Zewnętrzny dekoder dźwięku 5.1

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Zewnętrzny dekoder dźwięku 5.1

Post autor: biprotek »

Bo nie wszystkie programy są nadawane z dźwiękiem 5.1, normalnie leci zwykłe stereo i dekoder nie ma co robić...

lelime

Re: Zewnętrzny dekoder dźwięku 5.1

Post autor: lelime »

a ten amplituner nie ma za zadania zmiany dzwięku na pseudo 5.1? albo chociaż stworzenie wrazenia, że dźwięk płynie z każdego głośnika?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Zewnętrzny dekoder dźwięku 5.1

Post autor: belzebiusz »

W przypadku kanałów TVP na ścieżkach qaa (DD+) jest nadawana nieprzerwana, w większości wypadków błędna, sygnalizacja 5.1, a więc amplituner też identyfikuje dźwięk jako 5.1, pomimo tego, że grają tylko 2 kanały. Testy najlepiej przeprowadzaj na kanałach TVN i TVN7 - tu jak jest sygnalizacja 5.1 to taki dźwięk jest naprawdę.

loleklolek

Re: Zewnętrzny dekoder dźwięku 5.1

Post autor: loleklolek »

Podłączam tv Philipsa 5405 pod amplituner pioneer vsx 323 (hdmi arc lub coax). I tak, na TVP1, TVP2, TVP ABC i TTV ścieżki DD/DD+ są ok, a na POLSAT, TVN, TVN 7 i TVP Kultura nie są, tj. strasznie przerywa. Myślę, że to wina tv Philipsa z 2010 roku, która to seria była niesławna jeśli chodzi cyfrową transmisję dźwięku, a w zasadzie nieudolność tej transmisji, co nie zostało nigdy do końca poprawione. Najwyraźniej Polsat, TVNy i Kultura nadają z trochę innymi parametrami i stąd problem. Z kolei TVP 1 HD i 2 HD są w ogóle najbardziej przyjaźnie skonfigurowane dla tv Philipsa, jeśli chodzi o dźwięk.

Z tematem poradziłem sobie w taki sposób, że zainstalowałem tv w UK, co pozwoliło mi włączyć funkcję "pomniejszona skala głośności", dzięki czemu tv przed wysyłką do receivera zamienia ścieżki do PCM i jest ok (nie mam zestawu głośników 5.1). Może ktoś zna lepszy sposób?

Zablokowany