EPG

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
aquarius

Re: EPG

Post autor: aquarius »

Przestało działać?!

spn

Re: EPG

Post autor: spn »

Mała aktualizacja. Obserwacja sprzed kilkudziesięciu minut. Oczywiście obrazki powiększają się po kilknięciu na nie.

Sony 40W4220, DVB-T odbierane z RTCN Kraków/Chorągwica z parametrami takimi jak na fotce poniżej:
Obrazek
Pasek widoczny na tej fotce jest cały zielony i cały wypełniony.

Widok ogólny EPG:
Obrazek

Na codzień problemy z polskimi znakami dotyczą głównie kanałów TVP1, TVP2, TV Puls. Natomiast na pozostałych problem dotyczy głównie ucinania opisów.
Przykład z EPG TVP1:
Obrazek

Tak samo rzecz się ma z opisem dostępnym na belce informacyjnej:
Obrazek

Zdarza się również, niezależnie od kanału, że dana pozycja w ogóle nie ma opisu:
Obrazek

Przykład urwanego opisu z TVP2:
Obrazek

Przykłady krzaczków z TV Puls:
Obrazek

Obrazek

Na koniec obserwacji zaaktualizowałem listę kanałów. Oczywiście nie zlikwidowało to problemów z polskimi znakami. Zauważyłem jednak, że obecnie kolejność kanałów w DVB-T w Krakowie wygląda tak:

Obrazek

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: EPG

Post autor: Jarosław Bałuka »

Co do urywanych opisów to jest to cecha platformy którą testujemy, wyraźny błąd w oprogramowaniu. Po przełączeniu na inną stronę kodową opisy przechodzą w całości. Nie mamy wpływu na to, więc tak musi pozostać póki co.

Co do polskich znaków - są poprawnie wyświetlane, to co u kolegi @spn to prawdopodbnie jeszcze pozostałość po naszych zeszłotygodniowych próbach z inną stroną kodową. Proszę dać znać czy jest ok teraz.

uggp

Re: EPG

Post autor: uggp »

Na moim Samsungu LE26B450 godzina przesunięta :/
Upgradowałem firmware z 2009/04/13_001010 na 2009/06/23_002000 niestety nie pomogło. Jeśli ta forma EPG jest ostateczna to trzeba będzie atakować do Samsunga, żeby to poprawili.
pzdr

syko

Re: EPG

Post autor: syko »

Witam.
EPG na SHARPIE DH65E działa nawet u mnie (nadajnik WICHÓW) godzina PRAWIDŁOWA, polskie znaki wyświetlane PRAWIDŁOWO. Rewelka normalnie.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: EPG

Post autor: RAPIOTR »

Poznań---- EPG wszelkie Sony z MPEG4 OK.

ms93

Re: EPG

Post autor: ms93 »

U mnie na Windows Media Center w Windows 7 RC wszystko OK - polskie znaki jak nalezy.

spn

Re: EPG

Post autor: spn »

Jarosław Bałuka pisze:Co do urywanych opisów to jest to cecha platformy którą testujemy, wyraźny błąd w oprogramowaniu. Po przełączeniu na inną stronę kodową opisy przechodzą w całości. Nie mamy wpływu na to, więc tak musi pozostać póki co.

Co do polskich znaków - są poprawnie wyświetlane, to co u kolegi @spn to prawdopodbnie jeszcze pozostałość po naszych zeszłotygodniowych próbach z inną stroną kodową. Proszę dać znać czy jest ok teraz.
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Przejrzałem wyrywkowo EPG całego multipleksu na dzisiejszy wieczór + całe wieczorne EPG kanałów TVP i teraz rzeczywiście nie ma krzaczków. :D

Dodatkowy plus to TVN w 16/9! Ale to pewnie zależy już od nadawcy. Niemniej jednak częściowo to zasługa Emitela, że mamy DVB-T w Krakowie :)

ms93

Re: EPG

Post autor: ms93 »

Zauwazylem pewne bledy na TVP Info. Nie wiem czy sa spowodowane moim programem do odbioru czy to lezy po waszej stronie. Do nazw niektorych programow dopisany jest jeden znak. Na pierwszym screenie jest to C z daszkiem, a na drugim jest to "ó" przy pierwszym programie i apostrof przy trzecim.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: EPG

Post autor: Jarosław Bałuka »

ms93 pisze:Zauwazylem pewne bledy na TVP Info. Nie wiem czy sa spowodowane moim programem do odbioru czy to lezy po waszej stronie. Do nazw niektorych programow dopisany jest jeden znak. Na pierwszym screenie jest to C z daszkiem, a na drugim jest to "ó" przy pierwszym programie i apostrof przy trzecim.
A w którymś z opisów na wtorek 04.08..?

spn

Re: EPG

Post autor: spn »

Jarosław Bałuka pisze: A w którymś z opisów na wtorek 04.08..?
Co prawda nie mam takich problemów jak przedmówca. Ale tak patrzę jeszcze na EPG. I np w programie na wotrek 4 sierpnia dla TVN nie mam opisu dla programu Uwaga (5:30-5:50). Podobnie dla programu Nowy dzień z Polsat News (6:00-7:00). Ucięty opis dla programu Dzwójka Dzieciom: Milly i Molly TVP2 (8:10-8:30), kończy się na "nim zaprzyjaźnić"... Brak opisu dla Szybka wygrana TV Puls (12:00-13:00). I taki evergreen od kilku miesięcy, urawny opis Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? TV Puls (19:00-20:00): "Zabawę prowadzi Marzena Roga". :) Brak opisu dla Przypadkowy świadek TVP1 (22:00-23:45). Tak samo dla Alamo Polsat (20:00-22:00).

ms93

Re: EPG

Post autor: ms93 »

Jarosław Bałuka pisze:
ms93 pisze:Zauwazylem pewne bledy na TVP Info. Nie wiem czy sa spowodowane moim programem do odbioru czy to lezy po waszej stronie. Do nazw niektorych programow dopisany jest jeden znak. Na pierwszym screenie jest to C z daszkiem, a na drugim jest to "ó" przy pierwszym programie i apostrof przy trzecim.
A w którymś z opisów na wtorek 04.08..?
Tak, jest kilka pozycji. Pare screenow (jest wiecej, ale zrobilem tylko wybrane)
http://img.ms93.pl/img/epg3.jpg
http://img.ms93.pl/img/epg4.jpg
http://img.ms93.pl/img/epg5.jpg
http://img.ms93.pl/img/epg6.jpg
http://img.ms93.pl/img/epg7.jpg
Jesli chcecie wszystkie, to zrobie liste i spisze tam wszystkie zauwazone.

psocha

Re: EPG

Post autor: psocha »

Koniec EPG w Warszawie ?

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: EPG

Post autor: RAPIOTR »

W Poznaniu także EPG switch off 8-)

Teodoryk
Posty: 42
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: EPG

Post autor: Teodoryk »

I w Krakowie też ;(

niszczot

Re: EPG

Post autor: niszczot »

Lubuskie tez bez EPG

spn

Re: EPG

Post autor: spn »

Było i się skończyło :(

aquarius

Re: EPG

Post autor: aquarius »

Potwierdzam od wczoraj brak EPG

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: EPG

Post autor: Jarosław Bałuka »

W dniach 6-7.08 prowadzimy prace rekonfiguracyjne w stacji czołowej. W tych dniach EPG nie będzie emitowane.

C7_4K
Posty: 99
Rejestracja: 6 lipca 2009, o 23:26
Odbiornik: Samsung b650
Instalacja antenowa: NIE WIEM jakaś stara zardzewiała
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznan (UHF) /Śrem (UHF,VHF)

Re: EPG

Post autor: C7_4K »

Jarosław Bałuka pisze:W dniach 6-7.08 prowadzimy prace rekonfiguracyjne w stacji czołowej. W tych dniach EPG nie będzie emitowane.
czekamy na efekty :P

Zablokowany