DVB-T w sieci kablowej

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: telewizja cyfrowa w wałbrzychu

Post autor: m@rtops »

Heniu pisze: Zastanawia mnie czy to jest technicznie możliwe, żeby sygnał analogowy i cyfrowy "leciał" jednocześnie w zwykłym kablu koncentrycznym?
a nawet radio się zmieści :lol:
temat raczej do "zagadnień technicznych" - sygnał to sygnał - nie ma anten do tv cyfrowej i analogowej :oops:

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Re: Odp: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: Marx »

Ja też mam problem z epg w kablówce i nie wiem co jest przyczyną, ale zgaduję że może te kanały retransmitują z satelity - tam często epg jest niekompletne.

_chris_

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: _chris_ »

m@rtops pisze:Heniu napisał(a):
Zastanawia mnie czy to jest technicznie możliwe, żeby sygnał analogowy i cyfrowy "leciał" jednocześnie w zwykłym kablu koncentrycznym?

a nawet radio się zmieści :lol:
I jeszcze Internet też da się razem upchnąć... :D

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: giaur500 »

I telefon :shock:

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: Kpc21 »

Klucz - lekcje fizyki w liceum i zjawisko zwane rezonansem.

komarek
Posty: 2
Rejestracja: 10 marca 2016, o 18:05
Odbiornik: WIWA HD90
Instalacja antenowa: kablówka

problem z odbiorem przez tuner

Post autor: komarek »

Witam,
W wynajmowanym mieszkaniu jest doprowadzona telewizja kablowa. W mieszkaniu jest telewizor starego typu kineskopowy. Zrobiłem rozeznanie i podłączając bezpośrednio kablem z gniazdka do telewizora powinno być 44 kanały analogowe, i faktycznie tak jest.
W przypadku podpięcia przez tuner DVB-T (nie DVB-C) powinno być w sumie 67 kanałów (analogowe + cyfrowe) i tu jest problem.
Na tym etapie jestem pewny że:
-telewizor jest sprawny
- sygnał jest doprowadzony do gniazda w ścianie
Podłączyłem telewizor przez eurozłącze do tunera DVB-T, tuner WIWA HD 90. Do momentu podłączenia kabla z gniazda w ścianie do gniazda w dekoderze (dokładnie RF IN) wszystko jest w porządku. Tuner reaguje można wejsc w menu wyszukać programy i działa poprawnie.
Kiedy podłączę kabel z gniada w ścianie do tunera zaczyna wariować, obraz rozmazany i "lata" samo urządzenie nie reaguje na żadne polecenia wydawane z pilota. Zrobiłem test włączyłem tuner bez podłączonej anteny i wszedłem w menu podłączyłem w tym momencie antenę i tuner nie zwariował więc włączyłem automatyczne wyszukiwanie i wyszukało wszystkie 67 programów, po czym tuner sam opuścił menu na 1-2 sek wyświetlił się dany kanał i to samo obraz zaczął latać rozmazany i tuner przestaje reagować.
Dodam że do tego czasu był używany z innym telewizorem ale nie do kablówki tylko zwykłej anteny i sprawował się bez zarzutu.
Może ma ktoś pomysł co może być przyczyną i czy mimo wszystko nie jest to usterka dekodera.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: problem z odbiorem przez tuner

Post autor: poxipol »

Sygnał cyfrowy w kablówkach jest kodowany.Konieczna jest umowa na te kanały, a do odbioru służy dedykowany dekoder lub moduł CAM ,wszystko parowane z kartą.
W niektórych kablówkach parę kanałów cyfrowych jest odkodowanych.
Stopniowe będzie tendencja do rezygnacji z emisji sygnałów analogowych..

komarek
Posty: 2
Rejestracja: 10 marca 2016, o 18:05
Odbiornik: WIWA HD90
Instalacja antenowa: kablówka

Re: problem z odbiorem przez tuner

Post autor: komarek »

I chyba tego mi nie potrafiła wyjaśnić Pani z biura. Wcześniej nigdy nie miałem styczności ani nie używałem kablówki. Sprawdziła w komputerze że sygnał jest doprowadzony do mieszkania i powinno wszystko odbierać te 67 programów. Ja nie płace za telewizję i jestem pewny że właściciel też nie. Stwierdziła że to niemożliwe,, sygnał doprowadzony i ma działać... Skoro tak uważa to nie wnikam w szczegóły, postanowiłem sprawdzić analogowe działają kwestia co z cyfrowymi... ale pewnie jest tak jak napisałeś, mimo wszystko trochę dziwna sytuacja...

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: problem z odbiorem przez tuner

Post autor: poxipol »

Obecnie wszystko się koduje,paruje wychodząc z założenia że każdy klient to potencjalny złodziej.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: Kolor »

W Toya:
Abonenci pakietów Mini i Podstawowego, posiadający telewizor przystosowany do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (z wbudowanym tunerem DVB-T) bez dodatkowych opłat i bez dodatkowych urządzeń mają dostęp do wszystkich programów z trzech naziemnych multipleksów:
wstrojenie MUX 1 (K 22): 479,25 MHz | w wersji cyfrowej*: 482 MHz
wstrojenie MUX 2 (K 23): 487,25 MHz | w wersji cyfrowej*: 490 MHz
wstrojenie MUX 3 (K 24): 495,25 MHz | w wersji cyfrowej*: 498 MHz
(w Przemyślu MUX1 (K 21) 471,25 | MUX2 (K22) 479,25 | MUX 3 (K 23) 487,25 MHz).
Oczywiście w zwykłym DVB-T
Jak się chce, to można zrobić retransmisję po przesunięciu na wygodne dla operatora częstotliwości. Na bloku nie ma azartu.

bstok
Posty: 10
Rejestracja: 11 grudnia 2016, o 19:35

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: bstok »

Mam taki problem, wyszukałem poprzez automatyczne szukanie 23 kanały. Wszystko spoko, tylko nie mogę przełączyć na kanały powyżej 11, do 11 mam kanały, a jak chce np. włączyć 13 kanał to nic nie wyskakuje, o co chodzi? może coś w ustawieniach trzeba zmienić?

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: DVB-T w sieci kablowej

Post autor: Kolor »

A co tak piszesz w różnych wątkach? Masz kablowke czy antenę zewnętrzną? Mamy zgadywac z fusow? Opis z porządnie swoja instalacje.
Edycja.
Toya w Łodzi wprowadziła Mux 8 do swojej sieci. Na kablu od tego operatora, można nastroić telewizor lub dekoder DVB-T.

wstrojenie MUX 8 (K 21): 471,25 MHz | w wersji cyfrowej*: 474 MHz
wstrojenie MUX 1 (K 22): 479,25 MHz | w wersji cyfrowej*: 482 MHz
wstrojenie MUX 2 (K 23): 487,25 MHz | w wersji cyfrowej*: 490 MHz
wstrojenie MUX 3 (K 24): 495,25 MHz | w wersji cyfrowej*: 498 MHz

Odbirniki należy stroić w trybie DVB-T

Zablokowany