby wynikowy bitrate nie musiał być zbyt duży.
Metodą prób i błędów doszedłem do tego, że dobrze nadające się rozdzielczości to 512x384 (4:3) i 624x352 (16:9) i bitrate około 1000-1200kbps. Kodowanie oczywiście XviD z dwoma przebiegami.

Przykład poniżej - wczorajszy film "Mission Impossible III", nagrany ze Śremu w MPEG2. W przypadku H.264 nie ma potrzeby indexowania, a do wczytania należy użyć funkcji "DirectShowSource". Zresztą dla MPEG2 również :) W skryptach ścieżki są przykładowe. A jak komuś brakuje jakiejś biblioteki DLL to trzeba ją poszukać :)

1) zindexować plik TS z wyodrębnieniem ścieżek audio
2) otwieramy plik w VirtualDubMod przez poniższy skrypt:

[code]LoadPlugin("C:\PROGRA~1\VirtualDubMod\DGMPGDec\DGDecode.dll")
mpeg2source("T:\VWRK\film.d2v")[/code]

3) przechodzimy na środek filmu i szukamy krótkiego fragmentu z jasnym tłem
4) usuwamy cały materiał wejściowy oprócz 100 ramek i zapisujemy to na dysku bez kompresji "Uncompressed RGB"
5) wczytujemy zapisany fragment przez poniższy skrypt

[code]LoadPlugin("C:\PROGRA~1\AutoGK\filters\autocrop.dll")
movie = DirectShowSource("T:\VWRK\100ramek.avi",25).KillAudio()
movie = isRGB(movie) ? ConvertToYV12(movie) : movie
movie = isYUY2(movie) ? ConvertToYV12(movie) : movie
autocrop(movie,mode=3,wmultof=8,hmultof=4,samples=10,aspect=0,threshold=34,samplestartframe=0,leftadd=0,rightadd=0,topadd=0,bottomadd=0)[/code]

6) na dysku tworzy się plik "AutoCrop.log"; jego zawartość to funkcja którą będziemy używać do przycinania - "Crop(4,78,712,428)"
7) na wejściu zatem z formatu 720x576 otrzymujemy po przycięciu 712x428; jeśli szerokość przeskalujemy przez odpowiedni współczynnik 48:45 (dla H.264 jest 12:11) i podzielimy przez wysokość to powinniśmy otrzymać format docelowy - (712x48)/(45x428) - wychodzi w przybliżeniu 1,77 więc format się zgada - 16:9.
8) skrypt do wczytania będzie zatem wyglądał następująco:

[code]LoadPlugin("C:\PROGRA~1\VirtualDubMod\DGMPGDec\DGDecode.dll")
mpeg2source("T:\VWRK\film.d2v")
Crop(4,78,712,428)
LanczosResize(624,352)[/code]

9) dodajemy ścieżkę audio w VirtualDubMod (Strems/Strems list/Add") ustawiając odpowiednie przesunięcie, przycinamy film na początku i końcu, wycinamy reklamy i zapisujemy; należy pamiętać o ustawieniu odpowiednich parametrów w XviD'zie przy drugim przebiegu.
W przypadku DirectShowSource ścieżka audio będzie już dodana, tyle że formacie nieskompresowanym PCM. Trzeba by było ją wyodrębnić do WAV'a, skonwertować np. na mp3 i z powrotem wczytać a oryginalną usunąć.

Tak przy okazji, po co wczytuje Pan filtr "NicAudio.dll" ? Nie widzę komendy która by go wykorzystywała.

Wojtula

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: Wojtula »

Znalzłem fantastyczny, bezproblemowy i zapewniający BARDZO wysoką jakość konwerter MPEG4 do MPEG2 firmy Elecard:

http://www.elecard.com/products/product ... dio-avchd/

Obsługuje bez żadnego problemu dowolne pliki .TS MPEG4/h.264 (oczywiście również HD) i tworzy z nich pliki MPEG2 gotowe np. do wypalenia na DVD. Nie wymaga żadnych "zaklęć tajemnych", remuxowań itp. itd. Obsługa jest "dla ludzi" - sprowadza się do wybrania stosownego profilu pliku wyjściowego. Oczywiście dla zaawansowanych użytkowników dostępne są inne opcje.

Niestety jest odpłatny - kosztuje 75$.


Czy ktoś z Was zna odtwarzacz DVD bądź inny stacjonarny "odtwarzacz multimedialny", który odtwarza bez problemów pliki .TS (mpeg4/h.264 oczywiście)?

iksmodar_pn

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: iksmodar_pn »

Jeśli nadal nie zdecydowałeś się jaką kartę do rejestracji TS dla rozdzielczości HD wybrać to chciałbym dodać, że karta Leadtek WinFast DTV1000 S, o którą pytasz jest funkcjonalnie identyczna do tej, której używam (DTV1800 H) w aspekcie DVB-T. http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/ima ... tal_tv.pdf Jestem z mojej zadowolony.
Na obu działa ta sama aplikacja WinFast PVR2. Moc sygnału z anteny prezentowana jest jedynie na panelu na wskaźniku składającym się z kilku diod; EPG przydatne podczas nanoszenia pozycji programu do rejestracji jest aktualnie dostosowywane do polskiej czcionki. Ogólnie całość sprawuje się całkiem przyzwoicie. Jeśli zdecydujesz się na tę kartę to niczego nie instaluj z dołączonego CD; od razu pobierz ze strony producenta aktualny driver i ost. wersję aplikacji PVR2. Aplikacja zawiera kodek H.264 AVC firmy ArcSoft. Dołączam link do softu do mojej karty, łatwiej będzie cofnąć się do softu dla DTV1000S. http://www.leadtek.com/eng/support/down ... TV1800%20H

pozdr.

zbycho

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: zbycho »

Czy urządzenia podłączane złączem USB umożliwiają zapis strumienia H264? W instrukcji do hybrydowego Gigabyte'a GT-U8000(20B) znajduje się sformułowanie:

P3 W jakim formacie jest nagrywany film wideo?
Odp. Programy analogowej TV mogą być nagrane w formatach MPEG1, MPEG2,
MPEG4, IPOD i PSP; programy cyfrowej TV mogą być nagrane wyłącznie w
formacie MPEG2.


http://download.gigabyte.eu/FileList/Ma ... 0n.pdf.pdf

Czy ta odpowiedź ma jakieś praktyczne znaczenie, czy po prostu rejestrowany jest Transport Stream?

janek 77

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: janek 77 »

Mike.
Czy może Pan potwierdzić prawidłowy zrzut programów do plików .TS używając tunera X3M TU1100. Używa Pan Total Media czy AltDvb?
Czy ktoś może potwierdzić skuteczność tunera TV USB NotOnlyTV DVB-T HDTV Deluxe?
Może ktoś podzieli się doświadczeniem czułości tunerów? Który z nich pozwala na bardziej skuteczny odbiór?

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: Bogdan G. »

Posiadam od niedawna tuner TU1100-R . Wieczorami i rano odbieram DVB-T z Suchej Góry ( 120 km ) niestety program jest w MPEG-2 . Program Total media prawidłowo zapisuje sygnał do pliku w MPEG-2 TS . Nie wiem jak to będzie z MPEG-4 ( chętnie bym sie dowiedział ).

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Które karty tunerów dvb-t umożliwiają nagrywanie w mpeg4?

Post autor: voitek »

Mój dom znajduje się 59 km od nadajnika Warszawa / Raszyn. Odbieram na antenie siatkowej ze wzmacniaczem 8 kanałów z DVB-T tunerem Leadtek DTV Dongle H.

Zablokowany