DVB-T w sieci kablowej

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: m@rtops »

no to złapałeś "tv mobilną" polsatu więc nie odbierzesz
ustaw na szukaniu ręcznym kanał któregoś z mux-ów i wtedy poszukaj anteną sygnału ;)

maju

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: maju »

Chris.
1.Nikt mnie o to nie pytał!
2.Jak już to nie w "sektorze" a w czyim interesie.
3.Masz coś wspólnego z kablówkami ;) ....jak tak to wszystko jasne szkoda mojego czasu!

Ps. Koledze igor_krk nie polecam kablówki tylko co można polecić skoro nie ma tam jak widać zasięgu DVB-T(przy okazji nie ten temat) jak nie ma też dobrego analogu.
Może to tak ma działać by chcąc nie chcąc i tak wpaść w jej łapki ;)
A mobilna ma zasięg czyli jednak za kasę można.

_chris_

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: _chris_ »

maju pisze:3.Masz coś wspólnego z kablówkami ;) ....jak tak to wszystko jasne szkoda mojego czasu!
sporadycznie mam, ale zmartwię Cię - mam wielu, o wiele lepszych, klientów... tylko, że to nie ma nic do rzeczy w temacie. Są określone mechanizmy prawne i rynkowe, które tworzą taką, a nie inną sytuację.

Oczywiście, to co opisałem to tylko bardzo pobieżne wskazanie mechanizmów, ale podstawowy mechanizm rozumie chyba każdy - żeby jeść, trzeba zarabiać... a więc pracując w kablówce także.

igor_krk

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: igor_krk »

Dzięki m@rtops za sugestie:) już próbowałem ręcznie wyszukiwać na 33 kanale, na jakich jeszcze mógłbym spróbować? najlepsza jakość jest na 46, ale tam tylko kodowane, czy jest możliwość wyłączenia tych kodowanych?

Mutango

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: Mutango »

Zresetuj tuner do ustawień fabrycznych. W ten sposób "wyrzucisz" te kanały kodowane. Następnie nie wyszukuj automatycznie, tylko ustaw ręcznie częstotliwości (kanały) na jakich masz mux-y niekodowane.
Na jakie częstotliwości (kanały) masz ustawić?
Skąd mam wiedzieć? Zależy gdzie mieszkasz.
Czy mamy się domyślać, że _krk w Twoim nicku to Kraków?

No bo jeśli Kraków, to Twoim zadaniem jest ustawić antenę w kierunku Chorągwicy
http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark23669
Zacząć wyszukiwanie od:
kanału 64, mux 2, najsilniejszy sygnał
potem
kanał 25, mux 1, średnia siła sygnału
kanał 48, mux 3, najsłabszy sygnał

A tak poza tym, to już nie ma nic wspólnego z siecią kablową, więc jesteśmy w złym temacie, i Mod nam zaraz łby pourywa ;)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: Anduraki »

Chris, tak się składa, że w Lublinie jest wielu znacznie bardziej atrakcyjnych ISP niż UPC i jeśli miałoby chodzić o Internet to spośród moich znajomych to może dwóch tylko ma w UPC, każdy inny ma w różnych firmach - gdzie jest taniej lub są lepsze parametry. Może ciężko sobie to wyobrazić ale parę lat temu na sąsiednim wieżowcu były ze 3 anteny sat, a teraz można liczyć tylko okna gdzie ich nie ma lub gdzie nie ma anteny naziemnej.
Ośmielam się stwierdzić, że UPC jest niekonkurencyjnym monopolem(dziwne stwierdzenie ale prawdziwe) jako jedyni oferują TV kablową w Lublinie, mam płacić 75zł za 140 kanałów z których interesuje mnie tylko 20 - nigdy w życiu. To jest jakby do każdej cegły dawali wam worek cementu w koszcie worek cementu + cegła. Trzech operatorów satelitarnych mają lepszą ofertę za znacznie niższą cenę. Dla mnie to zwykłe lichwiarstwo, na upartego "piractwo" - coś co jest za darmo sprzedają.

igor_krk

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: igor_krk »

Zrobiłem tak jak poleciłeś. Antenę ustawiłem na najlepszym możliwym odbiorze, przywróciłem ustawienia fabryczne, wyszukałem po kolei każdy z poleconych kanałów i nic, chwilę zaczyna szukać, potem wyświetla się uśmiech i koniec. Gdy znów wyszukuje programy automatycznie, znów wyszukuje tylko zakodowane. Coś jeszcze może być tego powodem?

Ps. Tak jestem z Krakowa
PPS. Jeśli post wyszedł poza ogólnie przyjęty temat proszę o przeniesienie go we właściwe miejsce.

_chris_

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: _chris_ »

Anduraki pisze:Chris, tak się składa, że w Lublinie jest wielu znacznie bardziej atrakcyjnych ISP niż UPC i jeśli miałoby chodzić o Internet to spośród moich znajomych to może dwóch tylko ma w UPC, każdy inny ma w różnych firmach - gdzie jest taniej lub są lepsze parametry.
typowa sytuacja. Wszędzie jest w ogólności podobnie z uwagi na konkurencyjność dostawców Internetu.
Anduraki pisze:Może ciężko sobie to wyobrazić ale parę lat temu na sąsiednim wieżowcu były ze 3 anteny sat, a teraz można liczyć tylko okna gdzie ich nie ma lub gdzie nie ma anteny naziemnej.
także typowa sytuacja. Oferty platform SAT na przestrzeni ostatnich lat stały się niezwykle konkurencyjne w stosunku do kablówek, stąd taki lawinowy wzrost ilości anten na blokach.
Anduraki pisze:Ośmielam się stwierdzić, że UPC jest niekonkurencyjnym monopolem(dziwne stwierdzenie ale prawdziwe) jako jedyni oferują TV kablową w Lublinie, mam płacić 75zł za 140 kanałów z których interesuje mnie tylko 20 - nigdy w życiu.
jeśli odnosić się tylko do rynku TvK, to tak można powiedzieć. Chyba od zawsze w Lublinie tak było. Ale w odniesieniu do konkurencji rozumianej ogólnie (UOKiK) to już nie, bo mają realną konkurencję w postaci platform SAT i IP.
Anduraki pisze:Dla mnie to zwykłe lichwiarstwo,
póki będą ludzie, którzy akceptują i kupują ich usługę, dopóty będą egzystować nadanym rynku. Tam, gdzie nie meli zapotrzebowania na swoje usługi (konkurencja) - zaprzestawali działalności.
Anduraki pisze: na upartego "piractwo" - coś co jest za darmo sprzedają.
nie chcesz zrozumieć czy nie potrafisz? Ile razy mam powtarzać, że to reemitent - sprzedaje dostęp do programów, do których abonent nie ma, lub nie chce mieć własnego dostępu. Można z tej formy skorzystać lub nie - wolna wola - nikt nikogo do niczego nie zmusza.

Od razu odpowiadam na niezadane pytanie - co najwyżej zmusza członków spółdzielni mieszkaniowej administracja SM do korzystania z usług tvk. Ale to jest wewnętrzny problem członków spółdzielni mieszkaniowej... Każdą umowę można renegocjować, wypowiedzieć czy od niej odstąpić - tylko trzeba chcieć...

Mutango

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: Mutango »

igor_krk pisze: ...Coś jeszcze może być tego powodem?
Ps. Tak jestem z Krakowa
Jeśli nie łapiesz Chorągwicy (odl ok 15km), to raczej jest jakiś błąd w instalacji antenowej. Wątpię żeby uszkodzony był sam tuner. Gdyby był uszkodzony, to mobilnej też byś raczej nie łapał. A mobilną (zakodowaną) łapiesz bo jest po prostu bardzo blisko, zdaje się że nadają z komina huty. Z takiej odległości to nawet na gwoździu się złapie..

igor_krk

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: igor_krk »

Ale tak jak pisałem, antena kupiona dziś: Dipol 11/21-69, normalne jak podłączam ją do telewizora to działa...

Mutango

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: Mutango »

Hmm.. jeśli uważasz, że z instalacją antenową wszystko w porządku, to chyba faktycznie jesteś poza zasięgiem dvb-t. No cóż, nie spodziewałem się że w Krakowie może się coś takiego zdarzyć :o

igor_krk

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: igor_krk »

Na to wygląda, antena ok, tuner ok, tv tak samo. Dziś już skacze ponad godzinę i zero sygnały na k 64 a o 25 i 48 już nie mówię...ręce opadają. Jedyne chyba wyjście, wejść na dach i podłączyć tam antenę zewn...może coś złapię.

Edit. z głupoty wyciągnąłem kabel z anteny, na samym kablu program 46 (kodowany) łapie lepiej niż na antenie...zatem antena winna?

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: giaur500 »

Czyli zasadniczo, z punktu widzenia przeciętnego mieszkańca bloku sytuacja jest bez wyjścia. To, czy w gniazdku w ścianie będzie sygnał dvb-t możliwy standardowo do odebrania za pomocą stb/telewizora zależy od dobrej woli kogoś tam (spółdzielnia, umowa spółdzielni z kablówką czy co tam jeszcze).

A świat jest skonstruowany tak że w 90% przypadków dobra wola objawi się tylko wtedy, gdy ktoś ją wymusi (w tym przypadku, prawnie). Dopóki nie ma prawa, które nakazałoby bezwzględnie obecność sygnału dvb-t w gniazdku w ścianie, prawie nikt nie będzie tego miał.

Zaznaczam, nie mówię tu o bezpłatnym zapewnieniu tego, tylko o zapewnieniu tego w ogóle. Osobiście, 100x wolałbym normalny sygnał telewizyjny dvb-t, nawet jeśli by to kosztowało tyle samo co analogiczny pakiet z kablówki, bo nie potrzeba do tego żadnych dekoderów i innych pierduł, których nie użyję bo nie mam jak (oglądam tv na PC z tunerem usb).

Podsumowując: chcę kabel z sygnałem dvb-t - standardowym, takim samym jaki mam z anteny na balkonie. Chcę nawet za to zapłacić rozsądną cenę bo wiem że utrzymanie takiej instalacji tez by kosztowało. W tym kraju nie mam na to żadnej szansy. Zamiast tego mam antene na balkonie i fatalne warunki odbioru, a niektórzy maja jeszcze gorzej bo mają odbiór niemożliwy z żadnej anteny z jego mieszkanai.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: Anduraki »

no nic poczekamy na koniec analogu i po tym może podniosą moc w nadajnikach z 100KW na 500KW jak ma obecnie TVP2 - wtedy zacznie się moda na montowanie tłumików na kablach ^^ bo na parterze, czy tam 1 piętrze w blokowisku są duże problemy z poprawnym odbiorem NTC.

_chris_

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: _chris_ »

100kW dla przesyłów cyfrowych to zasadniczo max. Ochrona środowiska i zdrowia.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: belzebiusz »

...i ochrona przed przesterowaniem odbiorników. ;)

igor_krk

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: igor_krk »

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Nie ma innej rady, oddaje to badziewie i przesiadam się na satelitarną...

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: giaur500 »

_chris_ pisze:100kW dla przesyłów cyfrowych to zasadniczo max. Ochrona środowiska i zdrowia.
Czyżby zmieniły się przepisy? Chyba transmisja cyfrowa nie wpływa na środowisko inaczej niż analogowa, a nadajniki analogowe działały ze znacznie większymi mocami, przynajmniej niektóre. Inne sprawa czy nadawanie cyfrowe z mocą 500 kW w ogóle ma jakiś sens.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: belzebiusz »

U Niemców maksimum to 120 kW, a w obwodzie kaliningradzkim 186 kW.

_chris_

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: _chris_ »

giaur500 pisze:Czyżby zmieniły się przepisy? Chyba transmisja cyfrowa nie wpływa na środowisko inaczej niż analogowa, a nadajniki analogowe działały ze znacznie większymi mocami, przynajmniej niektóre.
chyba nie wpływa, ale
`8-krotna większa gęstość mocy sygnałów DVB-T w stosunku do analogu to co, pies? :D

Zablokowany