EPG

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
szyg

Re: EPG

Post autor: szyg »

Czy ktoś się spotkał z takim "zjawiskiem"- otóż , w EPG widnieje data z miesiącem lipiec ? Tuner maximum T-102 ,mux2 Świnoujście :shock:

czajski

Re: EPG

Post autor: czajski »

Całe szczęście, że są takie miejsca jak to forum ;). Dowiedziałem się tutaj że EPG jest nadawane w ramach MUX2 i czeskich multipleksów a brak wyświetlania EPG w telewizorze Philps 32PFL7605 to przypadłość tego modelu dla kanałów wyszukanych dla lokalizacji Polska. Wcześniej myślałem, że EPG w ogóle nie jest nadawane. Dzisiaj ponownie wyszukałem kanały ustawiając lokalizację Norwegia i EPG śmiga dla kanałów MUX2 i czeskich cyfrowych. Mam teraz jednak taki problem, że szukając dla Norwegii telewizor nie znalazł żadnych kanałów analogowych i nie mam TVP1, TVP2 i regionalnej :(. Napisałem właśnie maila do supportu philipsa z prośbą o wyjaśnienie takiego stanu rzeczy.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: EPG

Post autor: qwerty »

Spróbuj wyszukać ręcznie wpisując odpowiednią częstotliwość. Samsung też tak czasami ma, że nie może się dostroić w analogu.

czajski

Re: EPG

Post autor: czajski »

Właśnie skończyłem wrzucać najnowsze oprogramowanie do 32PFL7605 w wersji 000.140.039.000 które Philips opublikował w dniu dzisiejszym i nadal lipa. Dla kanałów wyszukanych dla lokalizacji Polska nie ma EPG i nie nazwy kanałów nie zapisują się automatycznie :cry:. Wyszukałem kanały dla lokalizacji Czechy i wygląda że jest OK. EPG działa, nazwy są poprawne, tylko kolejność kanałów muszę zmienić, bo panuje totalny chaos na liście. Dla Norwegii faktycznie pozostawała ręczna instalacja analogowych kanałów.

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 240
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: EPG

Post autor: neo69 »

Naziemną telewizję cyfrową odbieram na telewizorze LG 32LE5500. Telewizor oczywiście skonfigurowany w ustawieniach na Polskę, prawidłowo wyświetla EPG emitowany na polskich kanałach (tzn. z polskimi "ogonkami"), jednak problem pojawia się podczas korzystania z EPG towarzyszących czeskim MUXom z Ostravy i Pradziada. Czeski EPG pokazuje "krzaki" w miejsce czeskich "ogonków". Teletekst działa prawidłowo i po polsku, i po czesku.
Co ciekawe, kiedy skonfiguruję telewizor na "Czechy", to zarówno czeski EPG, jak i polski dekodują się prawidłowo, bez "krzaków".
Moim zdaniem (czytaj: zdaniem laika) błąd tkwi w oprogramowaniu telewizora, a konkretnie w kodowaniu znaków charakterystycznych dla języka czeskiego w konfiguracji "Polska", bo jak inaczej wytłumaczyć, że w drugą stronę, ustawiając "Czechy", EPG działa idealnie? Czy ktoś znający się tych sprawach może potwierdzić/zaprzeczyć temu, co napisałem powyżej?
Problem zgłaszałem producentowi przez e-mail, dołączając zdjęcia ekranu i drogą telefoniczną. Otrzymałem zdawkową odpowiedź, że to "normalne" i że nie da się ustawić telewizora tak, by w konfiguracji na jeden kraj prawidłowo odbierał EPG w innym języku. Jak widać, argument że ustawienie "Czechy" działa poprawnie, a konfiguracja "Polska" nie, jakoś nie trafia do speców z LG. Próbują zbyć mnie hasłem "proszę wykonać aktualizację oprogramowania telewizora", jednak nie biorą pod uwagę, że tv ma załadowany najnowszy soft...
Zamieszczam zdjęcie EPG w konfiguracji na Polskę: na górze polskie prawidłowo zdekodowane tytuły, na dole czeskie krzaki. Niestety, nie mam fotki konfiguracji na Czechy, bo wymaga to zresetowania wszystkich ustawień i programowania telewizora od podstaw. Obrazek

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: EPG

Post autor: qwerty »

Może czesi mają źle ustawiony nagłówek EPG?

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: EPG

Post autor: blockbuster »

neo69 pisze:Naziemną telewizję cyfrową odbieram na telewizorze LG 32LE5500. Telewizor oczywiście skonfigurowany w ustawieniach na Polskę, prawidłowo wyświetla EPG emitowany na polskich kanałach (tzn. z polskimi "ogonkami"), jednak problem pojawia się podczas korzystania z EPG towarzyszących czeskim MUXom z Ostravy i Pradziada. Czeski EPG pokazuje "krzaki" w miejsce czeskich "ogonków". Teletekst działa prawidłowo i po polsku, i po czesku.
Co ciekawe, kiedy skonfiguruję telewizor na "Czechy", to zarówno czeski EPG, jak i polski dekodują się prawidłowo, bez "krzaków".
Moim zdaniem (czytaj: zdaniem laika) błąd tkwi w oprogramowaniu telewizora, a konkretnie w kodowaniu znaków charakterystycznych dla języka czeskiego w konfiguracji "Polska", bo jak inaczej wytłumaczyć, że w drugą stronę, ustawiając "Czechy", EPG działa idealnie? Czy ktoś znający się tych sprawach może potwierdzić/zaprzeczyć temu, co napisałem powyżej?
Problem zgłaszałem producentowi przez e-mail, dołączając zdjęcia ekranu i drogą telefoniczną. Otrzymałem zdawkową odpowiedź, że to "normalne" i że nie da się ustawić telewizora tak, by w konfiguracji na jeden kraj prawidłowo odbierał EPG w innym języku. Jak widać, argument że ustawienie "Czechy" działa poprawnie, a konfiguracja "Polska" nie, jakoś nie trafia do speców z LG. Próbują zbyć mnie hasłem "proszę wykonać aktualizację oprogramowania telewizora", jednak nie biorą pod uwagę, że tv ma załadowany najnowszy soft...
Zamieszczam zdjęcie EPG w konfiguracji na Polskę: na górze polskie prawidłowo zdekodowane tytuły, na dole czeskie krzaki. Niestety, nie mam fotki konfiguracji na Czechy, bo wymaga to zresetowania wszystkich ustawień i programowania telewizora od podstaw. Obrazek
Mam tą samą sytuację bo TV jest z tej samej firmy (LG 42LD550) ;). Jedynym sposobem jest tak jak kolega pisze zmiana kraju na Czechy i wtedy wszystko jest OK (mam tak ustawione i nie wnerwiają mnie te krzaczki). Z polskim oddziałem LG to można sobie dać spokój bo i tak się u nich nic nie załatwi.
Ciekawi mnie jak czeskie EPG działa na telewizorach innych marek.

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 240
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: EPG

Post autor: neo69 »

Tyle tylko, że u mnie ustawienie "Czechy" powoduje, że mam czeskie NetCasty zamiast Polskich... Czyli pozostaje mi korzystanie z czeskiego teletekstu, bo tak jak wspomniałeś, ze specami z LG ciężko się dogadać. Będę jeszcze próbował za jakiś czas ich pomęczyć i zachęcam do tego samego. W kupie siła ;-).

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: EPG

Post autor: giaur500 »

Tylko że ta kupa to będzie raczej mała, bo jednak większość Polaków olewa czeskie programy, preferując chyba raczej nasze polskie. Oczywiście tylko mowa o osobach będących w zasięgu czeskich multipleksów (jakieś... 10% populacji naszego kraju?). Bo reszta to już na pewno i zdecydowanie olewa czeskie muxy.

DVBManiak

Re: EPG

Post autor: DVBManiak »

10%? Ja myślę, że więcej. Kilka ładnych województw, sczególnie południe Polski.

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: EPG

Post autor: ks41 »

neo69 pisze:Tyle tylko, że u mnie ustawienie "Czechy" powoduje, że mam czeskie NetCasty zamiast Polskich... Czyli pozostaje mi korzystanie z czeskiego teletekstu, bo tak jak wspomniałeś, ze specami z LG ciężko się dogadać. Będę jeszcze próbował za jakiś czas ich pomęczyć i zachęcam do tego samego. W kupie siła ;-).
Próbowałeś zaktualizować oprogramowanie w TV?

A co do speców z LG to siedzą pewnie zwykłe osoby nie mające pojęcia o TV LG.
Trudno się z nimi dogadać :|

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: EPG

Post autor: Krosnoludek »

Jeśli chodzi o specjalistów w LG, to ja dziś również próbowałem walczyć z nimi o sztywny wybór foni DD lub DD+, bo chociaż w menu jest taka opcja, to i tak zawsze wybiera MPEG. Kazali mi sobie podłączyć DVD, a potem podali adres najbliższego serwisu, ale po co przecież tv jest sprawny, tylko jest błąd w oprogramowaniu. Ręce opadają, jakich LG ma specjalistów.

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: EPG

Post autor: MJJ »

Krosnoludek pisze:Jeśli chodzi o specjalistów w LG, to ja dziś również próbowałem walczyć z nimi o sztywny wybór foni DD lub DD+, bo chociaż w menu jest taka opcja, to i tak zawsze wybiera MPEG. Kazali mi sobie podłączyć DVD, a potem podali adres najbliższego serwisu, ale po co przecież tv jest sprawny, tylko jest błąd w oprogramowaniu. Ręce opadają, jakich LG ma specjalistów.
Podobne przejścia mam od kilku miesięcy z pracownikami Biura Obsługi Klienta Philips :evil:

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: EPG

Post autor: belliash »

szyg pisze:Czy ktoś się spotkał z takim "zjawiskiem"- otóż , w EPG widnieje data z miesiącem lipiec ? Tuner maximum T-102 ,mux2 Świnoujście :shock:
Zaktualizuj oprogramowanie

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 240
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: EPG

Post autor: neo69 »

ks41 pisze:
neo69 pisze:Tyle tylko, że u mnie ustawienie "Czechy" powoduje, że mam czeskie NetCasty zamiast Polskich... Czyli pozostaje mi korzystanie z czeskiego teletekstu, bo tak jak wspomniałeś, ze specami z LG ciężko się dogadać. Będę jeszcze próbował za jakiś czas ich pomęczyć i zachęcam do tego samego. W kupie siła ;-).
Próbowałeś zaktualizować oprogramowanie w TV?
A co do speców z LG to siedzą pewnie zwykłe osoby nie mające pojęcia o TV LG.
Trudno się z nimi dogadać :|
Proponuję czytać uważniej:
neo69 pisze:Próbują zbyć mnie hasłem "proszę wykonać aktualizację oprogramowania telewizora", jednak nie biorą pod uwagę, że tv ma załadowany najnowszy soft...
Innymi słowy, to nie problem firmy, tylko wydumany problem użytkownika. Widocznie oczekuję zbyt wiele...

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: EPG

Post autor: ks41 »

Sorki, nie zauważyłem ;)
Można też próbować pogrzebać w menu serwisowym, tam wiele można znaleźć/odblokować.
Ja w swoim tv odblokowałem funkcję odtwarzania filmów z usb bo było zablokowane. :D
W menu serwisowym coś powinno być i w sprawie języków. ;)

Mirek.

Zawartość EPG (audycje, opisy)

Post autor: Mirek. »

Zauważyłem coś, co mógłbym nazwać bezmyślnością nadawcy, tylko nie wiem, którego: stacji telewizyjnych, czy nadawcy sygnału dvb-t. Napisałem "mógłbym", bo nie mam pewności, czy to co pokazuje mój sprzęt, to widok specyficzny dla tego sprzętu, czy może wszyscy obywatele Rzeczypospolitej widzą to, co ja. Chodzi mi o zawartość EPG.
Na moim tv Samsungu LE40C650 oraz na tunerku Not Only TV wygląda to idiotycznie. Przykładowy opis filmu:

w miejscu tytułu: "Prawda czasu, prawda ekranu - Siedmio" i dalej się urywa. Nazwa cyklu jest tak długa, że nie widać tytułu filmu.
w miejscu opisu: jest pełny tytuł, ale oglądając EPG w TV muszę wciskać co chwila przycisk INFO na pilocie, by dowiedzieć się, jaki tytuł ma każdy film.
Not Only TV wyświetla reżysera i aktorów, a Samsung chyba nie...

Podobnie jest z programami cyklicznymi, np. w TVP Kultura. Często nawet sama nazwa cyklu już nie mieści się. Czy nie lepiej byłoby pokazywać najpierw tytuł audycji/filmu, a potem nazwę cyklu, w którym jest pokazywany?

Jak to widać na Waszych odbiornikach?

DVBManiak

Re: Zawartość EPG (audycje, opisy)

Post autor: DVBManiak »

To wszystko zależy od odbiornika i tłumaczenia. W moim LV6TMPVR4 jest podobnie.

mirek3814

Re: EPG

Post autor: mirek3814 »

Pioneer LX-5090H po 2 latach braku EPG, zaczął znowu je pokazywać, czy panowie z Emitela znowu na coś wpadli? Oprogramowanie w TV nie zmieniane kraj EPG (norwergia) również nie. Kiedyś otrzymałem info na tym forum że wina leży po stronie TV, a jaka teraz jest odpowiedź?

pozdrawiam specjalistów od EPG.

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: EPG

Post autor: ks41 »

mirek3814 pisze:Pioneer LX-5090H po 2 latach braku EPG, zaczął znowu je pokazywać, czy panowie z Emitela znowu na coś wpadli? Oprogramowanie w TV nie zmieniane kraj EPG (norwergia) również nie. Kiedyś otrzymałem info na tym forum że wina leży po stronie TV, a jaka teraz jest odpowiedź?

pozdrawiam specjalistów od EPG.
EPG jest nadawane cały czas, wina leży po stronie TV.

Zablokowany