Współpraca dekoderów z innymi pilotami

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Producenci może i robią, sprawdź np. na Alibabie. (Jeśli chcesz mniejsze ilości zajrzyj na AliExpress). W kraju w zasadzie mamy tylko importerów. Przy odpowiednio dużym zamówieniu producent może wprowadzić jakieś zmiany w produkcie, pytanie, czy znajdzie się aż tylu chętnych na takie produkty, by podejmować ryzyko zamówienia kilku tysięcy sztuk, szczególnie, że sprzedaż STB DVB-T w Polsce zasadzie się zakończyła.

macro
Posty: 25
Rejestracja: 18 maja 2014, o 19:50

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: macro »

Skoro era wprowadzenia dvb-t dawno minęła, to w związku z tym mam pytanie.
Czy idzie samemu przerobić kabel euro żeby ten włączał i włączał tv po naciśnięciu na pilocie od tunera dvb-t przycisku power a jeśli to skomplikowane to proszę o adresy na PW firm które zajmóją się tego typu przeróbkami ( jeśli istnieją ).
Może kiedyś zajmę się handlem, na razie proszę o rady.

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: penknife »

ja wykorzystałem to, że dekoder/tuner (w moim przypadku WIWA HD-50) ma wyjście USB z 5V, do którego podpiąłem przekaźnik indukcyjny(czy jak się tam nazywa cewka, która przełącza 2 oddzielne pary przewodów zasilających nie będąc zarazem z nimi połączona) zabezpieczony diodami(żeby nie wpływały na pracę urządzenia sterującego). Przekaźnik mieści się w średniej kostce z gniazdem zasilania, z której wychodzi przewód z wtykiem USB oraz przewód z wtykiem do zasilania gniazda. Telewizor jest ustawiony na automatyczne włączenie po dostaniu zasilania.

Suma sumarum: dekoder/tuner czuwa oczekując na sygnał włączenia z pilota. Gdy go dostanie włącza się i załącza przez przekaźnik zasilanie TV, który to włącza się bez dodatkowego pilota.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: Maniek99 »

@penknife
O w sumie niezły pomysł.
Zastanawia mnie tylko czy takie twarde włączanie nie wpływa jakoś znacząco na trwałość TV.

Jeżeli ktoś trochę ogarnia mikrokontrolery, to może zrobić taki transkoder IR.
Czyli, że czujnik przechwytywałby komendę włączającą STB i wysyłał inną do TV.
Tylko żeby to działało bezbłędnie (nie tak jak macra) wypadałoby jakoś testować w jakim stanie aktywności jest TV i STB (np. przez obserwacja diody standby).

Albo właśnie to napięcie na USB mogłoby powodować wysłanie po IR komendy do TV - odpadłaby kwestia zasilania układu i testowania STB.

macro
Posty: 25
Rejestracja: 18 maja 2014, o 19:50

Re: pilot do tunera i tv lepszy od wiwa memo control

Post autor: macro »

Proszę was bardzo o kolejne pomysły, propozycje należy nadsyłać na PW lub w odpowiedzi na tego posta.

Zablokowany