pytanie czy moj telewizor moze spełniac dobry odbior dvb-t

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
DjGrab
Posty: 49
Rejestracja: 17 lipca 2009, o 21:30
Miejscowość: Bruchniewo
Odbiornik: OPTICUM AX LION 4-M PLUS
Instalacja antenowa: Mini siatka z zasilaczem w domu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

pytanie czy moj telewizor moze spełniac dobry odbior dvb-t

Post autor: DjGrab »

Witam mam pytanie do administratora tego forum.Posiadam telewizor Daewoo 37 cali z dvb-t z modulatorem tez katy ci raczej.jest z seri jak pisze na istrukcji z serli literki LT37L2.tak pisze tu.na tym.mieszkam w wojewodctwo Kujwasko pomorskim.W ktorym niewiem kiedy benda testy dvb.t o to tez chce zapytac kiedy pojawia sie pierwsze testy w naszym.wojewodctwie.mieszkam w Bydgoszczy i jestem obuzony ze Warszawa jak zwykle na pierwszym miejscu.co to ma byc.wolne zarty.prosze mi powiedziecz czy ten telewizor moze wyłapac kanaly dvb-t bez problemu.i czy oprocz normalnej anteny serokopasmowej analokowej z zmacniaciem siecowym czy cos jeszcze musze miec do niego.i prosze mi powiedziec kiedy benda pierwsze testy dvb-t w bydgoszczy.ile mozna czekac.drugi multiplex ma ruszyc w marcu przyszlego roku.to testy juz by mogly sie zaczanc.by dobrze przetestowac i ustawic nadajniki.czemu wy nieprzyspieszycie testów.ja nawet jestem kotowy wydac kase by kupic dekoder do drugiego zwykłego telewizora.ale bez testow to ja moge sie w dupe urysc za przeproszeniem.pozdrawiam i prosze niekasowac tego i odpisac!!!

radio-fm

Re: pytanie czy moj telewizor moze spełniac dobry odbior dvb-t

Post autor: radio-fm »

sory - nieobraż się,ale jeśli kupowałeś teraz , to całkowicie chybiony wybór



twoj TV ma tylko MPEG2 , więc zapomnij o naziemnej telewizji cyfrowej
wymień jeśli masz okazje!


za 100-200zł drożej masz obecnie 40cali Full-HD z tunerem DVB-T w MPEG$

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: pytanie czy moj telewizor moze spełniac dobry odbior dvb-t

Post autor: Puma »

W opisie tego telewizora piszę tylko że ma DVB-T...czyli bardzo prawdopodobne iż jest to MPEG-2 a nie MPEG-4 który obowiązuje w Polsce.
Testów w kujawsko-pomorskim raczej nie będzie, jeśli ruszy to już na dobre a termin jest do 31.03.2010 (też czekam na uruchomienie MUX I w Trzeciewcu).
Co do anteny to raczej nic nie musisz zmieniać.

DjGrab
Posty: 49
Rejestracja: 17 lipca 2009, o 21:30
Miejscowość: Bruchniewo
Odbiornik: OPTICUM AX LION 4-M PLUS
Instalacja antenowa: Mini siatka z zasilaczem w domu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: pytanie czy moj telewizor moze spełniac dobry odbior dvb-t

Post autor: DjGrab »

A czy moge kupic jakis układ.transcodujancy na mpge 4.jakas przystawke ci.czy jak to sie nazywało.pomuscie.wiesz ja koledzy niekupowałem tego tv.to telewizor mojego brata.chciałę tylko go przetestowac.a czy w mpge2 niezłapie zadnych kanalwo z paczki telewizji naziemnej.pomyscie mi jakos.co mam kupic.a i dwa.w drugim pokoju mam normalny telewizor.czy znacie jakies dobre dekodery.do dvb-t do 100 zł no i jak macie namiary na sklep w naszym wojewodctwie.miasta jakie mi pasuja do kupienia to Bydgoszcz albo Tuchola.i czy po taki dekoder dvb-t zamiast normalnej anteny moge podłonczy talez satelitarny bo mam a poco ma sie marnowac.talez jest od cyfrowego polstatu z ktorego zrezygnowalem.pomuscie mi koledzy.doradzicie cos dobrego.jak ktos bendzie miał cynk co do ruszenie testów na trzeciewcu.to pisac na profil albo tutaj.odpiszcie

spolak

Re: pytanie czy moj telewizor moze spełniac dobry odbior dvb-t

Post autor: spolak »

DjGrab pisze:A czy moge kupic jakis układ.transcodujancy na mpge 4.jakas przystawke ci.czy j
Jeżeli telewizor ma gniazdo CI to spróbuj coś takiego
http://www.telewizja-cyfrowa.com/modul_ci.html

Janusz123

Re: pytanie czy moj telewizor moze spełniac dobry odbior dvb-t

Post autor: Janusz123 »

DjGrab pisze:A czy moge kupic jakis układ.transcodujancy na mpge 4.jakas przystawke ci.czy jak to sie nazywało.pomuscie.wiesz ja koledzy niekupowałem tego tv.to telewizor mojego brata.chciałę tylko go przetestowac.a czy w mpge2 niezłapie zadnych kanalwo z paczki telewizji naziemnej.pomyscie mi jakos.co mam kupic.a i dwa.w drugim pokoju mam normalny telewizor.czy znacie jakies dobre dekodery.do dvb-t do 100 zł no i jak macie namiary na sklep w naszym wojewodctwie.miasta jakie mi pasuja do kupienia to Bydgoszcz albo Tuchola.i czy po taki dekoder dvb-t zamiast normalnej anteny moge podłonczy talez satelitarny bo mam a poco ma sie marnowac.talez jest od cyfrowego polstatu z ktorego zrezygnowalem.pomuscie mi koledzy.doradzicie cos dobrego.jak ktos bendzie miał cynk co do ruszenie testów na trzeciewcu.to pisac na profil albo tutaj.odpiszcie
Tak jak napisał przedmówca, ten TV ma tylko DVB-t obsługujacy mpeg2 http://esklep.spidernet.pl/product_info ... s_id=48020

Nie doradzam kupna żadnego transkodera, nie będziesz zadowolony, a pieniądze pójdą w błoto. Musisz pogodzić się z tym, że na dzisiaj NIC nie zrobisz z wewnętrznym DVB-T, ale gdzieś czytałem, gdy ruszy naziemna cyfrowa pełną parą, to może rynek ożywi się w tym kierunku, technika nie stoi wszak w miejscu.
Na dziś radzę wstrzymaj się z zakupem czegokolwiek do startu naziemnej cyfrówki w Twojej okolicy. Zresztą obecnie za stówkę nie kupisz DVB-T MPEG4.

C7_4K
Posty: 99
Rejestracja: 6 lipca 2009, o 23:26
Odbiornik: Samsung b650
Instalacja antenowa: NIE WIEM jakaś stara zardzewiała
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznan (UHF) /Śrem (UHF,VHF)

Re: pytanie czy moj telewizor moze spełniac dobry odbior dvb-t

Post autor: C7_4K »

Puma pisze:.... MPEG-4 który obowiązuje w Polsce.
.... jeśli ruszy to już na dobre a termin jest do 31.03.2010 (.....
to jest termin ogólny dla DVB-T narzucony przez UE ???

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: pytanie czy moj telewizor moze spełniac dobry odbior dvb-t

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Jedyny termin narzucony, a w zasadzie uzgodniony międzynarodowo to koniec ochrony stacji analogowych oznaczający w praktyce konieczność ich wyłączenia. Wszystkie inne terminy są "decyzjami krajowymi". Harmonogramy włączeń stacji cyfrowych i wyłączeń analogowych zostały określone przez KRRiT i UKE, znajdują się także w "projekcie strategii cyfryzacji..." przygotowanym przez MI.
Wszystko jest na tyn forum, wystarczy troszkę poszukać...

Zablokowany