EPG

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
spn

Re: EPG

Post autor: spn »

A u mnie znowu gdzieniegdzie pojawiają się krzaczki :(

termit_zg

Re: EPG

Post autor: termit_zg »

Poprawka:

EPG z Jemiołowa działa, wina była po stronie programu, który niby obsługuje EPG a po wnikliwszej analizie okazało się że jest to jakieś pseudoEPG pobierane z internetu, a oczywiście owego "EPG" dla polskich stacji nie ma. Tak więc narazie jest ok, oprócz tego, ze nie ma polskich znaków. Pozdrawiam

lpm11

Re: EPG

Post autor: lpm11 »

spn pisze:A u mnie znowu gdzieniegdzie pojawiają się krzaczki :(
czy odbierasz na komputerze?
U mnie pod dvbviewer nie wyświetlają się poprawnie 'ą' i 'ś'.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: EPG

Post autor: Jarosław Bałuka »

lpm11 pisze:
spn pisze:A u mnie znowu gdzieniegdzie pojawiają się krzaczki :(
czy odbierasz na komputerze?
U mnie pod dvbviewer nie wyświetlają się poprawnie 'ą' i 'ś'.
Bo DVBViewer nie wyświetla poprawnie znaków PL.

termit_zg

Re: EPG

Post autor: termit_zg »

Zwracam honor. Tez używam DVBViewer i dlatego nie ma napisów. Przy okazji mam pytanie. Mam antenę założoną na wyskokści 1,5 m na maszcie który jest na czteropietrowym bloku. Na Jemiołów mam skierowaną 19-elementową antenę kierunkową ze wzmacniaczem. Chciałem dokupic druga antenę którą skieruje na południe/zachód żeby odbierać jakieś niemieckie a nawet czeskie kanały cyfrowe. I tu pytanie: jaką antenę wybrać, bo nie wiem czy druga taka kierunkowa się sprawdzi, bo chciałbym odebrać sygnał nie kierunkowo. Proszę o pomoc. ;)

Teodoryk
Posty: 42
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: EPG

Post autor: Teodoryk »

mam taki mały tunerek na USB model LV5T, zainstalowałem sobie ostatnio Windows 7 w celach testowych.

Jakie było moje zdziwko gdy po podłączeniu i zapodaniu windows media center
komputer w 30s znalazł paczkę cyfrową i wszystko pięknie działa bez żadnych zewnętrznych kodeków i programów. :)

oczywiście EPG jest z polskimi znakami.

jak nie lubię produktów z Redmont tak windows 7 mnie pozytywnie zaskoczył

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: EPG

Post autor: DanielK »

@Teodoryk - ja też nie przepadam za produktami tej firmy ;) ale mój LV5T działa pod XP - na Linuxie (PCLinuxOS 2009 - podobne do Mandrivy) jeszcze niestety nie udało mi się skonfigurować tak aby zadziałało ;)

widzu

Re: EPG

Post autor: widzu »

Niestety widać wyraźnie, że EPG nie jest jednolite w kodowaniu znaków. Tytuły programów są ok. ale szczegółowe opisy czasami KRZACZAJĄ , a czasami nie ( i to na tym samym programie ). Wygląda to tak, jakby opisy były kopiowane przez kogoś mychą ze stron internetowych, kto nie ma pojęcia o kodowaniu. Widać to i na SONY i na RWT i na tunerku USB.

Szczepan79

Re: EPG

Post autor: Szczepan79 »

Czy testował ktoś EPG na Sharpie DH65E Bo u mni enie ma programu tygodniowego ale są informacje o aktualnie nadawanym programie (opisy itp) oraz godzina nadawania rozjeżdża się o -2 h

Miroy
Posty: 8
Rejestracja: 11 czerwca 2009, o 00:18

Re: EPG

Post autor: Miroy »

U mnie na 37DH65E EPG działa obecnie bez zarzutu (nadajnik W-wa/Łazy). Wcześniej były też takie problemy (czas -2h i tylko opisy aktualne) ale to sprawa po stronie nadawcy. Być może na nadajniku z którego korzystasz coś jeszcze testują, ewentualnie spróbuj jeszcze raz zaprogramować kanały i sprawdź, czy masz włączone automatyczne pobieranie EPG (chyba w menu "ustawienia cyfrowe")

Teodoryk
Posty: 42
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: EPG

Post autor: Teodoryk »

potwierdzam prawidłowy odbiór EPG na Sharpie 37DH65E w Krakowie.

opisane objawy występowały przy poprzednich testach, nic się nie martw Twój odbiornik jest OK.

syko

Re: EPG

Post autor: syko »

Witam, u mnie EPG na SHARP-ie nadal nie działa. Nadajnik WICHÓW-ŻAGAŃ. Wygląda na to że problem nie leży wyłącznie po stronie TV SHARP skoro w Krakowie i Warszawie wszystko jest ok :!:
Pozdrawiam

RobertB

Re: EPG

Post autor: RobertB »

A u mnie z tego nadajnika Sharp pokazuje EPG prawidłowo. Spróbuj może zaktualizować firmware w odbiorniku TV.

Eleonor

Re: EPG

Post autor: Eleonor »

TV Samsung LE32B651 - najnowsze firmware wgrane nadajnik Srem
W menu TV mam ustawiony zegar na AUTO i pokazuje mi zawsze wszystko o jedna godzine do tyłu np jest 14.00 a w EPG jest 13.00 lecz dany program jego status pokazuje normalnie tzn pasek postepu programu jest w tym miejscu gdzie powinien byc tak jak dany program jest i widze ze np jest w połówie nadawania tyle ze godzina jest nie ta

Dlaczego tak jest ? wyglada jakby EPG pokazywał czas zimowy - zegar

Gdy przestawie w menu TV godz na Manual i ustawie odpowiednia to w EPG wszystko jest o godzine póżniej

Snipeeeee

Re: EPG

Post autor: Snipeeeee »

Czas dalej jest przesuniety o godzine do tylu z nadajnikow Wichow i Śrem. Równiez mam TV Samsunga z serii b i to samo u mnie sie dzieje.Szukam przyczyny :)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: EPG

Post autor: Jarosław Bałuka »

Kolejny test EPG dobiega końca. Jak widać z informacji na forum, różnie producenci podchodzą do kwestii zegara nadawanego w strumieniu. Jest część odbiorników, w których czas odczytywany jest poprawnie i część takich, w których cokolwiek nie zmienilibyśmy w konstrukcji tablic to i tak nie uzyskano porawnych odczytów.
Nie przesądzając w czym dokładnie leży przyczyna należy wnioskować, że konieczna jest ścisła współpraca pomiędzy producentami urządzeń odbiorczych, a producentem multipleksu, w celu eliminowania różnych zachowań odbiorników. Producentów TV jest wiele, każdy z nich ma swoje doświadczenia nabyte w produkcji na rynki różnych krajów, często o całkiem rozbieżnych wymaganiach. Nasz krajowy rynek jest całkiem nowy dla nich w dziedzinie DVB-T, wciaż nie ma oficjalnych dokumentów z wymaganiami na odbiornik TV cyfrowej, stąd prawdopodbnie i różne podejścia i interpretacje. Wzorem innych krajów, po ustaleniu specyfikacji odbiornika DTT sytuacja powinna się unormować.

wojti

Re: EPG

Post autor: wojti »

Witam
zauważyłem, że pomiędzy pierwszym a drugim wyrazem w opisie EPG wycinana jest spacja.
np:
TVP2
19:10-20:00 GMT
Dr House 2
Komisjaprzeszczepów odrzuca......
zamiast
Komisja przeszczepów odrzuca......

U mnie występuje w każdym przypadku we wszystkich 7 nadawanych programach (TV Samsung LE40B530).

syko

Re: EPG

Post autor: syko »

Witam. Zauważyłem że posiadacze TV SHARP serii DH65E odbierający sygnał ze Śremu nie mają juz większych problemów z EPG, więc co jest przyczyną że mój sharp tej samej serii nadal nie ma epg (jedynie P.Info i to o -2h). Nadajnik w Wichowie (z niego mam sygnał) jest jakiś "inny", bo już nic nie rozumiem, w Śremie dało się zrobić żeby sharpy czytały epg prawidłowo, a w Wichowie :?: :|

Eleonor

Re: EPG

Post autor: Eleonor »

Witam od wczoraj na TV Samsung LE32B651 mam juz dobrą godzine na EPG - wszystko ładnie jest wyświetlane

Czyli ze cos tam panowie z Emitela zrobili z tym :)

aquarius

Re: EPG

Post autor: aquarius »

Witam!
Potwierdzam, że od wczoraj tj. 28.07.09 (Jarocin sygnał ze Śremu) SHARP 32DH65E EPG działa poprawnie. Częściowo skracane są opisy, może ktoś zna przyczynę? Czas prawidłowy. Wcześniej były te same problemy co w postach wyżej.
Pozostają problemy z synchronizacją fonia-obraz.
Pozdrawiam.

Zablokowany