EPG

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
widzu

NADAJNIK W ŚREMIE - JEST EPG !

Post autor: widzu »

No bravooo ! Na tydzień. Mniam. Nareszcie krok do przodu. Jak to miło, kiedy można ustawić nagrywanie na tunerku jednym kliknięciem na pilocie. To jest to co tygryski lubią najbardziej.

Demon

Re: EPG

Post autor: Demon »

Tom345 pisze:Panie Jarku, a co z przesunięciem czasu? Nadal występuje.

Również nadal występuje u mnie brak telegazety.

Za EPG oczywiście bardzo dziękuję, jak najbardziej działa sprawnie.
Sprawdż, na jaki region jest odbiornik ustawiony. Jeżeli UK, to pewnie masz czas ich według tabeli TOT.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: EPG

Post autor: Jarosław Bałuka »

Demon pisze:
Tom345 pisze:Panie Jarku, a co z przesunięciem czasu? Nadal występuje.

Również nadal występuje u mnie brak telegazety.

Za EPG oczywiście bardzo dziękuję, jak najbardziej działa sprawnie.
Sprawdż, na jaki region jest odbiornik ustawiony. Jeżeli UK, to pewnie masz czas ich według tabeli TOT.
Słuszna rada. W sygnale przesyłane są tablice TDT i TOT, które odbiornik powinien odczytywać i ustawiać zegar. Jeśli ich nie odczytuje to przynajmniej powinien mieć możliwość ręcznego ustawienia czasu i strefy czasowej.

tgr

Re: EPG

Post autor: tgr »

Potwierdzam prawidłowy EPG na samsungu seria 3 i DVT 421

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: EPG

Post autor: Tom345 »

Już wszystko jest w jak najlepszym porządku, odwołuję zarzuty wobec EmiTela ;)

andrut

Re: EPG

Post autor: andrut »

A i ja na Toshibie serii XV potwierdzam bezproblemowe działanie wszystkiego. ;)

husky83

Re: EPG

Post autor: husky83 »

llawicki pisze:@husky83 wyluzuj, masz też opcję satelitarną do wyboru :) np. TNK
Opcja jest zawsze. Problem w tym, że Skrzyczne i Sucha Góra miały być w pierwszym etapie, teraz nawet nei mogą tam EPG załączyć, nie mówiąc o mpeg4 i pozostałych programach..

Opcje takie jak TNK są - oczywiście. Ale skoro mam sprzęt do DVB-T, to jakoś średnio mam ochote wydawać znowu kasę na tuner i czasze, nie mam ochoty tego wszystkiego montować i płacić nawet tych 120 pln rocznie za TNK - płacę już abonament RTV i więcej płacić nie mam ochoty.
To tak jakbyś miał hmm.. myślę co my w kraju mamy 'darmowe'... o.. choćbyś dziecko do szkoły posyłał gimbusem, a kierowca powiedział że nie będzie obok Ciebie przejezdzać i masz jechać taksówką (mimo wcześniej ustalonej trasy).

Ale cóż..
Jarosław Bałuka pisze:Jesteś uczestnikiem tego forum od dłuższego czasu, zakładam że czytasz posty i wszelkie informacje podawane o emisjach DVB-T, w tym o Suchej Górze i Skrzycznem.
Jeśli czytasz ze zrozumieniem, to powinieneś wiedzieć jaka jest sytuacja, czemu jest tak a nie inaczej.
Mimo tego chcę wiedzieć KIEDY wszystkie kwestie zostaną wyjaśnione i DVB-T zostanie uruchomione NORMALNIE na tych dwóch lokalizacjach. I tak mnie to dziwi że wszędzie można było, a tutaj nie...

Być może i mój post zostanie usunięty - podobnie jak zamykane są 'polityczne' tematy na tym forum (przy czym 'polityczne' to takie, gdzie ktoś ma pretensje do EMITEL za cokolowiek). Forum to forum - wolność słowa, ale tutaj ona najwyraźniej została zastąpiona cenzurą.. Ehh, szkoda że Emitel nie ma poważnego konkurenta, wtedy by im bardziej zależało (bo w mojej opinii Emitel też raczej zaczął olewać DVB-T)..

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: EPG

Post autor: kowal801 »

Być może i mój post zostanie usunięty - podobnie jak zamykane są 'polityczne' tematy na tym forum (przy czym 'polityczne' to takie, gdzie ktoś ma pretensje do EMITEL za cokolowiek). Forum to forum - wolność słowa, ale tutaj ona najwyraźniej została zastąpiona cenzurą
A ja napisze tylko jedno zdanie, chcesz brać udział w dyskusji,to wpierw zacznij od przeczytania regulaminu forum ,jest jasno i klarownie opisane:!:

Jeśli chodzi o EPG w Warszawie bez zastrzeżeń ;)
Ostatnio zmieniony 9 stycznia 2010, o 09:08 przez kowal801, łącznie zmieniany 2 razy.

aquarius

Re: EPG

Post autor: aquarius »

Potwierdzam - EPG i godz. z RTCN Śrem działaja poprawnie.
Jarocin - TV SHARP 32DH65E
Życzę wszystkim w 2010 r. jak najwięcej pomyślnych wiadomości.

marboro

Re: EPG

Post autor: marboro »

@ husky83
Jestem z tych samych stron i też oczekuję jakiegoś posunięcia w przekazach z Suchej Góry jeżeli czytasz to wiesz co się dzieje na każdym temacie jest oburzenie i wściekłość mało kto już trzyma się tematu.Ale jak zauważyłeś to nikt nie odpowiada wszyscy milczą.
Chyba zauważyłeś.
Zamykane są tematy, a to bardziej potęguje złość.

Pozdrawiam

llawicki

Re: EPG

Post autor: llawicki »

husky83 pisze: Opcja jest zawsze. Problem w tym, że Skrzyczne i Sucha Góra miały być w pierwszym etapie, teraz nawet nei mogą tam EPG załączyć, nie mówiąc o mpeg4 i pozostałych programach
Nadajnik dla Suchej Góry z tego co widzę jest w Krakowie czyli start według harmonogramu UKE jest planowany na 31.07.2011 Chyba, że to nie ta Sucha Góra :)

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: EPG

Post autor: RAPIOTR »

EPG z RTCN Poznań Śrem śmiga bez problemu.Na razie w tej sprawie nie widać siermięgi na horyzoncie .I oby jeszcze tylko jakość wizji była lepsza bo to co widać to może satysfakcjonować laika lub słabo widzących. No tak ,ale pojawiają się pomys ły władowania 8smego programu do multiplexu :evil: .Pomysł godny wyśmiania.... hehe. mam nadzieję ,że UKE na to nie pozwoli bo stracę kompletnie szacunek do tej instytucji

Janusz123

Re: EPG

Post autor: Janusz123 »

marcin.poznan pisze:W Poznaniu EPG śmiga Ja mam na samsungu seria 6 wszystko idealnie. Pozdrawiam.
Owszem na Samsungu działa bez zarzutu, ale na tunerze stacjonarnym Ferguson opisów programów brak!!! Jest tylko nazwa programu i gatunku, choć przedtem, podczas testów śmigało bez problemu!
Po to był właśnie testy, i jak twierdził przedstawiciel Emitela TU na forum, testy przeszły pomyślnie, platforma do obsługi EPG została wybrana itp., itd., a w rzeczywistości testy NIC nie dały.
Co na to Pan Jarosław Bałuka?

IRS

Re: EPG

Post autor: IRS »

Mam dokładnie ten sam problem tuner pci-e + progdvb na DVBS epg działa a DVBT tylko godzina emisji oraz rodzaj programu

slimak

Re: EPG

Post autor: slimak »

Czy EPG na DVB-T ma też szczegółowe opisy dla programów np. na następny dzień?
U mnie Panasonic P42S10 działają szczegółowe opisy tylko w opcji [teraz] i [następny]

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy wyborze z listy aktualnej pozycji (lub w przyszłości)

Obrazek

wyświetlają się tylko skrócone informacje
oraz napis nie odebrano danych.

Obrazek

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: EPG

Post autor: Jarosław Bałuka »

Janusz123 pisze:
marcin.poznan pisze:W Poznaniu EPG śmiga Ja mam na samsungu seria 6 wszystko idealnie. Pozdrawiam.
Owszem na Samsungu działa bez zarzutu, ale na tunerze stacjonarnym Ferguson opisów programów brak!!! Jest tylko nazwa programu i gatunku, choć przedtem, podczas testów śmigało bez problemu!
Po to był właśnie testy, i jak twierdził przedstawiciel Emitela TU na forum, testy przeszły pomyślnie, platforma do obsługi EPG została wybrana itp., itd., a w rzeczywistości testy NIC nie dały.
Co na to Pan Jarosław Bałuka?
Jeśli na Samsungu działa bez zarzutu, a na Fergusonie nie to niech Pan wyciągnie samodzielnie wnioski - czy EPG jest źle nadawane czy dany odbiornik źle czyta.
Obsługa opisów jest różnie traktowana przez producentów. Na przykład mamy takiego 52" Sharpa, jeden z pierwszych modeli HD, który w ogóle nie czyta opisów, i co? I nic na to nie poradzimy.
Mamy też odbiornik które odczytują opisy tylko 'obecnej' i 'następnej' audycji. I też nic z tym nie zrobimy, te odbiorniki po prostu tak mają.

W sygnale nadawany jest pełny 7-dniowy przewodnik po programach z opisami audycji.
Platforma EPG pomyślnie przeszła testy. Taka pozostanie.

grodek75

Re: EPG

Post autor: grodek75 »

Potwierdzam, działa bez zarzutu. Zarówno pełne, 7 dniowe EPG jak i opcja "Teraz i następne".
Podsumowując - jakość obrazu OK, EPG również.
Samsung, seria 5 + antena Telmor Digit (bierna).

Kiedyś napisałem kika gorzkich słów na temat sposobu działania Emitela.
Teraz chciałbym powiedzieć, że jako użytkownik jestem całkowicie zadowolony z tego co oferuje DVB-T w Warszawie.
Tak trzymać i nie mieszać już, bo działa jak należy :D
Teraz czekamy na dalszy rozwój DVB-T, ale to już nie jest zależne od Emitela.

boro

Re: EPG

Post autor: boro »

[quote="slimak"]Czy EPG na DVB-T ma też szczegółowe opisy dla programów np. na następny dzień?
U mnie Panasonic P42S10 działają szczegółowe opisy tylko w opcji [teraz] i [następny]
Mam tak samo jak kolega.Szczegółowe opisy dla programu aktualnie oglądanego i następnego w kolejności.Poza tym EPG działa bez zarzutu.Info EPG dostępne na 6 dni.Odbiór z nadajnika ze
Śremu,tv Philips PFL 5624.

Janusz123

Re: EPG

Post autor: Janusz123 »

Jarosław Bałuka pisze: Jeśli na Samsungu działa bez zarzutu, a na Fergusonie nie to niech Pan wyciągnie samodzielnie wnioski - czy EPG jest źle nadawane czy dany odbiornik źle czyta.
Obsługa opisów jest różnie traktowana przez producentów.
Nie rozumiem uszczypliwości, po to były testy, aby EPG "chodziło" prawidłowo na większości sprzętu, stąd tutaj pojawiały się uwagi użytkowników, o które Pan prosił.

W końcu, po różnych konfiguracjach ze strony Emitela, testowania różnych platform do obsługi EPG, a przede wszystkim w ostatniej fazie testów nadawania EPG, właściwe odczytywanie informacji przez tuner Ferguson było poprawne, poza ucinaniem zbyt długich opisów. Tak było do ostatniej chwili końca testów EPG, a więc w momencie wdrożenia tego wybranego systemu, EPG nadal powinno być prawidłowo odczytywane.
Powtórzę, po to były testy EPG i zaangażowanie forumowiczów. Jeśli mylę się, proszę mnie wyprowadzić z błędu.
Janusz

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: EPG

Post autor: Jarosław Bałuka »

Obecnie pracuje ta sama platforma, która była testowana jako ostatnia.
W oparciu także o informacje od forumowiczów wybraliśmy właśnie to rozwiązanie, gdyż jest w pełni zgodne ze standardem oraz prawidłowo działa na urządzeniach odbiorczych.

Zablokowany