EPG

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
nol
Posty: 126
Rejestracja: 20 czerwca 2009, o 23:20
Odbiornik: AverMedia Hybrid Speedy
Instalacja antenowa: wewnętrzna\
Dipol16 + Symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: EPG

Post autor: nol »

Dzięki temu można zapomnieć o nagrywaniu kompletnych audycji według EPG, może to zabezpieczenie przed nagrywaniem naszego euro. :lol:

pufon

Re: EPG

Post autor: pufon »

Nagrania zaplanowane z EPG są wykonywane poprawnie,natomiast opis nagrania dodany z EPG jest niewłaściwy i dotyczy poprzedniej audycji.Dzieje się tak tylko w MUX1 co wyraźnie wskazuje że - REALIZACJA EPG W MUX1 JEST NIEWŁAŚCIWA.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: EPG

Post autor: Krosnoludek »

Krosnoludek pisze:Mam pytanie do Pana Jarosława Bałuki

Kiedy TVP wreszcie poprawi EPG w MUX-1 ?, to jest właściwie zacznie oznaczać w EPG wiek w stosunku do tego co jest na ekranie, np z dziś TVP1HD:
Obrazek
Od grudnia ograniczenia wiekowe w EPG są źle opisane. Myślałem, że od czerwca wraz z wprowadzeniem HD to wreszcie poprawią, a tu nic.
JaroslawMroczkowski pisze:"Kiedy TVP wreszcie poprawi ..."

Odpowiem za kolegę. To pytanie do TVP nie do EmiTela. Dostajemy gotowe dane, które przesyłamy dalej w postaci odpowiednich tablic w strumieniu. Nikt tego u nas nie wklepuje.

Widzę, że TVP prawidłowo zaczęło oznaczać w EPG wiek w MUX-1, taki sam wiek jest na ekranie jak i w EPG, zauważyłem to dzisiaj.
Dziękuję Emitelowi za interwencję w TVP.

Jeszcze mogliby poprawić opisy programów (reżyser, rok produkcji itd), tak jak to jest w MUX-2.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: EPG

Post autor: Puma »

Na ATM dzisiaj klikam info i mam przyszły program a po kilku minutach jest obecny i jako następny jest dwa programy dalej.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: EPG

Post autor: programista »

Od jakiegoś czasu tvp 1, 2 w EPG nie podają roku produkcji, aktorów, reżysera, tylko sam opis, nikomu to nie przeszkadza, bo mi trochę.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: EPG

Post autor: belzebiusz »

Opisy szczegółowe są, ale tylko w MUX-3. EPG w kanałach TVP w MUX-1 to nadal amatorka.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: EPG

Post autor: Puma »

Jeszcze nie zauważyłem aby TVP nadawało np. aktorów.
Natomiat dzisiaj zaobserwowałem podwójny opisy tzn. jest dwa razy to samo w jednym opisie, nie pamiętam kanału ale było to w mux 1.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: EPG

Post autor: programista »

No to żenada, byłem przekonany, że w EPG podawali te dane.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: EPG

Post autor: zesepo »

Z tego co pamiętam to były na pewno w jakimś kanale TVP, ale nie przywiązywałem do tego większej uwagi

robin_ap
Posty: 8
Rejestracja: 4 lipca 2012, o 12:45
Odbiornik: Philips 40pfl5605h
Instalacja antenowa: antena siatkowa szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin/Piaski

Re: EPG

Post autor: robin_ap »

Posiadam telewizor Philips 40pfl5605h i mam problem z EPG, tzn. po włączeniu EPG godziny programów są przesunięte o minutę, np. jak Teleexpres zaczyna się o 17:00, a u minie jest 16:59. Tak jest ze wszystkimi programami jest końcówka jeśli chodzi o minuty - 14:29, 18:19, itd. Kilka razy się zdarzyło, że godziny były wyświetlane prawidłowo, ale to jest bardzo sporadycznie. Dzwoniłem do firmy Philips i otrzymałem odpowiedź, że z ich strony wszystko jest w porządku.
W czym może tkwić problem? A może ten typ tak ma i nic nie da się z tym zrobić.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: EPG

Post autor: Puma »

Niestety to norma gdy chodzi o MUX 1, tak mają chyba wszyscy (poczytaj ten temat a przeczytasz o tym).

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: EPG

Post autor: MJJ »

robin_ap pisze:A może ten typ tak ma i nic nie da się z tym zrobić.
Zmień ustawienia kraju instalacji na inne, np. Norwegia.

robin_ap
Posty: 8
Rejestracja: 4 lipca 2012, o 12:45
Odbiornik: Philips 40pfl5605h
Instalacja antenowa: antena siatkowa szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin/Piaski

Re: EPG

Post autor: robin_ap »

Zmieniałem ustawienia kraju na Niemcy, Finlandia, Norwegia, Francja, Szwecja i jest to samo. Wczoraj w godzinach między 21:45 a 22:05 było poprawnie tylko na TVP INFO Lublin na programach lokalnych. Na pozostałych programach była minuta różnicy.

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: EPG

Post autor: MJJ »

To spróbuj się jeszcze pobawić ustawieniami daty - godziny. Nie pamiętam teraz szczegółów ale u mnie w zależności jak były ustawione opcje Zmiany trybu zegara to też występowało przesunięcie o 1 minutę, a po ustawieniu odpowiedniej opcji było ok.

robin_ap
Posty: 8
Rejestracja: 4 lipca 2012, o 12:45
Odbiornik: Philips 40pfl5605h
Instalacja antenowa: antena siatkowa szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin/Piaski

Re: EPG

Post autor: robin_ap »

W tej chwili nie mam jak pobawić się ustawieniami, ale jak będę w domu to pokombinuję. Z tego co pamiętam to mam ustawione na kraj Polska i automatyczne ustawianie zegara i daty.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: EPG

Post autor: alabama1 »

MJJ- co ty tam mu kombinujesz? Wina jest po stronie multipleksu i żadne inne ustawienia tego nie zmienią.

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: EPG

Post autor: MJJ »

U mnie kiedyś podobny problem z przesunięciem o 1 minutę występował więc tylko napisałem co może pomóc. Co nie znaczy że daję gwarancję, że u niego też problem zniknie.

robin_ap
Posty: 8
Rejestracja: 4 lipca 2012, o 12:45
Odbiornik: Philips 40pfl5605h
Instalacja antenowa: antena siatkowa szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin/Piaski

Re: EPG

Post autor: robin_ap »

MJJ dzięki za podpowiedź, zmieniłem ustawienia zegara i jest w porządku, teraz prawidłowo wyświetla godziny (nie ma przesunięcia o minutę). Podam dokładnie co zmieniłem w ustawienieach może komuś się przyda, wybieramy Konfiguracja-->Ustawienia telewizora-->Preferencje-->Zegar-->Zależne od dostępności w danym kraju. Zaznaczam, że chodzi o telewizor Philips 40pfl5605h.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: EPG

Post autor: giaur500 »

Jeśli ktoś by był ciekawy, ile syfu musi wyfiltrować odbiornik, aby epg serwowane nam przez TVP miało ręce i nogi to tutaj dam wam próbkę tylko z dzisiaj:

Kod: Zaznacz cały

Jul 27 22:24:25 epg: Removing overlapping event instance IO Londyn 2012 - studio from EPG
Jul 27 22:24:25 epg: Removing overlapping event instance Moje Igrzyska from EPG
Jul 27 22:24:25 epg: Removing overlapping event instance Wakacyjny seans filmowy - Terminator: Kroniki Sary Connor - odc. 24 from EPG
Jul 27 22:24:28 epg: Removing overlapping event instance Hrabina Cosel - Władza, odc. 2 from EPG
Jul 27 22:24:29 epg: Removing overlapping event instance Mój pies i inne zwierzaki from EPG
Jul 27 22:24:29 epg: Removing overlapping event instance Saga rodów - Ród Godlewskich from EPG
Jul 27 22:24:30 epg: Removing overlapping event instance Kronika waw. pl  from EPG
Jul 27 22:24:34 epg: Removing overlapping event instance IO Londyn 2012 - studio from EPG
Jul 27 22:24:34 epg: Removing overlapping event instance Moje Igrzyska from EPG
Jul 27 22:24:34 epg: Removing overlapping event instance Wakacyjny seans filmowy - Terminator: Kroniki Sary Connor - odc. 24 from EPG
Jul 27 22:24:37 epg: Removing overlapping event instance Hrabina Cosel - Władza, odc. 2 from EPG
Jul 27 22:24:38 epg: Removing overlapping event instance Mój pies i inne zwierzaki from EPG
Jul 27 22:24:38 epg: Removing overlapping event instance Saga rodów - Ród Godlewskich from EPG
Jul 27 22:24:38 epg: Removing overlapping event instance Kronika waw. pl  from EPG
Jul 27 22:24:42 epg: Removing overlapping event instance IO Londyn 2012 - studio from EPG
Jul 27 22:24:42 epg: Removing overlapping event instance Moje Igrzyska from EPG
Jul 27 22:24:43 epg: Removing overlapping event instance Wakacyjny seans filmowy - Terminator: Kroniki Sary Connor - odc. 24 from EPG
Jul 27 22:24:46 epg: Removing overlapping event instance Hrabina Cosel - Władza, odc. 2 from EPG
Jul 27 22:24:47 epg: Removing overlapping event instance Mój pies i inne zwierzaki from EPG
Jul 27 22:24:47 epg: Removing overlapping event instance Saga rodów - Ród Godlewskich from EPG
Jul 27 22:24:47 epg: Removing overlapping event instance Kronika waw. pl  from EPG
Oczywiście, chyba nikt nie jest zaskoczony że pozostali nadają EPG bez błędów, a tylko tvp musi naginać standardy i nadawać zachodzące na siebie audycje po to, żeby niektóre odbiorniki przy programowaniu nagrań nagrywały reklamy. Także, jeśli doświadczycie jakichkolwiek problemów z epg na tvp, to tylko z takiego powodu.

Na szczęście większość oprogramowania i większość odbiorników jako tako radzi sobie z tym syfem, ale na tvp i tak widze przekłamania od czasu do czasu.

DVBManiak

Re: Odp: EPG

Post autor: DVBManiak »

Jest jakiś problem na TVP Info Wrocław. W EPG widnieje 08:47-17:02 Czas na bajkę a przecież leci zupełnie co innego. TVP Info Opole ok.

Zablokowany